Czy można kochać się podczas okresu? Idealny facet podczas miesiączki? Jak ukryć okres podczas stosunku? Seks podczas miesiączki!

Czy seks podczas miesiączki jest przyjemniejszy i bezpieczny?

Czy można kochać się podczas okresu? Idealny facet podczas miesiączki? Jak ukryć okres podczas stosunku? Seks podczas miesiączki!

Seks podczas miesiączki budzi wiele kontrowersji i znaków zapytania, jak jest naprawdę? Czy warto dla własnego samopoczucia podczas bolesnych okresów dać sobie chwile na rozkosz? Tego dowiecie się z poniższego artykułu. Artykuł jest częścią serii Kobiece ciało – co warto wiedzieć, powstałej we współpracy z Wiktorią Oleniacz, która na swoim profilu Instagram (@healthytorie) opowiada o zaburzeniach odżywiania i kobiecej menstruacji. Zachęcam do obserwowania profilu oraz udziału w dyskusji pod poniższym artykułem, aby wzbogacić treść o Twoje doświadczenia i spostrzeżenia.

Czy powinno się uprawiać seks podczas okresu?

Rozpoczynając ten artykuł chcielibyśmy dać znać, że podczas miesiączki można współżyć ze swoim partnerem, aczkolwiek jest to kwestia bardzo indywidualna. Część kobiet nie ma problemu, żeby uprawiać seks podczas miesiączki, z kolei druga część kobiet odmawia współżycia.

Subiektywnym spojrzeniem kobiety, które współżyją lub chcą współżyć ze swoim partnerem zazwyczaj mają krótkie miesiączki, skąpe albo bezbolesne. Kwestie seksu podczas menstruacji warto omówić ze swoim partnerem, ponieważ jeżeli kobieta nie widzi problemu to faceta może to po ludzku obrzydzać. Krew co prawda jest czymś normalnym, ale u niektórych wywołuje strach, omdlenia lub po prostu – obrzydzenie. Nie jest to winą kobiety, po prostu osobistych odczuć, niezwiązanych z higieną osobistą czy atrakcyjnością partnerki.

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

Kiedy seks podczas miesiączki jest wskazany?

Seks może być wskazany u kobiet, które borykają się z mocnymi skurczami macicy oraz bolesnymi miesiączkami. Seks jest zalecany przez ginekologów na bolesne i obfite miesiączki, ponieważ łagodzi skurcze macicy. Seks uwalnia naturalne środki przeciwbólowe naszego organizmu – endorfiny, oksytocynę i dopaminę. Naszym zdaniem, to nie jest rozwiązanie na bolesne miesiączki, a bardziej działa w pewnym sensie jak tabletka przeciwbólowa. Aczkolwiek co komu potrzebne i co dla kogo działa – oczywiście kwestia indywidualna.

Seks podczas okresu to na pewno nowe doznanie i patrząc na to, że pochwa jest bardziej ukrwiona, a w wielu przypadkach kobiety o wiele szybciej dochodzą do orgazmu.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Jak dbać o siebie podczas miesiączki?

Czy seks podczas miesiączki jest przyjemniejszy?

To zależy. Dla kobiet, które lekką ręką przechodzą okres, seks podczas menstruacji ma szansę sprawiać dużą przyjemność. Schody robią się u kobiet, które boją się współżyć, ponieważ nie wiedzą, czy są jakieś negatywne skutki uprawiania seksu. 

Nie wszystkie kobiety wiedzą, jak działa miesiączka i myślą, że może coś się im stać lub mogą zajść w ciążę. Zazwyczaj podczas miesiączki kobiety są niepłodne, ale jeżeli kobieta ma nieregularne cykle to sprawa wygląda trochę inaczej.

Nasz artykuł w aktualnościach Wiktorii >>> Jak poprawić komunikację w związku? [TOP5]

Jak rozmawiać o miesiączkowaniu z partnerem?

