Unsplash.com

Dlaczego motywowanie na siłę to nonsens i w jakich sytuacjach dasz radę funkcjonować bez zbędnego motywowania? Jak rozwinąć swoją prokrastynację!

   Z każdej strony ktoś mówi i linkuje o sposobach na szczęście, prokrastynację rozwój osobisty i inne na pierwszy rzut oka głupoty. I chociaż nie powinienem tego pisać, zwyczajnie nie chcę Ci ściemniać ani wciskać głupot. Bardzo często to ściema!Jak bardzo jest to skuteczne

Zauważ wciąż rosnące zainteresowanie trenerami i resztą grupy ludzi powtarzających co robić aby lepiej się czuć i być szczęśliwymi. Rośnie moda na zdrowe odżywiane, sport, jogę, zmianę myślenia i wiele innych czynników, wspomagających rozwój osobisty. Pewnie spodziewasz się, że zmiotę mity i powiem, że jest to tylko sposób aby zarobić na ludziach nieszczęśliwych? Z jednej strony tak, z drugiej nie do końca. Już wyjaśniam dlaczego.

 

Możesz w nic nie wierzyć i żyć
Jeżeli już znasz swoją wartość
– Patryk Tarachoń

W pierwszej kolejności kieruje się wszelkie tego typu teksty, nagrania i książki do osób które chcą coś zmienić w życiu, a nie muszą. Z każdej strony narzuca się bycie fit i powtarza co jest lepsze, a co gorsze. Jest to dobre, ale gdy ktoś chce coś zmienić. Naciągniętymi na wszelkiego rodzaju książki czy programy wspomagające inwestycje w siebie są te osoby, które szukają powodów aby mieć argument w nieskuteczność tych działań.

 

Kiedy na pewno nie działa

Nie każdy ma tak silną wolę aby dostosować się do zmian żywieniowych, aby zmotywować się do biegania, jazdy rowerem czy uprawiania dowolnego sportu oprócz wszelkich złośliwych tekstów o rekordzie siedzenia na kanapie. Jeżeli Twoim zdaniem coaching i rozwój osobisty to ściema, jestem przekonany o Twym lenistwie i przede wszystkim do tego jak słabo radzisz sobie z zaangażowaniem w swoje życie. Zwyczajnie wolisz szukać argumentów potwierdzających jak zdrowy tryb życia jest mało efektywny, niż odłożyć talerz z czymś niezdrowym aby sięgnąć po jabłko oraz przygotować jedzenie które zjesz w regularnych porach dnia, z przerwami na aktywność fizyczną (sport).

 

Czy potrzebujesz więcej motywacji

Jeżeli sami potrafimy o siebie zadbać i wiemy co jest dla nas dobre, to nie. Jednakże warto pamiętać o tym, iż każdy z nas ma gorszy dzień i nawet mały obrazek z cytatem w mediach społecznościowych jest na wagę złota, gdy czujemy się fatalnie. Tylko trzeba umieć czytać takie przemyślenia autorów.

Brak naszej motywacji przynosi niekorzystne efekty w prokrastynacji, podejmowanych decyzjach czy każdym innym aspekcie naszego życia, ponieważ to jaki tryb życia prowadzimy wpływa na nasze samopoczucie, a to jak się czujemy na nasze wybory.

 

Świat dzieli się na lepszych i gorszych
Tylko gdy lepsi chcą być ponad gorszymi
– Patryk Tarachoń

Jeżeli rozwijasz się i starasz żyć zgodnie z motywacyjnymi realiami, nawet minimalnie dodając do swojego życia pracę nad sobą, będzie dużo łatwiej osiągać gole w dążeniu do analizowania swojego stanu, co przekłada się na poznanie swoich wartości, zalet i wielu innych wartości o których nawet nie wiesz.Czy potrzebujesz naprawdę?

Nie i nie będziesz potrzebować jeżeli czujesz się w swoim ciele dobrze i wiesz co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Jeżeli wierzysz w siebie, uważasz siebie za człowieka zdrowego, szczęśliwego, znającego swoje wartości, nie potrzebujesz żadnego kopniaka w stronę dalszego rozwoju. Sport nie jest dla każdego, chociaż warto go uprawiać. Tak samo z odżywianiem, ale jeżeli coś nie przynosi dla Ciebie radości, nie chcesz być jeszcze lepszy, masz prawo do wyboru.

Wesprzyj podając dalej
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.