Unsplash.com

Zasługujesz na odpoczynek, korzystaj z tego!

Czy istnieją uniwersalne sposoby na spędzanie wolnego czasu i odpoczynek? Jak właściwie podchodzić do dni w których nic się nie chce!

Zawsze staram się być z Tobą jak najbardziej szczery. Teraz mam taki właśnie dzień w którym najchętniej bym nic zupełnie nie robił. Tym razem porozmawiajmy o tym jak podchodzimy do tematu „leniuchowania”. Jak można zorganizować sobie odpoczynek?

Bycie pogodnym i pewnym siebie

Z odpoczynkiem jest różnie. Zależy jaki mamy czas i co wpływa na nasze zmęczenie. Jeżeli długo czujemy się zmęczeni z niewiadomych powodów, lepiej udać się do specjalisty. Być może własnie pogoda mieć wpływ, albo coś istotnego co osłabia Twój organizm. Rozwijanie się w pasjach czy ciągła realizacja kolejnych pomysłów jest interesująca dla nas samych. W końcu najlepiej jest zaskakiwać samych siebie.

Ponadto życie jest niestety krótkie, a często w młodości ma się najwięcej wigoru i możliwości do realizacji szalonych i kreatywnych olśnień. Dlatego tym bardziej powinniśmy się przyzwyczaić wciąż robić coś nowego, aby na stare lata iskra nie zgasła.

Nie zaprzestawaj gdy już ruszasz przed siebie. Małe odpoczynki czasem ładują energię lepiej niż dłuższy

Możesz uważać to za biadolenie, ale jeżeli się głębiej zastanowić, właśnie to jest przepisem na szczęście. Poniżej możesz doszukać się zaprzeczeń, ale nie zrozum mnie źle. Każdy ma prawo spędzać czas po swojemu, tudzież aktywność wpływa na Twe samopoczucie.

Kiedy masz prawo na odpoczynek?

Gdy czujesz, że już nie masz siły. Dopada Cię zmęczenie i brak chęci do wszystkiego. Wtedy masz prawo. Ale stawienie się samemu sobie jest największą siłą i najlepszą motywacją. W sumie masz prawo odpocząć, ale najlepiej gdy ten odpoczynek przynosi efekty. Daje coś dla Ciebie, powoduje Twój uśmiech, pewność siebie i wzbudza podziw wraz ze zdziwieniem u ludzi dookoła. To właśnie jest na plus.

Jak właściwie odpoczywać?

Każdy z nas ma indywidualny sposób. Jeden potrzebuje zamknąć się w pokoju i nikogo nie słyszeć, inny chce posiedzieć w ogrodzie, ktoś inny wyjść na powietrze, poćwiczyć czy odwiedzić siłownię. Ktoś inny jeszcze może chcieć obejrzeć film, czy stworzyć coś z pasji. Sposobów na idealne spędzanie czasu wolnego, nie wierzę w uniwersalne porady, ponieważ każdy z nas jest indywidualny i nie musi lubić jogi czy jazdy konnej. Znasz już moje zdanie na ten temat. Mimo wszystko postaram się dla Ciebie podrzucić kilka pomysłów, będących inspiracją i elementem zmiany w Twoim życiu. Jeszcze wiele przed Tobą. Zajmij się czymś co w głębi duszy chcesz zrobić, ale obawiasz się lub odwracasz kota ogonem, aby nie zrealizować swojego celu. Przeczytaj książki które Cię interesują. Być może bohaterowie czy przedstawione sytuacje będą odpowiedzią na Twoje pytania? Nigdy nie wiadomo co autor lub autorzy zamieścili w tekście.

Spróbuj czegoś nowego

Sport pod każdą postacią jest najlepszym kompanem w czasie wolnym. Jazda rowerem, podnoszenie ciężarów czy zwykłe pompki już są jakimś pomysłem. Wiele rzeczy do domu można zrobić własnoręcznie. Wystarczy trochę logiki i kreatywności. Czasem pomysły są naprawdę zachwycające, a ich efekt zwala z kolan. Polecam do tego grupę Najlepsze Twoje DIY na Facebooku. Grasz na gitarze, wyszywasz, montujesz albo piszesz? Czas wolny jest najlepszym momentem na działanie w tym co nas interesuje. Warto też poczytać o tym i nauczyć się czegoś związanego z tym co kochamy.

