Szukasz filmu o tematyce religijnej? Potrzebujesz wyciszenia, a może odpowiedzi na pytania? Poznaj rekomendowane filmy religijne!

Co obejrzeć: Filmy religijne

Szukasz filmu o tematyce religijnej? Potrzebujesz wyciszenia, a może odpowiedzi na pytania? Poznaj rekomendowane filmy religijne!

Czy szukając filmów religijnych, należy skupić się tylko na wpisujących się w kategorię? Które filmy poruszające kwestie wiary należy brać pod uwagę, szukając filmu? W tym rankingu znajdziesz nie tylko filmy typowo religijne, ale również takie, które opierają się na wątku religijnym. W poniższym tekście poznasz najlepsze produkcje, które dały nam do myślenia! Sprawdź ranking oraz sekcję dyskusji, gdzie znajdziesz więcej polecanych filmów!

Filmy religijne – trudny wybór?

Dobór dobrych filmów religijnych, moim zdaniem jest niewielki. W zależności od religii, od najmłodszych lat mogliśmy mieć styczność z filmami opartymi na biblii. Im stawałem się starszy, tym bardziej tego typu bajki lub produkcje fabularne wydawały mi się zbyt naciągane i wychwalające, co uważam za mało obiektywne. Przygotowując poniższy ranking filmów religijnych, skupiłem się na tych produkcjach, które stały się ważne dla mnie osobiste, przy okazji kształtujące moje poglądy religijne.

Zobacz również >>> Ranking filmów dla par

Dobierając filmy, chciałem skupić się nie tylko na filmach obrazujących Boga, Kościół czy szukanie wiary, ale również zamieścić filmy, które obrazują istnienie zła. Owszem, niektóre produkcje są realizowane pod standardy tworzenia filmów, aby robiły wrażenie, przerażały lub wzbudzały inne emocje. Mimo wszystko nawet dobierając horrory, brałem pod uwagę przekaz, który niosły za sobą, niż kwestie, czy dane filmy wpisują się w kategorię religijnych. Mam nadzieję, że to nie przeszkodzi Ci w doborze poniższego rankingu.

Które filmy religijne lub poruszające tematy wiary uważasz za wartościowe? Sprawdź ranking polecanych przeze mnie filmów i podziel się swoimi ulubionymi produkcjami w sekcji dyskusji pod tekstem.

Sprawdź książkę „Atlas Marzeń”, dzięki której ponad 100 osób ruszyło z miejsca i zaczęło spełniać swoje marzenia. Kup teraz i zacznij realizować swoje marzenia.

Zobacz również >>> Ranking filmów motywacyjnych

Czyścieć (2020)

Na początek produkcja, którą obejrzałem z polecenia i zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Czyściec” to polski film, który obrazuje drogę kobiety, postanawiającej wrócić do wiary. Doznaje objawień, które pomagają jej w uzyskaniu odpowiedzi na pytania. Chociaż zapowiedź nie wydaje się zachęcająca, produkcja pozostaje w pamięci na długo.

Niebo istnieje naprawdę (2014)

Jeden z piękniejszych filmów, ukazujący wiarę w dziecięcy i niewinny sposób. Chłopiec podczas operacji odwiedza niebo. Po udanym zabiegu opowiada rodzicom ze szczegółami, co miało miejsce podczas operacji. Opowiada im również o tym, co widział w niebie.

Film „Niebo istnieje naprawdę” jest piękną opowieścią o szukaniu odpowiedzi na pytania, zamiast skupieniu się na tym, co jest teraz i zaufaniu swojej wierze.

Bóg nie umarł (2014)

Seria „Bóg nie umarł” wzbudza często więcej pytań niż odpowiedzi. Moim zdaniem przepisem jest niepodważanie, a wsłuchiwanie się w to, co nas otacza. Każda z części przedstawia nam sytuacje, w których wielokrotnie jesteśmy wystawiani na próbę wiary, aby później przkonać się, czy miał w tym udział los, czy Bóg.

