Unsplash.com

Co ciekawego można obejrzeć w Netflixie? Czym charakteryzują się produkcje grupy z Kalifornii? Które filmy i seriale są polecane przez widzów Netflixa? Czy opłaca się wykupienie abonamentu? Czym charakteryzują się produkcje Netflix!

Do wykupienia abonamentu Netflixa, namówiła mnie dziewczyna. Szczerze mówiąc nie chciałem płacić za coś, czego nie miałbym czasu oglądać. Kilka dni okresu próbnego, zweryfikowało już moje obawy, a kilka tygodni później wiedziałem czy chcę korzystać z usługi. W tym czasie zacząłem oglądać kilka produkcji na bardzo wysokim poziomie, o których z przyjemnością Wam opowiem oraz zwrócę uwagę na to, co mnie mocno zaskoczyło!

Jakie przeszkody pojawiły się przy wykupie abonamentu?

Sam początek zakupu nie był łatwy. Był to mój pierwszy zakup przez internet, więc przez błędne wpisanie danych z karty, na kilka dni moje konto bankowe zostało dodane do listy zablokowanych przez giganta filmowego. Po kilku dniach telefonowania między bankiem, a konsultantem Netflixa, dostałem możliwość okresu próbnego i tak otworzył się przed nami filmowy świat.

 

Czy warto wykupić abonament Netflix?

Czy było warto wykupić abonament? Oczywiście, że tak! Jak najbardziej polecam wszystkim fanom dobrych filmów i produkcji na wysokim poziomie. W telewizji takiego poziomu nie zobaczycie i piszę to z ręką na sercu. Produkcje są dopracowane, scenariusze świetne, a wykorzystanie potencjału różne, ale też nie ma za bardzo do czego się przyczepić.

 

Czym charakteryzują się produkcje w Netflixie?

Na pierwszy rzut oka, Netflix stawia na problemy młodzieży. Poniżanie w szkole, dyskryminację, rasizm narodowości, homoseksualizmu oraz innych podpinających się pod gnębienie i traktowanie jako gorszego sortu. Natomiast nie brakuje tutaj produkcji z jajem, odmóżdżających albo życiowych. Ogólnie uwielbiam niekonwencjonalne kino i lubię sięgać po to, co nie jest spopularyzowane. W wielu filmach które oglądam pojawiają się sceny seksu, homoseksualizmu, agresywności i złośliwych komentarzy, ale z dwojga złego wolę to niż tradycyjną telewizję naziemną. Już naprawdę telewizora nie włączam, chyba, że aplikację Netflix czy inne portale VOD.

 

Na które filmy w Netflixie warto zwrócić uwagę?

Poniżej przedstawię kilka moich ulubionych produkcji, które do tej pory obejrzałem i gorąco polecam. Uwierzcie mi, że bawią, uczą i nie wszystkie są dla młodszych. Także czytelników poniżej 18 roku życia, proszę o sprawdzenie grupy wiekowej, do której został przydzielony film lub serial, tudzież odsyłam tym razem do innych artykułów, a starszych czytelników zapraszam do pozostania dłużej.

 

Black Mirror

Jeżeli chodzi o produkcje, które dużo wyjaśniają, w bardzo nowoczesny i wzruszający sposób, to właśnie Black Mirror. Serial jest antologią, tak jak AHS, o czym pisałem w artykule ,,Czego uczy American Horror Story„.

W każdym odcinku mamy innych bohaterów, inne futurystyczne urządzenie i sytuację rodzinną, odegraną w dalekiej przyszłości. Tym sposobem serial pokazuje, że bez znaczenia na czasy w których żyjemy, odpowiadamy za nasze decyzje, potrzebujemy miłości, zaufania i wsparcia. Kino które mógłbym śmiało polecić niepełnoletnim.


Black Mirror | Featurette: Season 4 | Netflix
 

Ania, nie Anna

Podchodziłem sceptycznie do ponownego zaadoptowania ,,Ani z Zielonego Wzgórza”, na ekran. Zostałem pozytywnie zaskoczony, ponieważ sposób w jaki znów pokazano nam Anię, jest bardziej dobitny, pokazane są sytuacje, których w oryginalnej książce nie przeczytamy. Podkreślono charakter Ani, dramat starzejącego się pokolenia i historię dziewczynki, która nie miała trafić do porządnej rodziny zastępczej. Tutaj Netflix dostaje ode mnie duże brawa, a przyznam nawet, że każdy kto nie chętnie czyta lektury szkole, powinien nadrobić je przy oglądaniu tej wersji.


Ania, nie Anna | Oficjalny zwiastun | Netflix
 

Notatnik Śmierci

Był to drugi film jaki obejrzeliśmy wspólnie z dziewczyną i drugi, który zarówno zrobił na mnie dobre wrażenie jak i wzbudził mieszane uczucia. Opowiada o chłopaku do którego przychodzi stwór z ,,notatnikiem śmierci”. Wpisane osoby giną w taki sposób, jaki sobie zażyczy. W między czasie mówi o tym nowo poznanej koleżance ze szkoły i wspólnie doprowadzają do zainteresowania swoimi działaniami cały świat.

Film ogląda się długo, momentami jest nieprawdopodobny, ale ten stwór, scenariusz i zwroty akcji są warte poświęcenia czasu.


Notatnik śmierci | Light poznaje Ryuka | Netflix

13 powodów

Byłbym ignorantem gdybym nie wymienił ,,trzynastu powodów”. Pierwszych kilka odcinków pierwszego sezonu widziałem, ale szybko mi zbrzydło. Dziewczyna nagrywa 13 kaset opowiadając o tym kto zrobił jej krzywdę, a następnie po jej samobójstwie, każdy kto je odsłucha musi podać dalej. W drugim sezonie trwa proces sądowy, ale już się nie wtajemniczałem. Może ktoś w komentarzach więcej wyjaśni, ja osobiście nie miałem energii aby obejrzeć chociaż pierwszy sezon.


