Co stosować na trądzik młodzieńczy? Czy suplement diety na trądzik, jest dobrym pomysłem? Czy warto wykorzystywać preparaty i metody w leczeniu trądziku!

Trądzik powodem do wstydu? Jak wyleczyć skórę!

Co stosować na trądzik młodzieńczy? Czy suplement diety na trądzik, jest dobrym pomysłem? Czy warto wykorzystywać preparaty i metody w leczeniu trądziku!

Większość młodych osób boryka się z trądzikiem. Wśród młodych osób, wydaje się obrzydliwy, co wiąże się z tym, że jest odpychający dla rówieśników. W przypadku chłopaków nie jest jakimś wielkim powodem do kompleksów, lecz z dziewczynami bywa inaczej. Próbują zamaskować makijażem, szukają specyfików, które pomogłyby zwalczyć problem, a przy tym bardzo często płaczą z tego powodu w poduszkę.

Co można zrobić, żeby uporać się z trądzikiem i zadbać o siebie, aby nie wracał?

Zanim porozmawiamy o trądziku

Wiesz, że wydałem książkę ,,Przygotuj się na Start”? Tak jak opowiadam o różnych sytuacjach w książce, tak samo wygląda wiele treści na moim blogu. Będzie dużo moim dzieciństwie, tym co działo się w szkole, rodzinie i na podwórku. Na blogu dzielę się różnymi przemyśleniami, związanymi z poruszanymi w niej tematami. Dokuczanie w szkole, kompleksy i poczucie braku własnej wartości czasem wystarczą. Mimo wszystko nie oznacza to, że jesteśmy beznadziejni.

Skąd bierze się trądzik?

Postaram się wyjaśnić sprawę w taki sposób, jakbym tłumaczył koledze. Trądzikiem są pryszcze lub zaskórniki, które pojawiają się w wieku dojrzewania. Trądzik może pojawić się nie tylko na twarzy, ale również np. na plecach. Może pojawić się także u osób powyżej 20-stego roku życia. Powodem może być nieodpowiednia dieta lub nieprawidłowa praca gruczołów łojowych.

Trądzik zwykle pojawia się u nastolatków, ale nie tylko. Znam osoby, które miały z nim problem również po skończeniu studiów. Moją koleżankę z technikum obgadywano, a najgłupsze i najbardziej niewychowane osoby, potrafiły podejść i nawet zapytać wprost, dlaczego się zadaję z tak obrzydliwą osobą? U niektórych trądzik nie tylko przybiera postać różowych lub czerwonych krost, ale również żółtych lub wpadających w odcień zieleni mazi. Osobiście nie przeszkadzało mi to w przyjaźni, ale nie ukrywam, że byłem dumny z koleżanki, która wzięła sprawy w swoje ręce.

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

🤷 Większość z nas ma jakieś kompleksy Są mniejsze i większe, ale żadnemu z nas nie są obce. 👎 Głównie dotyczą wyglądu,…

Opublikowany przez Patryka Tarachonia Niedziela, 22 sierpnia 2021

Co możesz zrobić z trądzikiem?

Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy jest inny. Dlatego należy znaleźć profesjonalnego dermatologa, a nawet jeśli znajdziemy 10-ciu pseudo-specjalistów, nie poddawać się i szukać dalej. Gdy byłem nastolatkiem, miałem całą twarz w krostach. Dzisiaj nikt tego nie pamięta, nie rozlicza mnie z tego, jak wyglądałem. Mimo wszystko pamiętam tamten czas. Jeszcze gorsza była sytuacja mojej koleżanki, która postawiła wszystko na jedną kartę i się wyleczyła.

Moja koleżanka długo leczyła skórę, ale ostatecznie poradziła sobie z problemem. Nie tylko trzymała się zaleceń specjalistki. We wspólnej współpracy z dermatologiem, po ok. pół roku całkowicie się wyleczyła. Co musiała robić?

