Unsplash.com

Jak walczyć z krytyką, osiągnąć swoje cele, zrealizować plany i wprowadź w życie poniższe rady? Powinno być łatwiej!

Ocena spada na nas z każdej strony. Bez znaczenia kim jesteś i na jakim etapie życia. Możesz być dzieckiem, nastolatkiem, dorosłym lub starszym. Zajmować się rysowaniem, pisaniem, śpiewaniem, tańcem, rachunkowością czy być lekarzem.

Kogo najczęściej dotyka krytyka?

Nie ma siły aby Cię nie skrytykowano chociaż raz w życiu. Są osoby kochane, szanowane na tyle mocno, iż nawet nie dociera do nich hate. Niestety również najlepsi nie mają łatwo, ponieważ aby zajść tak daleko, musieli się też uporać ze zdaniem innych, tudzież nie mieli czasu na to zwracać uwagi.Gdybyśmy byli tacy sami jak ta hołotaNie reprezentowalibyśmy sobą absolutnie nic– Patryk Tarachoń

Powyżej zostawiłem dla Ciebie link gdzie pisałem o tym nieco więcej.
Na początek chciałbym dodać od siebie, by cokolwiek osiągnąć, trzeba potrafić odróżnić krytykę od czystej złośliwości.

Jak radzić sobie z krytyką?

Warto też wiedzieć kto wypowiada się szczerze, ponieważ chce dla Ciebie najlepiej i wie o czym mówi, a co innego gdy stara przemądrzać się, w celu dowartościowania siebie. Przejdźmy zatem do 5 najważniejszych punktów, które mam nadzieję, że będą dla Ciebie miłym zakończeniem naszej dzisiejszej rozmowy.

Czasem ktoś obrażając nas, robi to w mało świadomy sposób. Nawet jeśli Cię nie szanuje, musi mieć powód do zazdrości skoro stara się Ciebie obrazić. Zwykle gdy ktoś stara się być szczery i pomocny nie narzuca się, starając wyrazić swoje zdanie w delikatny sposób. Gdy ktoś jest chamski i mówi prosto z mostu, najwyraźniej ma problem ze sobą, a to już nie w Twoim interesie, przejmować takimi.

Zawsze będziemy krytykowani

Oczywiście do czasu, aż przestaniesz na to zwracać uwagę. Czy głowy państwa albo osoby sukcesu, aż tak bardzo przejmują się tym, co o nich kiedyś się wypowiedzieliśmy? Z jednej strony tak, bo trudno jest zapomnieć, ale żyją dalej i nie biorą tego do siebie. Nie zwracając uwagi, jesteś na pozycji wygranej. Patologia i chamstwo zawsze takie było, a Ty nie będziesz w niczym lepszym człowiekiem, jeżeli będziesz z takimi trzymać, a tym bardziej przejmować się czymś co powinno znać swoje miejsce.

Słuchaj tych ważnych wypowiedzi

Jeżeli już musisz, zwracaj uwagę osób które zwykle są dla Ciebie uprzejme, miłe i nigdy nie powiedziałyby o Tobie złego słowa. Tacy gdy krytykują, robią to z troski. Jednakże nawet ich zdania nie powielaj. Nawet jeśli wydaje Ci się, że mają rację, nie musi tak być. Ważne abyśmy byli szczęśliwi, czuli się dobrze w swoim ciele.

Gdy ktoś mówi co myśli lub poniża Cię, zwykle o tym zapomina. Na pewno tak jest gdy powie to „tak sobie, aby powiedzieć” i idzie dalej. Wtedy rozpamiętujesz, ale osobnik będący powodem Twego smutku, najprawdopodobniej żyje, nie pamiętając nawet, ani jednego słowa!

Otaczaj się tylko pozytywnymi ludźmi

Tutaj zostawiam Ci tekst o tym ,,Jakimi ludźmi powinniśmy się otaczać” gdzie opisałem mój sposób którym jest Demotywacyjna Lista. Zwróć na nią uwagę gdy znów poczujesz się niedocenionym i poniżonym człowiekiem. Gdy w czyimś towarzystwie nie będziesz czuć się swobodnie i komfortowo.Ludzie wiedzą tyle o Tobie co usłyszeli od tychCo jeszcze mniej wiedzą o samych sobie– Patryk Tarachoń

Tym razem to tyle. Zostawiam Ci jeszcze kilka tekstów na które warto zwrócić uwagę. Pamiętaj, że świat w którym żyjemy jest okrutny i będzie coraz mniej bezpieczny. Przetrwają najsilniejsi, ponieważ nie zawsze jest gdzie uciec.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.