Czy warto wchodzić w związek z mężczyzną? Dlaczego warto znaleźć chłopaka? Jak wygląda związek z mężczyzną w praktyce! Fakty czy mity?

Co powinnaś wiedzieć, zanim wejdziesz w związek z mężczyzną!

Czy warto wchodzić w związek z mężczyzną? Dlaczego warto znaleźć chłopaka? Jak wygląda związek z mężczyzną w praktyce! Fakty czy mity?

Podczas wygłupów z ukochaną wynikła między nami dyskusja. Zadaliśmy sobie pytanie, dlaczego dziewczyny nie są ostrzegane przed tym, jak wygląda związek z mężczyzną? W poniższym tekście spisałem męskie cechy, które mogą drażnić kobiety. Sprawdźmy, co wkurza, a co uszczęśliwia kobiety, po wejściu w związek z mężczyzną!

Bekają

Lepiej nastawić się na niespodziewane bekanie, zwłaszcza w najbardziej romantycznych momentach waszego związku. Gdy facet trafi do grona kumpli, czekają was zawody i pełna lawina śmiechu (tylko zawodników).

Będąc całkowicie poważnym, zdarza się, że po prostu nie mamy nad tym takiej kontroli, jaką byśmy chcieli. Bekanie zdarza się nawet tym, którzy się pilnują. Ten fizjologiczny odruch bywa również krępujący dla mężczyzny, a powód, dla którego z tego się śmiejemy, wspomnimy w dalszej części tekstu.

Pierdzą

Puszczanie gazów tak samo. Im więcej, tym większa zabawa! A tak serio, problem z gazami to również kolejny krępujący punkt, który mężczyźni albo próbują ukrywać, gdy inni po prostu obracają to w śmiech.

Ciągle jedzą

Powód powyższych problemów z odruchami fizjologicznymi wynika między innymi z tego, jaki potrafimy mieć apetyt. Niektórzy mężczyźni potrafią zjeść więcej, niż mogłoby się wydawać. Jeden kęs mojej ukochanej równa się trzy moje. Żeby zaspokoić pragnienie, potrzebuję przełknąć co najmniej 3-5 łyków, gdy dziewczynie wystarczy jeden malutki łyczek.

Jeszcze więcej jedzą

Wspominałem już o jedzeniu…? Hmmm… W każdym razie lubimy dużo jeść. Jeden kęs dziewczyny równa się… chyba już o tym wspominałem?

Jesteśmy zapominalscy

Zapewne znasz taki mit, że jeśli chce się zmusić mężczyznę do samodzielnego myślenia, wystarczy wysłać go na zakupy po mąkę i cukier, a po jego wyjściu wyłączyć telefon. Faktycznie tak jest, że będąc w sklepie, wolimy się upewnić czy na pewno dobrze wybraliśmy produkty. W przeciwnym razie to my będziemy musieli wracać się z powrotem. Czy wspominałem Ci już kiedyś, że pomyliłem cukinię z ogórkiem? Po prostu kwestia wielkości… Bardziej się opłacało.

Zgrywamy się

Żartowanie, przypominanie krępujących chwil w najmniej odpowiednim momencie czy przypominanie powodów do kompleksów, to codzienność. Jeśli chcesz nauczyć się dystansu do siebie, od faceta lubiącego żartować, z pewnością tego się nauczysz.

Zaczepiają

Łaskotanie, podszczypywanie, droczenie się robienie na złość, straszenie, robienie dowcipów i wiele więcej. Nigdy nie wiesz, gdzie czai się książę z kolejnym fenomenalnym pomysłem. Zastanawiałem się, dlaczego tak robię i po prostu chcę się do niej zalecić, zwrócić uwagę i rozśmieszyć. Problem polega na tym, że zabawę z tego w większej mierzę, czerpię ja.

Nie mają wyczucia chwili

Liczysz, że w danym momencie będzie romantycznie albo poważnie? Wierzysz, że nie powie nic głupiego, gdy będziesz poznawać go ze swoimi znajomymi lub tym bardziej rodziną? Możesz się spodziewać, że zdecydowanie odwali coś, czego nie będziesz nawet wiedziała jak wytłumaczyć.

W niczym nie widzą problemu

To faktycznie może być irytujące, zwłaszcza gdy gdzieś się śpieszycie, sytuacja wymaga powagi, albo trzeba załatwić pewną sprawę, ale nie wiecie jak się do tego zabrać. On zawsze ma czas, nie rozumie, w czym widzisz problem i jest zaskoczony, dlaczego robisz z tego taki problem? My po prostu mamy mniejsze poczucie odpowiedzialności albo otrzymaliśmy więcej radości z życia. #zart #nieNaPowaznie

Nie rozumieją jak można szukać w sobie kompleksów

Nie jest tak, że nie mamy kompleksów. Chcielibyśmy mieć muskularne ciało, wyglądać młodo, być wyżsi, silniejsi itd. Być może nie jesteśmy od wieków tak oceniani, jak kobiety? Wiemy na pewno, że nie jesteśmy w stanie zmienić wszystkiego. Nie poprawimy urody, wolimy dostrzegać w sobie zalety, a przy tym wolimy zamartwiać się sprawami, które faktycznie są dla nas najtrudniejsze do obejścia.

