Cały tydzień upały, a na weekend deszcze? Wszystko dzieje się na przekór? Dowiedz się, jak przestać przejmować się bzdurami!

Jak przestać przejmować się bzdurami? (10 punktów)

Cały tydzień upały, a na weekend deszcze? Wszystko dzieje się na przekór? Dowiedz się, jak przestać przejmować się bzdurami!

Czasem zależy to od dnia, innym razem od tygodnia, a jeszcze czasem od osoby i jego podejścia. Chcesz się czymś zająć, ale akurat nie masz weny? Masz plany, ale z jakiegoś powodu musisz je odwołać? Oto moje sposoby, dzięki którym przestałem przejmować się bzdurami. Dołącz do dyskusji, pisząc w komentarzu, jak radzisz sobie z emocjami!

Sprawdzony sposób, aby nie przejmować się bzdurami!

Problem nie leży w złośliwości rzeczy martwych, innych ludziach, ani zbiegu okoliczności. Rozwiązanie jest w Twojej głowie i tym, jak dajesz się manipulować swoim niepowodzeniom. Najprościej jest uświadomić sobie, że na niektóre sprawy nie mamy wpływu. Gdy nie jestem w stanie zrealizować zaplanowanych zadań, skupiam się na tym, co jestem w stanie aktualnie zrobić.

Oczywiście możesz brać leki na uspokojenie, zażywać masaży lub oddawać się medytacji. Jednakże panowania nad emocjami nauczysz się wyłącznie w praktyce. Gdy ktoś Cię zdenerwuje lub coś pójdzie nie po Twojej myśli, po prostu zrób to, co faktycznie działa. Poniżej podzielę się z Tobą swoimi sposobami radzenia z emocjami. To podejście sprawdza się w również w sytuacji, gdy zaczynam przejmować się bzdurami.

Jak panować nad emocjami?

  1. Weź głęboki oddech
  2. Powstrzymaj się od komentowania
  3. Zapanuj nad przekleństwami, które chcesz wypowiedzieć
  4. Nie pozwól aby emocje przejęły kontrolę nad Tobą
  5. Oddychaj i się przejdź
  6. Napij się wody
  7. Nabierz dystansu do siebie i swoich niepowodzeń
  8. Zacznij się śmiać z siebie (w swojej głowie)
  9. Pomyśl o czymś, co udało Ci się ostatnio zrobić dobrze
  10. Na koniec się uśmiechnij

Uciążliwe myśli zdarzają się większości z nas. Nieprzespane noce, rozkojarzenie, nieustające zmęczenie lub rozdrażnienie nie są nam obce. Poznaj moje sposoby na trudne myśli, o czym pisałem w tekście ,,Natrętne myśli: jak sobie z nimi radzić” oraz moje sposoby na zasypianie w tekście ,,Sposoby na bezsenność„.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ >>> Panowanie nad emocjami i szukanie rozwiązań

Pamiętaj, że czasem pogoda pokrzyżuje plany, innym razem technologia robi psikusy. Ktoś powie coś przykrego, albo damy się świadomie wykorzystać, aby zachować się dojrzale lub w porządku. Warto uświadomić sobie, że w danym momencie czegoś nie jesteśmy w stanie zrobić, a wtedy będzie nam łatwiej podejść do wyzwań. Z takim podejściem inaczej się też patrzy na swoje problemy.

Które plany ostatnio się u Ciebie pokrzyżowały? 😉 Napisz w komentarzu.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina
17 grudnia 2021 14:59

Staram się nie przejmować bzdurami i coraz lepiej mi to wychodzi.

Agaman
Agaman
17 grudnia 2021 11:30

Cóż, dla kazdego bzdura to co innego,wiec ciezko zrobic taki „poradnik” poza tym z psychologicznego punktu widzenia – kazdy czlowiek q danym momencie jest niezadowolony z czegos i ma problemy, ktore dla niego sa największe i najgorsze. Nie maja one takiego samego wydźwięku u innych. Np sa osoby, ktore sie zalamuja, bo deszcz zepsul im fryzure a obok sa tacy,ktorzy lamia noge i machna na to reka… dlatwgo slowo „bzdura” i ten „poradnik” sa grzecznie mowiac nie na miejscu.

Maria
Maria
25 listopada 2021 10:40

Problem w tym, że to, co nas obchodzi, a na co nie mamy wpływu, niekoniecznie jest bzdurą. Trudno nazwać tak na przykład naszą obecną sytuację polityczną, społeczną, zdrowotną.

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x