Jakie wzorce mają dziś młodzi ludzie? Co wpływa na wychowanie dzieci? Jak zachowują się rówieśnicy w szkole Twojego dziecka!

Wychowanie dzieci w obecnym świecie – czy rodzinie jest wstyd?

Jakie wzorce mają dziś młodzi ludzie? Co wpływa na wychowanie dzieci? Jak zachowują się rówieśnicy w szkole Twojego dziecka!

Patrzę na wulgarne dzieci i zastanawiam się, jakie wzorce maja w domu? Kto dba o zadbanie o prawidłowy rozwój i wychowanie dzieci dzisiejszego pokolenia? Ojciec bije matkę, albo ogląda mecz i klnie? Może dziadek żyje wyłącznie polityką, która doprowadza go do szału, więc przy wnuku wyraża swoje poglądy w niedojrzały sposób? W telewizji przemoc, w grach jeszcze więcej agresji, a rodzice są zadowoleni, że dziecko mają na cały dzień z głowy. Później takie dziecko idzie do szkoły i jakie ma być, skoro wychowuje się w toksycznej rodzinie? Dołącz do dyskusji!

Sprawdź książkę napisaną przez Rodziców z różnych części Polski!

Kup ,,Poradnik Dla Rodziców„, w którym znajdziesz anegdoty, konkretne porady i wskazówki. Dzięki książce będziesz wiedzieć, jak poradzić sobie, gdy Twoje dziecko spotka poniżanie i gnębienie w szkole.

Wychowanie dzieci ma wpływ na ich zachowanie w dorosłym życiu

W dzieciństwie nie byliśmy obojętni na to, co się działo. Gdy sposób zabawy, postrzegania świata lub inne metody nauczania były wyśmiewane, w późniejszych latach, jest zdecydowanie trudniej docenić nam innych. Ewentualnie jeśli mamy z tego powodu traumę, będziemy zanadto doceniać innych, aby nie zaznali tego samego od nas.

Co zrobić, gdy wychowujemy się w toksycznym środowisku?

To niezwykle ważne. Niby rodziny się nie wybiera, ale gdy dorastamy, mamy możliwość wyboru, gdzie chcemy żyć i jakimi chcielibyśmy stać się ludźmi. Możemy uciec od toksycznych bliskich, poznać ludzi, którzy docenią naszą wartość i żyć na poziomie, na który zasługujemy bez znaczenia na urodzenie. Wszystko zależy od pracy, jaką włożymy w nasze życie.

Wpływ przyjaciół na wychowanie dzieci

Jako dzieci większość z nas miała wymyślonego przyjaciela. Nie ma w tym nic złego, dopóty taki przyjaciel nie staje się jedynym, jakiego dziecko ma obok siebie. Nie musi to wynikać z nieprawidłowego rozwoju młodego człowieka, ale z braku zaufania do swojego środowiska. Jeśli nasze pomysły, sposób zabawy nie jest akceptowany przez rówieśników, oczywiste jest, że wymyślony przyjaciel ich nie wyśmieje, jeśli sami tego nie będziemy chcieli.

Lepiej mieć 2 zaufanych ludzi wokół siebie, niż tuzin zdrajców.

Mało tego! Lepiej być sam, niż mieć chociaż 1 fałszywego przyjaciela u swojego boku. Jak to powiadają ,,lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć„. Otaczając się mądrymi, tolerancyjnymi i empatycznymi osobami, osiągniemy znacznie więcej. Przede wszystkim nie nabędziemy złych nawyków i będziemy mieli więcej szacunku do ludzi. W życiu trzymałem z jednymi i drugimi, ale zdecydowanie wolę odpowiedzialnych i pozytywnych ludzi wokół siebie, przy których czuję się dobrze.

Możemy znaleźć w życiu ludzi, przy których będziemy czuli się dobrze. Nasza wartość zależy od czynów i tego, czy pozwalamy na narzucanie sobie nieodpowiednich wartości swojego środowiska, czy nie. Możemy wybierać, czy chcemy pozwalać sobie na krytykowanie swojej osoby, lub życie w środowisku ludzi, którzy nie mają serc wypełnionych zawiścią i mrokiem.

Co myślisz na ten temat? Weź udział w dyskusji, dodając swój komentarz. 🙂

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
27 marca 2024 23:43

Od nas zależy z kim chcemy spędzać czas, wśród najbliższych nam życzliwych. Warto otaczać się pozytywnymi ludźmi. Rodziny się nie wybiera, ale na stworzenie własnej mamy wpływ. Wybór partnera, a potem bycie przykładem dla swoich dzieci. Bycie oparciem, by nie zostały same z żadnym problemem. Nie bagatelizujmy sygnałów jakie pokazują swoim zachowaniem. Nie pozwólmy by ktoś je skrzywdził.

Maria
Maria
1 października 2021 13:30

Sama prawda, nic bym nie dodała:)

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x