Czy 2019 był rokiem z którego można być dumnym? Komu należą się podziękowania? Co wspólnie osiągnęliśmy? Sprawdź jak wygląda podsumowanie 2019!

Wzloty i upadki: podsumowanie 2019!

Czy 2019 był rokiem z którego można być dumnym? Komu należą się podziękowania? Co wspólnie osiągnęliśmy? Sprawdź jak wygląda podsumowanie 2019!

Kolejny rok dobiegł końca. Co roku Internet zalewają kolejne podsumowania minionych 365 dni. Tym sposobem wielu blogerów kończy rok. Opisujemy nasze wzloty i upadki, a tych w 2019 nie brakowało. Co miało miejsce w minionym roku? Z czego mogę być dumny i za co jestem Ci wdzięczny? Zaczynamy podsumowanie 2019! Zapraszam na ostatni wpis tego roku!

Kolejny rok pełen porażek?

Podsumowanie 2019 roku nie mogłoby być w 100% pozytywne. Z tego względu o tych negatywnych momentach, chcę napisać na samym początku. Bycie blogerem to styl życia i sposób wyrażania siebie. W tym roku jako bloger i człowiek mam za sobą wiele sukcesów, które nie miałyby miejsca bez Ciebie. W swoich treściach jestem z Tobą szczery, więc nie będę kłamać o tym, jaki ten rok był cudowny. Był okropny! Jeden z najgorszych w ostatnich latach. Ilość poniesionych przeze mnie klęsk jest rekordowa! Podsumowanie 2019 nie był dla mnie udany.

W ubiegłych latach również nie było kolorowo, ale nie widziałem aż tylu negatywnych powodów, aby przekreślać cały rok. Przede wszystkim bardzo trudno było na rynku pracy i nie mówię tutaj tylko o pracy na etacie, ale przede wszystkim w Internecie. Mam za sobą przeprowadzonych kilkadziesiąt porad online odnośnie do tworzenia w sieci, kilkanaście stworzonych stron WWW oraz kilka projektów. Miesiące siedziałem załamany, szukając przyczyn i do dziś nie mam zielonego pojęcia. Mimo tego w ciągu 2019 roku miało miejsce wiele pozytywnych spraw, o których opowiem poniżej.

Prywatnie było całkiem dobrze

Oczywiście podsumowanie 2019 było też pełne ciepłych i dobrych chwil. Od lat moja relacja z dziewczyną i rodziną, jest bez zmian. Jestem szczęśliwym partnerem, synem i bratem. Mam nadzieję, że moi bliscy nie mają do mnie większych zarzutów. Bardzo cieszę się z odbudowanych relacji z przyjaciółmi. W 2018 roku było ciężko, ponieważ zlecenia, praca i blog odebrały mi możliwość regularnego uczestnictwa w spotkaniach z przyjaciółmi, co spowodowało, że przestaliśmy się w ogóle widzieć. Dopiero w tym roku doznałem szoku, jak wiele w ich życiu się zmieniło. Pod kątem relacji z ludźmi było rewelacyjnie! Nawet dzięki blogowi poznałem wielu fantastycznych ludzi, którzy oprócz dołączenia do grona osób śledzących moje poczynania w sieci, poruszyli ze mną niepowtarzalne konwersacje. Jestem wdzięczny za tę relację.

Podsumowanie 2019 pisałem wspominając pewien incydent. W sylwestra 2018/2019 zostałem pogryziony przez psa dziewczyny. Dziś się z tego śmieję, ale wtedy przestraszony tym, jak przerażony może ugryźć któregoś z gości, postanowiłem go odciągnąć. Wtedy się na mnie rzucił, co skończyło się kilkoma tygodniami w opatrunkach w łóżku. Więcej pisałem o tym w ,,Co zrobisz gdy zwierzak zaatakuje Twoich gości„.

Byłem gotowy zwątpić w siebie

Podsumowanie 2019 kojarzy mi się z bardzo trudnym momentem. Trafiłem na dwie niesympatyczne osoby, które w bardzo podły sposób próbowały mi uświadomić, że nic nie znaczę, a mój blog jest porażką. Wtedy wyciągnęły mnie z tego przyjaciółki oraz Wy! Zorganizowałem ankietę, w której przedstawiliście argumenty za tym, że moja strona się Wam podoba, lubicie publikowane przeze mnie treści, a nawet chcielibyście, żebym je rozwijał o nowe elementy. Jeśli chcesz podzielić się swoimi wskazówkami, możesz to uczynić przechodząc do tekstu ,,Sprawdź wynik ankiety! Czego nauczyły mnie odpowiedzi„. Dzisiejsze odpowiedzi również sprawdzam.

