Kim jestem?

fot. Patryk Tarachoń

Nazywam się Patryk Tarachoń i jestem blogerem.

Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji, rozwoju osobistym i sprawach dnia codziennego. Treści artykułów opieram na doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającego świata.

Codzienność przytłacza młodych ludzi. Trudno odnaleźć się nam w środowisku pełnym agresji, zazdrości i poniżania. Dlatego piszę o tym bazując na swoich doświadczeniach i sytuacjach, których nie łatwo zapomnieć lub ignorować. Poruszam również tematy powiązane z relacjami damsko-męskimi. Inspiruje mnie obserwacja świata ii wyciąganie własnych wniosków. Podobno potrafię słuchać i wesprzeć, gdy druga osoba tego potrzebuje.

Nagrywam podcast ,,Nie będąc sobą„. Napisałem trzy e-booki Przygotuj się na Start, Blogowanie & Social-Media, Atlas Marzeń oraz ćwiczenia ,,Jak poradzić sobie z kompleksami i poniżaniem„. Na moim sklepie dostępne są kubki i koszulki z zaprojektowanymi przeze mnie wzorami.

Dla kogo tworzę?

Dobre rady psychologów nie zawsze sprawdzają się w życiu. Często czytamy o skutkach dobrego nastawienia wobec innych oraz technikach psychologicznych, które mają zmienić nasze życie. W praktyce nie zawsze się one sprawdzają, przez co w relacjach z ludźmi nie zawsze jesteśmy w stanie wpływać na wszystkie sytuacje w pracy, szkole czy poza nimi. Dlatego założyłem blog, aby dzielić się własnymi doświadczeniami, przemyśleniami, pamiętając o tym, jak motywacyjne porady czasem potrafią zawieść.

Co robię?

Nie jestem od doradzania, co kto powinien zrobić. Blog służy jako miejsce, w którym dzielę się swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami. Nie jestem też psychologiem, terapeutą ani kimś, kto chce narzucać innym swoje zdanie. Cieszę się, gdy moje publikacje pomagają ludziom, którzy czują się dzięki nim lepiej. To piękne móc wykorzystywać Internet do dobrych czynów.

Prywatnie

Podobno szczerość jest jedną z cech, które ludzie we mnie cenią i nienawidzą. Łatwo zarażam się śmiechem, a gdy mam możliwość poznania nowych osób, mogę słuchać ich godzinami.

Urodziłem się 1996 roku w w woj. Podlaskim. Z wykształcenia jestem Technikiem Architektury Krajobrazu, które ukończyłem w ZSR CKP w Białymstoku.

Jestem administratorem w serwisie MocnaGrupaBlogerow.pl gdzie wraz z pozostałymi administratorami dbamy o społeczność Blogerów w Polsce. Uwielbiam być w ruchu, dlatego możliwość wyjechania gdzieś dalej, traktuję z optymizmem. Również wyjazdy za miasto rowerem, dodają mi radości. Interesuje się również marketingiem i prowadzeniem działań w social-mediach.

Doświadczenia

Pierwszy blog (TSPTV), zacząłem pisać w styczniu 2012 roku. Poświęcony był filmom machinima, opartych na grach komputerowych, który postanowiłem zamknąć ze względu na przemijającą modę tworzenia tego gatunku wideo.

Wtedy powstało Przygotuj się na Start! Blog na którym dzieliłem się przemyśleniami i motywacją odnośnie poniżania i kompleksów. Postanowiłem dalej o tym pisać, chociaż pojawiły się kolejne tematy, w tym z branży blogerskiej, dla których powstał drugi blog.

Na Wsparcie Bloga I Porady dla Blogerów pisałem o blogowaniu i działaniach w portalach społecznościowych. To właśnie tutaj zacząłem przedstawiać własne strategie i sposoby podchodzenia do social-media krok po kroku.

W 2018 roku postanowiłem przejść na własny adres i pisać pod swoim imieniem i nazwiskiem, łącząc tym samym tematyki blogów. Część tekstów postanowiłem opublikować pod nowym adresem.

Miałem zaszczyt znaleźć się wśród 70  nominowanych do konkursu Gala Twórców 2019. Przy blogu pomaga mi Paulina Radziszewska (WymiarowyBlog.pl), fotograf, blogerka i dziewczyna wielu talentów, a przy tym bardzo bliska mi osoba. Przygotowuje zdjęcia i sesje fotograficzne, dlatego niejednokrotnie jeszcze o Niej usłyszysz.

Blog jest także odwiedzany przez życzliwych odbiorców, pomocnych członków Zamkniętej Listy, wspaniałych przyjaciół i znajomych, bez których lata pracy nie miałyby sensu. Wśród nich, jest wielu czytelników, pamiętających moją drogę, wzloty i upadki, a także postępy w rozwoju.

W mediach

Co wydarzyło się podczas świątecznego wydarzenia dla twórców internetowych? Gdzie odbył się event? Jakie zaskoczenia przyniosła Blogowigilia 2019!

Blog znajdziesz na: