Unsplash.com

Wiele książek z poradami oraz poradników w sieci oraz materiałów dostępnych w bibliotekach nie są skuteczne! Wszędzie gdzie tylko sięgniemy okiem znajdzie się ktoś ze swoją złotą radą. Pytanie tylko na ile są one skuteczne! Czy warto słuchać wszystkich porad?

Gdy zachodzę do biblioteki, księgarni zwracam uwagę na książki o rozwoju osobistym, coachingu, czy nawet te sportowe. Nawet gdy przeglądam strony w przeglądarce, często widzę masę porad, poradników i bijących z ekranu banerów. Mam jednak pewien dylemat, ponieważ uważam, że…

Poradniki nie zawsze są skuteczne

Już wyjaśniam dlaczego nie każdy poradnik jest dla Ciebie. Moim zdaniem to jest spowodowane tym, że w zależności od tego co przeżyliśmy inaczej też czujemy, obserwujemy jak również odbieramy co się do nas mówi.

 

Każdy z nas zupełnie inaczej odczytuje i wyciąga wnioski na swój sposób. Przykładowo jeden człowiek jest w stanie zrozumieć każde słowo bez większego problemu, dokładnie tak jak autor Chce przekazać. Ktoś inny szuka sobie własnych wyjaśnień między wierszami. Wyjaśnij jak więc które, tudzież jakie poradniki warto brać pod uwagę, a które lepiej odstawić na półkę?

 

Bez sensu wydawać pieniądze na ładną okładkę
Gdzie w środku nie ma dla nas wartościowej treści

– Patryk Tarachoń

 

Niejednokrotnie pisząc o związkach spotkałem się z negatywną oceną. Tekst jednemu wydaje się niewartościowy, a drugiemu uratował niejednokrotnie skórę. Dostaję od czasu do czasu wiadomości typu – wnioski odnośnie rozwoju osobistego są przekłamane chociaż dziękuję za artykuł sprzed tygodnia o związkach. – odczytuję w e-mailu. Bardziej czuli zdarzają się mężczyźni, a innym razem kobiety. Na to nie ma reguły. Jednakże właśnie dlatego poradniki nie są dla wszystkich.

 

Jak poszukiwać odpowiednich poradników?

Banalnie proste. Najlepiej jest wybierać te które są ze sprawdzonego źródła. Pomagają i są polecane. Czyli jeżeli ktoś kto potrafi pisać doradzać, będzie czytany, z czym się wiąże godny polecenia. Identycznie jeżeli ktoś nie jest zbyt popularny niezbyt chętnie czytamy jego publikacje.

 

Żyjemy w czasach gdy opinie i źródła można bardzo szybko sprawdzić
Jednakże czasem warto coś kupić aby samemu się przekonać czy było warto

– Patryk Tarachoń

Polecałbym właśnie takie które są naprawdę znane wśród grupy zainteresowanych. I nawet jeżeli czasem kosztują krocie, lepiej zainwestować jeżeli według opinii publicznej są warte zakupu, a zawartość uznawana jest za skuteczną.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.