fot. Marek Wyszyński - Wyszyński Photography

Wszystkie odsłony Agnieszki Chylińskiej – twórczość i metamorfozy!

Jak wyglądała metamorfoza Agnieszki Chylińskiej na przestrzeni lat? O czym śpiewa i jakie płyty wydała w swojej karierze artystycznej? Chylińska jak dawniej!

Mało kto zwraca uwagę na fakt, że wśród polskich wokalistów jest niewielu, którzy nie boją się ryzykować ze zmianą wizerunku, a przy tym otwarcie wyrażać swoje emocje i mówić o uczuciach. Własnie taką artystką jest Agnieszka Chylińska! W poniższym artykule, chciałbym przybliżyć Wam twórczość i muzykę jaką tworzy od lat.

Dlaczego cenimy Agnieszkę Chylińską?

Nie ukrywam, że jest moją idolką od 13 roku życia. Cenię Ją za muzykę i przeróżne odsłony. Szczerość i autentyczność Agnieszki (ur. 23 maja 1976 w Gdańsku), wyróżnia się w show-biznesie, za co jest rozpoznawalna. Mieliśmy okazję obserwować wiele przemian na przełomie lat. Wszelkie zmiany wyglądu. nastroju i podejścia do życia, ewoluowały z roku na rok. Chociaż przez wszystkie lata różnie się zachowywała, nie ukrywała przed nami tego jak się czuje i kim naprawdę jest.

Muzyka którą tworzy, jednych może drażnić, innych wręcz przeciwnie, napędza do życia i pomaga w wyrażaniu wszystkiego co zbiera się głęboko w sercach. Za co jest najbardziej kochana?

Kobieta wielu talentów?

Agnieszka Chylińska jest polską piosenkarką, autorką tekstów i kobietą biznesu. Zasiada na czele jury programu ,,Mam Talent”, stacji telewizyjnej TVN. Właśnie w tym programie mogliśmy poznać Agnieszkę pod kątem jurorki i sympatycznej osoby. Wydała na polskim rynku muzycznym ponad 8 albumów, nagradzanych w prestiżowych kategoriach. Współpracowała z fantastycznymi ludźmi, zdobywając zaufanie współpracowników i odbiorców. Na swoim koncie ma wiele przebojów, z pewnością rozpoznawalnych przez każdego z nas. Napisała książki dla dzieci, docenione nie tylko przez młode pokolenie, również rodziców.

Więcej o książkach dla dzieci, przeczytasz w artykule ,,Zezia: Świat według dzieci oczami Agnieszki Chylińskiej„.

Młodzieżowy krzyk z ,,Pink Punk”?

Dziś ruszymy w podróż po muzyce autorki i przyjrzymy się wybranym płytom.

Trzecim solowym albumem wokalistki Agnieszki Chylińskiej, jest album ,,Pink Punk”. Wydany po dwóch latach od premiery ,,Forever Child”, okazał się nie tylko zaskoczeniem muzycznym, ale wraz z premierą przygotowano również inne niespodzianki!

Pink Punk to bezpardonowa wypowiedź dojrzałej kobiety, która nie chce nigdy tworzyć przewidywalnych scenariuszy, ani na scenie, ani w życiu. Jednego można być pewnym: nie da się przejść obojętnie obok piosenek tak niezwykłej osobowości i wiecznie uciekającej od wszelkich szablonów artystki, która „krzyczy siebie” od lat na polskiej scenie.

– Chylinska.com

Premiera płyty miała miejsce 26 października 2018 roku. Tego samego dnia usłyszeliśmy singiel i zobaczyliśmy teledysk.

Agnieszka Chylińska – Mam zły dzień [Official Music Video]
Agnieszka Chylińska – Schiza [Official Music Video]
NERV – PINK PUNK Agnieszka Chylińska DrumCam SzopiX
Agnieszka Chylińska – Smie(r)c / Pink Punk / Wrocław 18.11.2018 Centrum Koncertowe A2

Takiego wideo się nie spodziewałem, ponieważ płyta jest punkowa. Brzmi bardzo młodzieżowo, a dokładniej ujmując jak garażowe granie nastolatków. Najbardziej nawiązuje do zespołu Agnieszki z lat szkolnych. Nazywał się Second Face i brzmieniem bardzo przypominał nowy album. Płyta ,,Pink Punk” jest delikatna i zarazem ostra, zupełnie inna od tego co już znamy. Daje na niej po gardle, a o tekstach powiem więcej za chwilę. Płyta brzmi jak Lady Pank i trochę Oddział Zamknięty, ale bliżej jej do Tomasza Karolaka z serialowego zespołu ,,39 i pół” (2008-2009).

