Jakie mam sposoby na ogarnięcie życia? Czy znam metody realizacji marzeń? Najczęstsze pytania i odpowiedzi, które od Was otrzymuję!

Najczęstsze pytania i odpowiedzi [AKTUALIZACJA]

Jakie mam sposoby na ogarnięcie życia? Czy znam metody realizacji marzeń? Najczęstsze pytania i odpowiedzi, które od Was otrzymuję!

Na początku chciałbym podziękować za zaufanie, jakim mnie dzielicie. Kiedyś blog miał być wyłącznie dziennikiem, w na którym można byłoby znaleźć moje przemyśleni na temat tego, co spotyka mnie w życiu. Dziś otrzymuję pytania od Was, w których piszecie mi, że przechodzicie przez podobne rozterki. To wspaniałe wiedzieć, że nie jest się samemu i też macie swoje zmartwienia. Dziś odpowiem na najczęściej padające pytania i odpowiedzi, które otrzymuję od Was w wiadomościach. O co najczęśćiej pytacie?

Pytania i odpowiedzi dotyczące ogarnięcia życia

Chociaż nie jestem specjalistą, psychologiem, ani nie mam kwalifikiacji, wiem, że rozmowa z kimś bezstronnym bardzo pomaga. Oczywiście każdy z nas ma swoje zmartwienia i nie we wszystkich sytuacjach, jesteśmy w stanie rozwiązać swoje problemy jedną metodą. Nie jestem ekspertem, aby mówić Ci jak żyć, ale wierzę, że moje metody na radzenie sobie z wyzwaniami, będą dla Ciebie wsparciem i wskazówką, co można zrobić w Twojej sytuacji. Przejdźmy do pierwszych pytań i odpowiedzi, jakie padły w ostatnich miesiącach w wiadomościach do mnie.


Jak znaleźc spokój w życiu?

Skup się na tym, co sprawia Ci radość. Ja mam swoje pasje, którym poświęcam czas, a efekty napawają mnie optynizmem. Chodzę też do lasu na spacery i jeżdżę nad rzekę rowerem. To daje mi poczucie spokoju. Dużo też rozmawiam z zaufanymi osobami, aby się wygadać.

Czy można szybko zmienić swoje życie?

W zależności od wiedzy i doświadczenia, szybko możemy naprawić kran lub pomalować ściany. Zmiany wymagają cierpliwości, nabywania nawyków i czasu. Możesz zmienic miejsce zamieszkania, pracę lub ludzi, którzy mają na Ciebie wpływ, ale to wszystko jest procesem dla wytrwałych.

Jak znaleźć sens życia?

Nie dopuść do tego, aby stan beznadziejności długo się utrzymywał. Zamiast tracić zdobytą energię na rozwój, szukaj inspiracji oraz pomysłów. Zastanawiaj się, co chcesz robić, czym zajmować, co sprawiałoby Ci radość? Nie musisz znaleźć swojego celu już dziś. Jeśli znajdziesz sens życia nawet za tydzień / miesiąc, będziesz bliżej niż wielu ludzi, którzy mają ten sam dylemat.

Jak opanować stres?

Moją metodą jest nabieranie powietrza w płuca lub spokojne / głębokie oddychanie. Zwykle odliczam do 3, po czym powtarzam sobie jedno proste zdanie – twój organizm znalazł się w sytuacji, której nie zna lub nie rozumie. Nic złego się nie dzieje. Odychaj, za chwilę przejdzie.

Po czym uświadamiam sobie, że nie ma dookoła mnie żadnego zagrożenia. Ćwiczę to, dzięki czemu zwykle panuję nad emocjami.

Metody na spełnianie marzeń

Poniżej dzielę się kilkoma metodami. Więcej moich metod, dzięki którym się rozwijam i spełniam swoje marzenia, wymieniam w książce ,,Atlas Marzeń„, który możesz zakupić na tej stronie. Książka zawiera obszerny rozdział poświęcony motywacji, a także listę marzeń, pasji oraz zainteresowań. Sprawdź, jakie pytania i odpowiedzi padają w wiadomościach między nami, dotyczące realizacji swoich celów i marzeń.

