Szukasz filmu motywacyjnego? Chcesz się zainspirować lub dobrze spędzić czas? Poznaj rekomendowane filmy motywacyjne!

Co obejrzeć: Filmy motywacyjne

Szukasz filmu motywacyjnego? Chcesz się zainspirować lub dobrze spędzić czas? Poznaj rekomendowane filmy motywacyjne!

Wybór idealnego filmu nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi konkretny cel, tj. dobór filmu, który zainspiruje lub zmotywuje do działania. W poniższym rankingu znajdziesz rekomendowane filmy, które pokazują podejście do życia, trudów i najprzeróżniejszych sytuacji. Pokazują wyzwania, z którymi borykają się główni bohaterowie. Poleć swój ulubiony film motywujący do działania i sprawdź polecane produkcje. Oto polecane filmy motywacyjne!

Co muszą mieć dobre filmy motywacyjne?

Najczęściej w zestawieniach możemy znaleźć filmy biograficzne. Przygotowując tę listę, Zamknięta Lista zasugerowała mi, abym skupił się na czymś innym. Zaproponowali, abym wybrał ulubione filmy, które uważam za najbardziej podnoszące na duchu, budujące wiarę w siebie lub pokazujące, w jaki sposób podchodzić do życia, aby osiągnąć więcej.

Zobacz również >>> Ranking filmów, które warto obejrzeć

Przygotowując poniższe zestawienie do serii Filmy, które warto obejrzeć, wybrałem te produkcje, które zapadły mi w pamięci, dając jasną instrukcję, co powinienem robić, aby się nie poddawać i próbować sił w spełnianiu własnych marzeń. W niektórych filmach pokazane są nie tylko trudy drogi na szczyt, ale również ból i cierpienie, których efektem jest sukces. Mam nadzieję, że wymienione filmy będą dla Ciebie inspirujące i ciekawe. Które filmy motywacyjne warto obejrzeć? Poznaj te, które zrobiły na mnie największe wrażenie.

Sprawdź książkę „Atlas Marzeń”, dzięki której ponad 100 osób ruszyło z miejsca i zaczęło spełniać swoje marzenia. Kup teraz i zacznij realizować swoje marzenia.

Ostatnie Wakacje (2006)

Film opowiada o kobiecie, która otrzymuje od lekarza diagnozę śmiertelnej choroby. Ta informacja przekonuje ją, aby wyjechać na wymarzone wakacje. Podróż pokazuje, jak wiele czasu zmarnowała. Polecając „Ostatnie Wakacje”, nie mam na celu zachęcać do rzucania pracy, lecz do odrzucenia wymówek, aby spełniać się w taki sposób, aby tego nie żałować.

Wielki Mike. The Blind Side (2009)

Co może się wydarzyć, gdy ktoś zaniedbany trafi do rodziny mającej możliwości oraz zapał, aby wyprowadzić nowego członka rodziny na ludzi? Film „Wielki Mike” z 2009 roku, został zrealizowany na podstawie prawdziwej historii.

Tytułowy Mike zostaje zaproszony do bogatej rodziny, która dała mu szansę, aby spełnił swoje marzenia i osiągnął wykształcenie. Oglądając film, można zobaczyć, co odróżnia ludzi ambitnych i pewnych siebie, od tych, które żyją ostrożnie, nie mając żadnych perspektyw.

Służące (2011)

Trudne czasy wymagają silnych charakterów. Dochodzi do niesprawiedliwego traktowania ze strony bogatej sfery społecznościowej, która zatrudniając czarnoskórych do pracy, stosuje nieludzkie podziały.

Aspirująca młoda dziennikarka, chcąc udowodnić swój talent redaktorski, postanawia poruszyć kontrowersyjny temat, pokazując prawdę z punktu widzenia niesprawiedliwie traktowanych tytułowych „Służących”. Film pokazuje niesprawiedliwość, strach i prawdę z zupełnie innego punktu widzenia.

Nietykalni (2011)

Do niepełnosprawnego milionera zgłasza się wielu potencjalnych pracowników, ale tylko jeden zwraca jego uwagę. Postanawia zatrudnić młodego mężczyznę, który niedawno został wypuszczony z więzienia.

Praca przemienia się w przyjaźń, która otwiera przed obydwoma mężczyznami nowe przeżycia i przygody, o których dotychczas nawet nie śnili. Film „Nietykalni” pięknie pokazuje, że coś, przed czymś się wzbranialiśmy, może otworzyć przed nami wiele dotąd zamkniętych drzwi.

Praktykant (2015)

Niektórym wydaje się, że pomiędzy pokoleniami trudniej się dogadać, a tym bardziej wzajemnie od siebie uczyć.

Film „Praktykant” temu przeczy, pokazując, jak w zespole młodych osób odnajduje się emeryt, który dotąd nie miał szansy na pracę w sklepie internetowym z odzieżą. Produkcja pokazuje, że w pracy nie liczy się wiek, ale zapał do pracy i relacje pomiędzy współpracownikami.