Trzynaście powodów | Sezon 1: Podsumowanie [HD] | Netflix
 

Rozczarowani

Tę bajkę obejrzałem jako pierwszą. Wydała mi się tak głupia, tak żenująca i chora, że po protu musiałem obejrzeć. No coś dla mnie! Jeżeli chodzi o coś co ma nas odmużdżyć, to lepszego tytułu chyba nie znajdziecie. Scenariusz też nie jest głupi, co muszę Wam przyznać.

Księżniczka ma właśnie wziąć ślub, którego absolutnie nie chce. W jednym z prezentów ślubnych znajduje demona, która ma za zadanie podpowiadać jej głupie pomysły, z tym problemem, że sam jest na tyle nieporadny, że się zaprzyjaźniają. W tym samym czasie w krainie elfów, jeden z mieszkańców postanawia uciec, ponieważ chciałby wreszcie być nieszczęśliwy. Trafia na księżniczkę i wspólnie zaczynają przygodę. Głupie jak cholera, ale mówię Wam, bajka pierwsza klasa.


Rozczarowani | Zwiastun [HD] | Netflix

Aż do Kości

Jeżeli chodzi o filmy, tytuł ,,Aż do kości” opowiada o wyśmiewaniu wagi u innych, problemie z anoreksją i bulimią. To film dla ludzi o mocnych nerwach, a zarazem wrażliwych na cierpienie innych. Opowiada o miejscu, w którym lekarz zbiera wszystkie, aby wyleczyć z ciężkiej choroby, obok której przechodzimy obojętnie.


Aż do kości | Oficjalny zwiastun | Netflix
 

Opiekunka

Każdy chłopak myślę, że do połowy filmu będzie zachwycony, a każda dziewczyna pojmie, co podoba się chłopakom w dziewczynach. Poniżany chłopak, który właśnie zaczyna dojrzewać, bardzo dobrze dogaduje się z seksowną nastoletnią nianią. Jest przepiękna i każdy z nas podświadomie taką nianię by chciał. Chciałby gdyby nie dowiedział się, że jest członkinią sekty i robiła krzywdę dzieciom, którymi się opiekowała. Film robi wrażenie, ale od połowy staje się nudny, nieprawdopodobny i momentami nawet śmieszny.


Opiekunka | Oficjalny zwiastun | Netflix
 

Nago

Skoro jesteśmy już przy komediach, warto obejrzeć film ,,Nago”. Z jednej strony to dość porąbane, ale z drugiej pokazuje co się w miłości naprawdę liczy (to nie żart). Facet ma jakiś pokręcony dzień świstaka, musi zdążyć nago na swój ślub, nie ma wsparcia przyjaciół, budzi się w hotelu na drugim końcu miasta, a przy tym jest kompletnie nieodpowiedzialny.


Nago | Oficjalny zwiastun | Netflix

Orange is the new Black

Serial ten interesował mnie dużo wcześniej, zanim jeszcze pojawił się pomysł z wykupieniem abonamentu. Opowiada o kobietach w więzieniu. Ich problemach, realiach oraz tym dlaczego postępują w dany sposób. Pokazane są efekty zamknięcia, tęsknoty i tego jak trudno się tam odnaleźć. Z czasem stają się dla siebie rodziną, ale taką w której trzeba wszystkiego pilnować, aby nic nie zniknęło. Łamane są mity, ale też pokazywane sytuacje od tej strony prawdziwej. Serial mi się bardzo spodobał, chociaż niektóre sceny aż proszą się aby odwrócić wzrok.


Orange is the New Black: Sezon 6 | Oficjalny zwiastun | Netflix

Nawiedzony dom na wzgórzu

Moje zestawienie nie byłoby kompletne, gdybym nie dołączył do niego jakiegoś horroru. Tutaj mamy serial i chociaż nie miałem jeszcze okazji go obejrzeć, muszę przyznać, że pomysł z obejrzeniem go zapowiada się świetnie, a Netflix promował go w trakcie premiery z dużą pompą, także odsyłam do komentarzy, gdzie chętnie poznam Wasze opinie na jego temat.


Nawiedzony dom na wzgórzu | Oficjalny zwiastun | Netflix
 

Co jeszcze warto zobaczyć w Netflixie?

Z całą pewnością warto przejrzeć bibliotekę z poszczególnymi gatunkami lub poszukać tego co możemy zobaczyć na zapowiedziach. Do wyboru mamy kabarety, przeboje kinowe, programy dokumentalne czy nawet to co znamy z telewizji. Przykładowo bardzo sposobał mi się program ,,Najbardziej niezwykłe domy świata”, w którym prowadzący odwiedzają najdroższe, najlepiej zaprojektowane czy usadzone domy na świecie.

 

W Netflixie spodobała mi się jeszcze dostępność, ponieważ naprawdę portal dostosowany jest do wszystkich urządzeń. Świetnie radzi sobie na telewizorze, telefonie jak również innych urządzeniach. Doskonale działa i szybko się ładuje. Produkcje można ustawić tak, aby nie było napisów, dubbingu lub lektora, co wspomaga naukę języków obcych. Jakość filmów jest wybitna, a jedyne do czego mogę się przyczepić, to brak czasu aby oglądać.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk i jestem blogerem. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności. Często swoje wypowiedzi bazuję na doświadczeniach i spostrzeżeniach.