fot. Paulina Radziszewska

Sprawdź wynik ankiety! Czego nauczyły mnie odpowiedzi?

Jaki cel miała ankieta? Czego dowiedzieliśmy się o konieczności postępów? Wyniki, które jasno dają do zrozumienia co robić!

Z końcem ubiegłego roku, zorganizowałem ankietę, w której udział wzięło ponad 70 osób. Jeśli chcesz jeszcze raz udzielić odpowiedzi, możesz to śmiało zrobić. Będę Ci wdzięczny, ponieważ ankieta ma na celu zweryfikowanie, nad czym powinienem popracować, żeby się rozwijać i lepiej pracować.

Zadałem kilka pytań, a każde z nich dało mi jasny wynik. Nie chciałem się nimi dzielić, ale sporo osób wyraziło zainteresowanie, więc uznałem, że podzielę się nimi w poniższym artykule.

Jaki cel miała ankieta?

Zależało mi na poznaniu Waszych oczekiwań. Chciałem się dowiedzieć, co powinienem dopracować, aby mój blog i działania, jakich się podejmuję, były dla Was ciekawsze i dużo lepsze. Zadałem 10 pytań, w tym kilka zadanych w taki sposób, aby dowiedzieć się, za co mnie lubicie i cenicie najbardziej, tudzież czego szczególnie nie znosicie. Odpowiedzi mnie zaskoczyły…

Najczęstsze odpowiedzi zamieszczam poniżej!

Jak oceniasz wygląd bloga?

W kwalifikacji od 0 do 5 główne odpowiedzi, jakie były w tym pytaniu zaznaczone, mieściły się między 4-5. Najwięcej padło piątek, co oznacza, że szata graficzna (wtedy nowej) strony internetowej, bardzo przypadła do gustu. Jak się okazuje, dopracowałem stronę WWW, będącą intuicyjną w obsłudze pod każde urządzenia. Nawet telewizory. Mało to skromne, ale nawet nie wiecie, jak po wielu dniach pracy, taka informacja cieszy. 🙂

Co ci się podoba, a co nie pasuje w nowym wyglądzie?

Chciałem sprecyzować poprzednie pytanie. Tutaj zależało mi na wyjaśnieniu swojego wyboru, pełnym zdaniem. Najczęściej padały wnioski, że w nowym wyglądzie wszystko działa poprawnie, nie ma niczego, co by się nie podobało. Nie ma problemów, żeby się w nim odnaleźć, a do tego jest przejrzysty.

Padła też odpowiedź, że nie znacie aż tak dobrze starego wyglądu, by porównać. Rzeczywiście trudno porównać, zwłaszcza, że tworzyłem wcześniej dwa blogi na blogspocie. Były zbliżone wyglądem, natomiast jak na darmową platformę do dzielenia się treściami, wielu widziało znaczny postęp, pomimo wszelkim staraniom, jakie dokładałem przy prowadzeniu wcześniejszych blogów.

Jak oceniasz jakość publikowanych zdjęć?

Tutaj najczęściej były zaznaczane piątki. Oczywiście pytanie dość podchwytliwe, chociaż pomogło mi to zweryfikować, czy powinienem znaleźć inne miejsce ze zdjęciami dostępnymi do umieszczania na stronach internetowych, czy jednak zaopatrywać się w innym portalu.

Mimo wszystko to też spory ukłon w stronę Pauliny Radziszewskiej, która wykonuje dla mnie zdjęcia. Jest w moich oczach wybitna i jak widzę, wielu z Was również docenia Jej pracę. To miłe i bardzo Wam dziękuję w imieniu Pauliny, jak i swoim.

Jakich materiałów (np. ankiety, pliki, infografiki, aktualizacje tego, co jest) powinno być więcej na blogu?

Najwięcej osób stawiało na pliki, jakieś poradniki i różne materiały, niosące pomoc. W moich artykułach dla wielu brakuje infografik, które obmyślam już od jakiegoś czasu. Być może różnego rodzaju badania, byłyby nową i ciekawą formą. To wyzwanie, któremu warto sprostać. Co myślicie?

Były też osoby, które chciałyby, abym więcej dodawał zdjęć do artykułów. Jeszcze więcej osób jest za tym, abym współpracował z innymi blogerami i firmami. Myślałem, że sponsorowane treści to coś, czego nie specjalnie się oczekuje od blogerów, a tutaj mnie pozytywnie zaskoczyliście.