Grawitacja (2013)

Co zrobić w sytuacji bez wyjścia, gdy najmniejszy błąd może ponieść za sobą ogromne konsekwencje? Z tym doświadczeniem spotyka się główna bohaterka misji kosmicznej. Film „Grawitacja”, to koszmar bycia w potrzasku, z presją wydostania się z trudnej sytuacji. Opowiedziana w filmie historia pokazuje, że bez względu na trudności, zmęczenie i brak szans, nie wolno się poddawać.

Nauka Spadania (2014)

Na dachu wieżowca spotyka się kilku przypadkowych ludzi, którzy chcą ze sobą skończyć. Film „Nauka Spadania” pokazuje, jak relacje z zaufanymi osobami wpływają na nasze życie i co jest ważne.

Zobacz również >>> Filmy warte obejrzenia na Netflix

Wilk z Wall street (2013)

Świat gdzie pieniądze przychodzą łatwo, okazuje się być na wyciągnięcie dłoni. Jordan trafił do pracy w giełdzie w najgorszym momencie. To doświadczenie go nie powstrzymało przed szukaniem pomysłu na siebie. Odbudowuje dawne kontakty, tworząc zespół najlepszych markerów. Film „Wilk z Wall Street” to nie tylko rozrywka w męskim stylu, ale lekcja pokory i ostrożności. Niezdrowa ambicja przeradza się w próżność, spychając z drabiny zwaną sukcesem.

MCImperium (2016)

Kolejny film typu – kombinuj, jeśli chcesz do czegoś dość. Co jeśli jest się słabym sprzedawcą, ale głowa przepełnia się pomysłami, a okazja sama prosi się o wykorzystanie? Przed taką szansą staje bohater tego filmu. Oglądając film „MCImperium” obrazujący powstanie sieci McDonald, która została przejęta przez bardziej chytrego i ambitnego człowieka, który od początku miał aspiracje, licząc na odpowiedni moment. Czy ufanie wszystkim jest w porządku, a może zawinił brak pomysłu na siebie? Film pokazuje, co trzeba mieć w sobie, aby odnieść niebywały sukces.

Jobs (2013)

Produkcja „Jobs” to biografia jednego z największych wizjonerów XX w. czyli Steve’a Jobsa. Film zabiera nas w czasy powstania firmy Apple i jej nietuzinkowych rozwiązań, które zmieniły sposób korzystania z technologii. Droga usłana trudnymi wyborami, ryzykownymi decyzjami oraz konsekwencjami, które niejednokrotnie podważały zaufanie.

W jaki sposób główny bohater dotarł na szczyt i zmienił postrzeganie komputera i telefonu, dając najlepsze gadżety dla młodego pokolenia? Film pokazuje, jak wiele można osiągnąć, mając w sobie upartość i wytrwałość w dążeniu do celów.

Joy (2015)

Tym razem film z udziałem kobiety biznesu. Szukając ułatwienia w domowych porządkach i lepszego życia dla swojej rodziny, wynajduje mopa, próbując go opatentować. Droga okazuje się wyboista, ale kobieta się nie poddaje. Produkcja „Joy”, to kolejny przykład, jak ryzyko, zapał, walka o marzenia i ucieczka od schematów, kosztuje wiele poświęceń.

Dylemat Społeczny (2020)

Media społecznościowe oprócz kilku zalet, zdecydowanie wyróżniają się przeważającymi wadami. Udowadnia to film „Dylemat Społeczny”, ukazujący, w jaki sposób działają algorytmy, aby aplikacje social-media na nas zarabiały lub skupiały większą uwagę. Dokument otwiera oczy i pokazuje kwestie, na które często nie zwracamy uwagi.

Tina (1993)

Film „Tina”, to biografia jednej z najsłynniejszych piosenkarek, czyli Tiny Turner. Niewątpliwy sukces niesie za sobą rany wynikające z toksycznego związku. Pomimo trudów, nie bała się odejść od męża, próbując sił w karierze solowej, która dzięki sile i walecznej duszy, okazała się wznieść ją na sam szczyt. Brutalna historia, która pokazała kobietom na całym świecie, jak być silną i odejść z toksycznego związku.

Zobacz również >>> Ranking filmów religijnych

Twarda Sztuka (2007)

W dzisiejszym rankingu „Twarda Sztuka” odczuwalnie nie jest w odbiorze pozytywnym filmem, ale pokazuje, jak akceptacja podejść w zależności od wieku, wpływa na relacje pomiędzy pokoleniową.

Narodziny Gwiady (2018)

Za sukcesem, spełnionymi marzeniami oraz ogromnymi kontraktami, często idą fałszywe relacje lub problemy z używkami. Aby zachowała się równowaga, jeśli udaje się w karierze, nie jest po drodze z miłością. Z tymi dylematami spotkali się bohaterzy hitu „Narodziny Gwiazdy”.