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

Potrafią na godzinę przed wyjściem się przygotować

W czym problem założyć na siebie ubranie, popryskać dezodorantem i wyjść? Świadomość, że się ubierzemy przed kobietą, wiąże się z długim czekaniem, aż ona skończy się przygotowywać.

Ciągle gadaliby o swoich pasjach

Mówienie o swojej pracy, pasjach, zainteresowaniach to najczęstsza cecha, która powtarza się u mężczyzn. Mówienie o sobie, tym jacy jesteśmy cudowni i idealni. To nie kwestia tego, że próbujemy to wszystkim wmówić, my naprawdę jesteśmy z siebie dumni.

Też miewamy fochy

Mężczyźni także mają swoje fochy, ale jeszcze bardziej drażni nas pewien fakt. Mianowicie nie potrafimy gniewać się na swoją ukochaną. Jeśli facet nie potrafi długo skrywać urazy, oznacza to, że bardzo Cię kocha.

Ich jedzenie jest proste i śmierdzące

Nie wiem, czy wspominałem już o jedzeniu… Otóż lubimy bardzo dużo jeść. W dodatku, jeśli facet nie interesuje się gotowaniem, jedzenie nie zawsze wygląda apetycznie, ani nie zawsze pachnie. Poza tym jeden kęs mężczyzny… #joke #smiechowo?

Seks traktują jak zabawę

Niestety nie przywiązujemy do spraw seksualnych takiego przywiązania emocjonalnego jak ukochana. Chociaż potrafimy uszanować moment, gdy kobieta odmawia zbliżenia, nie zawsze tego rodzaju przegrana, jest łatwa do pogodzenia się. Nie potrafię lepiej wytłumaczyć tej kwestii, więc jeśli chcesz coś dodać, chętnie podyskutuję z Tobą w komentarzach.

Chrapią

Chociaż zazwyczaj nie chrapię, mojej ukochanej zdarza się wybudzić mnie, uderzając łokciem, abym przestał. Chociaż podobno kobietom zdarza się chrapać, mężczyźni są w tej kwestii mistrzami.

Rozwalają się na całe łóżko

Przestrzeń to jest to, co w łóżku lubimy sobie przywłaszczać. Rozkładanie się na całe łóżko, zabieranie pościeli lub bieganie przez sen, to tylko kilka skłonności, które podobno mi się zdarzają.

Nie wiele potrzebują do szczęścia

Faktycznie, nie potrzebujemy zbyt wielu przedmiotów materialnych. Natomiast jeśli już coś kupujemy, ciężko pojąć kobiecie, po co nam kolejne narzędzia, płyty czy inne przedmioty, którym i tak najczęściej nie poświęcamy tyle czasu, ile byśmy chcieli.

Nie potrzebują dużej ilości ubrań

Jedna koszulka na dwa dni, ewentualnie odświeżona tanim dezodorantem. Spodnie potrafimy zmieniać na wymiennie ze świeżo wyprasowanymi. Czasem można odnieść wrażenie, że ciągle chodzimy w tych samych ubraniach na zmianę co kilka dni. Cóż, taka nasza uroda, że nie przywiązujemy uwagi do tego, jak często zakładamy te same ubrania.

Nie ogarniają żelazka

Może tutaj trochę przesadziłem, ale nie ukrywam, że nie specjalnie przepadam za prasowaniem. Zwłaszcza takich ubrań jak koszule. Wolę kupić coś słodkiego partnerce, niż poświęcić nawet kilka minut na stanie przy desce z żelazkiem.

Pierze się dla nich

Osobiście lubię robić pranie, natomiast wielokrotnie słyszałem, jak bardzo mężczyźni się tłumaczą lub nie interesują praniem. Na liście znalazło się jakimś przypadkiem, nie wiem, o co chodzi. 😉

Gotuje się aby nie marudzili

Miło jest wrócić do domu i zjeść smaczny obiad albo gdy ktoś przygotuje kolację. Najlepiej, aby było jedno i drugie. W związku należy pamiętać o tym, aby nie tylko jedna osoba umilała życie drugiej. Natomiast głodny jestem nieznośny, więc lepiej zamknąć usta kilkoma kanapkami. #zarcik

Lubimy adrenalinę

Na pewno gdzieś kiedyś przemknął Ci żart, że mężczyźni giną przez swoją głupotę? Faktycznie lubimy się popisywać, kombinować, ułatwiać sobie życie, a przy tym ryzykować. Nic dziwnego, że żyjemy krócej, zwłaszcza jeśli nasze eksperymenty nie zawsze się udają. #mity #fakt #czyPrawda?