Jaka jest Chylińska na płycie ,,Pink Punk” i co chce przez nią powiedzieć?

W jednym z wywiadów Agnieszka powiedziała, że już wszystkie łzy wypłakała, ale na płycie ,,Pink Punk” jest zupełnie inaczej. Ponownie przeżywa młodzieńczą miłość. Opowiada rozstaniach i wyzwaniach, jakie czekają na dojrzewającego człowieka. Moim zdaniem ,,Pink Punk”, jest o osobach nie radzących sobie ze swoimi lękami, samotnością i brakiem zrozumienia.

Muszę przyznać, że cała płyta zrobiła na mnie średnie wrażenie, chociaż odnajduje się w młodzieżowych klimatach. Zanim odsłuchałem płytę, spojrzałem na teksty. Jeżeli chodzi o Agnieszkę, moim zdaniem na wszystkich płytach te teksty miały zawsze sens, były napisane jasno i czytelnie. Tutaj takich piosenek mamy tylko kilka. Albumy, które wymienię w dalszej części artykułu, wyróżniają się zdecydowanym przekazem treściowym, na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o ,,Pink Punk”, nieco mnie one zawiodły. Gdybyśmy nie odsłuchali tych słów wraz z muzyką, moglibyśmy uznać teksty za bezsensowne, które zupełnie się nie rymują i są nieprzemyślane. Najlepszy jest fakt, że właśnie o to w nich chodziło!

Teksty pod płytę odebrałem jak napisane przez nastolatkę, która chciałaby być autorką tekstów od piosenek, ale kompletnie tego nie czuje i nie rozumie. Być może to utwory które Agnieszka pisała jeszcze w młodym wieku? Nic bardziej mylnego! Teksty piosenek nie są okropne, złe czy słabe, są po prostu inne. Niosą za sobą inny przekaz i nie należy ich oceniać tylko z pryzmatu sposobu w jaki zostały zrealizowane. Biorąc pod uwagę sposoby współgrania z muzyką oraz przekazywanymi emocjami, płyta odzwierciedla okres dojrzewania. Tego w głosie Agnieszki stanowczo nie brakuje.

Dla kogo jest ,,Pink Punk”?

Podejrzewam, że właśnie o taki efekt chodziło Agnieszce, aby była to muzyka skierowana do młodego pokolenia. Napisana w sposób trochę niedojrzały, a zarazem niezwykle emocjonalny. Na początku myślałem, że utwór ,,Śmie(r)ć” opowiada o miłości dziewczyny do chłopaka, nie potrafiącej poradzić sobie z jego odejściem. Katuje się i tnie, aby na końcu „skoczyć”.

Jest jednak krzykiem człowieka, który z każdej strony boryka się z oceną innych, ma problem z samym sobą i nie potrafi znieść poczucia bezradności i beznadziejnego istnienia. Osoby będącej zbędnej i zdesperowanej, będącej o krok do samobójstwa. W utworze ,,Tapeta” porusza temat bycia zmęczoną panią domu i mamą czyli kobietą pilnującą ogniska domowego. Wprost mówi mężczyznom co czuje ich kobieta, gdy robią wszystko same, patrząc jak facet bez celu „snuje się po domu”, chcącą usłyszeć, że jest piękną i ważną w życiu partnera.

Na płycie znajdziemy też motywacyjne utwory, takie jak ,,Psie życie”, która opowiada o tym aby gonić za życiem, chociaż to trudne. Agnieszka wspomina, że pomimo wyzwań i potknięć było warto (być może odpowiadając na pytanie do utworu O.N.A – ,,Kiedy powiem sobie dość”). Muzyka na płycie jest bardzo młodzieżowa, zbuntowana, mocna i momentami pełna samokrytyki. Wyzwala emocje dojrzewających osób, którzy nie panują nad emocjami, chodzą na koncerty krzyczeć, wyszaleć się i krytykować wszystko dookoła.

