Unsplash.com

Tymi sposobami uporamy się z krytyką!

Jak walczyć z krytyką, osiągnąć swoje cele, zrealizować plany i wprowadź w życie poniższe rady? Powinno być łatwiej!

Ocena spada na nas z każdej strony. Bez znaczenia kim jesteś i na jakim etapie życia. Możesz być dzieckiem, nastolatkiem, dorosłym lub starszym. Zajmować się rysowaniem, pisaniem, śpiewaniem, tańcem, rachunkowością czy być lekarzem.

Kogo najczęściej dotyka krytyka?

Nie ma siły aby Cię nie skrytykowano chociaż raz w życiu. Są osoby kochane, szanowane na tyle mocno, iż nawet nie dociera do nich hate. Niestety również najlepsi nie mają łatwo, ponieważ aby zajść tak daleko, musieli się też uporać ze zdaniem innych, tudzież nie mieli czasu na to zwracać uwagi.Gdybyśmy byli tacy sami jak ta hołotaNie reprezentowalibyśmy sobą absolutnie nic– Patryk Tarachoń

Powyżej zostawiłem dla Ciebie link gdzie pisałem o tym nieco więcej.
Na początek chciałbym dodać od siebie, by cokolwiek osiągnąć, trzeba potrafić odróżnić krytykę od czystej złośliwości.

Jak radzić sobie z krytyką?

Warto też wiedzieć kto wypowiada się szczerze, ponieważ chce dla Ciebie najlepiej i wie o czym mówi, a co innego gdy stara przemądrzać się, w celu dowartościowania siebie. Przejdźmy zatem do 5 najważniejszych punktów, które mam nadzieję, że będą dla Ciebie miłym zakończeniem naszej dzisiejszej rozmowy.

Czasem ktoś obrażając nas, robi to w mało świadomy sposób. Nawet jeśli Cię nie szanuje, musi mieć powód do zazdrości skoro stara się Ciebie obrazić. Zwykle gdy ktoś stara się być szczery i pomocny nie narzuca się, starając wyrazić swoje zdanie w delikatny sposób. Gdy ktoś jest chamski i mówi prosto z mostu, najwyraźniej ma problem ze sobą, a to już nie w Twoim interesie, przejmować takimi.

Zawsze będziemy krytykowani

Oczywiście do czasu, aż przestaniesz na to zwracać uwagę. Czy głowy państwa albo osoby sukcesu, aż tak bardzo przejmują się tym, co o nich kiedyś się wypowiedzieliśmy? Z jednej strony tak, bo trudno jest zapomnieć, ale żyją dalej i nie biorą tego do siebie. Nie zwracając uwagi, jesteś na pozycji wygranej. Patologia i chamstwo zawsze takie było, a Ty nie będziesz w niczym lepszym człowiekiem, jeżeli będziesz z takimi trzymać, a tym bardziej przejmować się czymś co powinno znać swoje miejsce.

Słuchaj tych ważnych wypowiedzi

Jeżeli już musisz, zwracaj uwagę osób które zwykle są dla Ciebie uprzejme, miłe i nigdy nie powiedziałyby o Tobie złego słowa. Tacy gdy krytykują, robią to z troski. Jednakże nawet ich zdania nie powielaj. Nawet jeśli wydaje Ci się, że mają rację, nie musi tak być. Ważne abyśmy byli szczęśliwi, czuli się dobrze w swoim ciele.

Gdy ktoś mówi co myśli lub poniża Cię, zwykle o tym zapomina. Na pewno tak jest gdy powie to „tak sobie, aby powiedzieć” i idzie dalej. Wtedy rozpamiętujesz, ale osobnik będący powodem Twego smutku, najprawdopodobniej żyje, nie pamiętając nawet, ani jednego słowa!