Dziękuję dla tych, co uważają, że wszystko jest dobrze zróżnicowane. Niczego nie ma za dużo i za mało oraz najlepiej skupić się na tym, co jest.

Jak oceniasz publikowane artykuły?

To pytanie było dla mnie najważniejsze. W latach 2016-2018, hate spadł na mnie jak jakiś podarunek, który miałbym obowiązek przyjąć. Nie nadążałem usuwać komentarzy, a z poczty wiadomości leciały do spamu lub kosza kilkukrotnie w ciągu tygodnia. Tak jakby było grono osób, które zmówiły się, aby mnie czytać tylko dla wytykania literówek i błędów. Zaangażowałem nawet osoby czuwające nad jakością treści, weryfikowali to, co publikuję, zwracając uwagę na błędy.

Ku mojemu zaskoczeniu, odpowiedzi udowodniły mi, że myślałem błędnie, dając sobie wmówić coś, co nie do końca było prawdą. Błędy były, natomiast jak nawet osoby od korekty zauważyły, niektórzy chyba chcą zwyczajnie dopiec.

Oczywiście w odpowiedziach padło kilka wniosków, że czasem odnosicie wrażenie — być może mylne — że uważam, iż mój punkt widzenia jest tym „jedynie słusznym”; że nie dyskutuję, tylko dyktuje, jak „ma być i koniec kropka”. Ogólnie rzecz ujmując, artykuły oceniacie pozytywnie. Sugerowaliście, abym popracował tylko nad stylistyką i interpunkcją. Część uznała, że za bardzo rozwodzę się na jeden temat i zapominam o głównej sentencji tekstu.

Na temat artykułów, które publikuję na blogu padły odpowiedzi, że dają do myślenia, są ciekawe i co jest dla wielu z Was bardzo ważne, są przede wszystkim szczere. Miło było mi czytać, jak istotne są poruszane tutaj tematy, które rzadko ktokolwiek porusza. Piszę o czymś, o czym powinniśmy dobrze wiedzieć, ale jakoś „zapominamy”, więc niezwykle istotne jest to, co robię, ponieważ przypomnień nigdy dość.

Z ogólnych odpowiedzi, wynika, że artykuły są w porządku i na dobrym poziomie.

Jakie tematy interesują Cię najbardziej?

Znaczna większość chciała, abym skupił się na kompleksach, życiu codziennym i lifestyle. W tym blogosfera (rozwój, promocja), literatura, rozrywka, ale też poważne tematy jak rodzina i związki. Psychologia, książki, kino i kosmetyki, także więcej współprac z markami z produktami kosmetycznymi dla mężczyzn.

Oczywistym dla mnie było jedno. Najbardziej interesuje Was wszystko, co dotyczy relacji międzyludzkich. W dalszej kolejności — informacje na temat różnych tradycji, które do dziś kultywujemy lub tych, które porzuciliśmy. Do tego więcej artykułów motywacyjnych, poruszających współczesne problemy.

W których mediach śledzisz blog?

Facebook, Instagram, Twitter, Google+, LinkedIn, MySpace, Newsletter (,,Listy od Patryka”), DDOB czy zBlogowani.pl? Wśród tych kanałów społecznościowych, najczęściej kojarzycie mnie oczywiście z Facebooka, Instagrama, Google+ oraz Twittera. Chociaż mój newsletter był całkiem świeży, spora grupa osób zaznaczyła, że chętnie śledzi moje wiadomości, pt. ,,Listy od Patryka”.

Czy posty publikowane w portalach społecznościowych, są dla Ciebie interesujące?

Pod tym pytaniem było można zaznaczyć jedynie opcję Tak/Nie. Nikt nie zaznaczył tej drugiej, co dało odpowiedź 100% na tak! Jestem prze szczęśliwy i nawet nie wiecie, jak bardzo ważne jest, aby utrzymać takie zainteresowanie w SM. Teraz social-media stają się coraz ważniejsze, a przebicie się w nich jest niezwykle ważne. Jesteście świetni! Dziękuję!

Co lubisz najbardziej i najmniej w blogu?