Według mnie jest kierowana do tych co poniżają się, czują nikim i chcą z siebie to wyrzucić. Gdybym był w gimnazjum, ta płyta na pewno trafiłaby do mnie, a zwłaszcza utwór ,,Śmie(r)ć”. Chociaż nie klnie, dawna Agnieszka wróciła. Znów jest młodzieżowa i zbuntowana. Spodziewałem się, że Agnieszka pójdzie bardziej w trap, tak jak w przypadku utworu ,,Borderline” z poprzedniej płyty. Przyznaję, że trochę się rozczarowałem albumem ,,Pink Punk”. Uważam, że płyta nie będzie tak długo utrzymywała energii jak ,,Forever Child”, po której w dalszym ciągu nie mogę się otrząsnąć. Wciąż nie wierzę, że od premiery minęło tylelat, bo wciąż się nią „jaram” jakby premiera była kilka tygodni temu.

Album ,,Forever Child” jako niespodzianka na rynku muzycznym

Druga solowa płyta Agnieszki Chylińskiej, była ogromnym zaskoczeniem medialnym nie tylko ze względu na muzykę. Przede wszystkim bardzo długo czekaliśmy na ten krążek, bo aż 7 lat! Za czas oczekiwania i powiązany z tym sposób w jaki została wydana na rynek, należy się spory szacunek! Z tego co pamiętam, na rok przed premierą płyty, Aga często wspominała o chęci wydania nowego albumu. Jednakże wciąż coś Ją odciągało od postawionego celu. Głównym powodem była ukochana rodzina, aż do momentu gdy stanowczo postanowiła tę płytę wydać. Podobno materiał powstawał aż dwa lata.

Agnieszka Chylińska – Królowa Łez [Official Music Video]
Agnieszka Chylińska i Band „KLINCZ” – Szopix DUMCAM
SZOPIX DRUMCAM Agnieszka Chylińska BAND Borderline Live Palladium
Agnieszka Chylińska – Kiedy przyjdziesz do mnie [Official Music Video]

Oficjalny tytuł podała podczas jednego z koncertów. Przekładała daty ukazania się krążka z różnych powodów. W tym czasie pojawiły się książki dla dzieci. Autorka udzielała wywiadów, wciąż dostając od dziennikarzy jak i fanów, pytania typu ,,a kiedy płyta”? Do tego Internet zalała fala komentarzy z wyrazami tęsknoty do „starej Agnieszki”. Chodziło o czasy O.N.A, wyróżniającego się damskiego krzyku i mocnych tekstów. W końcu Agnieszka poinformowała, że do końca września 2016 roku, płyta powinna pojawić się na sklepowych półkach. Miesiąc upłynął, a fani uznali kolejną obietnicę za fałszywą. Zaskoczenie było wielkie nie tylko dla fanów, ale także rynku muzycznego!

Płyta pojawiła się 30 września 2016 roku (mały żarcik Agnieszki), a tego samego dnia poznaliśmy okładkę, dostaliśmy teledysk i singiel promujący album. O dziwo nie było przecieków, a firmom i osobom pracującym z Agnieszką, udało się osiągnąć cel i zachować niespodziankę w tajemnicy. Album został zrealizowany w taki sposób, aby fani mogli jeszcze bardziej poznać Agnieszkę i zrozumieć co czuje jako artystka. Słyszymy cały charakter, talent, głos, umiejętności z zakresu kompozycji muzycznej, jak również tekstowej. Sesja zdjęciowa do płyty zrobiła nie małe zamieszanie, a zdjęcia pokazały wszystkie emocje i uczucia jakie przeszła wokalistka przez 20 lat kariery muzycznej.

O czym jest płyta ,,Forever Child” Agnieszki Chylińskiej?

Album ,,Forever Child” wbrew pozorom nie jest moim zdaniem o miłości. Pierwszy utwór ,,Klincz” jest auto-krytyką płyty i tego co robi artystka. Aga na samym początku od razu wylewa hate na swój krążek. Nazywa go ,,chłamem”, przy którym nie wiadomo co czuć. Tym samym wyprzedza komentarze osób, chcących wylać pomyje na dwuletnią pracę zespołu. Przy okazji, poprzez ten utwór, mówi o swoim powrocie i prosi o zrozumienie. Osobiście dla mnie tekst wyraża ból, gdy świat przeciwstawia się temu, co chcemy robić i osiągnąć w życiu.

,,Borderline” jest moim drugim ulubionym utworem z krążka. Tytuł wskazuje schorzenie borderline, jest niespokojny, krzykliwy i pełny emocji. Choroba w ogólnym skrócie, polega na zaburzeniu osobowości, u osób będących raz smutnymi, a chwilę później szczęśliwymi. Grupa chora na borderline obawia się porzucenia, samotności, przy tym mając problem z emocjami. Poprzez takie utwory jak: ,,KCACNL” czy ,,Jak dawniej”, Agnieszka wyraża oczekiwania jakim musiała sprostać jako wokalistka. Być taka jak kiedyś, ponieważ pojawiło się wiele komentarzy, typu ,,kochamy starą Agnieszkę”. Brakowało im rockowej artystki z pazurem, nie chcieli popu i blond królowej, chociaż akceptowali nowy image idolki.