Gdzie szukać motywacji?

Zależy do czego chcesz się zmotywować? Mi pomaga np. pisanie i czytanie treści z dziedziny, o której chcę pisać. W kwestii pracy szukanie inspiracji. Gdy chcę nagrać podcast, motywuje mnie słuchanie innych podcasterów. Ochotę do uprawiania sportu, pojeżdżenia rowerem dają mi nagrania, z tras innych rowerzystów. Zaglądam też do swoich notatek lub rozmawiam z ludźmi, którzy mnie inspirują.

Jak rozwijać talenty?

Regularnie się im poświęcając. Wybierz dni, w których poświęcisz czas swoim talentom. Małymi krokami, a będzie coraz lepiej. Interesuj się dziedziną, w której działasz. Czytaj artykuły, testuj zdobyte wskazówki oraz spaceruj zastanawiając się, co jeszcze można zrobić. Efekty zaczniesz zauważać w swoim czasie.

Jak znaleźć czas na pasje?

Najlepszym rozwiązaniem, jest nauka organizacji czasu. Polega to na notowaniu w kalendarzu zadań do wykonania i realizowaniu zadań. Ten sposób jest skuteczny, gdy wykonujesz zadania kolejno po sobie, ewentualnie przekładając następne, kosztem skończenia obecnych obowiazków. Dzięki temu z czasem wyrobisz sobie odpowiednie nawyki. Przydatnym narzędziem może być dla Ciebie planer do wydrukowania lub zakup kalendarza.

Sposoby radzenia sobie z ludźmi

Radzenie sobie z kompleksami oraz swoim rozwojem osobistym, to proces wymagający pracy nad swoim samorozwojem. To przedostatni punkt na naszej liście najczęstrzych pytań, jakie od Was otrzymuję. Dotyczą relacji międzyludzkich. Wierzę, że znajdziesz tu odpowiedzi, na pytanie, które zaprząta Twoją głowę najbardziej. Jeśli chodzi o relacje międzyludzkie, napisałem o nich w książce ,,Przygotuj się na Start„. Poznaj pytania i odpowiedzi dotyczące radzenia sobie z ludźmi, co wiąże się również z radzeniem ze samym sobą.

Co trzeba robić, aby wyróżnic się z tłumu?

Dlaczego chcesz się wyróżniać? Mądry człowiek stara się robić swoje i nie zwracać na siebie uwagi. Wolnością jest poczucie, że nie muszą lubić Cię wszyscy. Lepiej mieć obok siebie jedną zaufaną osobę, niż tuzin fałszywych. Oczywiście możesz ubierać się inaczej niż inni, być chamską osobą i każdego od siebie odstraszać, ale to będzie świadczyło o Twoim nieszczęściu wynikającym z prowokowania innych. Miej swój styl, spoób bycia, to nic złego. Natomiast nie szukaj wyróżnienia się na siłę.

Dlaczego inni mnie oceniają?

Ludzie od zawsze się oceniają. Taką mamy naturę. Niestety większość pozwala sobie mówić na głos to, co myślą. Stąd plotki plotki oraz chęć dowiedzenia się o innych więcej. Osoby, które Cię oceniają, mają nudne życie, albo Ci zazdroszą czegoś. Żyjesz w inny sposób lub myślisz inaczej, a oni mają wpojone nawyki, np. bliscy wciąż krytykują, więc robią to samo. Otaczaj się ludźmi, przy których czujesz się dobrze. Skup się na nich i budowaniu swojej wartości. Innych zostaw w tyle.

Po co żyć?

Tego typu puytanie, świadczy o stanach depresyjnych. Jeśli masz takie pytania w swojej głowie, proszę, szkorzystaj z pomocy specjalisty. Nawet jeśli trafiamy na złych ludzi, a los ma dla nas dużo wyzwań, to życie jest niesamowite. Można poznawać smaki, mieć styczność z różnymi przedmiotami oraz poznawać fantastycznych ludzi. Obcować z muzyką, różnymi kulturami oraz książkami. Życie byłoby nudne, gdyby cały czas działo się dobrze. Masz w sobie siłę poradzić sobie z trudnościami, tylko trzeba tę siłę w swobie znaleźć. Pomoże Ci w tym specjalista, który ma umiejętności oraz wykształcenie w tej kwestii.

