Unsplash.com

Gdzie szukać informacji o płytach

Gdzie szukać płyt i informacji o nich? Jakie płyty kolekcjonować i jakiej muzyki słuchają kolekcjonerzy? Na co zwracać uwagę przy zakupie płyt? O rodzajach odsłuchiwania muzyki i jakości jaka jest pomiędzy odtwarzaczami!

W wolnym czasie poza zajmowaniem się blogiem, obróbką zdjęć, montażem filmów czy odpowiadaniem na wiadomości, przeszukuję również nowych pereł do mojej kolekcji CD oraz LP. Do tego celu używam oczywiście internetu, jednakże jest ostatni na liście.

Wielokrotnie byłem pytany o powyższe pytania, ze względu na nagrania w Instagramie i Snapchacie. Ponadto wiele pytań wysyłacie mi po tekstach:

,,Naprawdę czekają jak zareagujesz na prezent

,,Dzieciństwo nie wygląda już tak samo

,,Zrób sobie prezent – słuchaj muzyki z płyt

Jak zatem poszukiwać albumów z interesującą muzyką na winylach czy płytach kompaktowych? Jaka muzyka jest warta słuchania? Co myślę o gatunkach, których nie słucham i co jest dla mnie prawdziwą muzyką?

Gdzie szukać informacji o winylach i płytach kompaktowych

Odkąd zacząłem szukać winyli nie sięgam po nie najprostszą drogą. Sugeruję się najstarszą metodą, którą znam jeszcze z dzieciństwa. Razem z rodziną szukaliśmy najciekawszych rzeczy na targach ze starociami.

Z pomocą przyszła aplikacja, na której zdobyć możemy informacje o zbiorach, artystach, zespołach i nośnikach, na których został wydany dorobek twórców.

Jest nią Discogs.com z Portland z 2000 roku, oferujący informacje o albumach, których szukamy oraz dostępności na LP, CD tudzież innych.

Sprzęt z którego odsłuchujesz muzyki zależy od tego jak lubisz
Tutaj chodzi o coś więcej niż jakość, popularność sprzętu i to ile ma lat
– Patryk Tarachoń

Discogs ma ogrom zalet. Na nim zapisać możemy całą muzyczną kolekcję. Jest to pracochłonne, ale dzięki temu mamy szansę porównać swoje płyty, ocenić je i umożliwić innym podjęcie decyzji o zakupie.

Gdzie szukać płyt i informacji o nich? Jakie płyty kolekcjonować i jakiej muzyki słuchają kolekcjonerzy? Na co zwracać uwagę przy zakupie płyt? O rodzajach odsłuchiwania muzyki i jakości jaka jest pomiędzy odtwarzaczami!

Zaznaczam albumy aby pamiętać te wymarzone, najbardziej wyczekiwane. Dzięki niemu mam rozplanowany wydatek, ponieważ widzę na liście te, które chciałbym kupić wcześniej lub później. Przy tym mogę tworzyć listy, z przypiętymi tytułami na różne okazje, do kupienia w pierwszej kolejności i ostatniej.

>>> Szukanie muzyki ze starych ze starych kaset i płyt

Portal oferuję opcję sprzedaży od najstarszych jakie mamy w kolekcji, po najnowsze. Podobnie jest z kupowaniem, tylko podane ceny przez użytkowników, nie są dostępne w polskiej walucie.

Dodatkową zaletą jest sprawdzenie najbardziej poszukiwanych i najwyżej ocenianych tytułów przez kolekcjonerów jak również innych użytkowników portalu.

Niektóre płyty byłem gotów zakupić na Empik.com, które bym chciał, ale lepsze ceny zaoferowała mi księgarnia SwiatKsiazki.pl.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ola z Muzycznej Listy
10 kwietnia 2020 21:20

Uwielbiam zbierać płyty, dopier słuchając całego albumu mogę lepiej poznać twórczość artysty. A o apce nie miałam pojęcia. Dzięki za polecenie!

Kamyk
Kamyk
30 listopada 2018 21:40

Mam w tym komfort, że prowadzę tez bloga kulturalnego i wiele płyt dostaję przed premierą. To pozwala mi być na bieżąco. Inaczej bym się w tym wszystkim pogubił.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
1 grudnia 2018 01:35
Reply to  Kamyk

Taki układ jest świetny. Dostajesz płyty, powiększasz kolekcję, a przy tym robisz to co lubisz.

Karolina
Karolina
19 listopada 2018 03:55

Kocham muzykę. Dzisiaj miałam na nią fazę i większość dnia słuchałam z YT na TV. 💕 Ostatnio u mnie króluje Agnieszka Chylińska 👑 😃 Nie wiedziałam, że jest taka strona. To moze mi się przydać. Pozdrawiam! Łamliwy Paznokieć 😉

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
19 listopada 2018 22:23
Reply to  Karolina

Łamliwy Paznokieć wie co jest dobre. 🙂 Agnieszka Chylińska ma swój wokal i wiele klasyków. Lubię wyróżniający się głos. Słucham ostatnio również następujących wokalistów: Alex Clare, Amy Winehouse, Anne Marie oraz zespół Tulia.

Marta Sobczyk-Ziębińska
Marta Sobczyk-Ziębińska
18 listopada 2018 08:51

Sprawdzę ten portal, o którym piszesz. Zazwyczaj kupuję plyty bieżących lat. Ale jest kilku artystów, których chętnie bym przygarnęła 🙂

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
18 listopada 2018 18:48

Gdy wygrzebywałem kasety ojca, nie wszystkie są opisane lub w taki sposób zniszczone, że ciężko stwierdzić jacy artyści je tworzyli. Jeśli chciałbym słuchać na innych urządzeniach, lepiej jest poznać tytuł.

Aleksandra R. K. Stupera
Aleksandra R. K. Stupera
18 listopada 2018 07:36

Z ciekawości weszłam na ten portal i poszukałam swoich ulubionych zespołów. Są tam 😀 Chyba wezmę się za uzupełnienie kolekcji płyt.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
18 listopada 2018 18:49

Świetna sprawa, ja w tym roku poświęciłem się trochę muzycznej pasji i dołączyłem do kolekcji kilkanaście nowych albumów.

Shopping Cart
9
0
Would love your thoughts, please comment.x