Płyta udowodniła niewątpliwy talent artystki, pokazując, że Aga nie straciła pazura, a przy tym nauczyła się łączyć rockowe brzmienia z muzyką popularną. Wraz z zespołem (Chylińska Band), stworzyła dynamiczne kompozycje i przedstawiła wszystkie swoje wcielenia, od ostrej wokalistki O.N.A i grupy Chylińska, po spokojną mamę z napadami energii.

,,Modern Rocking” kolejną metamorfozą artystki

Pierwszy solowy album Agnieszki Chylińskiej ,,Modern Rocking”, pojawił się 23 października i również był największym zaskoczeniem w polskiej muzyce. Znana z drapieżnego wizerunku, kontrowersyjnych tekstów i niezręcznych dla telewizji występów, stała się wokalistką tańczącą w deszczu! Czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Przy organizacji tej płyty, poznała się z chłopakami tworzącymi ,,Plan B”. Zagrali masę świetnych koncertów, a obecnie stoją za najbardziej rozchwytywanymi trasami koncertowymi w Polsce. Trasy koncertowe ,,Forever Child Tour” i ,,Pink Punk Tour”, zostały szybko wykupione, a energia na koncertach niesamowita!

A

Agnieszka Chylinska – Niebo [Official Music Video]
2/9 Agnieszka Chylińska – Foch, Orange Warsaw Festival 2010

Z jednej strony kompozycje na płycie ,,Modern Rocking” są odważne, z drugiej warto się w nie wsłuchać. Piosenki ,,Ostatnia łza” czy ,,Wybaczam Ci”, wyrażają więcej niż tysiąc słów. Aga jasno przedstawia swoje stanowisko w sprawie swojej przemiany. Pozwala oddanym fanom być kim chcą, tym samym prosząc o wyrozumiałość wobec samej siebie. Porzuca swój dawny wizerunek i informuje o zmianach. Uświadamia, że nie jest zaskoczona opiniami, ale chce się śmiać, bawić i być szczęśliwą. Album okazał się być ponownym debiutem i przepustką do świetnych propozycji filmowych, takich jak np. ,,Disco Robaczki” (2008), do którego użyczyła głosu w jednej z piosenek, czyli ,,I will survive” (Gloria Gaynor).

Przebój ,,Winna” i najtrudniejszy czas w życiu wokalistki?

Agnieszka przyznaje, że nie był to łatwy czas. Po rozwiązaniu grupy O.N.A, stworzyła własny zespół i tak właśnie z Chylińska Band nagrali album ,,Winna” (2004). Tytułowy utwór z płyty, zapisał się już na łamach historii polskiego rocka, ale cała płyta to dopiero sztos! Wulgarna, momentami wręcz za mocna. Mam nadzieję, że wybaczycie mi to stwierdzenie, ale moim zdaniem album ,,Winna”, jest jednym z najbardziej ostrych płyt rockowych. Nie tylko pod względem tekstów i muzyki, chociaż chwilami usłyszymy czułe i delikatne kawałki. Nie słyszałem w muzyce rockowej, ani nawet heavy-metalowej nic co mogłoby konkurować z tymi utworami. Płyty ,,Winna”, słucham w najbardziej denerwujących mnie tygodniach.

Muzyka z tego albumu pokazuje jakie są kobiety w środku, bo moim zdaniem każda jest wściekła, a zarazem subtelna, tak jak najostrzejszy album w twórczości Chylińskiej. Jest jedyną dotąd płytą, do której załączona została książeczka z wyjaśnieniami, o kim są teksty i co kierowało artystką do ich napisania. Świetny pomysł!

Wielki debiut i szczyt kariery w O.N.A!

Album ,,Winna” zapisał się w historii Agnieszki, jak następne płyty. Koniec końców, właśnie O.N.A okazało się być niepowtarzalnym zespołem i jednym z najlepszych rockowych grup w Polsce. Agnieszkę Chylińską słucham od gimnazjum, gdy zupełnym przypadkiem odkryłem zespół O.N.A . Więcej o tym napisałem w artykule ,,Jaka muzyka pomaga w trudnych chwilach„, w którym wyjaśniam jak poznałem muzykę Agnieszki Chylińskiej.

