Czy jesteś wiecznym marzycielem? Jakie błędy popełniają wieczni marzyciele? Wieczny marzyciel w teorii, a praktyce!

Wieczny marzyciel – w teorii czy praktyce?

Czy jesteś wiecznym marzycielem? Jakie błędy popełniają wieczni marzyciele? Wieczny marzyciel w teorii, a praktyce!

Nazywają Cię wiecznym marzycielem? Może czujesz, że wszystko przed Tobą, ale czekasz na odpowiedni moment lub okazję, aby w końcu się udało? Tym razem przyjrzymy się prognozom na spełnienie Twoich marzeń, a także najczęstsze błędy wieczny marzycieli. Sprawdź, na co należy uważać i dołącz do dyskusji pod poniższym tekstem!

Masz marzenie do spełnienia?

Nie będę Ci prawić motywacyjnych cytatów, prawić morałów czy wpajać, że jesteś w stanie osiągnąć wszystko. Moje podejście do motywacji jest bardziej realistyczne niż optymistyczne. Mimo to, jeśli wbrew trudności wierzysz w to, że np. będziesz biegać po brzegu morza w stronę zachodzącego słońca, nie zamierzam wybijać Cię z tego wyobrażenia.

Niektóre marzenia są realne do spełnienia, inne mniej, aczkolwiek nie należy wątpić w nawet te, które wymagają cudu, aby się spełniły. Przekonuję o tym w książce „Atlas Marzeń”, którą napisałem z myślą o osobach nie wiedzących, od czego zacząć, po tych, którzy chcą się realizować i już to robią. Zatem wiem, że mamy wspólne tematy do rozmowy, ale zanim przejdziemy do dyskusji, chcę Ci o czymś opowiedzieć. Książka, którą koniecznie musi mieć każdy wieczny marzyciel! (uśmiech)

Wieczny marzyciel VS słomiany zapał

Jakiś czas temu odezwała się do mnie młoda kobieta, która chciałaby zostać influencerką. Gdy zapytałem ją o pomysł na siebie, to stwierdziła, że chciałaby:

a. być popularna

b. prowadzić konsultacje coachingowe

c. sprzedawać własnoręcznie robione świece

d. reklamować produkty i usługi jako influencerka

Doświadczenie przejęło nade mną siłę, więc postanowiłem nieco ostudzić jej słomiany zapał. Osoby, które znają mnie od początku mojej obecności w Internecie wiedzą, że zrealizowałem już mnóstwo pomysłów. Reklamowałem oferty, miałem sklep z kubkami oraz koszulkami, a teraz piszę blog, prowadzę podcast i sprzedaję książki. Nauczyłem się łączyć formy prowadzenia swoich działań, więc w rozmowie przeszedłem od razu do meritum.

Zapytałem kobietę, ile ma czasu na prowadzenie tego wszystkiego? To najważniejsze pytanie, ponieważ gdyby skupić się na samym prowadzeniu konsultacji, musiałaby poświęcać temu cały wolny czas, aby to rozkręcić. Moim zdaniem ten pomysł udałby się, gdyby znalazła osobę, która stricte zajmie się produkcją świec, kogoś innego do tworzenia treści dotyczących konsultacji, a ona stanie na czele całego projektu, jako przedstawicielka marki firmy, ale nie marki osobistej.

Dlaczego plan jest ważny?

Dzisiejszy świat wbrew pozorom ma dokładną strategię działania. Jeśli mamy branżę np. nieruchomości, to działają w niej pewne zasady. Oprócz tego ludzie bardziej ufają osobom, które zajmują się jedną dziedziną. Dlatego, jeśli chciałaby być influencerką reklamującą produkty, musiałaby obrać kategorie, które może pozwolić sobie reklamować. W tym przypadku musiałaby to połączyć jakoś z coachingiem. Byłyby to najczęściej książki motywacyjne lub kursy innych autorów.

Firmę ze świecami musiałaby prowadzić poza swoją marką osobistą, aby nie być sprzeczna w swoich działaniach. Szczerze mówiąc, nie skorzystałbym z konsultacji coachingowej kogoś, kto reklamuje kosmetyki, opowiada o radzeniu sobie po rozstaniach i w międzyczasie sprzedaje świece. W dzisiejszych czasach, jeśli chcemy skorzystać z konsultacji dotyczącej naszego życia, idziemy do specjalisty, który się tym zajmuje, a do kogo innego, gdy chcemy kupić świecę.

Wysyłanie sprzecznych sygnałów

Oprócz tego ktoś, kto poświęca swój cały wolny czas na rozwój osobisty i poznaje metody dotyczące tej dziedziny, jest bardziej wiarygodny, od osoby łapiącej wszystkie sroki za jeden ogon. Co innego, gdyby nagrywała filmy na YouTube [KLIKNIJ] dotyczące świec, ich właściwości oraz doboru, miała podcast o medytacji oraz blog poświęcony metodom niwelowania stresu. Wtedy to miałoby ręce i nogi.

