Co wpływa na sukces w biznesie i życiu? Jak coaching rozwija na nasze osiągnięcia? Poznaj częste bzdury w coachingu!

Jak odnieść sukces – bzdury w coachingu!

Co wpływa na sukces w biznesie i życiu? Jak coaching rozwija na nasze osiągnięcia? Poznaj częste bzdury w coachingu!

Zastanawiasz się nad błędami, przez które nie możesz zrealizować swoich celów? Jeśli czujesz, że robisz coś nie tak w drodze do osiągnięcia sukcesu, to dziś opowiem Ci, jak wygląda to z mojej perspektywy. Jako że poznałem kilka osób sukcesu, zdradzę Ci, na czym polega ich sekret! Jak odnieść sukces i co Ci się przyda? Dołącz do rozmowy pod tekstem!

Zdrowe podejście do coachingu

Staram się zachować zdrowe podejście, często powtarzając, aby nie przesadzić w żadną stronę, a bardziej słuchać siebie. Osoby odwiedzające mój blog, słuchające podcastu, czy czytające książki, znają moje podejście do coachingu, rozwoju osobistego i motywacji.

Wychodzę z założenia, że nie zawsze mamy siłę, ochotę czy wenę, aby non-stop być pełni energii, zawsze uśmiechnięci, a także skoncentrowani na naszych celach. Niektórzy w branży coachingu przekonują – jeśli nie będziesz codziennie poświęcać swojego czasu pasjom, będziesz klepać biedę. – to bzdura!

Co składa się na sukces

Na sukces składa się wiele czynników i nawet jeśli opanuje się do perfekcji techniki pewności siebie, a do tego założy najlepiej dopasowany garnitur, nie zawsze wywołamy zaufanie u drugiego człowieka, aby tak po prostu chciał od nas kupić czy na nas postawić. Gdy jeden dobrze ubrany, zbudowany, młody i wzbudzający zaufanie zacznie sprzedawać, zanim podejdzie do potencjalnego klienta, drugi nawet jeszcze przystojniejszy, przejdzie niezauważony/a.

Jestem w szoku, będąc świadkiem sytuacji, gdy ktoś podchodzi do potencjalnego klienta, a ten godzi się na warunki bez ustalenia szczegółów. Zerkam z lekką zazdrością, ale nie mam wpływu na to, jaką mam twarz, kości policzkowe i wzrost. Wielokrotnie myślałem nad siłownią, robieniem masy i ubieraniem się tylko w garnitury, ale na chwilę obecną to nie jest mój vibe, a przy okazji nie mam aż tylu okazji, aby wykorzystywać te elementy w swojej pracy.

Też nie czuję, aby to do mnie pasowało, niektórzy prowadzą biznes na podstawie sztucznych technik, wykorzystując swoją pewność siebie, urodę i nienaganny sposób bycia. Przy okazji, nie ufam takim osobom, chociaż nie ukrywam, żyłoby mi się łatwiej, wyglądając jak model i przyciągając bogaczy jak magnez.

Przeczytaj również >>> Czym jest coaching? – na co uważać!

Sekrety ludzi sukcesu – tego nie powiedzą

Mam szczęście pracować z takimi ludźmi, których aparycja wzbudza w ludziach zaufanie, zanim wejdą do pomieszczenia. W tym przypadku zdrowym podejściem jest świadomość, że gdy ktoś inny potrafi z mrugnięciem oka pozyskać nowych klientów, moją mocną stroną jest zrealizowanie celów, które realizujemy firmom lub markom osobistym.

Zdrowe podejście w kwestii coachingu, polegają na tym, że gdy jakiś specjalista z ekranu wmawia, że nauczy Cię w 5 krokach jak zrobić pierwszy milion, to powinna zapalić Ci się czerwona lampka mówiąca – to lata praktyki, błędów i potknięć, których szybko nie będę w stanie się nauczyć.

Natomiast widząc kurs kogoś, kto jest polecany w internecie, stwierdzisz – ten koleś pokazuje jak technicznie zbudować sklep, który daje szansę sprzedawać, a strategia, o której mówi, może w niedługim czasie przynosić mi przychód, zwracając inwestycję, koleś nie sprzedaje kota w worku.

Warto wiedzieć >>> Coacherzy zaganiający w kozi róg

Jak osiągnąć sukces – musisz to wiedzieć

Zmierzam do tego, że coaching ma za zadanie pomóc nam w zmianach, ale nie przestawić predyspozycji, które wymagają często lat pracy nad sobą lub całkowitego zmienienia siebie i swojego myślenia. To trudne, kosztowne, czasochłonne i jest oszustwem, gdy ktoś twierdzi, że jest w stanie w kilku krochach zmienić w nas cechy, które wymagają czasu.

Najczęściej, aby odnieść sukces, nie musimy być tylko towarzyscy, ale w gronie znajomych mieć wysoko postawione osoby z biznesami, którzy mają dojścia do jeszcze wyżej postawionych od siebie osób. Ponadto sami musimy nie tylko być dobrzy w swojej działce, ale przede wszystkim potrafić sprzedać to, co robimy i mieć w otoczeniu ludzi, którzy polecą nas dalej.

