Kim jestem?

Nazywam się Patryk Tarachoń i jestem blogerem.

Od 12 lat opowiadam o tym, jak żyć szczęśliwie i uwierzyć w siebie, bez znaczenia, ilu ludzi w nas wątpi. Pomagam uporać się z kompleksami, ruszyć z miejsca i zacząć doceniać siebie. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji, rozwoju osobistym i sprawach dnia codziennego. Treści artykułów opieram na doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającego świata.

Codzienność przytłacza młodych ludzi. Trudno odnaleźć się nam w środowisku pełnym agresji, zazdrości i poniżania. Dlatego piszę o tym bazując na swoich doświadczeniach i sytuacjach, których nie łatwo zapomnieć lub ignorować. Poruszam również tematy powiązane z relacjami damsko-męskimi. Inspiruje mnie obserwacja świata i wyciąganie własnych wniosków.

Podcast Nie będąc sobą

Nagrywam podcast Nie będąc sobą, w którym opowiadam na tematy samoakceptacji w świecie, w którym zmuszani jesteśmy udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Nowe odcinki podcastu udostępniane są co 2 tygodnie w środy. Podcast doczekał się 4 sezonów (ponad 50 odcinków), a na jeden sezon przypada ok. 15 odcinków. Pierwszy odcinek pojawił się 6 września 2019 roku.

Przemyśleniami dzielę się w taki sam sposób, w jaki usiadłbym z Tobą na przyjacielską rozmowę. Tematyka podcastu dotyczy rozwoju osobistego, samooceny i luźnych przemyśleń na temat codziennego życia oraz spraw, które dotyczą nas wszystkich. W 2021 roku zrealizowałem serię Wielkiego Podsumowania, kończącą tematykę poniżania i gnębienia w szkole. Seria jest kierowana do prawnych opiekunów i pedagogów. Składa się z 14 odcinków, poruszających kwestie osób poniżanych oraz ich oprawców.

Serie wideo

Wśród swoich działań w Internecie, odkrywam różne formy, aby pokazywać w rozrywkowy sposób, jak budować samoocenę, rozwijać swoje mocne strony i z uśmiechem działać, gdy nie zawsze jest kolorowo. Poniżej dostępne są serie, które zrealizowałem na przestrzeni ostatnich lat.

Seria – Szukając Własnej Wartości

Vlog, który powstał w serii Szukając Swojej Wartości, to nie tylko możliwość abyśmy lepiej się poznali, ale także okazja do zobaczenia, jak spędzam wolny czas.

W serii Szukając Własnej Wartości, poruszam tematy dotyczące relacji międzyludzkich, motywacji oraz rozwoju osobistego. Seria dostępna wyłącznie na platformie YouTube.

Seria #SzukajacSwojejWartosci na YouTube

Seria – Myśl Na Dziś

Nagrywam również krótszy format filmów, na których także dzielę się przemyśleniami dotyczącymi codzienności, wiary w siebie oraz samooceny. Seria skupia się na codziennych sytuacjach w relacjach międzyludzkich oraz przyziemnym wyzwań.

Krótszy format (#MyślNaDziś), jest dostępny na YouTube, ale też na platformach tj. TikTok, Instagram, Facebook.

Seria #MyślNaDziś na YouTube

Książki

Książki wydaję jako self-publishing w postaci e-booków. Pierwsza książka „Blogowanie & Social-Media”, swoją premierę miała 30 listopada 2018 roku. Książka zawierała sprawdzone przeze mnie sposoby tworzenia i promocji treści w Internecie. Ze względu na potrzebę częstej aktualizacji, publikacja książki została wycofana ze sprzedaży. Następnie wydałem zeszyt ćwiczeń zatytułowany „Pokonaj Kompleksy”. Ćwiczenia są oparte na moich sposobach, dzięki którym poradziłem sobie z niską samooceną oraz rówieśnikami gnębiącymi mnie w szkole.