Mieliśmy okazję poznać się jeszcze bardziej!

Dla nas, czyli Ciebie, pozostałych odwiedzających tę stronę oraz mnie, podsumowanie 2019 jest niezwykle pozytywne. Dlaczego jestem szczęśliwy z tego, jak udało nam się dobrze poznać?

Od miesięcy budowałem Zamkniętą Listę (czyli miejsce dla osób, które wspierają mnie od lat i chcą dołączyć do tego grona), w którym każdy ma dostęp do bonusów i możliwość wpływu na publikowane przeze mnie treści. Oprócz tego, aby osoby, które nie uczestniczą w życiu Zamkniętej Listy, opublikowałem wpis, w którym każdy może się przedstawić i opowiedzieć o sobie. Jeśli chcesz dołączyć do afterparty, zostaw komentarz pod wpisem ,,Czy my się znamy„. Z Pauliną braliśmy udział w Blogowigilii 2019, a następnego dnia spotkaliśmy się z Wami w Warszawie! Umówiliśmy się kilka dni wcześniej w Zamkniętej Liście, aby wspólnie posiedzieć przy kawie w wybranej przez Was kawiarni. Było ekstra!

Otwarcie sklepu na blogu

Plan na sklep pojawił się w mojej głowie już dwa lata wcześniej. Długo myślałem nad założeniem konta w Patronite, ale nie chciałem w taki sposób obarczać Was wydatkiem. Zależało mi na ofiarowaniu Ci czegoś wartościowego, fajnego lub sprawiającego uśmiech na Twojej twarzy. Gdy podjąłem się działania, zaplanowałem ruszenie ze sklepem na 2023 rok. Uznałem, że do tego czasu wszystko będzie gotowe. Prace nad produktami i stroną były gotowe po 2 miesiącach! Tym sposobem Sklep został otwarty 2019 roku, o czym możesz przeczytać w artykule ,,Sprawdź co w nim znajdziesz”. Powiem szczerze, że gdyby nie sklep i Wasze zaufanie, nie przetrwałbym kilku miesięcy. Zwyczajnie nie miałbym za co żyć.

W ramach pojawienia się sklepu zaktualizowany został e-book ,,Blogowanie & Social-Media” oraz ćwiczenia ,,Jak poradzić sobie z kompleksami i poniżaniem”. Podsumowanie 2019 dotyczy również tego, co najczęściej było zamawiane przez odwiedzających. Czy któryś z tych produktów, jest teraz obok Ciebie?

Najczęściej kupowane w 2019

Ruszenie z pracownią Sunrise Plants

Własny sklep był dla mnie wylaniem kubła zimnej wody na głowę. Dużo się nauczyłem, a przy tym jeszcze bardziej poznałem możliwości Internetu. Paulina marzyła o tworzeniu kompozycji w szkle, czyli tz. lasów w słoikach. Stworzyłem Pracownię Sunrise Plants, o której możesz przeczytać więcej w tekście ,,Sprawdź co znajdziesz w pracowni Sunrise Plants„.

Oficjalnie pojawił się podcast!

Podcast był jednym z bonusów w Zamkniętej Liście, która zresztą zapoczątkowała to miejsce wśród tego, co robię w Internecie. Podsumowanie 2019 nie byłoby tak bardzo „na bogato”, gdyby nie Ty i pozostali odwiedzający. Najpierw byłem pytany, czy rozważam nagrywanie podcastu. Po nagraniu pierwszego odcinka uznałem, że mógłbym się w tym odnaleźć. Gdy dałem Zamkniętej Liście dostęp do pierwszego odcinka, zaczęliśmy szukać tytułu. ,,Nie będąc sobą” było pomysłem Zamkniętej Listy. Uznali, że ta nazwa pasuje do poruszanej przeze mnie tematyki i obecnych czasów. Opowiadałem dużo o poniżaniu w szkole, udawaniu kogoś innego, aby przypodobać się rówieśnikom i życiu według trendów narzucanych przez świat. Podcast oficjalnie pojawił się 20 września, zresztą również zadecydowała o tym społeczność Zamkniętej Listy. Pozostali członkowie przyjęli ten pomysł z entuzjazmem i wspierali mnie przy jego wypuszczaniu. Po ok. 2 miesiącach podcast trafił do katalogu Podkasty.info, w którym znajdziesz jedne z popularniejszych podcastów w Polsce!

