Unsplash.com

Czy znasz ten sposób na odchudzanie?

W jaki sposób zacząć odchudzanie i wytrwać z utrzymaniem diety? Dlaczego odchudzanie jest takie trudne? Jak zmotywować się do ćwiczeń!

Ambicja wielu ludzi do zdrowego odżywiania to nie tylko moda, to oczywiście tryb życia. To w jaki sposób odżywiamy się, dbamy o swoje zdrowie i jakim sposobem myślenia się kierujemy, ma ogromne znaczenie. Jak rozumiem zdrowy tryb życia i co radzę osobom które chcą się odchuchać? Jak zacząć dietę i ćwiczenia!

Wiadomość od czytelniczki

Dostałem pytanie od Kamili która ma 18 lat i chciałaby szybciej schudnąć, więc poszukuje porad oraz motywacji. Napisała że nie spożywa fast-foodów ani słodyczy, ponieważ pragnie schudnąć o połowę swojej wagi. Jak to wygląda z mojego punktu widzenia i co odpowiedziałem na Jej wiadomość?Życiowa moc bierze się z dobrego jedzenia. Inspirowanie ludzi do lepszego życia to moja pasja! Pozwól, że pomogę Ci w diecie.– Anna Lewandowska

Moim zdaniem dużo zależy od trybu życia jaki się prowadzi, tego jaką mamy przemianę materii i jak często jesteśmy aktywni fizycznie. Z mojego punktu widzenia najpierw powinniśmy zmienić nasze myślenie. Chcieć schudnąć dla siebie aby lepiej wyglądać stojąc przed lustrem. Być po prostu w dobrej kondycji i nie mieć powodów martwić się o choroby. Jak zacząć odchudzanie w głowie?

Wszystko zaczyna się w naszej głowie!

Na początek proponuję nie przejmować się tym jak wyglądamy, nie popadać w kompleksy bo wszystko można osiągnąć jeżeli się chce. Każdy z nas może osiągnąć swój cel, schudnąć, stać się silniejszym czy mądrzejszym w danej dziedzinie. Jednak nic nie przyjdzie samo.

Jeżeli chcemy przykładowo schudnąć trzeba ustalić sobie grafik i się go trzymać. Spróbować sportu. Jeżeli lubisz jazdę na rolkach, rowerze czy bieganie, poświęć na to czas kilka razy w tygodniu. Tak aby się nie zrazić, a nakręcić na to.

Trening jako sport czy pasja?

Kiedyś miałem kompleksy (do dziś część mam ale większość zwalczyłem), że jestem za chudy, mały i nic nie znaczę. Na rowerze jeżdżę od kilku lat wciąż powiększając sobie trasy. Teraz wyjeżdżam daleko za miasto, wracając po 3-4 godzinach. Tutaj długo to trwało, ale z czasem osiągnąłem swój cel którym są silne nogi. Poznaj czym na jakie zasady zwracać uwagę aby prowadzić zdrowy tryb życia.

Chciałbym Ci udowodnić, że jeżeli polubisz jakąś dyscyplinę sportu i będziesz jej się oddawać jak zainteresowaniu, czemuś co lubisz, co kochasz będzie łatwiej. Jeżeli nie będziesz zwracać uwagi ile udało się schudnąć, tylko skupisz się na tym aby zdrowo się odżywiać ,,bo tak lepiej”, waga z czasem sama zacznie spadać.

Nasza koleżanka napisała, że chciałaby ,,szybko” schudnąć. Uważam za lepsze rozwiązanie pogodzenie się z tym jak wyglądamy, a uprawianie sportu i prawidłowe odżywianie traktować jako swój tryb życia. Wtedy skutki już wydają się dużo lepsze, bo co z tego zrzucenia kilogramów, jeżeli zaraz po osiągnięciu upragnionej wagi, wrócimy do wcześniejszego sposobu życia. Jak to powiedziała mi kiedyś koleżanka – ,,Jedno ciastko da mi radość przez chwilę, piękna figura nawet na całe życie”.

Jak się prawidłowo odchudzać…

Jak zacząć zdrowe odżywianie? Trenerzy i dietetycy są zgodni. Każde odchudzanie należy rozpocząć od prawidłowego ustawienia sobie diety. Basen, siłownia również są dobrym rozwiązaniem. Jeżeli chcesz spróbuj skontaktować się z kimś kto również zrzuca zbędne kilogramy lub dąży w tym co Ty. Dzielcie się swoimi postępami, wzajemnie motywujcie. Jak prowadzić zdrowy tryb życia?

Z tego co wiem, moja koleżanka pije dużo wody regularnie co trzy godziny. Ale nie odmawia sobie owoców i warzyw aby nie zalewać swojego organizmu tylko wodą. Spożywa małe posiłki składające się z sałatek, a od czasu do czasu oczywiście mięso również zaserwuje swojemu organizmowi. Przecież odchudzanie się nie polega na głodówce. To bardzo długi i trudny proces.Tutaj podajże co cztery-pięć godzin. Ćwiczy w domu gdy pada, wychodzi na spacery gdy pogoda na to pozwala.

Jeżeli nic z tego co Tobie proponuje nie podziała, odezwij się. Poszukamy dietetyka, porad które mogłyby pomóc. Dziękuję za wiadomość. Miło Cię poznać i trzymam kciuki za cel który sobie obrałaś.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
IwoN(IT)KA
16 maja 2017 11:59

Dla mnie temat rzeka… Tym bardziej, że już jako młoda dziewczyna, miałam wypominane "fałdki", a dodam, że nie jest ze mną tak bardzo źle… Ale wiele osób doprowadziło do moich kompleksów, są osoby, które je pogłębiają i niektóre teksty są swego rodzaju ciosem… Ale próbuję zaakceptować siebie, a słodycze kilka dni temu definitywnie odstawiłam 🙂

Elvira Ciruy
Elvira Ciruy
14 maja 2017 21:04

Ja od pewnego czasu chcę zabrać się za zmianę stylu życia. Jednak ciągle coś mi staje na przeszkodzie. A tym czymś jest jedzenie. Mam teraz wakacje i nic do roboty. Siedzę w domu i z nudów ciągnie mnie do jedzenia takiego jak lody, fast-food, i inne napoje. Przez co nie dość że nie schudłam to do tego przytylam i to dość sporo A za niecałe dwa miesiące mam ślub siostry. Ale dość już tego obiadania się! Trzeba sobie postawic jedno pytanie : Co wolisz? Ciastko o ktorym mazysz 15 minut czy cialo o ktorym mazysz cale życie? Wybór należy do Ciebie.

sprzedajebolubie.pl
5 maja 2017 16:37

Temat na czasie, bo lato tuż tuż 😉

https://sprzedajebolubie.blogspot.com/

Shopping Cart
6
0
Would love your thoughts, please comment.x