Chociaż na początku twórczość artystki wydała mi się dziwna, z czasem poczułem jakbym znalazł kogoś, kto potrafi mi pomóc uporać się z problemami i samym sobą. To właśnie przy tekstach Agnieszki i melodyjnym wyrażaniu emocji, radziłem sobie z przeciwnościami. Mogłem wykrzyczeć swoją złość i frustrację, a przy tym wypłakać wszystko co mnie bolało.

O.N.A – Kiedy powiem sobie dość
O.N.A – Niekochana
O.N.A – Najtrudniej
O.N.A – Krzyczę jestem
O.N.A – Jestem silna
O.N.A – Pass Away

Historia zespołu jest ciekawa i warta uwagi. Znani nam Grzegorz Skawiński (wybitny gitarzysta) i Waldemar Tkaczyk (równie wybitny basista) z zespołu ,,Kombii”, występowali wtedy jako zespół Skawalker. Na jednym z koncertów usłyszeli wyróżniający się głos. Należał do osoby, która zmieniła polskiego rocka.

Jak Agnieszka Chylińska znalazła się w O.N.A?

Wokalistka garażowego zespołu Second Face (popularnym w Starogardzie Gdańskim), zainteresowała wtedy jednego z członków grupy. Namawiał 18-letnią Agnieszkę na próby. Rodzice przyszłej debiutantki, podobno zgodzili się na jej pracę w zespole pod warunkiem, że koledzy z zespołu o Nią zadbają.

Second Face – Ameryka
Second Face – Credo

Zespół Skawalker miał już prawie gotowy materiał na nową płytę, ale postanowili dopisać utwory pod Agnieszkę, a całość dać do zaśpiewania nowej członkini zespołu. Album ,,Modlishka” był pierwszym albumem zespołu O.N.A, a przy tym debiutem Agnieszki Chylińskiej. Ogromny sukces przyczynił się do nagrania kolejnych płyt, do których teksty pisała już sama Agnieszka, a ich poprawkami zajmowali się koledzy z zespołu. Wokół grupy nie brakowało plotek, różnych zaskoczeń i kontrowersji. Agnieszka szybko stała się idolką i zaczęła reprezentować zespół w prasie, telewizji i radiu. Gdy została zapytana o znaczenie zespołu odpowiedziała: – ,,O.N.A, to skrót od Organizacji Niderlandzkich Astronautów” – żartowała Agnieszka.

Skąd pomysł na nazwę zespołu o.n.a?

Nazwa zespołu O.N.A, wzięła się z potrzeby tworzenia czegoś nowego, a jako, że wołano na Agnieszkę ,,Ona”, postawiono postawić między literami kropki i tak powstała nazwa grupy. Na nagraniu demo, które trafiło do rozgłośni radiowych i znajomych w branży, nie napisano kto stoi za zespołem, wymienieni byli np. gitara – gitarzysta, perkusja – perkusista, itd.

Jaką muzykę tworzyła grupa O.N.A

Muzyka O.N.A była bardzo drapieżna i ostra, czasem delikatna i wzruszająca. Teksty zespołu są przejmujące i potrafią szokować po dziś dzień. Agnieszka opisywała toksyczne związki, nieporozumienia miłosne, brak zainteresowania partnerów, a także poruszała tematy seksu i gwałtu. Nie brakowało piosenek o emocjach oraz trudnych sytuacjach. Zespół brał gościnny udział w filmach i projektach. W produkcji: ,,Musisz Żyć” (1997) czy ,,Ostatnia Misja” (1999) i ,,Młode Wilki” (1998). Koncertowali na festiwalach i imprezach zamkniętych. Nagrywali jedne z lepszych teledysków w Polsce, a przy tym najbardziej klimatyczne.

Z czego zasłynęła Agnieszka Chylińska?

Kontrowersyjne wypowiedzi stały się znakiem rozpoznawczym młodej wokalistki, a zwłaszcza ten skierowany do nauczycieli – ,,F*ck off! Nienawidzę Was” – podczas Fryderyków w 1996 roku.

Agnieszka zawsze była szczera i mówiła prosto z mostu co myśli. Miała cięty język i wprost wyrażała emocje. Szczerość Chylińskiej była traktowana jako zachowania kontrowersyjne i chamskie. Wielokrotnie było można zauważyć, że jest też ciepłą, pozytywną i sympatyczną osobą, a w studiu fonograficznym i na scenie. Po prostu wyraża swoje emocje.

Dlaczego O.N.A skończyło swoją działalność?