Premiera książki ,,Przygotuj się na Start”!

Największa radość i powód do dumy, który noszę w sercu. Chciałem aby podsumowanie 2019 skupiało się głównie wokół książki, ale jak widzisz, trochę tego było. Dokładnie 8 czerwca poinformowałem o tym, że powstaje książka ,,Przygotuj się na Start”. Premiera odbyła się 31 sierpnia. Jednych książka zdenerwowała, gdy innych ucieszyła i dodała wiary w siebie. W ciągu pierwszych dni otrzymałem wiadomości z gratulacjami i podziękowaniami za podzielenie się tak trudnymi przeżyciami i praktycznie całym swoim życiem. W jej przygotowaniu pomagała mi Ania Chomiak autorka bloga NieidealnaAnna.pl oraz kilka innych osób, których nie zmieściłbym w tym podsumowaniu. To była ciężka praca, ale bez udziału tak wielu osób nie mogłaby powstać.

Usunięcie się z portali społecznościowych

Kolejną przykrą sprawą związaną z ubiegłym rokiem, jest decyzja, która na pewno odbije się na mnie w 2020 roku. Podsumowanie 2019 roku jest przełomowe również z decyzji, którą podjąłem na dwa miesiące przez nowym rokiem. Przez kilka miesięcy informowałem o blokadach i problemach, które miałem z Facebookiem oraz Instagramem. Zachęcałem do zapisywania się na Zamkniętą Listę, aby w razie problemu nie stracić z Tobą kontaktu. Moje przeczucia się sprawdziły.

Ostatecznie blokady na publikacje postów, nagrywanie InstaStory oraz odpowiadanie na komentarze zdarzało się na tyle często, a praca w budowanie relacji z Wami w tych mediach była na tyle utrudniania, że musiałem zrezygnować z obecności w social-mediach. Dlatego 12 listopada postanowiłem usunąć się z Facebooka, Instagrama i ograniczyć portal Twitter. Wszystko, na co pracowałem w tych kanałach przez lata, po prostu przepadło. Mimo wszystko cieszę się, że tyle osób poszło za mną do Zamkniętej Listy. To naprawdę dużo znaczy, aż trudno określić słowami, jak bardzo! Więcej o tym opowiedziałem w podcaście ,,Nie będąc sobą”, oraz w tekście ,,#DeleteFacebook – czy warto usunąć konto„.

Objęcie obowiązków administratora MGB

Właściciel serwisu MocnaGrupaBlogerow.pl postanowił mi zaufać, nadając uprawnienia administratora. Dzięki temu mogłem sprawdzić się w nowej roli oraz przekonać się, na ile moje umiejętności są przydatne. Wdrożyłem nowy wygląd strony internetowej i funkcje, zbudowałem forum, założyłem kanały w portalach społecznościowych oraz zbudowałem i poprowadziłem forum. Po zakończeniu dodawania usprawnień, teraz zajmuję się prowadzeniem kanałów social-media, dodawaniem użytkowników, zatwierdzanie inicjatyw, wysyłam newsletter, moderuję komentarze i prowadzę forum.

Jeśli blogujesz, serdecznie zapraszam! 🙂

Publikacje, z których jestem dumny

Myślę, że każdy autor ma na swoim koncie publikacje, z których jest najbardziej dumny. W podsumowaniu nie mogło zabraknąć tego, co najbardziej chciałem Tobie przekazać. Podsumowanie 2019 zawiera wiele linków, ale jak widzisz, jest z czego się cieszyć! Myślę, że czasem należy schować skromność w kieszenie i cieszyć się tym, co tworzy, razem z innymi. Jestem bardzo szczęśliwy z książek, ćwiczeń, kubków, koszulek, podcastu i prawie każdego napisanego tekstu. Są na moim blogu wpisy, których jeśli nie udało Ci się przeczytać, gorąco polecam. Powody wyjaśnię przy każdym z nich.

