Jak nie można kończyć znajomości? W jaki sposób w ostateczności zerwać przez Facebooka? O czym pamiętać, zanim zdecydujesz zakończyć związek!

Najgorszy sposób aby zakończyć związek!

Jak nie można kończyć znajomości? W jaki sposób w ostateczności zerwać przez Facebooka? O czym pamiętać, zanim zdecydujesz zakończyć związek!

Przykre są dla mnie sytuacje, gdy słucham takich historii. Ja, chłop, który zwykle chodził wszędzie z koleżankami, czasem nie zgadzam się z tym, jak one postępują . Życie wciąż uczy i prostuje wiele przekonań. Z jednej strony dobrze, ponieważ życie napisało kolejny tekst. Niestety mniej radosny i pełny optymizmu. Tym razem porozmawiamy o tym, jak pewna dziewczyna zakończyła związek, w nieodpowiedni sposób!

W końcu faceci poczuli, to samo?

Kiedyś nie raz słyszałem, abyśmy dostali za swoje. Aby wreszcie dziewczyny zaczęły traktować mężczyzn w taki sam sposób, jak niektórzy z nas od wieków traktowali Kobiety. Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale pewnie znasz takie historie, w których kobieta odwróciła karty. Dwójka moich znajomych zaczęli ze sobą chodzić. Wszystko pięknie ładnie, aż tu nagle wiadomość SMS – ,,sorry, zrywam z tobą, znajdziesz kogoś lepszego”.

Taką wiadomość zwykle dostawały Kobiety, ale tym razem było na odwrót. Powodów bywa wiele, natomiast tym razem znaczącą rolę odegrały kompleksy, niskie poczucie swojej wartości lub samooceny. Czasem brak zrozumienia drugiej strony, problemy w komunikacji lub poczucie niedopasowania w danej relacji, potrafią zepsuć nawet najlepiej zapowiadający się związek.

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

Gdyby chłopak zerwał w taki sposób

Niby nie problem, bo na świecie są gorsze poczynania, ale gdyby chłopak zerwał przez wiadomość, to jeszcze jakoś to prawdopodobnie byłby największą gnidą chodzącą po Ziemi. Wiele razy słyszałem ,,bo głupi i niewart zachodu, są lepsi, a frajer niech się goni”.

Co może pomyśleć chłopak o dziewczynie, która zamiast poczekać na spotkanie z nim, zrywa przez SMS? Niedojrzała do związku? Niewychowana, a może zbyt głupia, aby wiedzieć, że tak nie można robić? Tutaj różne pomysły przychodzą do głowy, zwłaszcza gdy zostanie się potraktowany w taki sposób.

Ta historia jeszcze się nie kończy. Po prawie roku spotkań w gronie znajomych taka dziewczyna wyraża chęć powrotu poprzez popularny Messenger. Kilka dni później ,,zmieniłam zdanie, przepraszam”.

Przeczytaj również >>> Czy to dobry moment się rozstać?

Wiesz, co może pomyśleć? 

Załóżmy, że znów zaproponuje, a ten odrzuci jej kaprysy. Stanie się najprawdopodobniej największym bydlakiem i chamem, jakiego spotkała. Chociaż dwa razy był skłonny dać szansę, poświęcać swój wolny czas. Dostosować się do „swojej damy”. Mała sugestia z mojej strony, o której pisałem w innym tekście: Szanuj, aby być szanowanym, słuchaj, aby być słuchanym. Pomagaj, aby Tobie pomagano. Wpieraj, aby ktoś wsparł Cię.

Najlepszy sposób aby zakończyć związek!

Jeżeli już chcemy zakończyć związek w taki sposób, moim zdaniem może warto to przemyśleć. Zastanowić się nie nad tym, czy ,,dobrze nam się rozmawia”, czy jest się dla drugiej osoby kimś więcej niż estetycznym i seksownym ciałem?

Może za jakiś czas druga osoba zaskoczy nas czymś pozytywnie, bo skoro dostajemy szansę, moim zdaniem nie powinniśmy patrzeć tylko przez pryzmat tego, jak nam z kimś jest, ale co się czuje i myśli przy drugiej osobie. Tutaj pomocny może być tekst „W jaki sposób pokonać nieśmiałość”.