Za namową zaufanych osób, 31 sierpnia 2019 roku pojawiła się książka „Przygotuj się na Start”, będąca zbiorem moich przemyśleń i doświadczeń. Celem książki było zamknięcie bolesnego rozdziału w moim życiu. Jedną z ciekawszych premier dotyczyła tytułu „Atlas Marzeń, który swoją premierę miał w Prima Aprilis (1 kwietnia 2020). Czytelnicy pisali z reklamacją, po czym orientowali się, że niespodziewana książka wcale nie była żartem. Oprócz listy zainteresowań, pasji i marzeń, zawiera sprawdzone metody rozwoju swoich celów i postanowień.

W lutym 2021 roku (5 lutego), wydałem mini e-bookJak uwierzyć w siebie. Książka składa się z kilkunastu stron praktycznych metod na zbudowanie wiary w swoje możliwości. E-book powstał po otrzymanych pytaniach o metody akceptacji siebie oraz samorozwoju. Wśród książek dostępny jest również Poradnik Dla Rodziców wydany w Dniu Dziecka (1 czerwca 2021). Ten krótki e-book (35 stron), powstał we współpracy z rodzicami z całej Polski, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami i metodami pomocy dzieciom gnębionym w szkole. Postanowiliśmy napisać książkę w taki sposób, aby nie wymagała długiego czasu czytania i oferowała konkretne informacje w skróconej formie.

Jedną z najnowszych wydań, jest książka Zdobywcy Serc (2 maja 2022), która powstawała ok. 5 lat (2017-2022). Odkąd na blogu po raz pierwszy napisałem o swoich spostrzeżeniach dotyczących relacji damsko-męskich, otrzymuję powtarzające się pytania. Dlatego zdecydowałem się przeanalizować nie tylko relacje dookoła mnie, ale także własne błędy w relacjach z kobietami, spisując je w postaci książki.

Dla kogo tworzę?

Dobre rady tz. mówców motywacyjnych nie zawsze sprawdzają się w życiu. Często czytamy o pozytywnych skutkach, płynących z odpowiedniego nastawienia. Niestety wiele technik psychologicznych, które mają zmienić nasze życie, nie działają. Dlatego założyłem blog, aby dzielić się własnymi doświadczeniami oraz przemyśleniami, pamiętając o tym, że czasem porady motywacyjne nas zawodzą.

Poniżej wymienione zostały najczęściej czytane treści, które opublikowałem na stronie. Zachęcam do wzięcia udziału dyskusjach, aby wraz z innymi czytelnikami wzbogacić treści o wartościowe przemyślenia.

FAQ

Sprawdź też „Najczęstsze pytania i odpowiedzi”, na które odpowiadam w wiadomościach.

Co robię?

Mam własną definicję motywacji i rozwoju osobistego. Znaczna większość życzy sobie, abyśmy się do nich dostosowywali. W międzyczasie wystarczy nam motywacyjnych porad i metod rozwojowych. Dlatego w swoich publikacjach przekonuję, że mamy prawo do bycia sobą, nawet jeśli innym wciąż to przeszkadza. Przy okazji dzielę się praktycznymi sposobami, które stosuję w swoich codziennych wyborach.

Nie jestem psychologiem, terapeutą ani kimś, kto chce narzucać innym swoje zdanie. Moim celem nie jest doradzanie, co kto powinien zrobić. Dzielę się swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami, ale nie rozwiążę problemów za czytelników. Cieszę się, gdy moje publikacje pomagają innym poczuć się lepiej i znaleźć rozwiązanie ich codziennych wyzwań.

Prywatnie

Podobno szczerość jest jedną z cech, które ludzie we mnie cenią i nienawidzą. Łatwo zarażam się śmiechem, a gdy mam możliwość poznania nowych osób, mogę słuchać ich godzinami. W teście osobowości okazało się, że jestem Protagonistą (ENFJ-T), co podobno oznacza wpływanie na to, jak inni czują się w mojej obecności.

Urodziłem się 1996 roku w woj. podlaskim. Z wykształcenia jestem Technikiem Architektury Krajobrazu, które ukończyłem w ZSR CKP w Białymstoku.