Czy potrzebujesz wejść w związek z mężczyzną?

Będąc całkowicie poważnym, nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie, czy potrzebujesz zaangażować się w związek z mężczyzną. Jstem pewny jednego. Związek zapewnia poczucie bliskości, mamy z kim spędzać czas wolny, dzielić obowiązki, rozmawiać, pracować nad swoimi kompleksami oraz chodzić na zakupy. W związku mamy także szansę wymieniać się prezentami. Poza tym nawet jeśli bronimy się przed uczuciami, czasem miłość nie wybiera.

Podobnie jak kobiety mają swoje cechy, które potrafią doprowadzać do szału lub zwyczajnie drażnić, tak samo mają je mężczyźni. Mimo wszystko idąc razem przez życie, jest na pewno weselej. Im większego ma się obok siebie wariata, tym więcej uśmiechu pojawia się w życiu. Chyba że wasz związek jest toksyczny, ale to temat na inny tekst.

Dołącz do dyskusji i napisz, które cechy z wymienionych powyżej, są Twoim zdaniem najbardziej irytujące. Może jest coś, o czym zapomniałem? 😉

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Oliwia Stasiak
Oliwia Stasiak
22 października 2020 04:28

Chłopcy sa jak misie. Znosza humory, pomimo klotni daja sie przytulac i są wlochaci 😂

Ania
Ania
5 listopada 2021 11:46

No i koledzy, ich częsty wybór ponad chwile z partnerką, stety niestety. Także decyzja mieć czy nie mieć faceta wcale nie taka oczywista 🙂

Kamila
25 października 2021 11:16

Mój facet o dziwo zbiera się dłużej niż ja! 😀 Zawsze muszę na niego czekać, bardzo długo układa włosy, i spędza mnóstwo czasu nad żelazkiem, bo nienawidzi minimalnej wgniotki – więc prasowanie koszul to syzyfowa praca 😀

Magda
6 sierpnia 2021 15:07

Co do przygotowywania się do wyjścia to mój facet ma zupełnie odwrotnie. Czeka, aż ja jestem gotowa i wtedy 3 minuty przed wyjściem się ogarnia 😉 I najczęściej wychodzi jeszcze na to, że ja na chwilę musze do łazienki i i tak jestem później gotowa niż on. Ale cała reszta pasuje idealnie! Powiedziałabym, że 90% się pokrywa haha

No weź ode mnie
No weź ode mnie
22 października 2020 18:23

Uhahahahałam się

Blog Ozonee
21 października 2020 20:47

Też bardzo lubię robić pranie :p i gotować! Widać zdarzają się wyjątki 😀

Urszula
Urszula
21 października 2020 14:38

Uśmiałam się biorąc pod uwagę fakt jak zachowują się moi synowie i mąż. Najlepsze jest to że większość tych kwestii się potwierdza w życiu codziennym. Chociaż bywają męczący bardzo ich kocham 😍

Mysz spod stołu
Mysz spod stołu
20 października 2020 16:46

Kazdy z tych powodow by mnie uszczealiwial każdego dnia

Sandra Kurz
Sandra Kurz
20 października 2020 07:27

Ja bym dodała ze sa bezpośredni

Justyna
19 października 2020 14:51

poza bekaniem i pierdzeniem to wszystko inne jest do zaakceptowania, jeśli się kogoś kocha to nawet największe wady nie są widoczne 🙂 mi osobiście najbardziej przeszkadza podejście do seksu, bo dla mnie to nie jest zabawa, a kolejny etap wejścia w poważny dojrzały związek.

gadula5
gadula5
19 października 2020 14:36

Poza tym mój mąż jest pomocny opiekuńczy i troskliwy. Nie potrzebuje psychologa bo potrafi mnie słuchać i nie zadaje pytań gdy chcę się po prostu przytulić.

Komal
Komal
17 października 2020 10:52

Dodałbym że podczas kłótni dajemy argumenty które udowadniają że nie warto brnąć z nim dalej w kłótnię 😛

Agnieszka
Agnieszka
16 października 2020 19:26

Usmiałam się! 😀 Aż przypomniało mi się gdy chłopak na pierwszej randce puścił bąka, a po nim w momencie powiedzenia przepraszam mu się odbiło. Patrzyłam na niego w szoku a on zaczął się śmiać. Po kilku dniach gdy się nie odzywałam przyszedł i nic nie pamiętał

Adulka
Adulka
16 października 2020 23:24

Ale fajnie miec kogos kto jest obok, niz byc samej. Z takim przynajmniej nie jest nudno.

Daria
Daria
16 października 2020 07:29

Ciekawy pomysł na tekst z humorem. 🙂 Uśmiałam sie

Shopping Cart
30
0
Would love your thoughts, please comment.x