Unsplash.com

Gdzie szukać płyt i informacji o nich? Jakie płyty kolekcjonować i jakiej muzyki słuchają kolekcjonerzy? Na co zwracać uwagę przy zakupie płyt? O rodzajach odsłuchiwania muzyki i jakości jaka jest pomiędzy odtwarzaczami!

W wolnym czasie poza zajmowaniem się blogiem, obróbką zdjęć, montażem filmów czy odpowiadaniem na wiadomości, przeszukuję również nowych pereł do mojej kolekcji CD oraz LP. Do tego celu używam oczywiście internetu, jednakże jest ostatni na liście.

Wielokrotnie byłem pytany o powyższe pytania, ze względu na nagrania w Instagramie i Snapchacie. Ponadto wiele pytań wysyłacie mi po tekstach:

,,Naprawdę czekają jak zareagujesz na prezent

,,Dzieciństwo nie wygląda już tak samo

,,Zrób sobie prezent – słuchaj muzyki z płyt

Jak zatem poszukiwać albumów z interesującą muzyką na winylach czy płytach kompaktowych? Jaka muzyka jest warta słuchania? Co myślę o gatunkach, których nie słucham i co jest dla mnie prawdziwą muzyką?

 

Gdzie szukać informacji o winylach i płytach kompaktowych

Odkąd zacząłem szukać winyli nie sięgam po nie najprostszą drogą. Sugeruję się najstarszą metodą, którą znam jeszcze z dzieciństwa. Razem z rodziną szukaliśmy najciekawszych rzeczy na targach ze starociami.

Z pomocą przyszła aplikacja, na której zdobyć możemy informacje o zbiorach, artystach, zespołach i nośnikach, na których został wydany dorobek twórców.

Jest nią Discogs.com z Portland z 2000 roku, oferujący informacje o albumach, których szukamy oraz dostępności na LP, CD tudzież innych.

 

Sprzęt z którego odsłuchujesz muzyki zależy od tego jak lubisz
Tutaj chodzi o coś więcej niż jakość, popularność sprzętu i to ile ma lat
– Patryk Tarachoń

Discogs ma ogrom zalet. Na nim zapisać możemy całą muzyczną kolekcję. Jest to pracochłonne, ale dzięki temu mamy szansę porównać swoje płyty, ocenić je i umożliwić innym podjęcie decyzji o zakupie.

Gdzie szukać płyt i informacji o nich? Jakie płyty kolekcjonować i jakiej muzyki słuchają kolekcjonerzy? Na co zwracać uwagę przy zakupie płyt? O rodzajach odsłuchiwania muzyki i jakości jaka jest pomiędzy odtwarzaczami!

Zaznaczam albumy aby pamiętać te wymarzone, najbardziej wyczekiwane. Dzięki niemu mam rozplanowany wydatek, ponieważ widzę na liście te, które chciałbym kupić wcześniej lub później. Przy tym mogę tworzyć listy, z przypiętymi tytułami na różne okazje, do kupienia w pierwszej kolejności i ostatniej.

>>> Szukanie muzyki ze starych ze starych kaset i płyt

Portal oferuję opcję sprzedaży od najstarszych jakie mamy w kolekcji, po najnowsze. Podobnie jest z kupowaniem, tylko podane ceny przez użytkowników, nie są dostępne w polskiej walucie.

Dodatkową zaletą jest sprawdzenie najbardziej poszukiwanych i najwyżej ocenianych tytułów przez kolekcjonerów jak również innych użytkowników portalu.

Niektóre płyty byłem gotów zakupić na Empik.com, które bym chciał, ale lepsze ceny zaoferowała mi księgarnia SwiatKsiazki.pl.

Wesprzyj podając dalej
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.