  • Odpowiednia dieta. Musiała dostarczać organizmowi odpowiednie składniki odżywcze. Nie spożywała fast-foodów i pozostałego jedzenia, które zawierało chemię i inne niekorzystne składniki.
  • Unikanie używek. Trzymała się z daleka od osób, które nadużywają używek (papierosy, alkohol). Nawet nie przebywała z palaczami, alkoholu nie tknęła;
  • Stosowanie preparatów lub leków. Oczywiście takich, które dobrała je dermatolog. Niczego nie robiła na własną rękę.

Najważniejsze w leczeniu trądziku

W moim przypadku pomógł jakiś preparat, zakupiony w aptece. Stosowany każdego wieczoru również pozbył się krost z całej twarzy. Oczywiście nie wolno ich drapać ani wyciskać. Ewentualne blizny mam po ospie wietrznej. Poza tym w leczeniu trądziku nie można się poddawać. U jednych przechodzi z wiekiem, u innych potrzeba wsparcia zawodowego i odpowiedzialnego specjalisty. Ponadto należy być konsekwentnym. Masz wybór albo niezdrowy tryb życia, albo ładny wygląd i zdrowie. Stres również nie sprzyja zdrowiu, o czym również należy pamiętać.

Nie ukrywam, że mam bardzo ładnych przyjaciół, którzy wyglądają tak, ponieważ nie palą, nie piją, ani niczego nie biorą. W moim przypadku w nawiązywaniu relacji istotną rolę odgrywa punkt, aby osoba zdrowo żyła, nie miała uzależnień typu alkohol, nikotyna itd. a przy tym była pozytywną osobą. Nie toleruję osób, które próbują przekonywać, że coś jest dobre, skoro czegoś nie chcę. Tym sposobem, mając pozytywne i zdrowe towarzystwo, łatwiej nam trzymać z dala od ludzi, którzy namawialiby nas do małych grzeszków.

Zanim zdecydujesz się leczyć na własną rękę, lepiej przeanalizuj, czy nie lepiej byłoby zainwestować w dobrego dermatologa. Samodzielne leczenie, może nie przynieść skutków lub pogorszyć sytuację. Współpraca z dermatologiem, może przynieść lepsze efekty, niż może Ci się wydawać. Mimo wszystko należy pamiętać o jednym. Jeśli chcesz wyleczyć trądzik, musisz pogodzić się z wyrzeczeniami i nie wracać do złych nawyków. Przez taki krok, możesz stracić wszystko, nad czym pracowaliście z dermatologiem. Trądzik może wrócić, a wraz z nim inne problemy zdrowotne.

Kilka słów o ,,Przygotuj się na Start”!

Książka powstała z myślą o osobach, które od najmłodszych lat spotykały się z docinkami na swój temat. Poniżanie i obrażanie w szkole, strach przed wyjściem z domu, nienawiść do samych siebie, wynikający z braku akceptacji. Opisałem w nich swoje wnioski i przykłady z życia, aby uświadomić, że bycie ofiarą nie świadczą o naszej beznadziejności. Na końcu opowiadam o tym, jak spełniać marzenia. Zależy mi na pokazaniu, że nawet ktoś kto był nielubiany w szkole, może dużo osiągnąć i zostać kimś wyjątkowym. To nie brednie, takie jest życie, a ja chcę o tym opowiedzieć.

Jeśli jeszcze nie masz eBooka, możesz przeczytać darmowy rozdział. do którego dostaniesz dostęp po zapisie do Zamkniętej Listy. Możesz go zakupić przechodząc do Sklepu.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sandra
Sandra
3 maja 2023 18:41

Kupiłem atlas marzeń super sprawa!

Aleksandra
23 lipca 2019 09:48

Trądzik potrafi uprzykrzyć życie. Jednak z odpowiednim leczeniem można sobie z nim poradzić.
Ciekawy artykuł 😉

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x