Leniuchowanie jako odpoczynek?

Osobiście uważam dni pełne zajęć i realizacji przeróżnych kreatywnych rozwiązań za sposób naładowania baterii. Jestem przekonany jednego. Zdarza się nawet najlepszym mówcom motywacyjnym przesiedzieć pół dnia na niczym. To jest w nas ludziach i tego potrzebujemy. Są wśród nas jednostki co muszą cały czas coś robić, ale również jak zwykli ludzie, zatrzymują się na chwilę aby nabrać powietrza.

Odpoczynek ma na zadaniu odprężyć
Jednakże nie zawsze siedzenie oznacza odpoczywanie

Oczywiście leżenie kilka dni i jedynie oglądanie telewizji czy (co jest dużo lepsze) czytanie książek, nie jest całkowicie przeze mnie popierane. Powinniśmy robić dużo czynności, które nas motywują i pasjonują, aby się nie rozleniwić. Jednakże czasem warto się zastanowić. Niekoniecznie jesienią czujemy brak chęci do życia i osłabienie ambicji. Jeżeli od rana do wieczora ciężko pracujesz i dodatkowo po pracy masz jeszcze wiele obowiązków w domu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby raz pójść na łatwiznę czy zorganizować podział obowiązków wśród domowników.

Nie ma dla mnie wytłumaczenia jeżeli się kilka dni siedzi na niczym. Właśnie w momencie największego opadu energii powinniśmy najbardziej się katować. Czyli masz pasję, nie odkładaj tego, masz zacięcie do sportu nie rezygnuj. To jest część Twojego życia, nie odpoczywaj za długo aby się nie odzwyczaić i nie wyciskaj ostatnich kropel potu, żeby się nie zrazić.

Nawet jeśli jesteś osobą towarzyską

Ilekroć ktoś zadzwoni aby się spotkać i pogadać. Potrafię wszystko odłożyć aby wyjść. Podobnie możesz czasem nie mieć ochoty nawet na przyjaciela, który czeka na spotkanie od tygodni. Tak się składa, że zwyczajnie jest dla Ciebie utrudnieniem i tyle. Spędzanie czasu w pojedynkę nawet introwertyka doładowuje. Po krótkim odpoczynku powinniśmy wracać do życia.

Masz prawo nie chcieć od nikogo odbierać telefonów, nikomu odpisywać, mieć święty spokój. Szczerze mówiąc przyjaciele potrafią zrozumieć i poczekać. Wartościowi będą cierpliwi nawet miesiącami. Tylko też pamiętaj o jednym. Przyjaźni nie powinno się wystawiać na tak duże próby.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciesz Globewski
Wojciesz Globewski
6 grudnia 2019 12:55

Do emerytury trochę zostało

Justyna
29 listopada 2019 13:46

introwertycy najczęściej ładują baterie w pojedynkę, lubią spędzać czas z ludźmi jednak później najlepiej relaksują się będąc sami ze sobą z książką albo słuchawkami na uszach 😉

Marcin Kamiński
29 listopada 2019 00:22

U mnie w pracy zbudowane są tzw. pokoje relaksu. To póki co rzadkość w polskich firmach, kiedy pracownikowi wolno podejść od obowiązków, położyć się i odpocząć w zielonym pokoju. Pracodawca zdaje sobie sprawę, że wypoczęty pracownik, to wydajny pracownik, więc nie ma nic złego w tym, że zrobi się w pracy małą drzemkę 😉

Majka Soczko
Majka Soczko
28 listopada 2019 00:38

Zastanawiłam się nad tym i od przeczytania tego tekstu przeczytałam dwie książki obejrzałam z mężem film i nie zarośliśmy brudem z braku sprzątania przez jeden dzień. 🙂☺️

Ania
Ania
28 listopada 2019 00:35

Przy małych dzieciach myślałam to za niemożliwe ale są filmy i książki też dla dzieci i rodziców

Shopping Cart
10
0
Would love your thoughts, please comment.x