0
fot. Patryk Tarachoń

Kim jestem?

fot. Patryk Tarachoń

Nazywam się Patryk Tarachoń i jestem blogerem.

Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji, rozwoju osobistym i sprawach dnia codziennego. Treści artykułów opieram na doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającego świata.

Codzienność przytłacza młodych ludzi. Trudno odnaleźć się nam w środowisku pełnym agresji, zazdrości i poniżania. Dlatego piszę o tym bazując na swoich doświadczeniach i sytuacjach, których nie łatwo zapomnieć lub ignorować. Poruszam również tematy powiązane z relacjami damsko-męskimi. Inspiruje mnie obserwacja świata i wyciąganie własnych wniosków.

Nagrywam podcast ,,Nie będąc sobą„. Napisałem trzy e-booki Przygotuj się na Start, Blogowanie & Social-Media, Atlas Marzeń oraz ćwiczenia ,,Jak poradzić sobie z kompleksami i poniżaniem„.

Dla kogo tworzę?

Dobre rady psychologów nie zawsze sprawdzają się w życiu. Często czytamy o skutkach dobrego nastawienia wobec innych oraz technikach psychologicznych, które mają zmienić nasze życie. W praktyce nie zawsze tak się dzieje, przez co w relacjach z ludźmi nie zawsze jesteśmy w stanie wpływać na wszystkie sytuacje. Dlatego założyłem blog, aby dzielić się własnymi doświadczeniami, przemyśleniami, pamiętając o tym, jak porady motywacyjne czasem potrafią zawieść.

Co robię?

Mam własną definicję motywacji i rozwoju osobistego. W świecie w którym znaczna większość życzy sobie, abyśmy się do nich dostosowywali, wystarczy motywacyjnych porad i metod rozwojowych. Dlatego w swoich publikacjach przekonuję, że mamy prawo do bycia sobą, nawet jeśli innym to wciąż przeszkadza.

Nie jestem psychologiem, terapeutą ani kimś, kto chce narzucać innym swoje zdanie. Moim celem nie jest doradzanie w kwestii, co kto powinien zrobić. Blog służy jako miejsce, w którym dzielę się swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami. Cieszę się, gdy moje publikacje pomagają ludziom poczuć się lepiej.

Prywatnie

Podobno szczerość jest jedną z cech, które ludzie we mnie cenią i nienawidzą. Łatwo zarażam się śmiechem, a gdy mam możliwość poznania nowych osób, mogę słuchać ich godzinami. Urodziłem się 1996 roku w woj. podlaskim. Z wykształcenia jestem Technikiem Architektury Krajobrazu, które ukończyłem w ZSR CKP w Białymstoku. Zawodowo zajmuję się tworzeniem stron internetowych, prowadzeniem kanałów social-media oraz przygotowaniem i konfiguracją podcastów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, w 2020 roku współpracowałem z agencją kreatywną nad projektami zespołowymi.

Uwielbiam być w ruchu, dlatego możliwość odwiedzania nowych miejsc traktuję z optymizmem. Również wyjazdy rowerem za miasto, dodają mi radości. Interesuje się marketingiem i prowadzeniem działań w social-mediach. Pomagam blogerom tworzyć ich wymarzoną stronę internetową.

Doświadczenia

Pierwszy blog (TSPTV), zacząłem pisać w styczniu 2009 roku. Poświęcony był filmom machinima, opartych na grach komputerowych, który postanowiłem zamknąć ze względu na przemijającą modę tworzenia tego gatunku wideo. Wtedy powstało Przygotuj się na Start! Blog na którym dzieliłem się przemyśleniami i motywacją odnośnie poniżania i kompleksów. Postanowiłem kontynuować tę tematykę, uzupełniając ją o kolejne tematy. Na Wsparcie Bloga I Porady dla Blogerów pisałem o blogowaniu i działaniach w portalach społecznościowych. To właśnie tam zacząłem przedstawiać własne strategie i sposoby podchodzenia do social-media.

W 2018 roku postanowiłem przejść na własny adres i pisać pod swoim imieniem i nazwiskiem.

Miałem zaszczyt znaleźć się wśród 70 autorów nominowanych do konkursu Gala Twórców 2019. Z początkiem 2019 roku zostałem dołączyłem do grona administratorów serwisu MocnaGrupaBlogerow.pl, w którym wraz z pozostałymi twórcami organizujemy inicjatywy i wzajemnie wspieramy twórców w blogowaniu. Natomiast 3 sierpnia 2020 roku otworzyłem portal BlogLINE.pl, z najnowszymi aktualnościami od blogerów.

Wsparcie i współpraca

Przy blogu pomaga mi Paulina Radziszewska (NeoWymiar.pl), fotograf i dziewczyna wielu talentów. Przygotowuje zdjęcia i sesje fotograficzne, dlatego jeśli zdecydujesz się częściej odwiedzać mnie w Internecie, niejednokrotnie jeszcze o niej usłyszysz. Blog jest także odwiedzany przez życzliwych odbiorców, a także pomocnych członków Zamkniętej Listy, bez których lata pracy nie miałyby sensu. Wśród nich, jest wielu czytelników, pamiętających moją drogę, wzloty i upadki.

W mediach

Blog znajdziesz na:


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer23942/public_html/wp-content/plugins/appzab-woo-live-sales-notification/plugin-functions.php on line 1180