Zespół oficjalnie został rozwiązany w 2003 roku, oficjalnie z powodu nieporozumień artystycznych. Agnieszka nie chciała występować na tych samych festiwalach co koledzy z zespołu. Wszystko zmieniło się w 2014 roku, gdy pogodzili się oficjalnie podczas festiwalu Sopot TOP Trendy, przy okazji 20-lecia twórczości Chylińskiej.

Jaką artystką jest Agnieszka Chylińska dla swoich fanów?

Na polskim rynku jest znana nie tylko z muzyki na wysokim poziomie, ale także z wielu innych umiejętności. Wokalistka sprawdza się w różnych dziedzinach. Występowała gościnnie w filmach i serialach, wydała książki oraz nigdy nie bała się eksperymentować z muzyką. Odpowiada na potrzeby i oczekiwania fanów, a przy tym dobrze rozumie show-biznes. Lubi zaskakiwać swoich fanów i skutecznie spełnia ich oczekiwania. Gdy nie tworzyła oficjalnie muzyki, oświadczała zrozumienie wobec fanów i prosiła o czas. Wiedziała, że chcą aby wydawała płytę po płycie i dużo koncertowała. Z uśmiechem wychodzi na scenę, chętnie rozmawia z ludźmi, którzy są na scenie i potrafi w ciekawy sposób zagadywać podczas śpiewania.

Nie ukrywam, że przez chwilę się zawiodłem, gdy dowiedziałem się od fanów, że nie wychodzi po koncercie porozmawiać czy napisać autografy. W Polsce wokaliści mają kluby, z którymi się spotykają aby wspólnie spędzić czas, a Agnieszka po koncercie od razu wsiada do samochodu i odjeżdża. Po uwagach fanów w portalach społecznościowych, obiecano zmienić podejście, podczas koncertów w ramach trasy ,,Pink Punk Tour”. Przy okazji płyty ,,Pink Punk” (2018), ruszył nawet sklep internetowy Agnieszki na Chylinska.com gdzie można kupić fanowskie produkty, książki i wiele więcej!

Lista płyt Agnieszki Chylińskiej

  1. Modlishka (25 maja 1995) – wyróżniona jako złota płyta – O.N.A
  2. Bzzzzz (19 września 1996) – pokryła się dwukrotnie platyną – O.N.A
  3. T.R.I.P (27 kwietnia 1998) – pokryła się platyną – O.N.A
  4. Pieprz (19 listopada 1999) – złota płyta – O.N.A
  5. Mrok (29 października 2001) – złota płyta – O.N.A
  6. Winna (22 marca 2004) – Chylińska Band
  7. Modern Rocking (23 października 2009) – platynowa płyta – solowa
  8. Forever Child (30 września 2016) – pokryła się potrójną platyną, TOP60 w Szwecji – solowa
  9. Pink Punk (26 października 2018) – solowa

Powyżej opisałem jak rozumiem twórczość Agnieszki Chylińskiej i za co Ją podziwiam. Bez znaczenia czy jest smutna czy wesoła, akceptuje to kim jest i co robi. Dla mnie jest wyjątkową i niepowtarzalna osobą w Polskiej muzyce, którą kocham jako fan.

Marzenie 15-letniego Patryka się spełniło…

Wciąż nie mogę w to uwierzyć… Nie zależało mi na autografie, nawet zdjęcie które było zrobione trzęsącą się ręką, nie było dla mnie najważniejsze. Zależałoby mi aby powiedzieć to wszystko Agnieszce prosto w oczy. Wyrazić wdzięczność i życzyć wszystkiego z okazji urodzin i 25-lecia kariery artystycznej.

Być może nie będę miał szansy znów się spotkać i zamienić więcej słów, ale było to dla mnie bardzo ważne żeby przy okazji spełnić marzenie małego Patryka, które z głębi mojego serducha, zwyczajnie się o to upomina. Dziękuję ci Agnieszko za to co robisz. Pamiętaj, że bez znaczenia na wzloty i upadki, nie zapomnę o tym, jak wiele wniosłaś do mojego życia.

Za co jestem wdzięczny Agnieszce?

Marzyłem o jednym. Gdy miałem 15 lat uznałem, że jeżeli miałbym szansę spotkać się z Agnieszką Chylińską, jako fan chciałbym podziękować. Za muzykę, którą tworzyła przez lata, za pomocą której mi pomagała. Dzięki temu nie zrobiłem niczego głupiego i jestem tutaj z Wami. Doceniam to co robi i trzymam kciuki życząc dla samej Agnieszki, Jej rodziny i zespołu Chylińska Band wszystkiego co najlepsze, ponieważ wiem, że wśród szczęśliwych i mądrych ludzi, wszystko jest możliwe.

