Jak nie można kończyć znajomości? W jaki sposób w ostateczności zerwać przez Facebooka? O czym pamiętać, zanim zdecydujesz zakończyć związek!

Jak nie można kończyć znajomości? W jaki sposób w ostateczności zerwać przez Facebooka? O czym pamiętać, zanim zdecydujesz zakończyć związek!

Przykre są dla mnie sytuacje, gdy słucham takich historii. Ja, chłop, który zwykle chodził wszędzie z koleżankami, czasem nie zgadzam się z tym, jak one postępują . Życie wciąż uczy i prostuje wiele przekonań. Z jednej strony dobrze, ponieważ życie napisało kolejny tekst. Niestety mniej radosny i pełny optymizmu. Tym razem porozmawiamy o tym, jak pewna dziewczyna zakończyła związek, w nieodpowiedni sposób!

W końcu faceci poczuli, to samo?

Kiedyś nie raz słyszałem, abyśmy dostali za swoje. Aby wreszcie dziewczyny zaczęły traktować mężczyzn w taki sam sposób, jak niektórzy z nas od wieków traktowali Kobiety. Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale pewnie znasz takie historie, w których kobieta odwróciła karty. Dwójka moich znajomych zaczęli ze sobą chodzić. Wszystko pięknie ładnie, aż tu nagle wiadomość SMS – ,,sorry, zrywam z tobą, znajdziesz kogoś lepszego”.

Taką wiadomość zwykle dostawały Kobiety, ale tym razem było na odwrót. Powodów bywa wiele, natomiast tym razem znaczącą rolę odegrały kompleksy, niskie poczucie swojej wartości lub samooceny. Czasem brak zrozumienia drugiej strony, problemy w komunikacji lub poczucie niedopasowania w danej relacji, potrafią zepsuć nawet najlepiej zapowiadający się związek.

Gdyby chłopak zerwał w taki sposób

Niby nie problem, bo na świecie są gorsze poczynania, ale gdyby chłopak zerwał przez wiadomość, to jeszcze jakoś to prawdopodobnie byłby największą gnidą chodzącą po Ziemi. Wiele razy słyszałem ,,bo głupi i niewart zachodu, są lepsi, a frajer niech się goni”.

Co może pomyśleć chłopak o dziewczynie, która zamiast poczekać na spotkanie z nim, zrywa przez SMS? Niedojrzała do związku? Niewychowana, a może zbyt głupia, aby wiedzieć, że tak nie można robić? Tutaj różne pomysły przychodzą do głowy, zwłaszcza gdy zostanie się potraktowany w taki sposób.

Ta historia jeszcze się nie kończy. Po prawie roku spotkań w gronie znajomych taka dziewczyna wyraża chęć powrotu poprzez popularny Messenger. Kilka dni później ,,zmieniłam zdanie, przepraszam”.

Wiesz, co może pomyśleć? 

Załóżmy, że znów zaproponuje, a ten odrzuci jej kaprysy. Stanie się najprawdopodobniej największym bydlakiem i chamem, jakiego spotkała. Chociaż dwa razy był skłonny dać szansę, poświęcać swój wolny czas. Dostosować się do „swojej damy”. Mała sugestia z mojej strony, o której pisałem w innym tekście: Szanuj, aby być szanowanym, słuchaj, aby być słuchanym. Pomagaj, aby Tobie pomagano. Wpieraj, aby ktoś wsparł Cię.

Najlepszy sposób aby zakończyć związek!

Jeżeli już chcemy zakończyć związek w taki sposób, moim zdaniem może warto to przemyśleć. Zastanowić się nie nad tym, czy ,,dobrze nam się rozmawia”, czy jest się dla drugiej osoby kimś więcej niż estetycznym i seksownym ciałem?

Może za jakiś czas druga osoba zaskoczy nas czymś pozytywnie, bo skoro dostajemy szansę, moim zdaniem nie powinniśmy patrzeć tylko przez pryzmat tego, jak nam z kimś jest, ale co się czuje i myśli przy drugiej osobie. Tutaj pomocny może być tekst ,,W jaki sposób pokonać nieśmiałość„.

Jeśli mamy pewność, bez sensu robić nadzieję dla drugiego człowieka. Powinniśmy umówić się przez tego nieszczęsnego Facebooka, aby spotkać twarzą w twarz i powiedzieć co się czuje. Jeżeli nie, to chociaż mając spuszczoną głowę, wyjaśnić po ludzku, dlaczego nie chcemy dalej przy kimś być. Jak kultura nakazuje, nawet jeżeli jesteśmy zranieni, skrzywdzeni, należy pójść z kimś zaufanym, aby jakiś kawałek dalej był w pobliżu.

Co myślisz o takim traktowaniu drugiego człowieka? Napisz w komentarzu.

Wesprzyj podając dalej
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.