Czy warto wejść w związek z przyjacielem? Jak wygląda miłość z przyjaciółką? Jak zbudować relację damsko-męską na przyjaźni!

Czy związek z przyjacielem jest możliwy? [PRZYJAŹŃ DAMSKO-MĘSKA]

Czy warto wejść w związek z przyjacielem? Jak wygląda miłość z przyjaciółką? Jak zbudować relację damsko-męską na przyjaźni!

Przyjaciółka poznała chłopaka, po czym stwierdziła, że nie potrafi traktować mężczyzn w inny sposób, jak przyjaciół. Zacząłem się nad tym głębiej zastanawiać i nasunęła mi się pewna myśl, którą chciałbym z Tobą poddać do dyskusji. Czy warto wejść w związek z przyjacielem? Zachęcam do spotkania. Tym razem przeanalizujemy, jak zmienić podejście do potencjalnego partnera, którego traktujemy jak przyjaciela!

Wady traktowania mężczyzny jako przyjaciela

Z przyjaciółką, o której powiedziałem na wstępie, znam się od kilkunastu lat. Faktycznie nie potrafimy siebie traktować w inny sposób niż przyjacielski. Jesteśmy dla siebie jak siostra z bratem. Wiem, że nie byłbym w stanie stworzyć z nią związku, ponieważ jest dla mnie aseksualna (czyli nie pociąga mnie w taki sposób, jak kobieta, z którą tworzę związek).

Sytuacja robi się absurdalna w momencie, w którym potencjalny partner nie rozumie, dlaczego ona reaguje na czułość, jakby całował ją rodzony brat? Prawdopodobnie nie jest świadomy, że ona właśnie tak się czuje, gdy ten usiłuje się zbliżyć. Mijają dni, tygodnie, aż facet zaczyna się zastanawiać, ile jeszcze czasu ma czekać, aż wezmą się za dłonie? Kiedy nastąpi chwila, gdy sama go pierwsza pocałuje?

Ściemniałbym, gdybym nie poruszył kwestii seksualnej, bo jednak w związku jednym z elementów relacji damsko-męskiej jest seks. Nie jest najważniejszy między kobietą a mężczyzną, ale jest tą sferą, której większość z nas potrzebuje. Jeśli nie mamy za sobą innych związków, czasem nawet śmiałość nie wpłynie na przełamanie się w kolejnym kroku. Dlatego ważna jest zmiana nastawienia.

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

Przyjaźń i pożądanie w związku

Zastanawiałem się, co mógłbym powiedzieć osobom, które pokochały kogoś, z kim bardzo się przyjaźnią? Chociaż moja ukochana lepiej pamięta okoliczności, w których się poznaliśmy, mam kilka wspomnień, które nie były łatwe. Przede wszystkim byłem w związku, który był toksyczny, więc moja obecna dziewczyna znała mniej więcej sytuację, którą przeszedłem.

Długo po zakończeniu związku nie potrafiłem przekonać się do kobiet, więc wszystkie koleżanki traktowałem z dystansem. Kilka tygodni zastanawiałem się, czy zaryzykować utratą przyjaźni, jeśli zaryzykuję angażując się z nią w związek? Wiedziałem, że jeśli nie zaangażujemy się w związek, nasza przyjaźń będzie miała szansę przetrwać.

Małymi krokami ukochana do mnie docierała, przekonując do siebie i budując zaufanie. Problemem nie była sama dziewczyna, ale moje nastawienie wobec kobiet, po poprzedniej relacji. Długo pracowała nade mną, ale w końcu się udało. Duże znaczenie mają nasze doświadczenia z przeszłości, które wymagały zbudowania zaufania. Związek zbudowaliśmy na przyjaźni oraz wspólnej decyzji jej zaryzykowania.

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

Jak wygląda związek z przyjaciółką?

Przez pewien czas było dziwnie, ponieważ dotąd byliśmy przyjaciółmi, a teraz chodziliśmy za rękę i coraz częściej zdarzało nam się pocałować. Z czasem okazało się, że jesteśmy dla siebie jak rozbite dusze, które w końcu się odnalazły. Dopiero razem poczuliśmy się pełni, więc bez skrępowania potrafimy spędzać ze sobą czas.

Z czasem pojawiają się sytuacje, w których wyłącza nam się poczucie bycia przyjaciółmi, a włącza tryb pary (kobieta i mężczyzna), którzy muszą przeprowadzić ze sobą kłótnię/dyskusję, mającą na celu uzyskania porozumienia. Czasem celem kłótni jest wyłącznie rozładowanie napięcia, czego nie pochwalam. Po kilku dniach ciszy wyjaśniamy sprawę i wracamy do codzienności. Chociaż ciche dni, to także nie najlepsze rozwiązanie, ponieważ można się od siebie oddalić.

Czy warto wejść w związek z przyjacielem?

Nie wiem, jak sytuacja wygląda z perspektywy kobiety, ale ze swojej strony mogę powiedzieć, że warto. Przyjaźń nie pojawia się z powietrza, tylko jest efektem tego, jak się rozumiecie i lubicie. Jeśli przyjaźń jest silna, potraficie sobie pomóc w najmniej sprzyjającym momencie, to możliwe, że uda się Wam wspólnie stworzyć idealną relację. Nawet jeśli nie rozumiecie sytuacji drugiej osoby, kochając, będziecie potraficć podejść do emocji ukochanej osoby w empatyczny sposób.

Związek budowany na przyjaźni ma jeszcze kilka zalet, które warto odkrywać samemu. Przede wszystkim jest łatwiej żyć, gdy opieracie relację na zaufaniu i przyjaźni. Normalnie w biały dzień potrafimy usiąść i w cztery oczy powiedzieć, co jest nie tak, jak być powinno i jakie mamy względem siebie oczekiwania. Największą radość sprawia nam uszczęśliwianie siebie nawzajem, uczenie się o sobie i oswajaniu złych cech.

Zatem jeśli zastanawiasz się, czy związek z przyjacielem jest dobrym krokiem, muszę Cię też nieco zasmucić. Musisz tę decyzję podjąć w swojej głowie, a następnie przedyskutować ją z drugą osobą. Być może przyjaźń nie przetrwa tego kroku, a może stworzycie relację, która połączy Was na dłużej, a nawet na całe życie.

Jeśli masz pomysł, jak można się przełamać, aby wejść w związek z przyjacielem, napisz w komentarzu. 🙂 Możesz także dołączyć do dyskusji z nami, dotyczącej innych kwestii poniższego tematu.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
19 lutego 2022 10:23

Moim skromnym zdaniem związek z przyjacielem jest możliwy pod warunkiem że obie strony się na to zgadzają, bo czasami może być tak że jedna chce być tylko przyjacielem a druga nagle poczuje coś więcej do przyjaciela i przyjaźń się komplikuje 🤨😏

Andrzej
Andrzej
27 lutego 2022 22:13

Moim zdaniem miłość z przyjacielem jest trudna ale jeśli ludzie nie czują do siebie pociągu seksualnego to mogą się przyjaźnić

Mira
Mira
27 lutego 2022 17:24

Ja nie mam nic przeciwko

Tomasz
Tomasz
19 lutego 2022 11:42

Ale można kochać się jak przyjaciele <3

Helena
Helena
18 lutego 2022 14:12

Piękny wpis pozdrawiam 🙂

Shopping Cart
10
0
Would love your thoughts, please comment.x