Podejście, z którym łatwiej odnieść sukces

Jeśli mamy odnieść sukces, kierując swój produkt, usługę lub plan do osób, których nie znamy, strategia musi być dobrze przygotowana. Nie może nam brakować przygotowania na porażki. Musimy też być pogodzeni z faktem, jak szybko zmienia się technologia, rynek, trendy, zachowania zakupowe, a przede wszystkim umieć radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Zatem jeśli czujesz, że bezskutecznie próbujesz odnieść sukces, nie łam się. Każdy z nas ma swoje słabe i mocne strony, lepszy i gorszy czas. Przykładowo nie potrafię poprowadzić rozmów w taki sposób, aby pozyskać klienta, a przy tym dać mu poczucie, że jest w dobrych rękach, ale podczas wykonywania pracy dostarczam wyniki, których oczekuje.

To jest moją mocną stroną, więc kwestie obsługi zostawiam komuś innemu. Też nie zamykam się na nauczenie lub wypracowanie tej umiejętności, ale jeśli są obok mnie osoby radzące sobie w tej kwestii lepiej, wolę się skupiać na tym, w czym jestem dobry.

Znasz swoje mocne strony? 🙂 Podziel się nimi w dyskusji poniżej.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jestem Toni
Jestem Toni
27 marca 2024 21:14

Słyszałem więcej bzdur ale ciekawe jest to że poruszasz tematy motywacji i rozwoju osobistego i patrzysz na to w zdrowy sposob

Sebastian Wiński
Sebastian Wiński
10 kwietnia 2024 13:11

Nie znoszę takiego coachingowego mówienia więc zaskoczyłeś mnie swoją postawą

Katarzyna Magda Bolek
9 kwietnia 2024 14:48

Potrzebowałam coacha który myśli w taki sposób. 😊

Moniczka
Moniczka
15 marca 2024 16:26

Nie jestem przekonana do coachingu czuję że to bujda na kiju ale ty mówisz z sensem

Karol ze szkoły rolniczej
Karol ze szkoły rolniczej
15 marca 2024 11:36

tych bzdur troche jest super wpis

Maria
Maria
7 lutego 2024 13:39

Moje mocne strony – dyskrecja i lojalność, a także to, że nikogo nie obmawiam i nie lubię, gdy ktoś to robi. W pracy mi się te cechy nie przydadzą, bo jestem redaktorką, ale w relacjach międzyludzkich są (czy przynajmniej powinny być) dość cenne.

Maria
Maria
20 lutego 2024 21:16

Dziękuję Ci 🙂 swoją drogą, dopiero teraz pomyślałam, że wytrwałość także dla redaktorki jest cechą bezcenną 😀

Maria
Maria
1 marca 2024 14:30

Nad tym ostatnim się nie zastanawiałam… ciekawe 🙂

Zuzanna
Zuzanna
2 lutego 2024 15:49

Niech każdy skupi się na swoich mocnych stronach i wykorzystuje je w swoich celach, a to z czym radzi sobie gorzej lub nie jest mocną stroną oddeleguje – morał jaki rozumiem . 🙂

Albert
Albert
2 lutego 2024 13:27

To że wygląd się liczy to wiemy nie od dziś ale myślę że jesteś pierwszą osobą która o tym powiedziała tak otwarcie. Od zawsze zastanawiało mnie dlaczego ludzie ładniejsi mają łatwiej w życiu i mogą więcej osiągnąć, pomimo że twój wpis nie zapewnia niczego do osiągnięcia tym mówiąc najprościej brzydszym, to dobrze wiedzieć że mamy mocne strony na których powinniśmy się skupiać niż zastanawiać jak sprawiać aby ludzie do nas bardziej lgnęli.

Kamila Sołtysik
Kamila Sołtysik
2 lutego 2024 14:12
Reply to  Albert

Nie czuję aby w tym wpisie faworyzowani byli ładniejsi ludzie

Aniela
Aniela
2 lutego 2024 17:21
Reply to  Albert

Jestem atrakcyjna a biznes nie idzie mi najlepiej, co innego moja przyjaciółka, która wygląda jak główna bohaterka Brzyduli, a ludzie ją lubią i cenią jej ofertę.

WIKI
WIKI
2 lutego 2024 11:24

Najlepszy biznes to taki w którym zatrudniasz ludzi pracujących za ciebie. Masz dobrego dyrektora co wszystko załatwia, obsługę klienta i sprzedawcę co pozyskują klientów.

Emil Wolko
Emil Wolko
2 lutego 2024 11:01

Masz rację wygląd nie zawsze sprzedaje, musi być jeszcze dobra umiejętność sprzedaży siebie lub tego co ma się do zaoferowania.

Darek
Darek
2 lutego 2024 09:52

ciekawe bede zagladac czesciej

Michał Woniec
Michał Woniec
2 lutego 2024 09:31

Lata pracy ale ile znajomości i szczęścia trzeba mieć to rzadkość.

Jola
Jola
2 lutego 2024 07:17

Jak masz zdrowię to możesz wszystko.

Shopping Cart
32
0
Would love your thoughts, please comment.x