Otaczaj się tylko pozytywnymi ludźmi

Tutaj zostawiam Ci tekst o tym ,,Jakimi ludźmi powinniśmy się otaczać” gdzie opisałem mój sposób którym jest Demotywacyjna Lista. Zwróć na nią uwagę gdy znów poczujesz się niedocenionym i poniżonym człowiekiem. Gdy w czyimś towarzystwie nie będziesz czuć się swobodnie i komfortowo.Ludzie wiedzą tyle o Tobie co usłyszeli od tychCo jeszcze mniej wiedzą o samych sobie– Patryk Tarachoń

Tym razem to tyle. Zostawiam Ci jeszcze kilka tekstów na które warto zwrócić uwagę. Pamiętaj, że świat w którym żyjemy jest okrutny i będzie coraz mniej bezpieczny. Przetrwają najsilniejsi, ponieważ nie zawsze jest gdzie uciec.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Unitax
Unitax
10 stycznia 2018 09:56

To bardzo ważne, co piszesz. Odnosi się wrażenie, że ludzie aktualnie cierpią na chroniczny brak pewności siebie, bardzo przejmują się krytyką. Trzeba sobie umieć z tym radzić. Świetny wpis!

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
10 stycznia 2018 16:50
Reply to  Unitax

Co innego gdy ktoś nas krytykuje otwarcie, a co innego gdy robi to za plecami. W zależności od tego kto co łatwiej znosi, z tym jest ogromny problem. U mnie zawsze było – za chudy, trądzik, głupi, nie męski, nie fajny, za niski, itd. – a teraz gdy ktoś tak mi mówi w twarz lub jest w moim towarzystwie ktoś kto wiem, że tak mówił odpowiadam w dyskusji nawiązując do tych osób coś w rodzaju – mnie zdanie kogoś kto ma dupę jak wielbłąd i nigdy jej nie zrzuci nic nie obchodzi.

Unitax
Unitax
10 stycznia 2018 08:56

To bardzo ważne, co piszesz. Odnosi się wrażenie, że ludzie aktualnie cierpią na chroniczny brak pewności siebie, bardzo przejmują się krytyką. Trzeba sobie umieć z tym radzić. Świetny wpis!

Karolina S.
Karolina S.
13 października 2017 14:44

To bardziej porady na to jak sobie poradzić psychicznie niż rozwiązać źródło problemu.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
13 listopada 2017 20:09
Reply to  Karolina S.

Jeżeli potrafisz uporać się z problemami w głowie, łatwiej będzie Ci w życiu zwalczyć ich źródło. Może się mylę. Jeżeli tak popraw mnie.

Ewelina K
11 sierpnia 2017 09:08

Non stop jesteśmy oceniani i kiedyś bardzo przejmowałam się krytyką, ale z czasem zaczęłam trochę mniej brać do siebie;)

Piotr Szostak
Piotr Szostak
2 sierpnia 2017 11:17

Bardzo podoba mi się Twoja myśl: "Ludzie wiedzą tyle o Tobie co…".

Madzia Rębowiecka
2 sierpnia 2017 10:17

Konstruktywna krytyka jest ok. Ale myślę, że dobre słowo jest bardzo cenne i pomocne dla wielu osób.

Blog o Copywritingu i SEO
2 sierpnia 2017 07:31

Teraz niedawno Mateusz Grzesiak przygotował książkę "Psychologia Hejtu". Polecam 🙂

Joanna Kozicz
1 sierpnia 2017 17:54

Ja jestem zdecydowanie za chwaleniem a nie krytykowaniem. No chyba ze to konstruktywna krytyka…

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
13 listopada 2017 20:10
Reply to  Joanna Kozicz

I tak trzymać. Witaj Królowo! 🙂

sprzedajebolubie.pl
1 sierpnia 2017 16:16

Jesteśmy wynikową 5 ludzi, z którymi spędzamy najwięcej czasu, masz rację, otaczajmy się pozytywnymi ludźmi 🙂

Martyna
1 sierpnia 2017 12:30

Bardzo fajny tekst 🙂 Zgadzam się z Tobą! A już szczególnie popieram to, by otaczać się pozytywnymi ludźmi 🙂

Shopping Cart
22
0
Would love your thoughts, please comment.x