Bestnine2018 – co w sieci piszczało!

Tym tekstem zaczęliśmy 2019 rok! Jedno z podsumowań poprzedniego wyszło całkowicie spontanicznie. Dziś zauważam, że na blogach jest mało treści typowo „pamiętnikowych”, a szkoda.

Jak wykorzystać USP w działalności gospodarczej?

Ten tekst napisałem dla klienta, któremu treść się nie spodobała. Cóż, porażki są naturalne w każdej pracy. Przygotowanie tego tekstu zajęło mi kilka dni i wzbudziło ciekawe dyskusje na Facebooku.

Pokochaj siebie! Akcja Sprite przeciw hejtowi!

Wspólnie wspieraliśmy akcję marki Sprite! Tyle pozytywnej energii oraz empatii płynęło przez tydzień po publikacji wpisu! Bardzo dziękuję Wam za to!

Hobbit: sztuka lepsza od filmu?

Ogólnie rzecz biorąc, po tej sztuce przekonałem się do teatru, a dzięki ochrzanowi jednego z aktorów, treści na blogu są jeszcze lepiej przygotowane.

Symbolika pełna emocji! Obrazy inne niż wszystkie?

Artystka Daria Alicja Ostrowska, jest autorką przepięknych obrazów, budujących we mnie poczucie niepewności, lęku i wprowadzających w stan skupienia oraz zastanowienia. Udział w Jej wystawie to będzie przeżycie, które na długo zapamiętam.

Trądzik powodem do wstydu? Jak wyleczyć skórę!

Tekst, pod którym rozgrzała się dyskusja, a na Facebooku hejt. Mimo wszystko sporo osób udało się do kilku specjalistów, dzięki czemu odszukali tego jedynego, który pomógł im uporać się z problemem. Dziękuję za to, że daliście mi znać o postępach leczenia!

Dlaczego masz zmieniać się pod innych?

Jestem bardzo dumny z osób, które dzięki temu tekstowi nabrały wiary w siebie, zrozumiały swoją wartość i odważyły się napisać do mnie. Mega uczucie, pozwalające uwierzyć, że moja praca ma sens.

Pobicia w polskich szkołach, o których pisano w mediach!

Ten tekst zapamiętam tylko z tego, że zbierając do niego materiał, trafiłem na artykuł, który opisał sytuację, gdy kilka lat przed moim pójściem do szkoły, której dyrektorem była ta sama osoba, chciała zatuszować i załatwić na własną rękę gnębienie uczennicy.

Uciekając z lekcji WF-u

Wiedziałem, że książką rozdrapię wiele swoich strupów, które nie zagoiły się na mojej duszy. Lekcje wychowania fizycznego są moją traumą po dziś dzień. W szkole na widok hali sportowej dostawałem bólu brzucha. Gdy wiedziałem, że danego dnia będą zajęcia wf, wymiotowałem. W gimnazjum groziło mi niekwalifikowanie z zajęć, ponieważ nadszedł moment, w którym nie potrafiłem nawet wejść do szatni. Przeważył strach przed chłopakami, kompleksy ubrania się w krótkie spodenki i koszulkę oraz ocena rówieśników, patrząca na każdy mój krok. Gry zespołowe powodowały stres niepozwalający mi się ruszyć. Opisanie tego na blogu, bardzo mi pomogło.

Czym właściwie jest akceptacja siebie?

Cieszę się, że napisałem ten tekst. Otworzył oczy wielu osób, które zrozumiały, na czym polega akceptacja. Od lat usiłowałem uświadomić każdego, kto odwiedza mój blog, że różnimy się i właśnie dlatego jesteśmy wyjątkowi. Wystarczyło napisać jeden tekst, który spełnił mój cel. Co mam począć teraz? Jaką drogę obrać? (heh)

Internetowi specjaliści w danej dziedzinie

Jeden ze szczególnych dla mnie felietonów, które opublikowałem na blogu. Po pierwsze strzelam nim sobie w stopę i pokazuję, że nawet pisząc o motywacji i rozwoju osobistym, nie musimy tego całkowicie popierać. Według mnie rozsądnie powinniśmy wybierać, kim się inspirujemy oraz kogo słuchamy w Internecie. Uważam, że każdy powinien wyciągać wnioski z tego, co czyta i oglądać. Po tym tekście zawrzało i sporo osób odeszła, ale wielu też pojęło, jak ważne jest samodzielne myślenie, na czym najbardziej mi zależało.