Gdy słuchałem Agnieszki przez tyle lat, nie mogłem pojąć jednego! Jakim cudem jest ktoś, kto swoją muzyką pomaga i przede wszystkim rozumie bardziej niż ktokolwiek inny. Chociaż miałem wsparcie rodziny ucieczka do tego co robi Agnieszka, wielokrotnie pomogła mi poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami.

raz wielkie dzięki!

Źródła: Chylinska.com

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
29 października 2018 23:15

Uwielbiam do Ciebie wracać. Ostatnio poleciłam Twojego bloga mojemu znajomemu. Świetny artykuł! Podoba mi się cały. Agnieszkę Chylińską wprost uwielbiam! Jej cała metamorfoza jest spektakularna! Odczuwam wrażenie, że teraz jest jej najlepszy czas. 😉 Podziwiam ją i wyobrażam sobie, co musiała przejść aby być na szczycie <3 Mój chłopak również ją lubi. Jej muzyka i jej osoba ma w sobie to coś! Jest bardzo pozytywnie inna. Potrafi trafić do każdego. Na jej koncerty chodzą ludzie z baardzo różnej grupy wiekowej. To bardzo dobrze o niej świadczy. Agnieszka Barbara Chylińska rządzi! Według mnie jest Artystką, która przez pewien okres wychodziła poza ramy czasowe, w jakich żyła. Byłam na Jej koncercie w Tarnowskich Górach na Gwarkach - czyli w moim mieście. Ale był szał! :3 Zapraszam do TG :p A Jej teledysk to Królowej Łez był kręcony własnie w TG i co najpiękniejsze większość ujęć jest z mojego osiedla. Ja jak na razie pozostaję wierna Królowej Łez :D Pozdrawiam ;) Była bym zaszczycona gdybyś zechciał zaobserwować mojego bloga. ~ Karolina
https://lamliwypaznokiec.bl

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 października 2018 23:31
Reply to  Karolina

Dziękuję za ciepłe słowa i polecenie bloga. 🙂 Doceniam i odwiedzam Twój blog. Nie omijam żadnego, który cokolwiek opublikował w grupie Blogi+Wsparcie https://www.facebook.com/gr….

Mieszkasz w pięknym miejscu, teledysk do ,,Królowej Łez” to prawdziwa sztuka i petarda. Nie bez powodu utwór zapisał się na listach przebojów. Uwielbiam Agnieszkę, wielokrotnie pomagała mi swoją muzyką, inspirowała i dawała siłę do tego co robię teraz. Niestety nie miałem okazji wziąć udziału żadnym koncercie. Okropnie żałuję, że nie zdecydowałem się na ,,Forever Child Tour”.

Filip
Filip
29 października 2018 20:11

Uwielbiam pink punk to moj ulubiony album! xxd

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 października 2018 20:21
Reply to  Filip

Moje ulubione to zdecydowanie: Bzzzz, T.R.I.P, Pieprz, Mrok, Winna i Forever Child.

Alexxandra Matejuk
Alexxandra Matejuk
29 października 2018 20:11

Ciekawe czy pracownicy Chylińskiej ze sklepu mają z nią kontakt?

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 października 2018 20:22

Pewnie mieli okazję spotkać Agnieszkę. Nie wiemy też na jakich zasadach działa sklep i kto go prowadzi.

Violetta
Violetta
29 października 2018 20:10

Zamowione na sklepie Agnieszki.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 października 2018 20:23
Reply to  Violetta

Również mam dodanych kilka produktów. Myślicie, że będzie mi pasować? https://uploads.disquscdn.c

Marcin Krzysiek Bykow
Marcin Krzysiek Bykow
29 października 2018 20:07

Teledysk jest świetny. Dawno nie bawiłem się tak dobrze przy żadnej płycie z tego roku.

Marta
Marta
29 października 2018 20:03

Tak jak dla Ciebie też dla mnie Agnieszka pomagała w trudnych chwilach, swoją muzyką. Gdy miałam problemy z firmą uspakajało mnie czytanie jej książek dzieciom.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 października 2018 20:24
Reply to  Marta

Czytałem, są świetne chociaż niektórych fragmentów wolałbym nie czytać dzieciom, jak np. o Kościele i ,,Marii na wysokości”.