Zobacz również >>> Ranking filmów dla par

Step Up 4: All In (2014)

W drodze po marzenia mogą naprzeciw stanąć tylko nasze ograniczenia. Seria dobrze znana i doskonale pokazująca, jak zapał, treningi oraz drużynowa relacja potrafią sprawić, że razem można zrobić najlepszy performance w życiu! Czwarta odsłona serii „Step Up” obrazuje nam, jak ciężka praca w połączeniu z pasją, dają niezwykłe rezultaty.

Więcej polecanych: Filmy motywacyjne

Słuchając osób, które wspierają mnie od lat (możesz do nich dołączyć, przechodząc do Zamkniętej Listy), skupiłem się na produkcjach, które osobiście cenię i lubię do nich wracać.

Każdy film cenię nie tylko za jakość, ale przede wszystkim przestawioną historię, zaangażowanie twórców i aktorów oraz emocje, bez których trudy głównych bohaterów byłyby nieistotne. Nie zwracałem uwagi na rok produkcji, popularność czy poprowadzone sceny. Zależało mi na poleceniu tych filmów, które wpływają na mój rozwój osobisty i motywację. Poza tym są to produkcje, które szczególnie cenię i uważam za warte obejrzenia, bez znaczenia na wiek czy obecną sytuację.

Więcej polecanych filmów motywacyjnych w sekcji dyskusji poniżej. 🙂

Dopisz swój ulubiony film motywacyjny!

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Urocznica
11 października 2023 08:35

Wiele ciekawych filmów. Jednym z tytułów, które przyszedł mi na myśl w tym temacie, jest „Zapach kobiety” (1992).

Motyw Kobiety
Motyw Kobiety
23 września 2023 07:51

„Big Mike”, „Służące”- to świetne historie, zwłaszcza, że oparte na faktach. Każdy z nas – jak wierzę – przeżywa różne etapy życia, w których przemawia do niego coś innego. Mnie bardzo zmotywował do większego dbania o siebie film o niebieskich strefach (pisałam o nim niedawno u siebie) pt. Żyć 100 lat: Tajemnice niebieskich stref” (Netflix) oraz…również wspomniany świeżo „Dla Leslie” [też na faktach]. Uznałam, że skoro człowiek potrafi przewalczyć delirkę alkoholową, samego siebie, to potrafi wszystko…. na okrągło odtwarzałam sobie sceny z filmu, krążąc raz po raz między półkami z wafelkami … 😀 Nie uwierzysz, ale postawa Leslie wobec alkoholu naprawdę mi pomogła przedwczoraj w walce z cukrem.

Zuzanna Nieszka
Zuzanna Nieszka
29 września 2023 11:15

Jeśli mogę się wtrącić dla mnie dobry film nie musi nic przekazywać, może bawić albo odprężyć po całym dniu. Sama mam życie pokazujące mi słabości nie muszę oglądać jak mierzą się z tym inni.

Emil WolkoD
22 września 2023 19:07

Robi się ciekawie. Zapomniałeś wstawić post z linkiem na fb? Coś się stało? Z maila tylko przyszło

czarodzi3j
czarodzi3j
22 września 2023 16:42

Brakuje mi tutaj

Fighter (2010)
Dzika Droga (2014)
Niezłomny (2014)
Pokój (2015)
Mój policjant (2022)

Wojtek Sala
Wojtek Sala
22 września 2023 12:27

1. W poszukiwaniu szczęścia 2006
2. Niezłomny Will Hunting 1997
3. 4. Życie jest piękne 1997

Podróżnik po Polsce
Podróżnik po Polsce
4 stycznia 2024 23:36

Praktycznie większość obejrzałem świetna lista! 😀

FilmowySWIR.pl
2 stycznia 2024 12:05

Nigdy dotąd nie lubiłem takich filmów ale z latami może potrzebuję trochę czegoś co podniesie na duchu?

Zuzanna Nieszka
Zuzanna Nieszka
29 września 2023 11:22

Dużo ciekawych filmów ale takich smutnych no bo albo ktoś jest chory, albo w sędziwym wieku albo idzie po trupach do celu. Są postacie dobre które osiągnęły sukces nie kradnąc .

Jan Tonowo
Jan Tonowo
22 września 2023 18:52

super!

Bożena Chober
Bożena Chober
22 września 2023 14:08

ciekawa ta seria dodałam kilka filmow do listy do obejrzenia! 😀

Zaczytana Agata
Zaczytana Agata
22 września 2023 12:32

Podoba mi się wybór, kilka filmów jest w moim guście. 🙂

gotowanawszystko.pl
gotowanawszystko.pl
22 września 2023 09:44

Bardzo lubię ,,Nie patrz w dół” <3

Darek
Darek
22 września 2023 09:20

obczailem te tytuly juz lata temu

Shopping Cart
28
0
Would love your thoughts, please comment.x