Jak wyglądają kłótnie w relacji damsko-męskiej? Na czym polega wojna damsko-męska? Sposoby na porozumienie w związku!

TOP5: Metody na porozumienie w związku

Jak wyglądają kłótnie w relacji damsko-męskiej? Na czym polega wojna damsko-męska? Sposoby na porozumienie w związku!

Bycie w związku ma swoje zalety, ale także wady. Nie chcę skupiać się wyłącznie na negatywach, więc dziś przyjrzymy się wadom, ale od tej dobrej strony. Ostatnio znajoma zapytała mnie, z jakiego powodu w moim związku dochodzi do sprzeczek? Dotarło do mnie, że nigdy nie poruszaliśmy tu na blogu tej kwestii. Jak więc osiągnąć porozumienie w związku, zwłaszcza po zaognionej sprzeczce?

Kłótnie w związku są naturalne?

Osobom mającym za sobą kilka relacji nieobce są typowe cechy bycia w związku. Jedną z nich są kłótnie. Zakochani nie tylko są dla siebie wsparciem, przyjacielem do rozmów oraz pomagania sobie w różnych sprawach. Para nie uprawia ze sobą wyłącznie seksu, ale też się kłóci. Oczywiście nie obnosimy się wspólnie z partnerką naszymi problemami, ale byłoby dziwne, gdybyśmy zawsze się do siebie uśmiechali. Sprzeczki w związku są naturalne i jako ludzie po prostu czasem potrzebujemy pokłócić się z drugą osobą. Czasem ciężko osiągnąć porozumienie w związku, zwłaszcza jeśli oboje jesteście nieustępliwi.

Oczywiście seks po kłótni ma swój niepowtarzalny aromat, natomiast nie dla samego seksu człowiek żyje. Chociaż ja i ukochana różnimy się w różnych poglądach, mamy inne zainteresowania i gust muzyczny, wszystko to się przeplata. Czasem kłótnia wynika z błahych powodów, a innym razem potrafimy rozpętać wojnę o sprawy, które tłumione od dłuższego czasu, muszą w końcu znaleźć ujście.

Wojna damsko-męska

Uwielbiam moment, w którym Ona wykorzystuje kobiece zagrywki, aby zagrać na mojej męskości. Chociaż jestem maksymalnie wściekły, nie potrafię się na nią dłużej złościć. Najlepsze, że działa to w obie strony. W momencie, gdy chciałaby się do mnie nie odzywać przez kilka dni, wystarczy, abym spojrzał i się uśmiechnął, a wbrew woli foch samoczynnie schodzi z jej twarzy.

Ten sam mechanizm działa w drugą stronę, bo niby w jaki sposób mógłbym powstrzymać dłoń przed odebraniem telefonu, gdy dzwoni? Nie potrafię też odtrącić jej, gdy chce mnie przytulić, nawet gdy mogę wybuchnąć jak granat. Ostatecznie się zawsze godzimy, a jeśli coś wymaga doprecyzowania, po prostu rozmawiamy, idąc na kompromis. Po latach znalazłem pewien sposób na porozumienie w związku, który w wielu przypadkach działa.

Jak rozwiązać kłótnie w związku?

Każdą swoją relację w związku staram się opierać na przyjaźni. Nie z każdą partnerką to się udawało, ale w obecnej relacji ta metoda się sprawdza. Wiemy już, że kłótnie w związku są naturalne, ale jak je rozwiązywać, żeby dojść do porozumienia?

  • po kłótni daj czas sobie i dla ukochanej osoby na przemyślenie tego, co między Wami zaszło,
  • odczekaj aż emocje opadną i wróć z prośbą, aby omówić problem na spokojnie
  • używaj słów: zależy mi aby / rozumiem to inaczej / mam inne doświadczenia, dlatego inaczej to rozumiem / chciałbym ci wytłumaczyć, dlaczego to dla mnie takie ważne / proszę, postaw się w mojej sytuacji / rozumiem cię, pójdźmy na jakiś kompromis / jesteśmy dorośli, damy radę się dogadać
  • słuchaj i staraj się pojąć, dlaczego druga strona myśli w dany sposób
  • mów spokojnie i w opanowany sposób
  • nie używaj określeń: bo tak / nie wiem / nie chce mi się / nie zależy mi / nie zrozumiesz,
  • używaj argumentów
  • jeśli sytuacja się zaognia, odczekaj kilka dni,

Czasem odnoszę wrażenie, że kobiety są silniejsze w utrzymywaniu urazy. Być może są też bardziej pamiętliwe, ale ostatecznie, jeśli dwie osoby bardzo się kochają, nie są w stanie długo utrzymywać w sobie złości.

A jak wyglądają kłótnie par w Twoim otoczeniu? Dołącz do dyskusji w komentarzach! 🙂

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
15 kwietnia 2023 23:02

Rozstanie było nieuniknione nawet jeśli bym się stosował do zdobywców serc

pojedztam.pl
9 listopada 2020 10:03

Najważniejsze w tym wszystkim to chłodne podejście do tematu. Niestety w kłótniach często zdarza nam się powiedzieć o słowo za dużo. Musimy nad tym popracować.

Agnieszka
Agnieszka
6 listopada 2020 14:09

Twoja dziewczyna musi mieć z tb dobrze. Nie każdy facet podchodzi w taki sposob

Shopping Cart
5
0
Would love your thoughts, please comment.x