Wojciech Przemo
Wojciech Przemo
29 października 2018 20:01

Jak ona daje radę tak długo się drzeć? Byłem na koncercie, prawie w ogóle nie pije wody! :/

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 października 2018 20:24

Jeżeli w taki sposób wyraża się emocje, to moim zdaniem nie jest to przeszkodą. Wody nie pije dużo, ale przyznaje, że podczas koncertu potrzebuje.

Tancereczka
Tancereczka
29 października 2018 19:58

Teledysk jest swietny. Dawno nie bawilam sie tak dobrze przy zadnej płycie

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 października 2018 20:24
Reply to  Tancereczka

Nagrany dla ludzi z dystansem i potrafiących się bawić.

Sabina Kokosowa
Sabina Kokosowa
29 października 2018 19:56

Nawet płyta wpada w ucho zwlaszcza singiel

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 października 2018 20:25

Singiel z całą pewnością zostanie zapamiętany. 🙂

Darek Winy
Darek Winy
29 października 2018 19:53

Bardzo lubie Age i nowa płyta to sztos!

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 października 2018 20:26
Reply to  Darek Winy

Temu jak podsumowałeś, nie sposób zaprzeczyć.

Klara Kwiatkowska
Klara Kwiatkowska
29 października 2018 19:50

Dzięki piosence ,,mam zły dzień” czuję jakbym wkurzała los który chciałby inaczej. 😛

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 października 2018 20:26

Mam takie samo odczucie. Dziś nuciłem gdy padało i czułem się kiepsko.

Aleksandra R. K. Stupera
Aleksandra R. K. Stupera
28 października 2018 22:14

Chylińską znałam głównie z programu „Mam talent”. Nie poznałam jej jeszcze od strony muzycznej. Jaki jej utwór poleciłbyś na początek do posłuchania?

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
28 października 2018 22:43

Witaj! 🙂 Agnieszka ma na swoim koncie różną muzykę, więc zależy co lubisz. Wymienię Ci kilka takich, które uważam, że udowadniają możliwości Agnieszki i Jej talent. Są to kolejno utwory:

1. Foch
2. Klincz
3. Mona Liza Twoich Snów
4. Psie Życie
5. Deszcz, Będzie Słońce
6. Ameryka
7. Rozpal
8. Winna
9. Credo
10. Against All Odds (Take A Look At Me Now) ft. LemON

Aleksandra R. K. Stupera
Aleksandra R. K. Stupera
29 października 2018 06:48

Dzięki, przesłucham 😀

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
29 października 2018 20:20

Właśnie wsłuchuję się w nowy album ,,Pink Punk” i dochodzę do wnioski, że jest więcej o odtrąceniu przez partnerów, przyjaciół, poniżaniu wśród rówieśników… Jakby Agnieszka wróciła tematyką płyty do problemów młodego pokolenia.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
12 listopada 2018 21:01

Nawet polecam, album obok którego trudno przejść obojętnie.

Karol Słobodzian
Karol Słobodzian
28 października 2018 20:47

Jedyna w swoim rodzaju. W Polsce na pewno artystka wyjątkowa. Nie jestem fanem, ale lubię posłuchać. Nowa płyta na pewno będzie sukcesem

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
28 października 2018 22:43

Nieliczny wokal w polskiej muzyce. Uwielbiam charakter Agnieszki, to jaką muzykę tworzy i teksty, które pisze.

Aleksander Janusz
Aleksander Janusz
28 października 2018 14:13

Po posłuchaniu singla niestety nie mam wielkiej ochoty na sięgnięcie po cały album. Choć muszę przyznać, że rzeczywiście słychać w nim energię z późnych lat 90-tych. Pozdrawiam!

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
28 października 2018 20:16

Singiel ma inny cel, trafić do ludzi pozytywnych, a nie tych co wiecznie marudzą. Nie bez powodu tekst jest bez sensu i pozbawiony dojrzałości. Na albumie nie brakuje utworów dla osób borykających się ze swoimi przeszkodami, głębszych i „na poziomie”.

Urszula Sobczak
Urszula Sobczak
26 października 2018 07:45

Dobrze napisałeś. Nowy singiel z płyty bardzo mi się spodobał. Płyty nie mialam okazji jeszcze słuchać.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
28 października 2018 20:17

Nowy singiel jest bólem dupy dla hejterów, czuję, że się nie przebije, ale jest za to bardzo pozytywny i pełny energii, a właśnie o to w tym chodzi.

Shopping Cart
34
0
Would love your thoughts, please comment.x