Dlaczego nie doceniamy małych radości? Czego nie doceniamy, chociaż mamy to każdego dnia? Oto nasze największe powody do radości!

Jakie mamy powody do radości?

Dlaczego nie doceniamy małych radości? Czego nie doceniamy, chociaż mamy to każdego dnia? Oto nasze największe powody do radości!

Na swój fanpage w serwisie Facebook dodałem 2 posty, w których poruszyłem kwestię doceniania tego, co nas otacza. Byłem zaskoczony ilością reakcji, dlatego postanowiłem rozwinąć temat tutaj na blogu. W poniższym tekście opowiem o tym, co większość z nas posiada oraz co powinniśmy doceniać.

Dlaczego odrzucamy nasze powody do radości?

Więcej na ten temat pisałem już w tekście ,,Postrzeganie szczęścia z różnych perspektyw„. W tym tekście sprzed kilku tygodni, skupiłem się na różnicach w postrzeganiu tego, co nas uszczęśliwia. Dziś chciałbym skupić się na tym, co mamy w zasięgu ręki, a nie doceniamy. Chciałbym też ocenić nasze powody do radości, z punktu widzenia realisty.

Wszyscy mamy jakieś zmartwienia, więc trudniej nam uśmiechać się, gdy życie wywraca się do góry nogami. Czasem wystarczy, że pojawi się mały problem, aby nic innego nie było w stanie zwrócić uwagi na inne aspekty naszego życia. Nie zawsze mamy ochotę dopatrywać się pozytywów, bo nie mamy na to czasu wolnego. Jednakże nie odczujemy nawet namiastki szczęścia, jeśli będziemy na wszystko patrzeć z pesymistycznego punktu widzenia.

Czy to znów jakiś motywacyjny bełkot?

Mogłoby się wydawać, że to kolejne porady z dziedziny rozwoju osobistego lub motywacji. W gruncie rzeczy, ten tekst jest prostym życiowym kierunkiem typu – uśmiechaj się, nie wszystkie problemy są powodem do płaczu. – Dla wielu z nas są to brednie, które łatwo powiedzieć komuś, kto naszym zdaniem nie zna naszego życia i problemów. Natomiast to odróżnia ludzi pozytywnych od tych, którzy zastanawiają się, dlaczego inni mają lepiej? Po prostu oni są świadomi, że bywa źle, ale doceniają świat za to, czego nie mieliby, gdyby urodzili się w innym kraju, kulturze lub ciele.

Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji lub motywacji, znajdziesz je w książkach ,,Przygotuj się na Start” oraz ,,Atlas Marzeń„.

Lista 8 powodów do radości!

Porównywanie się do innych krajów, kultur, religii czy koloru skóry, jest nieodpowiednie. Dlatego na poniższe powody do radości, patrzę z perspektywy osoby, która po prostu jest wdzięczna Bogu, rodzinie i temu, czego nauczyłem się w życiu. Codziennie mamy wiele powodów do radości, ale nie dopuszczamy ich do siebie przez frustrujące nas sytuacje. Szkoda, ponieważ warto czasem uśmiechnąć się, zwłaszcza gdy doceni się:

  • Dach nad głową
  • Żywność w sklepach
  • Szansę na spełnianie marzeń
  • Możliwość rozwoju
  • Dostęp do informacji i edukacji
  • Bliskich ludzi
  • Czyste ubrania
  • Brak katastrof żywiołowych

Każdy ma różne powody do radości

Niby to nic wielkiego, ale gdyby się tak zastanowić, mamy ogromne szczęście. Nawet jeśli nasze życie spełnia jeden z punktów powyższej listy. Cieszmy się z tego, co oferuje nam świat. Doceniajmy to, że mamy: dom, rodzinę, dostępność do żywności, pitnej wody, edukacji, a także informacji. Korzystajmy z możliwości spełniania marzeń i szansy na rozwój. Bądźmy wdzięczni za miłość, oddanie ukochanej osoby oraz bliskich, którzy są oparciem. Po prostu doceniajmy, to dodaje skrzydeł. 😊 Życzę Ci, aby nie brakowało w Twoim życiu powodów do radości!

Na koniec chciałbym Cię zapytać, co Twoim zdaniem, jest największym powodem do radości? 🙂 Napisz w komentarzu, dołączając dyskusji!

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ozonee
21 kwietnia 2021 18:41

To jest mega ważne! Chyba każdy miał w życiu taki moment, w którym czuł że wszystko jest nie tak, nic się nie układa. A nawet wtedy mamy za co dziękować! Warto o tym pomyśleć zwłaszcza obecnie, kiedy tylu ludzi umiera..

Shopping Cart
2
0
Would love your thoughts, please comment.x