Seks podczas miesiączki u kobiety, nie jest łatwy zarówno dla niej, jak i również dla niego. Mężczyzna musi mieć pewność, że może otwarcie, ale subtelnie podzielić się swoimi obiekcjami. Nie można go wyśmiać, ani postawić w takiej sytuacji jako mniej doświadczonego lub po prostu głupszego. Nie powinno się też obrażać, ponieważ mężczyźni nie znają kwestii miesiączkowania osobiście, więc trzeba dojrzale go uświadomić, jak wygląda to w przypadku danej partnerki. Często jest też tak, że doświadczeni mężczyźni są zdezorientowani, ponieważ każda kobieta ma inne oczekiwania i często inaczej podchodzi do miesiączkowania, a to bywa dla panów zaskoczeniem.

Wszystko zależy od podejścia kobiety i jej partnera. Seks podczas okresu może być przyjemny, ale wymaga dodatkowej higieny. Na pewno jest nowym doznaniem dla obu stron i może być niezapomnianym doświadczeniem. Aczkolwiek nie jest to dla każdego i warto rozmawiać ze swoim partnerem/partnerką na ten temat. Nie należy jednak zapominać, że seks podczas miesiączki wciąż może prowadzić do ciąży. Oczywiście nie należy rezygnować z antykoncepcji tj. prezerwatywy.

Czy seks podczas miesiączki jest wskazany?

Jak więc widać, seks podczas miesiączkowania jest kwestią indywidualną zarówno z punktu widzenia kobiet, jak i mężczyzn. Nie jest odradzany, a w niektórych przypadkach nawet wskazany. Dużo zależy od ciała kobiety, preferencji oraz osobistych odczuć pary.

Sprawdź pozostałe artykuły z serii Kobiece ciało – co warto wiedzieć, które poruszają tematy dotyczące kobiecej menstruacji. Zostały napisane we współpracy z Wiktorią Oleniacz, która na profilu Instagram (@healthytorie) porusza tematy również tematy zaburzeń odżywiania. Zachęcam do obserwowania Wiktorii oraz udziału w rozmowie pod poniższym tekstem w sekcji komentarzy. Dzięki temu tekst będzie bogatszy w Wasze osobiste spostrzeżenia oraz doświadczenia.

Jesteśmy ciekawi, co myślicie na temat seksu podczas miesiączkowania? Czy stosunek płciowy jest Waszym zdaniem jest dobrym rozwiązaniem, czy jednak lepiej poczekać? Polecacie konkretne pozycje seksualne podczas stosunku podczas menstruacji?  

Dołączcie do dyskusji, odpowiadając na powyższe pytania, aby urozmaicić tekst i dodać do artykułu dodatkową wartość. 🙂

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
37 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian P.
Adrian P.
1 listopada 2022 14:56

Z moja byla robilismy to przy prawie kazdej jej miesiacze i bylo dobrze nowa partnerka sie wstydzi i nie wiem jak ja przekonac jakies pomysly

Eliza
Eliza
1 listopada 2022 12:59

To dla kobiety moment w którym chciałoby się przytulić być blisko kogoś kto nie oczekuje w tym momencie tylko jednego.

Wiktoria Oleniacz
14 listopada 2022 14:07
Reply to  Eliza

To wszystko zależy od kobiety i warto mówić o swoich potrzebach facetowi.

Eryk
Eryk
1 listopada 2022 12:55

Skoro tak mam pytanie dlaczego kobiety uważają że mogłoby nas to brzydzić? Nawet jeśli po stokroć tłumaczymy że tak nie jest??

Wiktoria Oleniacz
2 listopada 2022 12:00
Reply to  Eryk

Myślę, że powodem jest to, że miesiączka dla niektórych pań jest wstydliwa i powoduje dyskomfort i obrzydzenie. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że miesiączka nie jest czymś komfortowym, więc narzucamy naszą wizję miesiączki na partnerów. Nie jest to nic dobrego. Kobieta sama musi dość do wniosku, że miesiączka jest czymś normalnym, niczym brudnym ani obrzydzającym.