To, co w produkcji jest najbardziej odczuwalne, to fakt, że widz nie jest do niczego zmuszany, mogąc wyrobić własne zdanie na temat własnych poglądów religijnych i wiary.

Chata (2017)

Film nie zrobił na mnie osobiście ogromnego wrażenia. Jednakże obrazuje, jak wygląda rozmowa z Bogiem, gdy wsłuchamy się w swoją wiarę. Jest przepiękną opowieścią o dystansie, poczuciu humoru i radości z życia.

Film „Chata” opowiada historię pogrążonego w żałobie ojca, którego dziecko zostało porwane i zamordowane. Zostaje zabrany do tytułowej chaty, gdzie Trójca Święta uczy go wybaczenia, aby mógł ruszyć dalej.

Zobacz również >>> Ranking filmów, które warto obejrzeć

Dwóch papieży (2019)

Abdykacja papieża to przełom, co mieliśmy okazję obserwować w lutym 2013 roku. Na podstawie tych wydarzeń Netflix zrealizował film, mający na celu przybliżenie tej sytuacji.

Produkcja „Dwóch papieży” obrazuje spotkanie papieża Franciszka z papieżem Benedyktem XVI, którzy prowadzą pomiędzy sobą dyskusję (według scenarzystów), o panowaniu, wierze i roli Kościoła w dzisiejszym świecie.

Księga ocalenia (2010)

Jednym z filmów wywierających na mnie największe wrażenie, jest „Księga ocalenia”. Aby nie zdradzać za wiele, zapewniam, że film jest niezwykle pouczający i chociaż nieznacznie, to wpływa na podejście do wiary.

W postapokaliptycznym świecie, aby przeżyć, należy potrafić walczyć. Światem rządzi nienawiść, strach i brak zaufania do kogokolwiek. Jednym z mężnych, który podejmuje się walki wyłącznie w obronie własnej, jest nasz główny bohater. Jest przekonany misji, której nie zdradza innym.

Sanktuarium (2021)

Teraz chciałbym zaproponować Ci kilka filmów z gatunku horror, o podłożu religijnym. Po przeanalizowaniu tego z osobami zapisanymi do Zamkniętej Listy uznaliśmy, że ten ranking nie może skupiać się tylko na roli dobra, ale również zła, będącym częścią wiary.

Horror „Sanktuarium” opowiada historię młodej kobiety, którą ponoć odwiedziła Matka Boska. Dziennikarz i wysłannik watykanu prowadzą śledztwo, mające na celu zaprzeczyć lub potwierdzić cuda mające miejsce w niewielkiej miejscowości. To doświadczenie okazuje się być trudniejsze, niż zakładali.

Zobacz również >>> Filmy warte obejrzenia na Netflix

Zbaw nas ode złego (2014)

Jeden z filmów, który na początku odebrałem jako science-fiction, ale z kolejnymi minutami zacząłem rozumieć cel i przekaz, jaki za nim stoi.

Jeden z tych horrorów, który szczególnie zapadł mi w pamięci. Film „Zbaw nas ode złego” to opowieść o niewierzącym policjancie, którego ścieżki zostały połączone z policjantem znającym się na egzorcyzmach.

Nefarious (2023)

Psycholog odwiedza więzienie w celu podjęcia decyzji o skazaniu mordercy na karę śmierci. W ustaleniu, czy był poczytalny podczas popełniania przestępstw, musi uzyskać odpowiedzi. Ku jemu zaskoczeniu, po drugiej stronie stołu zasiada demon, który opowiada ateiście mającego podjąć decyzję o jego śmierci o planie swojego pana.

Nefarious ” to produkcja z 2023 roku, to obraz potencjalnej rozmowy demonicznego bytu z wykształconym człowiekiem, który próbuje racjonalnie wyjaśnić sytuacje, które zaczynają mieć miejsce podczas jego pobytu w więzieniu.

Bruce wszechmogący (2003)

Na koniec komedia, która ma drugie dno. Pod kurtyną śmiechu, dystansu i dobrej zabawy, kryje się przekaz, który daje do myślenia.