Szczęśliwi ludzie nie potrzebują oceniać!

Jeden z najbardziej motywujących i uświadamiających treści. Felieton pokazujący, jakie mam podejście do ludzi, tym w jaki sposób się różnimy i dlaczego powinniśmy bardziej się skupić na uśmiechu niż nienawiści.

Uczenie dorosłych technologii jest konieczne

Moim zdaniem ten tekst niesie ważny przekaz i wychodzi naprzeciw młodzieży, która nie widzi sensu uczenia swoich rodziców i dziadków obsługi sklepów oraz płatności internetowych. Tekst spotkał się z ciepłym odbiorem, chociaż liczyłem, że trafi przede wszystkim do najmłodszych odbiorców.

Jak portale społecznościowe przyczyniają się do depresji

Od kilku miesięcy publikowałem treści, które uświadamiały o możliwości mojego odejścia z portali społecznościowych. Jednym z tekstów na ten temat było również ,,Czego nauczyło mnie Endomondo„.

Co zrobić, jeśli znajomi nie zapraszają na spotkania?

Za ten tekst zebrałem i trochę hejtu, a także sporo pochwał. W ciągu jednego dnia zdobył tyle wyświetleń co kilka tekstów w przeciągu tygodni. Postanowiłem poruszyć temat, który miał miejsce wśród moich przyjaciół. Kiedyś miałem przyjaciela, który podobnie jak ja rok wcześniej, po prostu nie miał czasu, a czasem ochoty spotykać się z przyjaciółmi. Za pośrednictwem bloga chciałem uświadomić, że nie ma powodu się obrażać, gdy nasi znajomi są zmęczeni brakiem naszych odpowiedzi lub udziału w organizowanych imprezach, spotkaniach czy innych wyjściach.

TOP10 najpopularniejszych!

Teraz czas na podsumowanie 2019 w typowym blogowym stylu (śmiech). Na koniec każdego roku, dokładnie sprawdzam statystyki, aby wyciągnąć wnioski. Ranking 10-ciu najczęściej czytanych treści był dla mnie sporym zaskoczeniem! Kilka z nich na pewno znalazłoby się wyżej w tych, z których jestem w szczególności dumny. Mimo wszystko uważam, że nie ma sensu wymieniać ich dwa razy. Które wpisy były najpopularniejsze?

I. 15 produkcji które warto zobaczyć w Netflix!

Bez wątpienia najpopularniejszy w 2019 roku, jest ranking filmów i seriali na platformie Netflix. Wejścia pochodzą z wyszukiwarek, ale też sporo osób przesyłało link między sobą. Nawet moja najlepsza przyjaciółka nie zwracając uwagi na fakt, że je napisałem, przesłała mi link, polecając te, które uwielbiam najbardziej.

II. Na czym polega ABDL i jak dużą społeczność liczy w Polsce?

Nie ukrywam, że gdy napisał do mnie autor powyższego tekstu, byłem zmieszany i nie dowierzałem w to, o czym do mnie pisał. Przejrzałem cały Internet, aby upewnić się, że ktoś nie robi sobie ze mnie żartów. Najpierw pomyślałem, że autor mnie podpuszcza, abym napisał o tym i się ośmieszył. W sieci nie było wtedy wielu wzmianek na temat ABDL. Po publikacji tekstu odezwało się do mnie kilkaset osób ze społeczności Age Play, dziękując za zauważenie ich i potraktowanie z szacunkiem. Po poznaniu historii tych ludzi nabrałem jeszcze większej empatii do ludzi i przede wszystkim zrozumiałem, jak bardzo nietolerancyjni jesteśmy dla innych. Ten tekst jest nr. 2 w statystykach.

III. Jak skutecznie popełnić samobójstwo?

Chociaż tekst napisałem i opublikowałem w 2017 roku, wciąż jest otwierany oraz udostępniany dalej. Wciąż dostaję za niego po łbie, ale uznałem, że nie zmienię formy, ponieważ są też osoby, które dziękują mi za uświadomienie, że ich śmierć nie zrobi wrażenia na tych, którzy i tak życzą im źle.

