Unsplash.com

Jak zmienić negatywne myślenie? Jak nauczyć się myśleć pozytywnie? Proste kroki na poprawę podejścia do samego siebie!

Niejednokrotnie pisałem o tym aby niczym się nie przejmować. Pamiętać jak bardzo jesteśmy ważni, pomimo zdania ludzi, tym bardziej rówieśników z dzieciństwa. Pewnie wiele razy mieliście poranek, gdy przychodziła do głowy myśl, jak bardzo jesteśmy brzydcy, słabi, bezbronni lub zwyczajnie głupi. Ja tak miałem nie raz, zwłaszcza gdy wiele osób zwracało mi uwagę, na moją wagę, wygląd, uczesanie, czy częste śmianie się bez powodu.

Skąd czerpać pozytywną energię

Teraz wiem, że w większości sytuacji są to zalety. Może ten artykuł wydawać się jakby był pisany przez kogoś pod wpływem, ale uwierz mi, bardzo długo zbierałem wszystkie punkty w całość. Dlatego uśmiechnij się i czytaj dalej!

Dla mnie osobiście najlepszą kuracją ze złych emocji, jest ten blog, rower, bliscy do których mogę się przytulić tudzież muzyka. Wpływ mają również tz. moje zasady moralne, których owszem, nie zawsze jestem wstanie przestrzegać, ale w większości udaje mi się. Jaka jest według mnie najważniejsza definicja?

Motywacja – ma na celu sprawić, abyśmy każdego dnia żyli pełnią życia. Byli wciąż dumni z samych siebie, jak również osiągnięć które mamy za sobą, lub do których dążymy. Bez obowiązku dążenia do ideału, a uzyskania dumy z tego jacy jesteśmy i kim się staliśmy przez swoje życie.

Dokładnie to! Motywowanie samego siebie nie jest łatwe. Jestem realistą, więc koniec końców okłamuję samego siebie. Wmawiam podświadomości jak dużo się zmieni, jak będzie lepiej. Plus jest taki, że te kłamstwa okazują się często prawdą niż tym pesymistycznym dołowaniem siebie. Według jakich zasad staram się codziennie funkcjonować?

1. Nie doszukuj się kompleksów.

2. Codziennie rano powtarzaj ,,jestem mądrym człowiekiem”!

3. Uśmiechaj się do ludzi i nie dyskutuj z tymi których nie lubisz.

4. Szanuj się i nikomu nie narzucaj.

5. Opanowuj w każdej sytuacji, lecz nie pozwalaj sobą pomiatać.

6. Kochaj najbliższych, uświadamiaj im jak bardzo są ważni.

7. Kieruj się swoimi zasadami, zmieniaj te które należy.

8. Ostrożność i przygotowanie na każdą ewentualność, naprawdę chroni.

9. Dotrzymuj danego słowa sobie, innym i dochowuj tajemnic.

10. Uwierz w swoje możliwości, powtarzając sobie „dam radę”.

Podchodząc do swojego życia w ten sposób, może udać Ci się poczuć lepiej, a wtedy uświadomisz sobie, jak bardzo liczysz się nie tylko wobec najbliższym, a sobie.

To ułatwia trudniejsze wybory

Każdy potrzebuje zmian. Nawet my mężczyźni, którzy ich nie znosimy, zwyczajnie potrzebujemy. Nasz tryb życia ma ogromny wpływ na naszą samoocenę, samopoczucie i to jak widzą nas inni. Chcesz aby smutek lub przygnębienie nie wracało na Twoją twarz? Zobacz co możesz zmienić w swoim codziennym grafiku!

– Nie spędzaj całego dnia w domu.

– Dokładnie rozplanuj kolejny dzień.

– Poświęcaj czas dla dowolnego sportu.

– Dąż do wyznaczonych celów.

– Próbuj tego co nie narusza Twojej godności.

– Nikogo nie odtrącaj, staraj się zrozumieć ludzi.

– Jeżeli ktoś wyznaje Ci miłość, nie zastanawiaj się.

– Pamiętaj o tym, z każdym kolejnym dniem będziesz o krok dalej.

Nie zapominaj o sobie, ale pamiętaj, aby myśleć o sobie tak, aby nie krzywdzić innych. Złota rada mojej znajomej, która naprawdę wie co mówi. To nie są warunki, zasady, ani regulamin idealnego życia. Każdego uszczęśliwia co innego, ale jeżeli nie wiesz co daje Tobie satysfakcje, uwierz, że warto zacząć szukać, ponieważ na to nigdy nie jest za późno.

Może spróbuj tego?

Unsplash.com / Patryk Tarachoń

Jeśli nie radzisz sobie z kompleksami lub spotyka Cię poniżanie w szkole, odezwij się do mnie oraz wypełnij ćwiczenia, które dla Ciebie przygotowałem. 

Wiele lat temu, uporałem się ze swoimi wadami i komentarzami na swój temat. Pomimo wszystko postanowiłem o tym mówić i wspierać tych, którzy są poniżani lub wciąż nie potrafią uporać się ze swoimi defektami.

Z powyższymi ćwiczeniami, być może będzie Ci dużo łatwiej uporać się z tym co nie pozwala uwierzyć w siebie. Dołożę też wszelkich starań, aby pokazać Tobie, jak dużo znaczysz i dlaczego nie powinieneś mieć kompleksów. Zrobię wszystko, aby ułatwić Ci zrozumienie co się dzieje i jakie zachowania prowokują ludzi do poniżania Ciebie.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.