Unsplash.com

Czy rzeczywiście potrzebujesz motywacji?

Dlaczego motywowanie na siłę to nonsens i w jakich sytuacjach dasz radę funkcjonować bez zbędnego motywowania? Jak rozwinąć swoją prokrastynację!

   Z każdej strony ktoś mówi i linkuje o sposobach na szczęście, prokrastynację rozwój osobisty i inne na pierwszy rzut oka głupoty. I chociaż nie powinienem tego pisać, zwyczajnie nie chcę Ci ściemniać ani wciskać głupot. Bardzo często to ściema!Jak bardzo jest to skuteczne

Zauważ wciąż rosnące zainteresowanie trenerami i resztą grupy ludzi powtarzających co robić aby lepiej się czuć i być szczęśliwymi. Rośnie moda na zdrowe odżywiane, sport, jogę, zmianę myślenia i wiele innych czynników, wspomagających rozwój osobisty. Pewnie spodziewasz się, że zmiotę mity i powiem, że jest to tylko sposób aby zarobić na ludziach nieszczęśliwych? Z jednej strony tak, z drugiej nie do końca. Już wyjaśniam dlaczego.

 

Możesz w nic nie wierzyć i żyć
Jeżeli już znasz swoją wartość
– Patryk Tarachoń

W pierwszej kolejności kieruje się wszelkie tego typu teksty, nagrania i książki do osób które chcą coś zmienić w życiu, a nie muszą. Z każdej strony narzuca się bycie fit i powtarza co jest lepsze, a co gorsze. Jest to dobre, ale gdy ktoś chce coś zmienić. Naciągniętymi na wszelkiego rodzaju książki czy programy wspomagające inwestycje w siebie są te osoby, które szukają powodów aby mieć argument w nieskuteczność tych działań.

 

Kiedy na pewno nie działa

Nie każdy ma tak silną wolę aby dostosować się do zmian żywieniowych, aby zmotywować się do biegania, jazdy rowerem czy uprawiania dowolnego sportu oprócz wszelkich złośliwych tekstów o rekordzie siedzenia na kanapie. Jeżeli Twoim zdaniem coaching i rozwój osobisty to ściema, jestem przekonany o Twym lenistwie i przede wszystkim do tego jak słabo radzisz sobie z zaangażowaniem w swoje życie. Zwyczajnie wolisz szukać argumentów potwierdzających jak zdrowy tryb życia jest mało efektywny, niż odłożyć talerz z czymś niezdrowym aby sięgnąć po jabłko oraz przygotować jedzenie które zjesz w regularnych porach dnia, z przerwami na aktywność fizyczną (sport).

 

Czy potrzebujesz więcej motywacji

Jeżeli sami potrafimy o siebie zadbać i wiemy co jest dla nas dobre, to nie. Jednakże warto pamiętać o tym, iż każdy z nas ma gorszy dzień i nawet mały obrazek z cytatem w mediach społecznościowych jest na wagę złota, gdy czujemy się fatalnie. Tylko trzeba umieć czytać takie przemyślenia autorów.

Brak naszej motywacji przynosi niekorzystne efekty w prokrastynacji, podejmowanych decyzjach czy każdym innym aspekcie naszego życia, ponieważ to jaki tryb życia prowadzimy wpływa na nasze samopoczucie, a to jak się czujemy na nasze wybory.

 

Świat dzieli się na lepszych i gorszych
Tylko gdy lepsi chcą być ponad gorszymi
– Patryk Tarachoń

Jeżeli rozwijasz się i starasz żyć zgodnie z motywacyjnymi realiami, nawet minimalnie dodając do swojego życia pracę nad sobą, będzie dużo łatwiej osiągać gole w dążeniu do analizowania swojego stanu, co przekłada się na poznanie swoich wartości, zalet i wielu innych wartości o których nawet nie wiesz.Czy potrzebujesz naprawdę?

Nie i nie będziesz potrzebować jeżeli czujesz się w swoim ciele dobrze i wiesz co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Jeżeli wierzysz w siebie, uważasz siebie za człowieka zdrowego, szczęśliwego, znającego swoje wartości, nie potrzebujesz żadnego kopniaka w stronę dalszego rozwoju. Sport nie jest dla każdego, chociaż warto go uprawiać. Tak samo z odżywianiem, ale jeżeli coś nie przynosi dla Ciebie radości, nie chcesz być jeszcze lepszy, masz prawo do wyboru.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
26 marca 2024 22:16

Motywacja jest bardzo ważna. Potrzebujemy dpowiedniej zachęty do pracy. Nie o to chodzi żeby do czegoś się zmuszać. Cel, który mamy osiągnąć ma nas uszczęśliwić. Ten proces, droga, która jest przed nami również. Może to być osiagnięcie szczupłej sylwetki i zdrowy tryb życia. Jeśli to jest dla nas ważne. Potemy by ją utrzymać, czy dalej się rozwijać nadal musimy pracować. Znowu potrzebujemy motywacji.

