0
Jak zweryfikować, czy ktoś jest Twoim przyjacielem? Poznaj tę historię, aby poznać najlepszy sposób, na zweryfikowanie przyjaźni!
Relacje międzyludzkie Zależne od Ciebie

Kiedy będziesz wiedzieć, czy ktoś jest przyjacielem?

23 lipca 2021

Jak zweryfikować, czy ktoś jest Twoim przyjacielem? Poznaj tę historię, aby poznać najlepszy sposób, na zweryfikowanie przyjaźni!

Chcesz wiedzieć, jak zweryfikować czy ktoś, jest przyjacielem? Kilka lat temu, też zastanawiałem się, z kim będę się przyjaźnić w przyszłości, a kto zniknie z mojego życia? Jeśli nie wiesz, komu możesz zaufać i jakich sekretów nigdy nie zdradzać, mam dla Ciebie pewną historię. Dowiedz się, jak w praktyczny sposób zweryfikowała przyjaźń!

Bagatelizowanie toksycznych osób wśród przyjaciół

W 2021 roku zweryfikowała się sytuacja wśród moich znajomych i przyjaciół. Grubą linią oddzielili się ludzie, którzy są prawdziwymi przyjaciółmi od tych, których można mieć jedynie w znajomych na Facebooku.

Nasze towarzystwo poznało się w technikum. Spędzaliśmy czas w grupkach w szkole, ale poza nią widywaliśmy się regularnie. Wtedy niczego od siebie nie oczekiwaliśmy, ewentualnie reagowaliśmy, gdy martwiliśmy się wzajemnie o siebie. Każdy był inny, ponieważ były osoby podejmujące ostateczne decyzje, a także angażujące się mniej lub bardziej. W naszym towarzystwie odrzucaliśmy fakt obecności osób toksycznych. Nie robiły nam krzywdy, angażowały się, dbali o innych, więc bagatelizowaliśmy fakt, że zawsze mieli jakiś problem.

Na co warto zwrócić uwagę w swoim towarzystwie?

Jeden kumpel obrażał się, gdy zaczęło nam przeszkadzać, że spotkania z nami traktuje wyłącznie jako okazję do picia alkoholu. Później zaczął wykazywać zazdrość i wymagać przyjaźni, więc powoli zaczęliśmy go odsuwać. W tym samym czasie koleżanka wciąż nas pouczała i narzucała zasady. Nie ocenialiśmy jej przez lata, tolerując, że ma potrzebę organizowania naszych spotkań. Gdy nam wystarczyły chipsy i napój, dla niej wiecznie coś nie pasowało, więc się dostosowywaliśmy. Znosiliśmy, nawet gdy nam matkowała, jak powinniśmy żyć. Nigdy nie powiedzieliśmy na nią złego słowa, aż do momentu, w którym przesadziła.

Co robić z toksycznymi znajomymi?

Zaczęliśmy dorastać, wiązać się z innymi, aż pojawiły się pierwsze zapowiedzi ślubów. Jak to się mawia, bajka trwa tylko do ślubu (śmiech). Z najlepiej zżytą garstką osób, zaczęliśmy olewać sobie oczekiwania innych. Nie zapraszaliśmy par, z którymi czuliśmy się źle. Nie ukrywamy też tego, że nie chcemy ich w naszym towarzystwie, co widać po tym, jak wychodzimy razem, nie informując ich o spotkaniach.

Nadszedł dzień, w którym pojechaliśmy do znajomej, którą chcieliśmy wesprzeć w stresie związanym z przygotowaniami do ślubu. Była nieuprzejma, np. mówiąc mi, że często plotkuje na mój temat z innymi. Rozumiem, że uważa takie zachowanie za szczerość, ale to był tylko wstęp do chamstwa, na które się przygotowywała. Tuż po wręczeniu nam zaproszeń na wesele, poszliśmy z ogrodu do domu. Tam przy stole usłyszeliśmy, że osoby towarzyszące na weselu są zabronione, więc single przychodzą sami, bo jej się nie opłaca płacić za dodatkowe miejsca. Przykre, zważywszy na fakt, że na wesele idzie się dobrze bawić, a samemu jest po prostu nudno. Poza tym serio? Oszczędzać na osobach, których uważa się za przyjaciół? Później zostaliśmy zaskoczeni wiązanką uwag i krytyki na nasz temat. Usłyszeliśmy, że jeśli nie zaczniemy spełniać oczekiwań, to zostaniemy zastąpieni lepszymi przyjaciółmi – słowa 25-latki.

Jak zweryfikować, czy ktoś jest przyjacielem?

Powodem rozmowy był ogólny brak zaangażowania z naszej strony jako „przyjaciół”, ale dla nas przykro było z powodu niedocenienia naszej lojalności, szacunku i tolerowania jej trudnego charakteru. Po tylu latach to my powinniśmy powiedzieć, że ona zawiodła, mówiąc nam coś takiego. Jednakże każdy kij ma dwa końce – my nie spełniliśmy jej oczekiwań, a ona powiedziała coś, czego nie mówi innym, zwłaszcza przyjaciołom.

Dlaczego przez tyle lat, pozwalaliśmy na pouczanie nas, mówienie jak mamy żyć, próbując sprostać oczekiwaniom kogoś, kogo uważaliśmy za przyjaciółkę? Ponieważ przyjaźń nie polega na oczekiwaniach i wytykaniu wad. W przyjaźni akceptuje się drugiego człowieka za to, jaki już jest. Przyjaciół przyjmuje się do swojego życia takimi, jakimi już są. Przyjacielowi nie mówi się, jak ma żyć i postępować, ewentualnie nakierowując w subtelny sposób, na właściwe myślenie.

Zatem, jeśli chcesz wiedzieć, czy ktoś, jest przyjacielem, po prostu tego nie analizuj. Życie samo zweryfikuje, czy ktoś jest godny zaufania, czy może zdradziłby Cię za kilka złotych monet. Jeśli już zastanawiasz się nad tym, po prostu nie ufaj, nie powierzaj swoich spraw, a swoje sekrety zamknij w głowie i nigdy ich nie wyjawiaj. Wtedy nikt Cię nie zawiedzie.

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Writerat.pl
24 lipca 2021 14:50

Nie myślimy, dajemy życiu możliwość samodzielnej weryfikacji, kto jest naszym przyjacielem, i nagle okazuje się, że nie mamy przyjaciół w ogóle… Z przyjaciółmi to skomplikowana sprawa, bo czym właściwie jest ta przyjaźń?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x