W przypadku osoby zajmującej się produkcją świec, a w międzyczasie sprzedającej świece, wygląda to na kogoś, kto nic nie wie, ale chce zarobić na wszystkim po trochu. Dlatego, gdy wyraziłem swoje zdanie i odmówiłem wsparcia, ponieważ nie utożsamiałem się z jej pomysłami, który mi przedstawiła, zaczęła być nieuprzejma i chamska. Wtedy uświadomiłem sobie, że włączenie się w dyskusję było błędem, ale przecież nie wszystkie rozmowy kończą się w taki sposób. Prawda? Będąc w Internecie, nie można reagować w taki sposób, bo szkodzi się przede wszystkim sobie.

Jakie błędy popełnia wieczny marzyciel?

Marzenia napędzają nas do życia, ale mogą też sprawić wiele problemów. Jeśli pozostawimy inne aspekty naszego życia, stawiając wszystko na jedną kartą, możemy na tym dużo stracić. Rezygnowanie z pracy na koszt realizacji marzeń, jest spontaniczne, więc jeśli wiesz, że w razie problemów bez większych trudności znajdziesz nową pracę, rób jak uważasz. Pytanie tylko, czy naprawdę nie jesteś w stanie zrealizować marzeń, mając pracę, mieszkanie, dach nad głową i przyjaciół? Kosztem marzeń, można wiele zaprzepaścić, a jeszcze trudniej to odzyskać.

Czy Twoje marzenia mają szansę się spełnić?

Znając tę anegdotę, myślę, że już rozumiesz, jak ważny jest plan, nawet jeśli odzywa się w Tobie wieczny marzyciel. Nie można łapać się wszystkiego, ponieważ Twoje cele mają większą szansę pójść na marne. Jeśli naprawdę chcesz spełnić swoje marzenie, realizuj je, ale z głową.

Skup się na jednym określonym celu i mam nadzieję, że nie jest ono puste, jak „bycie popularnym” w celu reklamowania wszystkiego. Twoje marzenia mają szansę się spełnić, ale tylko wtedy, gdy nie będziesz niepotrzebnie kombinować.

Dołącz do dyskusji poniżej tego teksu. 🙂 Sprawdź wypowiedzi osób, które przeczytały ten tekst.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jan T
Jan T
2 maja 2023 11:29

Dążenie do marzen nie jest zle bez znaczenia na wiek to nawet piekne ze inni potrafia robic cos wbrew swojemu wiekowi opinii ludzi a nawet rodziny. Podziwiam takie osoby bo czesto zona naciska na mnie tak dlugo ze rezygnuje z tego co dla mnie wazne

Andrzej Rejmont
Andrzej Rejmont
28 kwietnia 2023 09:40

Trzeba mieć miejsce na marzenia ale nie nastawiac sie ze bedzie to glowny zarobek.

Anyta
Anyta
28 kwietnia 2023 07:11

Czasem myślę że mam słomiany zapał

Leszek W
Leszek W
20 grudnia 2023 19:44

zbytnie zatracenie się w marzeniach bez praktycznego podejścia może doprowadzić do stagnacji bo ważne jest znalezienie równowagi między marzeniami a praktycznością, by móc przekuwać swoje wyobrażenia w rzeczywistość.

Denyss
Denyss
18 grudnia 2023 17:40

Poza pracą jestem wiecznym marzycielem szczęśliwym prywatnie i spełnionym zawodowo i w niczym mi to nie przeszkadza.

Adam
Adam
12 grudnia 2023 17:36

Jestem wiecznym marzycielem nie widze w tym nic złego spełniam się i jestem szczęśliwy

Aga Monżak
Aga Monżak
4 listopada 2023 20:35

Trzeba dużo pracy włożyc aby dać radę sprostać obowiazkom i znaleźć czas jeszcze na marzenia

Tateniaa
Tateniaa
1 listopada 2023 17:29

Jestem wiecznym marzycielem a może wieczną marzycielką? Nie stoi to na przeszkodzie aby mieć stałą pracę osiagać sukcesy zawowode i prywatne.

Emil WolkoD
1 września 2023 14:27

Dobry tekst

Oliwia
Oliwia
9 maja 2023 16:04

Ciekawe dobrze piszesz 🙂

Wiki
Wiki
9 maja 2023 13:57

Ja w wakacje będę realizowała swoje pasje. <3

Emil
Emil
30 kwietnia 2023 12:02

Nie działa opcja logowania przez fb

Anyta
Anyta
28 kwietnia 2023 11:31

Nie wiem czy ufam wyłącznie tym którzy robią jedną rzecz. Moi przyjaciele mają różne zainteresowania

justyna
justyna
28 kwietnia 2023 09:28

świetny wpis podoba sie

Shopping Cart
28
0
Would love your thoughts, please comment.x