IV. Dlaczego mężczyźni na takie kobiety patrzą inaczej?

Sam byłem zaskoczony tym, że tekst napisany w jedynie 40 minut, jest tak popularny. Kilka kobiet oraz kilku mężczyzn zwróciło mi uwagę na kilka kwestii, które należało sprostować. Zamknięta Lista dodatkowo wytłumaczyła mi, co można byłoby poprawić. Tekst o tym, dlaczego dziewczyny szukających przyjaciół wśród mężczyzn, ale nieświadomie ich podrywających, w 2019 roku uplasował się na 4 miejscu!

V. Tworzenie regulaminu grupy na Facebooku

Cieszę się, że moje wpisy na temat marketingu internetowego, social-media i blogowania cieszą się takim zainteresowaniem. Wielu z Was wciąż dopytuje czy pojawi się coś z branży marketingowej na blogu. Dlatego przy okazji chciałbym za to podziękować i poinformować tych, którzy nie wiedzą, że swoją wiedzą w tym zakresie dzielę się w e-booku ,,Blogowanie & Social-media”.

VI. Jak się zmienia mężczyzna, gdy się zakochuje

Miejsce 6 zajmuje tekst o tym, jak moim zdaniem kobiety wpływają na mężczyzn. Tego nauczył mnie przyjaciel z dzieciństwa, któremu przy okazji bardzo gratuluję urodzenia się córeczki. Mati, dziękuję Ci za wprowadzenie w świat mężczyzn. W książce napisałem o tym cały rozdział!

VII. Dlaczego Facebook blokuje linki

Z Facebookiem problemy zaczęli mieć osoby biorące udział w moim projekcie Metamorfoza Bloga 2018, którzy zwrócili się do mnie z pytaniem – co robić? – wtedy Facebook dawał możliwość skontaktowania się z polskim oddziałem. Przed blokadą moich kanałów społecznościowych opcja zniknęła, a tekst zaczął służyć jedynie jako informacja, która wciąż jest powodem wielu nowych znajomości dzięki blogowi.

VIII. Dlaczego inni nas poniżają?

W okresie powstawania i długo po wydaniu książki ,,Przygotuj się na Start”, postanowiłem więcej pisać o poniżaniu w szkołach oraz radzeniu sobie z kompleksami. Chcąc zakończyć w swoim życiu rozdział rozpamiętywania lat szkolnych, powstał m.in. felieton z powodami, dla których jesteśmy na celowniku innych.

XI. Za często mówisz ,,Kocham Cię”

Kolejny tekst opublikowany w 2018 roku, który również w 2019 zbierał każdego dnia nowe wyświetlenia. W tekście poruszyłem tematy postrzegania związków przez najbliższą rodzinę, przyjaciół czy znajomych. Odpowiedziałem również na pytanie, czy istnieje przyjaźń damsko-męska.

X. Wyjaśniamy czym jest Age Play i ABDL!

W 10-tce najczęściej czytanych publikacji, znalazł się również drugi tekst o ABDL. W sumie tym zaczynaliśmy ten zestaw oraz zakończymy. (śmiech) Również tekst nienapisany przeze mnie, ale Marię (osobę powiązaną z Age Play).

Blogowe osiągnięcia w skrócie!

Według Google Analytics w 2019 roku blog odwiedziło 75 751 użytkowników co wygenerowało ponad 135 600 tyś. odsłon! Blog czytają głównie kobiety (ponad 60%), oraz ok. 35% mężczyzn. Najczęściej stronę odwiedzają osoby w wieku 25-34 lat. Najwięcej osób weszło na stronę z następujących województw: mazowieckiego (ok. 21 000 tyś.), śląskiego (ok. 8 200 tyś.), małopolskiego (ok. 6 000 tyś.), dolnośląskiego (po ok. 5 000 tyś.), wielkopolskiego (ok. 4 000 tyś.), pomorskiego (ok. 3 800.), podkarpackiego (ok. 1 900 osób), kujawsko-pomorskiego (ok. 1 900 osób), podlaskiego (ok. 1 700 osób), zachodniopomorskiego (ok. 1 300 osób), warmińsko-mazurkiego (ok. 1 000 osób), Swietokrzyskie (ok. 700 osób) oraz lubulskiego (ok. 600 osób). Poza tym w 2019 roku obchodziłem 9 lat odkąd założyłem pierwszy blog! Wychodzi na to, że w 2010 roku będę obchodzić 10-cio lecie! Zobacz ile czasu spora część z Was jest również ze mną. Jak nie darzyć szacunkiem tak wspaniałych ludzi? Szczerze, naprawdę jestem szczęśliwy, że są wśród nas.