Jeśli mamy pewność, bez sensu robić nadzieję dla drugiego człowieka. Powinniśmy umówić się przez tego nieszczęsnego Facebooka, aby spotkać twarzą w twarz i powiedzieć co się czuje. Jeżeli nie, to chociaż mając spuszczoną głowę, wyjaśnić po ludzku, dlaczego nie chcemy dalej przy kimś być. Jak kultura nakazuje, nawet jeżeli jesteśmy zranieni, skrzywdzeni, należy pójść z kimś zaufanym, aby jakiś kawałek dalej był w pobliżu.

Co myślisz o takim traktowaniu drugiego człowieka? Napisz w komentarzu.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ozonee
28 listopada 2020 19:03

Brak odwagi i brak umiejętność rozmowy o własnych uczuciach… Niestety, ale takie zachowania z czegoś wynikają 🙁 przykro mi, że niektóre osoby tego doświadczyły – każdy zasługuje na szczerość

Magda M.
Magda M.
21 czerwca 2017 09:34

Ech, to chyba dotyczy tylko młodszego pokolenia. Mam nadzieję! Bo takie praktyki NIGDY PRZENIGDY nie powinny mieć miejsca, dla mnie to totalny brak kultury i poszanowania dla drugiego człowieka.

Singielka
Singielka
20 czerwca 2017 08:42

są niestety mężczyzni na tym świecie, którzy nawet przez facebooka nie potrafią powiedzieć że to koniec relacji tylko wolą milczeć;-)

Anna Szuba
Anna Szuba
16 czerwca 2017 19:10

Takich spraw, jak rozstanie, po prostu nie załatwia się przez internet.. Niestety ja też znam wiele takich przypadków.

indiscreto
indiscreto
8 czerwca 2017 14:21

"Niby nie problem, bo na świecie są gorsze, ale gdyby chłopak zerwał przez wiadomość, to jeszcze jakoś to można zrozumieć" – Można jakoś zrozumieć to, że chłopak zerwie przez Facebooka, ale jak już dziewczyna zakończy w ten sposób związek to już na zrozumienie nie zasługuje? Czym się kierowałeś wysuwając taki wniosek?
Według mnie w ogóle nie powinno zrywać się przez internet czy telefon. W ten sposób postępują tchórze, nie potrafiący porozmawiać z dziewczyną/chłopakiem twarzą w twarz.

Nikola
Nikola
8 czerwca 2017 10:08

Chyba zaczęłabym od tego, żeby relację w ogóle budować w rzeczywistości, a nie wirtualnie. Wtedy i rozstanie naturalnie przychodzi w "realu"…

Elvira Ciruy
7 czerwca 2017 20:07

Sądzę że to sprawa tej dziewczyny w jaki sposób i kiedy zerwie z chłopakiem. Widocznie nie wszystko było do końca tak jak powinno. Oczywiście mogła to rozegrać inaczej Ale gdyby czekała do spotkania z tym chłopakiem to tylko przedłużyłaby oklamywanie go.

SzydelkoweCUDAsie
7 czerwca 2017 16:39

Wcale nie jestem ani zbyt stara, ani nie modna, ale takie rzeczy w dalszym ciągu załatwia się w 4 oczy. W moim środowisku tez spotkałam się z zerwaniem przez smsa – MASAKRA. Ja tego kompletnie nie rozumiem, ludziom w dzisiejszych czasach brakuje odwagi i umiejętności rozmowy, ale myślę, że mimo tego, że technika idzie do przodu, to właśnie nasze pokolenie jest tym, które na nowo wprowadzi wychodzenie i zabawy na dworze oraz umiejętności, które uważamy po prostu za ważne 🙂

Uczesz mnie, mamo!
7 czerwca 2017 15:54

Ech, czy ja jestem już za stara? Czas leci i zmiana goni zmianę. Moją nastoletnią bratanicę chłopiec poprosił o "chodzenie" przez fb, wcześniej widując ją tylko przelotem. Ona, cała w skowronkach zgodziła się, pełna miłosnych planów. "Chodzili" tak więc ze sobą kilka tygodni. Przez fb, ig, i inne takie. O losie, jakie wyzwania miłosne szły przez sieci www! Mój mąż mógłby się uczyć 😉 Aż w końcu on ją zablokował na koncie….
Chciałabym to zrozumieć, naprawdę – czy to brak czasu, czy taka współczesna mentalność, nieśmiałość, czy… no idiotyzm po prostu? Można kogoś naprawdę pokochać przez fb? I można z kimś "kulturalnie" w ten sposób zerwać…???

Shopping Cart
18
0
Would love your thoughts, please comment.x