Także nie przejmujcie się. To wina leży po naszej, upartej głowy:)

Kasia Rostacka
Kasia Rostacka
16 grudnia 2022 19:25

Nie brzydzi mnie to osobiście. Mój mąż jest świadomy mojego ciała i tego jak się zachowuje ale pomysł z napisaniem o tym trafny. Brakuje takiego podejścia w tematach poświęconych seksualności.

Justyna
11 listopada 2022 17:50

Jeżeli kobieta ma skąpe miesiączki i bezbolesne to pewnie czemu nie ale nie wyobrażam sobie tego kiedy np pierwszego dnia zawsze mam bardzo obfite krwawienia więc raczej nie czuję się komfortowo a w seksie ważne jest aby czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Agata Ptaszek
Agata Ptaszek
7 listopada 2022 14:20

Starałam się zawsze nie dopuszczać aby miało to miejsce ale może przesadzam? Artykuł ciekawy dający dużo do myślenia. <3

Wojciech Sala
Wojciech Sala
1 listopada 2022 16:39

Seks jest grzechem pierworodnym i nie mamy prawa podchodzić do tego w sposób zabawy i „rozładowania napięcia”

Wiktoria Oleniacz
2 listopada 2022 12:00
Reply to  Wojciech Sala

Z tego co mi wiadomo Bóg stworzył seks i nie jest niczym złym, jeżeli podchodzi się do tego w sposób odpowiedzialny 😉

Darek M.
Darek M.
1 listopada 2022 16:33

Seks niesie ze sobą nie tylko ciążę ale przyjemność przywiązanie i rozładowanie napięcia wpływa na sen i na samopoczucie w ciągu dnia x

Wiktoria Oleniacz
2 listopada 2022 12:03
Reply to  Darek M.

Wiadomo, seks pełni różne funkcje w relacji i warto o tym pamiętać 🙂

Miłego dnia

Ula Ochocka
Ula Ochocka
1 listopada 2022 16:17

Seria o kobiecym ciele wydała mi się na początku oklepana ale jest coraz ciekawie. Super że wyszłaś z propozycją do Patryka!

Wiktoria Oleniacz
2 listopada 2022 12:05
Reply to  Ula Ochocka

To Patryk zaproponował serię, także tutaj pokłony do Patryka za wyjście z inicjatywą :).

Cieszę, że Ci się podoba i reszta artykułów jest równie ciekawa, jak ten. Także zapraszamy do czekania i komentowania:)

Aga
Aga
1 listopada 2022 14:23

Śmiertelnie poważny temat. 😛

Julia Pryczyńska
Julia Pryczyńska
1 listopada 2022 13:31

Nie rozumiem dlaczego chłopcy chcą tak bardzo sprawdzić jak to jest gdy dziewczyna ma okres? Wyjaśni mi to ktoś?

Ula Ochocka
Ula Ochocka
1 listopada 2022 16:18

Nie wiem ale po pierwsze boimy się rozwoju bakterii które wypływają z krwią mamy lęk przed przeniesieniem chorób przez krew i jest to dla nas niezręczne z powodu

Mati
Mati
1 listopada 2022 13:24

dla mnie seks podczas okresu nie jest obrzydliwy podoba mi się jak dziewczyna jest bardziej wtedy pobudzona.

Oliwia
Oliwia
1 listopada 2022 13:18

Dziękuję za tekst o menopauzie przeczytałam z mamą ona się rozpłakała i powiedziała że cieszy się z tak wspierającej córki. <3 Patryk Wiktoria dziękuję!

Weronika
Weronika
1 listopada 2022 10:43

Mamy podobnie na imię tylko ja mam Weronka 🙂 Ej a jak ma się okres i swój pierwszy raz to będzie lecieć więcej?

Klaudia Koroniewska
Klaudia Koroniewska
1 listopada 2022 09:05

Bingo! Super temat do dyskusji ta seria coraz bardziej mi się podoba! 😀

Shopping Cart
37
0
Would love your thoughts, please comment.x