W listopadzie poinformowałem Zamkniętą Listę o tym, że blog można zaobserwować w portalu zBlogowani.pl, na którym pomogliście mi w przeciągu kilku tygodni pomogliście mi zdobyć 49170 pkt. dzięki czemu trafiłem na I miejsce rankingu blogów!

Ranking blogów – zBlogowani.pl (listopad 2019)

Dzięki temu, że tłumnie przybyliście do portalu, aby zaobserwować mój blog, polubiliście posty oraz dodaliście je do swoich ulubionych, dzięki czemu w przeciągu kilka tygodni trafiłem nie tylko do głównego rankingu, ale również jednego z najlepszych w kategorii blog osobisty. Bardzo dziękuję za pomoc, wsparcie i przede wszystkim zaufanie.

Przeczytane książki w 2019 roku

Gdy patrzę na blogerów wymieniających książki, filmy, płyty, nowe przedmioty, zastanawiam się ile czasu zajęło im przygotowanie takiej listy? Podsumowanie 2019 będzie ubogie w listę książek, które przeczytałem. W tym roku nie przeczytałem wielu książek, ponieważ bardziej skupiłem się na muzyce, a brak czasu nie zaoferował mi możliwości ani nabywać, ani czytać.

Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia

Zezia, miłość i bunt na statku

Jak pisać, żeby chcieli czytać (i kupować). Copywriting & Webwriting

Królowie życia

W przyszłym roku mam zamiar przeczytać więcej książek, ale nie na siłę. O swoich celach na przyszły rok opowiem za chwilę. Ciekawy jestem, ile książek Tobie udało się przeczytać w tym roku?

Cele na przyszły rok?

Planuję zmienić nastawienie. Od postawionych celów i determinacji w zrealizowaniu pomysłów oraz podjętych projektów, prawie nie zwariowałem. Nie wszystkie pomysły okazały się takim sukcesem, jakiego oczekiwałem. W ciągu całego 2019 roku było tyle niepowodzeń i upadków, że gdyby nie partnerka, załamałbym się. Dlatego w przyszłym roku zamierzam zwolnić tempo.

Ze względu na brak działań w social-mediach, pochłaniających wiele godzin dziennie, będę miał więcej czasu. Rozwój nowych pomysłów będzie równie trudny. Ponadto potrzebuję odpoczynku po intensywnym 2019, w którym głównie skupiłem się nad rozwojem bloga, jak również szukaniu dla Ciebie ciekawych tematów. Z tych powodów chciałbym skupić się na tym, co już jest i działa dobrze. Jeśli możliwości pozwolą, regularnie będą pojawiały się nowe treści na blogu. Bez nacisku będę nagrywać nowe odcinki, które będą pojawiać się w zależności od ich stworzenia. Być może na Sklepie pojawią się nowe produkty, a być może będę udoskonalać sklep o nowe wzory? Nie jestem w stanie tego potwierdzić ani zaprzeczyć. Na pewno o wszystkim będę informować za pośrednictwem Zamkniętej Listy. Jeśli chcesz być na bieżąco, a jeszcze Cię na niej nie ma, koniecznie się zapisz. Nowe bonusy będą z pewnością.

Byłem też bardzo często pytany o powrót do pisania na temat związków i napisania na ten temat trzeciego e-booka. Jak już wspominałem, nie mam w planach pisania kolejnej książki (przynajmniej nie w zbliżającym się roku). Nie chcę niczego obiecywać w kwestii powrotu do poruszania kwestii damsko-męskich. Poza tym bardzo często padały też pytani o moją relację z Pauliną, o czym zwyczajnie nie chcę pisać, ani mówić ze względu na prywatność. Są tematy, które potrzebuję zachować dla siebie.

Nasze wspólne osiągnięcia

Cóż, prowadzenie regularnie bloga, aktualizowanie go i dodawanie nowych elementów to jedno, ale zebrana wokół niego społeczność, to coś zupełnie innego. Rozwijam się, sprawdzam swoje możliwości i motywuję się, właśnie dzięki Tobie i pozostałym osobom! Dziękuję Ci za to bardzo serdecznie.

