fot. Den Trushtin

Tylko Ty możesz uszczęśliwić siebie

W jaki sposób spełniać swoje marzenia i uszczęśliwić siebie? Jak się zmobilizować do realizacji celów? W jaki sposób zrealizować pomysł na biznes? Kiedy osiągamy sukcesy!

Żyjemy w czasach, w których możemy robić rzeczy magiczne. Kiedyś napisanie własnej książki graniczyło z cudem. Uważano, że trzeba zaprzedać duszę, aby dostać to, czego się pragnie. Własny sklep wymagał ogromnego nakładu finansowego, a dziś możemy robić to we własnym domu, mając tylko komputer i trochę wiedzy o Internecie.

Dlaczego w marzeniach lepiej liczyć na siebie?

Nie potrzebujesz innych. Każdy z nas marzy o odrobinie szczęścia. Pragniemy iść ulicą w upalny dzień, uśmiechając się w stronę słońca, wiedząc, że ma się wygrane życie. Dlatego wielu z nas tak zawzięcie tworzy coś swojego, nawet gdy z każdej strony uderza hate.

Piękne marzenia się spełniają. W ostatnim roku poznałem ludzi, którzy chcieli być specjalistami w dziedzinie marketingu, a kilka miesięcy później, gdy już zaczęli cieszyć się zainteresowaniem, nie pamiętali co pisali, gdy byli jeszcze przed debiutem. Żeby stać się szczęśliwym, nie wystarczy tak dużo. Czasem realizacja marzeń wydaje nam się odległa i trudna w osiągnięciu, ale to nie prawda. W dzisiejszych czasach, wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Obserwowałem chłopaka, który opowiadał o muzyce, tym jak spędza wolny czas, nagrywając własne piosenki. Wspominał o koledze robiącym mu bity. Tyle ambicji i marzeń w jednej osobie, a niestety strach przed pokazaniem się światu oddala go od sukcesu.

Uszczęśliwienie siebie i spełnienie marzeń to kwestia czasu! Spotkałem wielu fantastycznych ludzi, którzy uszczęśliwili siebie i spełnili swoje marzenia. Kobieta, która borykała się z depresją i jedynie pragnęła zostać wizażystką, dziś prowadzi w swoim mieście salon z możliwością wizyty w domu. Nastolatka po próbie samobójczej osiągnęła sukcesy w tańcu, chociaż uważała to za nieosiągalne.

Przekonasz się na własnej skórze

Patrząc nawet po sobie, widzę, jak marzenia szybko się spełniają. Wystarczy tylko powtarzać sobie ,,nie stresuj się, dasz radę”, albo ,,pamiętaj o swoich osiągnięciach”, przecież wystarczy powtarzać sobie ,,dobrze Ci idzie, tak trzymaj”!

Marzenia się spełniają i bywają przepiękne. Najlepsze w nich jest to, że wystarczy tylko wytrwale dążyć do wyznaczonych przez siebie celów, a wszystko będzie możliwe.

Kiedy nadchodzi najlepszy moment?

Mówi się, że projekt, który dopracowujemy, będzie lepszy podczas debiutu. Wielokrotnie się przekonałem, że gdybym zwlekał z realizacją pomysłów, nie dostałbym słów krytyki, dzięki której mogłem wprowadzić poprawki. Jestem szczęśliwy z tego, co mam i dumny ze swoich osiągnięć. Całym sercem życzę wszystkim, aby mogli poczuć to samo.

Chcesz wiedzieć jak się zmobilizować do realizacji celów? Doskonale rozumiesz swoje potrzeby i oczekiwania. Nikt nie założy za nas wymarzonej firmy, nie stworzy produktu takim, o jakim marzymy, jeśli sami nie zaczniemy.

Jak uszczęśliwić siebie? Doskonale rozumiesz swoje potrzeby i oczekiwania. Nikt nie założy za nas wymarzonej firmy, nie stworzy produktu takim, o jakim marzymy, jeśli sami nie zaczniemy.

Weź odpowiedzialność za swoje marzenia. Tylko Ty możesz uszczęśliwić siebie, nikt poza Tobą nie będzie w stanie dać Ci tego, co czujesz najlepiej. Przecież najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie dobre.

Osoby postronne mogą nam podpowiedzieć, doradzić, poprawić coś, ale nie stworzą czegoś tak pięknego i indywidualnego, jeśli od początku nie będziemy za to odpowiedzialni. Ponadto, realizując swoje marzenia od początku, ponosimy mniej wydatków i jeszcze większą mamy z tego frajdę.

Jak chcesz uszczęśliwić masz marzenie?

Najtrudniej nam oszukać samych siebie. Doskonale wiemy w jakich sytuacjach jesteśmy najbardziej pracowici, a kiedy nie mamy ochoty się wykazywać, więc się lenimy. Dlatego jeśli chcesz coś osiągnąć, stań przed lustrem i odpowiedz na pytania:

  • Czego chcesz dokonać i jak chcesz, żeby wyglądało Twoje życie?
  • Jesteś w gotowości, aby sprostać wyzwaniom, których nie jesteś w stanie przewidzieć?

Ja jestem gotowy!

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
MATT
MATT
12 kwietnia 2019 13:44

Zdecydowanie tak! Jstem zwolennikiem dążenia do swoich marzeń, by nie żałować po latach, że w ogóle nie spróbowało się. Nie ma sensu zakładać od razu porażki, bo nigdy nic nie wiadomo. Inne osoby z otoczenia zawsze będą komentować, ale trzeba podchodzić do tego z dużym dystansem i robić swoje. Nie poddawać się oraz właśnie pokazać tym ludziom, że od oceniania nic w życiu nie przychodzi, tylko od pracy i systematycznego dążenia do realizacji własnych planów. W ten sposób możemy osiągnąć sukces, czuć się spełnieni i zadowoleni z życia, a to jest coś wspaniałego. Warto wziąć los w swoje ręce i po prostu być kreatorami własnej rzeczywistości 🙂

Zniesmaczony
10 września 2022 14:22
Reply to  MATT

Najpierw piszesz „Nie ma sensu zakładać od razu porażki, bo nigdy nic nie wiadomo” zdając się na ślepy los by pod konieć napisać „Warto wziąć los w swoje ręce i po prostu być kreatorami własnej rzeczywistości” to już myślenie życzeniowe. Kołczingowe bzdurki które więcej szkody robią niź porzydku.

Kasia Sokołowska
Kasia Sokołowska
6 kwietnia 2019 11:38

W sumie racja tylko nie każdy ma taki zapał.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
8 kwietnia 2019 15:52

Kwestia tego co chcemy osiągnąć. Jeśli nie ktoś nie ma zapału, a pretensje do świata, że świat jest jaki jest, to zastanawiam się, czy to świat jest nie w porządku, czy osoba sama sobie robi krzywdę jedynie oczekując…?

KamykWorld
KamykWorld
5 kwietnia 2019 19:57

Traktujmy siebie tak, jak traktujemy osoby, na których nam zależy. Super wpis! 🙂

Kasia Sokołowska
Kasia Sokołowska
6 kwietnia 2019 11:38
Reply to  KamykWorld

Nie wszyscy traktują nas dobrze.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
8 kwietnia 2019 15:53

To prawda. Dlatego piszę na blogu, aby uczyć się z tym sobie radzić.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
8 kwietnia 2019 15:53
Reply to  KamykWorld

Dzięki! Cieszę się, że jesteś! 😀

Shopping Cart
9
0
Would love your thoughts, please comment.x