Unsplash.com

Jak stać się człowiekiem szczęśliwym? Co robić żeby spełniać swoje marzenia i nie bać się iść po swoje? Które postanowienia są realne? Które elementy życia warto zmieniać!

Jeżeli się zdecydujesz, czeka Cię niezwykle trudne zadanie. Musimy znać siebie i chociaż trudniej jest wymienić swoje zalety niż wady, powinniśmy poznać się na tyle dobrze, aby umieć bez skromności powiedzieć o sobie wszystko. Siebie należy budować każdego dnia na nowo.

Nie jest to proste, ale szukanie nowych sposobów na spędzenie czasu z samym sobą, oraz zaskakiwanie swojego mózgu jest najlepszym co możesz dla siebie ofiarować. Dlaczego więc powinniśmy robić sobie niespodzianki?

 

Postanowienia są realne

Gdy nie jesteśmy skromni i możemy na swój temat wszystko co uważamy za kluczowe wśród naszych wad, głównie zalet, łatwiej nam przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną, poznać nowych ludzi i stwierdzić kogo nam brakuje.

Żartujemy czasem, że bez nałogów i leniuchowania odpoczynek nie przyniesie rezultatu. Właśnie nie! Kochamy robić to za czym tęsknimy. Jeżeli wykonujemy coś co lubimy, nie jest to związane z naszą pracą, a wracamy do tego co jakiś czas, jest to naszą pasją wymagającą pielęgnowania, szukania nowych kreatywnych pomysłów.

 

Wystarczy zmienić nastawienie

Często nie jesteśmy pewni swoich możliwości. To zaraża nasze oczekiwania wobec siebie. Powtarzamy sobie w głębi ducha „nie dam rady, nie znam się na tym, nie podołam”. Niestety spore grono osób kieruje się takim rozumowaniem zasiadając się w miejscu.

Każdy z nas może być jak sportowcy, czy inne znane osoby będące dobre w tym co robią. Jeżeli masz pasję, jest coś co lubisz odkąd pamiętasz, poświęcaj się temu. Nie bój się z tym wyjść dalej. Traktuj siebie profesjonalnie, rozwijaj się szukając ciekawostek i porad. Otwieraj się na krytykę, a porady traktuj jedynie jako wskazówkę co jest już dobrze.

 

Wywracając życie do góry nogami

Radykalne zmiany potrafią otworzyć się na nowe działania. Porzucenie starych nawyków, rozplanowanie co będziemy robili w osobne dni, może skłonić nas do kolejnych kroków do przodu. Na każdy dzień można przydzielić sport dzieląc np. raz na bieganie, rower, basen, siłownię, treningi, fitness, następne na hobby, przygotowanie zdrowych posiłków, czas spędzony z rodziną, dziećmi (nawet swojej dalekiej rodziny), taniec, fotografowanie.

Poszukiwanie wielu zajęć udowodni Ci, że da się przeżyć dzień bez alkoholu, papierosów, nałogowego seksu czy szukania pretekstu do bójek aby pozbyć się nadwyżki niepohamowanej energii.

 

Masz prawo do przerw

Życia oczywiście nie da się zmienić z dnia na dzień, ale konsekwentne pilnowanie się swojego systemu, może przynieść wiele korzyści dla Twojego otoczenia, ale głównie Ciebie. Każdy z nas ma swoje wady i słabości, ale po to mamy czas wolny aby nie marnować go, tylko starać się być lepszym człowiekiem.

Trenując samego siebie

Wyobraź sobie, że zaczynasz biec. Nabierasz tępa, przebiegasz kolejne metry nie czując zmęczenia, organizm nie alarmuje. Po paru minutach zachodzi zmiana. Zamierzasz stanąć i ruszyć zwykłym spacerem. To właśnie ten błąd. Nie możemy zatrzymać swoich działań, poddać się. Definitywnie należy trzymać swoich myśli, bez których motywacja nie miałaby sensu.

 

Nie jesteś robotem który ma się zapracować
Musisz mieć też czas dla siebie i tego co kochasz
– Patryk Tarachoń

Gdy już biegniesz przez życie, nie zwracaj uwagi ile jeszcze zostało do mety, a ile masz drogi za sobą. Może i jest jeszcze trochę przed Tobą, ale zwróć uwagę, że nawet te kilka kilometrów to już dużo, a może być jeszcze więcej. Człowiek byłby wstanie osiągnąć masę sukcesów, ale wiele razy nasze ambicje przyćmiewa bezsilność, którą wmawia nam mózg aby uchronić nas od narażeń.


Dołącz do dyskusji, Twój komentarz jest mile widziany. Poniżej wypisałem Ci kilka podobnych tekstów, na które chciałbym abyś z resztą rzucili okiem. 😉


>>> W jaki sposób oceniać innych [WIDEO]

>>> Wygrywając z anoreksją i bulimią [WYWIAD]

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.