Jak wygląda twój dzień, że jesteś tak pozytywny?

Miło mi, że tak myślisz. Jednakże nie jestem pozytywny cały czas. Mam swoje problemy i zmartwienia, ale na ogół im bardziej jest źle, tym bardziej prześmiewam swoje trudności. Wady i złe nastroje staram się ignorować, aby skupić się na tym, co mnie cieszy. Wtedy znajduję siłę do szukania rozwiązań moich problemów. Pozytywne podejście dają mi teśż pasje, którym poświęcam czas.

Od czego zacząłeś zmiany?

Od zmiany tego, czego nie lubiłem w samym sobie. Przestało mnie obchodzić zdanie innych. Chciałem skupić się na tym, co musiałbym zmienić, aby polubić siebie. Zacząłem ubierać się w taki spsoób, jaki mi się podoba. Zachowywać się tak, jak uważam za słuszne. Mieć w nosie tych, którzy chodzili ze skwaszoną miną i mówili innym, jak mają żyć. Gdy ktoś ma przysłowiowy kij w tyłku, mówię o tym otwarcie, prześmiewając nadmuchane nastroje. Staram się żyć po swojemu,asertywnie i zgodnie ze swoimi wartościami.

Jak przygotować dziecko psychicznie do szkoły?

Przede wszystkim rozmową. Nie uświadamiaj od razu o tym, jak podli są rówieśnicy. Reaguj wtedy, gdy coś Cię zaniepokoi. Opowiadaj dziecku o tym, jak wygląda sala lekcyjna (klasa). Co się robi w szkole i opisz w jaki spoób przebiega rozpoczęcie roku szkolnego. W trakcie rozmowy lub po jej zakończeniu z radością pomagaj dziecku spakować plecak. Niech dziecko dowie się od Ciebie, jak wyglądają pierwsze dni w szkole. Później pytaj, jak było.

Więcej pytań i odpowiedzi?

Liczę na to, że udało Ci się poznać pytania i odpowiedzi, których poszukujesz. Jeśli któreś nie znalazło się na liście odpowiedzi, zachęcam do napisania do mnie za pośrednictwem podstrony Kontakt. Znajdziesz tam odnośniki do serwisów Facebook, Instagram lub Twitter. Co jakiś czas zapewne będę aktualizować ten tekst, zatem zachęcam do zapisania go na później w zakładkach. Dziękuję za zaufanie i wysyłanie mi pytań, pomimo tego, że nie jestem specjalistą.

Jeśli masz problemy i potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z psychologiem, który zadba o Twoje zdrowie profesjoanlnie. Pamiętaj, w Internecie dzielę się wyłącznie swoimi doświadczeniami, wnioskami oraz przemyśleniami. Wierzę, że moje odpowiedzi są dla Was pomocne.

Jest coś, co chcesz dodać od siebie? 🙂 Dołącz do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
1 kwietnia 2024 14:23

Dziękuję za wyjątkowe ciepło i troskę jaką się czuje w tym przekazie oraz otwartość i wsparcie. Znalazłam tu odpowiedzi na to jak znaleźć spokój. Jak opanować stres, praktyczne rady. Czy naprawdę trzeba wyróżniać się z tłumu. To od czego zaczniemy zmiany nie jest wcale trudne. Bardzo dobre, pomocne wskazówki👍

Jola Wilczyk
Jola Wilczyk
21 marca 2022 12:34

Myślę że odpowiedzi są pomocne i powinno się nad nimi głębiej zastanowić. 🙂 Pozdrawiam! Jola

Henryk
Henryk
21 marca 2022 14:51

Super odpowiedzi

Abc
Abc
21 marca 2022 11:34

Nie wiem czy powinienem spróbować. Chcialbym odwiedzić kilka miejsc w Polsce ale boję się pojechać.

Iwona H
Iwona H
21 marca 2022 09:55

Jam sobie poradzić z ludźmi którym nie można się zwierzyć bo tylko oceniają

Shopping Cart
9
0
Would love your thoughts, please comment.x