Dlaczego ludzie nie chcą zacząć działać? Jak realizować swoje cele? W jaki sposób przestać utrudniać sobie życie!

Przestań utrudniać sobie życie (SPRAWDZONE NAWYKI)

Dlaczego ludzie nie chcą zacząć działać? Jak realizować swoje cele? W jaki sposób przestać utrudniać sobie życie!

W ostatnim czasie nie brakuje u mnie przemyśleń na temat samorozwoju i szukania własnej drogi. Jakby „coachingowo” i motywacyjnie to brzmi, większość wiadomości na mojej skrzynce, dotyczy tego – jak ruszyć z miejsca, nie robiąc niczego? – dziś o tym porozmawiamy i odpowiemy sobie na pytanie – jak przestać utrudniać sobie życie?

Czy granice są wyłącznie w naszej głowie?

Wciąż sobie utrudniamy. Szukamy rozwiązań, metod, specjalistów, książek, a zapominamy, że sprawdzone metody bywają najlepsze. Czasem kreatywność popłaca, ale nie możemy próbować robić wszystkiego po swojemu. Zamiast próbować wymyślać koło na nowo, wystarczy doczytać, do obejrzeć, a nawet dopytać. Zwłaszcza w świecie Internetu, mamy więcej możliwości, niż mogłoby się wydawać. Możemy znaleźć eksperta z drugiego końca świata, który chętnie nam podpowie.

Są ludzie, którzy odnoszą sukcesy, pomimo różnych niepełnosprawności. Chociażby strzelają z łuku, nie mając rąk. Ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i determinacja, aby osiągnąć postawione sobie cele. Przeszkodą są ludzie, którzy w nas nie wierzą. Jednakże na 100 niedowiarków, zawsze znajdzie się 1 dobra osoba, która wniesie coś dobrego do naszego życia – wiarę w nas i nasze marzenia.

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

🏞 Masz coś swojego? Wiesz… Coś takiego, co sprawia, że gdy wracasz do domu, to czujesz dumę ze swojego zajęcia? 🟢 🤸…

Opublikowany przez Patryka Tarachonia Niedziela, 29 sierpnia 2021


Czekając na zmiany, zaczynasz utrudniać sobie życie

Możemy spróbować zbudować coś swojego lub żałować, że nigdy nie podjęliśmy się decyzji, gdy była okazja.
Z drugiej strony nie potrzebujesz mieć firmy, aby robić to, co kochasz. Poza stałą pracą na etacie i ustatkowanym życiem potrzebujemy czegoś, co oderwie nas od dnia codziennego. To, że pracujemy całe życie w jednym miejscu, nie sprawia, że jesteśmy mniej wartościowi w porównaniu do kogoś, kto ma firmę lub skacze w weekendy ze spadochronu.

Ludzie nie dają sobie prawa do wyboru

Przeglądam grupy, otrzymuję pytania, widząc tym samym u ludzi chęć zmiany czegoś w swoim życiu. Tak wiele osób, chce z czymś ruszyć… Zastanawiają się, jak mogłoby wyglądać ich życie, gdyby ruszyli z miejsca? To przykre widzieć, jak wielu ludzi ma świetne pomysły, ale nie mają ochoty nic z tym robić. Widząc to, napisałem ,,Atlas Marzeń” (sprawdź recenzje na LubimyCzytac.pl), w którym opowiadam o różnych inspiracjach i sposobach ich realizacji. Dzielę się konkretnymi metodami rozwoju swoich pasji, marzeń i celów.

Efekt mojej pracy, w dużej mierze zależy od tego, jakie wsparcie otrzymam od Ciebie i pozostałych osób śledzących moje działania w Internecie. Co nie zmienia faktu, że mogę siedzieć z założonymi rękoma i czekać na komentarze, polubienia, pytania, czy inne reakcje z Twojej strony. Na wiele kwestii nie mamy wpływu, ale róbmy tyle, ile jesteśmy w stanie, aby pomóc naszemu szczęściu i pozostawić po sobie coś dobrego.

Jeśli siebie nie znasz, wiedz, że warto to zmienić

Musisz poznać siebie, mieć ukierunkowany cel i chcieć szukać rozwiązań, aby Twoje cele stawały się bliższe, niż dalsze. Nie powiem Ci, kim jesteś i ile znaczysz. To jest w Twoim sercu i tylko Ty możesz poznać odpowiedź na to pytanie. Gdy już będziesz je znać, wiara w siebie nie zniknie. Oczywiście każdy ma wątpliwości oraz popełnia błędy. Natomiast mając zbudowaną samoocenę, szybciej ustalisz cel, do którego chcesz się kierować.

Do swoich marzeń podchodzę, jak do czegoś, co mnie potrzebuje. Czuję się w obowiązku, aby na długo nie zostawiać tego samemu sobie. Po dłuższej przerwie staram się nadrobić stracony czas. Takie podejście sprawdza się zarówno w technologicznych pasjach, jak i sportowych.

Korzystajmy z tych możliwości. Dołącz do grona czytelników ,,Atlasu Marzeń” i pokaż nam, jak udało Ci się zacząć realizować swój cel! Książka zawiera listę pasji, marzeń, dyscyplin sportowych. Poznaj metody rozwoju swoich celów!

Przestań utrudniać sobie życie – zacznij działać!

Najogólniej wyjaśniając, z celami jest tj. z dbaniem o sylwetkę. Masz prawo zrobić sobie krótszą przerwę, zjeść pizzę i okazyjnie napić się alkoholu. Natomiast gdy wracasz, jeśli nie czujesz radości i nie chcesz nadrobić tej przerwy, nie wyrabiasz nawyków i powoli tracisz szansę na swój sukces.

Pomimo trudności i pracy, której sam nie jestem w stanie sprostać – nie poddaję się! Mam swoje cele, do których ambitnie dążę. Droga, jaką pokonuję, daje mi dużo frajdy i nowych kart do odkrycia. Każdego tygodnia uczę się czegoś nowego. Technologie się zmieniają, podejście i metody wciąż są aktualizowane.

Weź udział w dyskusji. Napisz, jak radzisz sobie z własnym rozwojem osobistym. Czekamy na Ciebie w komentarzach! 😉

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Cichy Grzmot
Cichy Grzmot
29 kwietnia 2022 14:37

Ja z kolei tracę czas na myślenie. Chciałbym zacząc coś robic ale nie wiem kiedy i jak sie tym zajać.

Clara329
Clara329
29 kwietnia 2022 12:01

Podzielę się tym co zauważyłam u siebie. Zamiast zrobić tak jak inni szukam na siłę innych rozwiązań. Przez to wiele rzeczy zajmuje mi dłużej.

Gabrysia
Gabrysia
14 marca 2024 21:34

ciekawie się czyta dzieki za ten wpis

Justyna
12 maja 2022 18:05

Ograniczenia są tylko w naszej głowie, czasami tracimy za dużo czasu na rozmyślania nad plusami i minusami co się stanie gdy coś zrobimy zamiast po prostu pomyśleć że będziemy bogatsi o nowe doświadczenia.

Aneta
3 maja 2022 21:06

Widzę że mamy podobny zakres zainteresowań tematycznych. Z pewnością będę tutaj systematycznie zaglądać.

Shopping Cart
10
0
Would love your thoughts, please comment.x