Film „Bruce wszechmogący” to historia młodego mężczyzny, który otrzymuje od Boga moce. Ma szansę sprawdzić się w roli Stwórcy, poznać wyzwania, z którymi się boryka i zmienić swoje życie.

Polecane filmy religijne – sprawdź więcej!

Przygotowując powyższy ranking, starałem się nie tworzyć go według ogólnie przyjętych schematów. Bez znaczenia na gatunek, każdy z tych filmów wnosi coś innego, co umożliwia wyrobienie własnego zdania, poznanie swojej religijności na nowo lub odkryć siebie w innych sferach życia.

Każda z wymienionych produkcji w serii Filmy, które warto obejrzeć, oferuj coś innego, na czym warto się skupić, obiektywnie oceniając przekaz i cel postawiony przez twórców filmu. Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć coś dla siebie. Jeśli nie, zapraszam do sekcji poniżej, gdzie również możesz podzielić się swoim ulubionym filmem, z wątkiem religijnym.

Więcej polecanych filmów religijnych znajdziesz w dyskusji poniżej. 🙂

Dopisz swój ulubiony film o podłożu religijnym!

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Batman Rzeczywistości
Batman Rzeczywistości
27 grudnia 2023 14:36

Kliknąłem z ciekawości ale podoba mi się że nie są to jakieś filmy dla fanatyków religijnych

Ryszard Morawski
Ryszard Morawski
14 grudnia 2023 21:01

Świetna lista filmów obejrzę z przyjemnością. Niech Bóg cię błogosławi dobry chłopcze.

Motyw Kobiety
Motyw Kobiety
17 września 2023 18:23

Lubię filmy, które w jakiś sposób odnoszą się do życia duchowego – nie muszą być zatytułowane jako „religijne” lub wolałabym „chrześcijańskie”. Lubię bardzo filmy o mnichach, zakonach….fajny film oglądałam na Netflix. Tytuł „Athos”
Natomiast jak dla mnie „The chosen” wymiata .

Aniela F
Aniela F
15 września 2023 12:43

Brakuje mi tu filmu Pasja, Fatima, Ostatnie Kuszenie Jezusa i Papież Franciszek i Jego Przesłanie. 🙁 Dobre filmy które obejrzałam i polecam

Pioterek Czacha
Pioterek Czacha
9 stycznia 2024 08:29

To są filmy bez tej ideologii kościelnej?

annna
annna
2 października 2023 20:12

wszystko zalezy jak je odbieramy

Zuzanna Nieszka
Zuzanna Nieszka
29 września 2023 11:21

Kocham filmy religijne ten wpis to dla mnie strzał w dziesiątkę chociaż łączenie filmów akcji, horrorów i tych brutalnych scen tylko film nawiązuje do religii lub Biblii to słaba decyzja. Nie zamieściłabym tych filmów w swoim blogu.

Emil WolkoD
22 września 2023 19:04

Jest coraz ciekawsza ta seria 🙂

Jan Tonowo
Jan Tonowo
22 września 2023 18:48

Nie lubię filmów religijnych ale szanuję za przygotowanie wpisu

Ateo
Ateo
15 września 2023 14:55

Spotlight (2015), Amen (2002)

Zuzanna Nieszka
Zuzanna Nieszka
29 września 2023 11:19

Nie wiem co myśleć oglądałam ale jakoś nie zapadło mi w pamięci.

Irka
Irka
15 września 2023 14:19

Super podoba mi się!!

Elżbieta Dziewuczek
Elżbieta Dziewuczek
15 września 2023 12:58

Uwielbiam filmy o podłożu religijnym to nawet w przypadku niedopracowanych horrorów coś przekazuje o ludziach świecie i wierze zestawienie strzał w dziesiątkę

Ryszard
Ryszard
15 września 2023 09:15

niech Bóg cię błogosławi

Shopping Cart
27
0
Would love your thoughts, please comment.x