Podsumowanie 2019 roku, jest również okazją, aby wyróżnić tych, którym jestem najbardziej wdzięczny, ponieważ nie dałbym rady zrobić wszystkiego. Jest kilka osób, które chcę w szczególności wyróżnić. Autorkę NeoWymiar.pl, która cierpliwie mnie wspiera i ofiaruje swoją wiedzę i czas, aby to miejsce było coraz lepsze. Jestem wdzięczny nie tylko za zdjęcia. Dzięki Paulinie staje się lepszym człowiekiem.

Droga Justyno, w najtrudniejszym dla mnie momencie, zaryzykowałaś i przede wszystkim zaufałaś mi. Mogłem stworzyć stronę internetową JasninenGirl.pl, na której Justyna pisze dla Was blog. Dziękuję za zaufanie i przede wszystkim wsparcie, które otrzymuję w Zamkniętej Liście.

Na każdą wiadomość odpisujesz w pierwszej kolejności. Muszę wyróżnić również Aleksandrę, autorkę bloga SzmaragdowePioro.wordpress.com za szybkie reagowanie na wiadomości ode mnie i wspieranie, pomimo trudności, jakie stanęły między mną a Facebookiem.

Droga Unity, nigdy nie pozwoliła mi poznać swojego prawdziwego imienia, ale była czujna, jako pierwsza kupiła produkt na moim sklepie i odpowiadała na każdy komunikat z mojej strony. Wiedz, że jestem wdzięczny.

Dzięki Karolinie, autorce bloga LamliwyPaznokiec.blogspot.com moja książka ,,Przygotuj się na Start” stała się jeszcze lepsza. Nigdy nie zapomnę tego, że spędziła całą noc na jej ponowne przeczytanie, aby dać mi listę zmian, które należałoby wprowadzić.

Niezwykłe, że Dorota, która pisze dla Ciebie blog WblaskuMarzen.pl oraz czytała również moje pierwsze blogi ponad 9 lat temu! Doceniam poświęcony mi czas.

Autor bloga MarketerInternetowy.pl również nie był nigdy obojętny na to, czym się dzielę w sieci. Doceniam bardzo.

Więcej osób wymieniłem przy okazji urodzinowego wpisu, który zatytułowałem ,,Determinacja – jedyne czego potrzebujesz„. Wciąż aktualne podziękowania i wdzięczność.

Nie zapomniałem o Tobie. Dziękuję także dla Ciebie za poświęcony mi czas, zaufanie. Liczę, że wkrótce będziemy mogli podyskutować w komentarzach, korespondować dzięki Zamkniętej Liście, oraz być może przybić piątkę poza Internetem! Życzę Ci udanego nowego roku, aby był przepełniony sukcesami, zasłaniającymi potknięcia i nieszczęścia.

Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia!

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lucyna Bogosz
Lucyna Bogosz
9 maja 2023 23:31

To nie był najlepszy rok

Janusz Kamiński
15 stycznia 2020 11:01

Życzę udanego roku! Niech wszystkie plany spełniają się. 😉

Paulina Radziszewska
25 grudnia 2019 23:36

W tym roku dużo pracowałeś, wiele zainwestowałeś w rozwój bloga. Cieszę się, że mogłam w tym uczestniczyć. W przyszłości również możesz na mnie liczyć. Potrafisz pozytywnie zaskakiwać.

Pozdrawiam Was wszystkich i życzę udanego nowego roku!

Majka Soczko
Majka Soczko
25 grudnia 2019 23:32

Włożyłeś dużo pracy w swoje plany. Gratuluję sukcesów. Był bardzo intensywny więc rozumiem potrzebę odpoczynku. 🙂 Szczęśliwego Nowego Roku! 🎆🎇

Justyna
24 grudnia 2019 20:52

Dziękuję za wyróżnienie i będę wciąż często tu zaglądać w Nowym Roku, szczęśliwego Nowego roku 2020!

Artur Gibdowski
Artur Gibdowski
24 grudnia 2019 19:13

To był bardzo intensywny rok masz prawo zwolnić tempo

Shopping Cart
12
0
Would love your thoughts, please comment.x