Zawodowo zajmuję się tworzeniem stron internetowych, prowadzeniem kanałów social-media oraz wspieraniem działalności oraz marek osobistych w tworzeniu contentu w sieci. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, od 2020 roku współpracuję z agencją kreatywną nad projektami zespołowymi w dziedzinie marketingu internetowego. Interesuje się marketingiem internetwym i prowadzeniem działań w social-mediach. Pomagam również blogerom tworzyć ich wymarzoną stronę internetową.

Uwielbiam być w ruchu, dlatego możliwość odwiedzania nowych miejsc traktuję z optymizmem. Wyjazdy rowerem za miasto oraz spacery, dają mi poczucie spokoju i odprężenia. Towarzyszą mi podcasty oraz dynamiczna muzyka (z elementami muzyki elektronicznej lub rockowej).

Doświadczenia

Pierwszy blog (TSPTV), zacząłem pisać w styczniu 2009 roku. Poświęcony był filmom machinima, opartych na grach komputerowych, który postanowiłem zamknąć ze względu na przemijającą modę tworzenia tego gatunku wideo. Do 2017 roku, na stronie Wsparcie Bloga I Porady dla Blogerów pisałem o blogowaniu i działaniach w portalach społecznościowych. To właśnie tam zacząłem przedstawiać własne strategie i sposoby podchodzenia do social-media.

W tym samym czasie powstało Przygotuj się na Start! – blog na którym dzieliłem się przemyśleniami i motywacją odnośnie poniżania i kompleksów. Postanowiłem kontynuować tę tematykę, uzupełniając ją o kolejne tematy aż do 2022 roku. W 2018 roku postanowiłem przejść na własny adres i pisać pod swoim imieniem i nazwiskiem, o czym napisałem w tekście Jak przeprowadziłem rebranding bloga.

Miałem zaszczyt znaleźć się wśród 70 autorów nominowanych do konkursu Gala Twórców 2019 oraz Influencers LIVE Wrocław 2022. Rok później do plebiscytu Influencers LIVE Awards 2023 został nominowany podcast Nie będąc sobą.

Z początkiem 2019 roku dołączyłem do grona administratorów serwisu MocnaGrupaBlogerow.pl, w którym wraz z pozostałymi twórcami organizowaliśmy inicjatywy i wzajemnie wspieraliśmy pozostałych twórców w blogowaniu. Założyłem 1 w Polsce serwer dla blogerów na platformie Discord.

Następnie 3 sierpnia 2020 roku otworzyłem portal BlogLINE.pl, z najnowszymi aktualnościami od blogerów i własnymi strategiami marketingowymi, który działał do 1 lipca 2022 roku. W styczniu 2020 roku dołączyłem do redakcji serwisu MusicLovers.pl, na którym publikowałem recenzje, informacje o premierach i zapowiedziach płyt. Wystąpiłem w roli prelegenta na PyrCaster MDP 2021, zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Podcasterów (2 października 2021). Tematem mojego wystąpienia było „Jak słuchać słuchaczy”, czyli kiedy i dlaczego należy brać pod uwagę opinie słuchaczy na temat podcastu.

Współpraca i wsparcie

Blog jest także odwiedzany przez życzliwych odbiorców, a także pomocnych członków Zamkniętej Listy, bez których moja praca nie miałyby sensu. Wśród nich, jest wielu czytelników, pamiętających moją drogę, wzloty i upadki. Członkowie Zamkniętej Listy są jedynymi osobami, których uwagi oraz propozycje analizuję podczas ulepszania swoich działań w pracy nad internetową działalnością.

Od 18 października 2021 roku do czerwca 2023 byłem wolontariuszem w projekcie Akademia Przyszłości, pomagającym dzieciom, które w siebie nie wierzą lub mają niską samoocenę. W maju 2022 roku uruchomiłem projekt WeCanWeHelp, promujący zbiórki oraz pomoc charytatywną.

W mediach

Dołącz do Zamkniętej Listy

Cieszę się za zainteresowanie moją stronę. Zanim przejdziesz dalej, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków – Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” – indeks zalet

Shopping Cart