Na te pytanie się skarżyło kilka osób, które uznały, że wcale nie musiałem ustawiać go jako obowiązkowe. Mój zamysł był celowy, zobaczcie sami! 🙂

10. Najmniej długie wstępy, zanim dotrze się do sedna. Najbardziej to, że zachęcasz do dyskusji i nie uważasz, że Twoje zdanie jest jedyne i prawdziwe.
9. Wszystko mi się podoba, ze względu na to, o czym piszesz i jak otwarcie wspierasz.
8. Najbardziej podoba mi się niewątpliwa szczerość, z jaką się wypowiadasz, bardzo nieraz celne spostrzeżenia i głębia refleksji. Najmniej — chyba nie ma jeszcze takiego elementu.
7. Najbardziej — luźna forma tekstu, najmniej — ciężko powiedzieć, po prostu cię lubię. 🙂
6. Jesteś wspaniałym człowiekiem, który jest pracowity i ambitny. Motywujesz mnie i pokazujesz, że warto lubić samych siebie, co dodaje mi ogromnej pewności siebie.

Coś, co chcesz mi powiedzieć lub przekazać…

Nie mógłbym tak szybko skończyć ankiety. Czułem, że być może zadawanie podobnego pytania na koniec, może wielu zmęczyć, ale jak widać, wcale tak nie było. Ciąg dalszy, żeby było na koniec jeszcze bardziej słodko…

5. Bardzo Cię lubię. Rób dalej swoje, bo masz talent.
4. Najkrócej rzecz ujmując: tak trzymaj.
3. Rób dalej to, co robisz! 🙂
2. Jesteś dobrym blogerem!
1. Powodzenia w dalszym blogowaniu 😀 Dobra robota !

Krótko podsumowując?

Co ja mogę dodać? Jestem wdzięczny każdemu z tych 70 osób za udział. Dzięki Wam wiem co, należy poprawić i jak działać, aby było jeszcze lepiej. Jak widać, pomysły się nie kończą, a obecność i wsparcie, którym mnie obdarzacie, dodaje ogromnej mocy. Podarowane zaufanie zamierzam wykorzystać jak najlepiej i nikogo z Was nie zawieść.

Jeśli chcesz wziąć udział w ankiecie i odpowiedzieć na pytania, wybierz powyższy przycisk. Znajdziesz się na podstronie, która nie zajmie Ci dłużej niż 5 minut. Na pewno sprawdzę co zaznaczysz i wezmę do serca Twoje odpowiedzi.

Dziękuję raz jeszcze!

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra R. K. Stupera
Aleksandra R. K. Stupera
12 lutego 2019 20:50

Świetna robota 🙂 Takie ankiety to naprawdę cenna rzecz w komunikacji z czytelnikami.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
12 lutego 2019 21:09

Nie tylko w komunikacji z czytelnikami, ale przede wszystkim dla zrozumienia potrzeb czytelników.

Acupof Lifestyl
Acupof Lifestyl
12 lutego 2019 12:23

Gratuluje wyników. Grunt to za solidna pracę dostać oklaski.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
12 lutego 2019 21:08

Na oklaski jeszcze przyjdzie czas, a jeśli nie, to wystarczy mi świadomość, że już kilku osobom na pewno blog i to co robię pomogło.

Marta Sobczyk-Ziębińska
Marta Sobczyk-Ziębińska
12 lutego 2019 12:20

Widzisz, warto pytać 🙂 dowiedziałes się co podoba się nam, okazało się, że hejt można wsadzić między wiersze, bo więcej osób tu chce zaglądać, a innymi nie warto się przejmować, zwłaszcza gdy nie mają wiele do powiedzenia tylko atakuja 😁

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
12 lutego 2019 21:07

Dlatego też stworzyłem Zamkniętą Listę ( https://patryktarachon.pl/z… ), żeby stworzyć miejsce dla tych najlepszych osób, które chcą być częścią tego miejsca i pomagać innym. Ich zdanie liczy się w pierwszej kolejności. Dzięki za Twoją obecność. 🙂

KamykWorld
KamykWorld
12 lutego 2019 12:19

Co tu dużo mówić, wykonujesz kawał dobrej roboty. Co do hejtów, samo to, że chce się komuś poświęcać bezcenny czas na oczernianiu innych, stawia go już na przegranej pozycji. 🙂

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
12 lutego 2019 21:05
Reply to  KamykWorld

Wiesz, że negatywne komentarze szybciej się zapamiętuje niż te z pochwałami? Ostatnio koleżanka mi tłumaczyła, że człowiek rozumny (Homo sapiens), wykształcił mowę, żeby właśnie obgadywać. Teraz robimy to bardziej jawnie, nie kryjemy się z tym. Być może właśnie dlatego, hate będziemy musieli zwalczać, żeby się nie szerzył, ale i tak z nim nie wygramy.

Shopping Cart
8
0
Would love your thoughts, please comment.x