Aneta
5 września 2018 05:19

Najważniejsze aby czuć się dobrze z samym sobą i być szczęśliwym.

Marine Ladies
5 lipca 2017 12:18

U mnie wygląda to w ten sposób, że potrzebuję wsparcia i takie motywujące filmy, obrazki czy zwyczajnie posty napawają mnie do życia i w chwili zwątpienia we własne możliwości, nadal brnę dalej. Tak więc uważam coaching za coś potrzebnego 😉 Mam też swoich ulubionych "mówców" którzy dają mi powera na cały dzień i kopa do działania.

Pan Cytat
6 lipca 2017 22:58
Reply to  Marine Ladies

Mam identycznie 😉
Filmy, cytaty, biografie i posty mnie nakręcają. Dają zastrzyk energii. Dlatego właśnie postanowiłem w tej dziedzinie działać. Sam też z tego korzystam. Jestem ciekaw, jakich masz ulubionych mówców? zdradzisz?
Pozdrawiam.

Pszemek K
3 lipca 2017 22:41

Dopiero teraz zauważyłem, że błędnie postrzegam niektóre aspekty motywacji. Tylko my jesteśmy kreatorami własnego życia.

Świat Toli
3 lipca 2017 19:33

Każdy potrzebuje motywowania.

Angelika Stefanowska
3 lipca 2017 19:33

Ja uważam, że motywację do działania nie tylko odnośnie sportu, wyglądu ale i całej reszty trzeba znaleźć w sobie. Każdy z nas jest inny. Żeby być gotowym do zmian trzeba i się tego trzymać to samodyscyplina jest tutaj mega ważna. Zacznij od dziś, a nie od jutra 🙂 To my kreujemy swoje życie, nie nikt inny.

Piotr Szostak
Piotr Szostak
3 lipca 2017 16:11

Patryku to prawda co piszesz. Jeżeli do podjęcia próby zmiany dochodzi pod wpływem impulsu z zewnątrz (np. nacisk bliskich) to motywacja będzie działać krótkoterminowo i w większości przypadków zmiana się nie uda. Zmiany można dokonać tylko wtedy gdy samemu się tego chce. Pozdrawiam.

Anonimowy
Anonimowy
3 lipca 2017 15:50

To prawda, ze jak czlowiek wierzy w siebie to moze wiele w zyciu osiągnąć ��

Anonimowy
Anonimowy
3 lipca 2017 14:10

Jeżeli ktoś naprawdę chce się zmienić to nie potrzebne mu jest, jakaś wielka motywacja. Choć uważam, że pochwaleni osoby, która zmienia swój sposób życia jest potrzebne. Najbardziej do działania motywują bliskie osoby ani jakiś artykuł w gazecie ( choć i on nieznacznie może pomóc)

Laura LR
3 lipca 2017 13:39

To od nas samych musi wyjsc ta chec to ruszenia sie i zmienienia czegos w sobie odnosnie tego calego trendu bycia fit uwazam ze jest to dobre aczkolwiek czasami zbyt przdsadzone bo co raz wiecej isib popada w kompleksy niestety

Nikola
Nikola
3 lipca 2017 12:32

Ale motywacja nie jest tylko do bycia fit i zdrowego jedzenia. Warto się rozwijać i szukać celów w swoim życiu, a do ich realizacji motywacja jest bardzo przydatna. Obrazki z interentu średnio pomagają ruszyć dupę i zacząć działać, ale mogą pomagać w dążeniu do celu i w trwaniu w swoim postanowieniu. Motywacja jest dobrym narzędziem. A co do fit mody- nawet jeśli jest chwilowa, to każda ruszająca się osoba, każda osoba, która je zdrowiej to pozytywny efekt tej mody. 🙂

Magdalena
3 lipca 2017 11:21

To naturalne, ze trzeba samemu naprawde chciec nad soba pracowac, zeby mialo to jakikolwiek sens;-) Nikt nikogo do niczego nie zmusza 😉

Justyna Dapolska
Justyna Dapolska
3 lipca 2017 11:10

Jedyne czego sobie i innym zycze to aby byli szczesliwi w swoim ciele.

Anonimowy
Anonimowy
3 lipca 2017 11:09

Zgadzam się bo skoro już mamy coś ze sobą robić to dla siebie a nie chwilowej momentowej mody

Karola | Życie.Me
3 lipca 2017 11:03

Wszystko – motywacyjne gadki, nowe diety, bycie fit, etc. – jeśli tylko jest chwilową modą, nie ma żadnej wartości. Wiele osób zacznie działać na chwilę i tylko pozornie, a gdy minie pierwsza fala wow, wszystko wróci do porządku dziennego. Nie ma recepty na sukces, czy szczęście. Nikt jej nikomu nie poda, dlatego najważniejsze jest, bo działać w zgodzie ze sobą, a nie po ktoś tam coś powiedział, czy napisał. 🙂

Shopping Cart
31
0
Would love your thoughts, please comment.x