Co stosować na trądzik młodzieńczy? Czy suplement diety na trądzik, jest dobrym pomysłem? Czy warto wykorzystywać preparaty i metody w leczeniu trądziku!

Trądzik powodem do wstydu? Jak wyleczyć skórę!

Co stosować na trądzik młodzieńczy? Czy suplement diety na trądzik, jest dobrym pomysłem? Czy warto wykorzystywać preparaty i metody w leczeniu trądziku!

Większość młodych osób boryka się z trądzikiem. Wśród młodych osób, wydaje się obrzydliwy, co wiąże się z tym, że jest odpychający dla rówieśników. W przypadku chłopaków nie jest jakimś wielkim powodem do kompleksów, lecz z dziewczynami bywa inaczej. Próbują zamaskować makijażem, szukają specyfików, które pomogłyby zwalczyć problem, a przy tym bardzo często płaczą z tego powodu w poduszkę.

Co można zrobić, żeby uporać się z trądzikiem i zadbać o siebie, aby nie wracał?

Zanim porozmawiamy o trądziku

Wiesz, że wydałem książkę ,,Przygotuj się na Start”? Tak jak opowiadam o różnych sytuacjach w książce, tak samo wygląda wiele treści na moim blogu. Będzie dużo moim dzieciństwie, tym co działo się w szkole, rodzinie i na podwórku. Na blogu dzielę się różnymi przemyśleniami, związanymi z poruszanymi w niej tematami. Dokuczanie w szkole, kompleksy i poczucie braku własnej wartości czasem wystarczą. Mimo wszystko nie oznacza to, że jesteśmy beznadziejni.

Skąd bierze się trądzik?

Postaram się wyjaśnić sprawę w taki sposób, jakbym tłumaczył koledze. Trądzikiem są pryszcze lub zaskórniki, które pojawiają się w wieku dojrzewania. Trądzik może pojawić się nie tylko na twarzy, ale również np. na plecach. Może pojawić się także u osób powyżej 20-stego roku życia. Powodem może być nieodpowiednia dieta lub nieprawidłowa praca gruczołów łojowych.

Trądzik zwykle pojawia się u nastolatków, ale nie tylko. Znam osoby, które miały z nim problem również po skończeniu studiów. Moją koleżankę z technikum obgadywano, a najgłupsze i najbardziej niewychowane osoby, potrafiły podejść i nawet zapytać wprost, dlaczego się zadaję z tak obrzydliwą osobą? U niektórych trądzik nie tylko przybiera postać różowych lub czerwonych krost, ale również żółtych lub wpadających w odcień zieleni mazi. Osobiście nie przeszkadzało mi to w przyjaźni, ale nie ukrywam, że byłem dumny z koleżanki, która wzięła sprawy w swoje ręce.

Sprawdź infografikę, którą dla Ciebie przygotowałem

🤷 Większość z nas ma jakieś kompleksy Są mniejsze i większe, ale żadnemu z nas nie są obce. 👎 Głównie dotyczą wyglądu,…

Opublikowany przez Patryka Tarachonia Niedziela, 22 sierpnia 2021

Co możesz zrobić z trądzikiem?

Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy jest inny. Dlatego należy znaleźć profesjonalnego dermatologa, a nawet jeśli znajdziemy 10-ciu pseudo-specjalistów, nie poddawać się i szukać dalej. Gdy byłem nastolatkiem, miałem całą twarz w krostach. Dzisiaj nikt tego nie pamięta, nie rozlicza mnie z tego, jak wyglądałem. Mimo wszystko pamiętam tamten czas. Jeszcze gorsza była sytuacja mojej koleżanki, która postawiła wszystko na jedną kartę i się wyleczyła.

Moja koleżanka długo leczyła skórę, ale ostatecznie poradziła sobie z problemem. Nie tylko trzymała się zaleceń specjalistki. We wspólnej współpracy z dermatologiem, po ok. pół roku całkowicie się wyleczyła. Co musiała robić?

  • Odpowiednia dieta. Musiała dostarczać organizmowi odpowiednie składniki odżywcze. Nie spożywała fast-foodów i pozostałego jedzenia, które zawierało chemię i inne niekorzystne składniki.
  • Unikanie używek. Trzymała się z daleka od osób, które nadużywają używek (papierosy, alkohol). Nawet nie przebywała z palaczami, alkoholu nie tknęła;
  • Stosowanie preparatów lub leków. Oczywiście takich, które dobrała je dermatolog. Niczego nie robiła na własną rękę.

Najważniejsze w leczeniu trądziku

W moim przypadku pomógł jakiś preparat, zakupiony w aptece. Stosowany każdego wieczoru również pozbył się krost z całej twarzy. Oczywiście nie wolno ich drapać ani wyciskać. Ewentualne blizny mam po ospie wietrznej. Poza tym w leczeniu trądziku nie można się poddawać. U jednych przechodzi z wiekiem, u innych potrzeba wsparcia zawodowego i odpowiedzialnego specjalisty. Ponadto należy być konsekwentnym. Masz wybór albo niezdrowy tryb życia, albo ładny wygląd i zdrowie. Stres również nie sprzyja zdrowiu, o czym również należy pamiętać.

Nie ukrywam, że mam bardzo ładnych przyjaciół, którzy wyglądają tak, ponieważ nie palą, nie piją, ani niczego nie biorą. W moim przypadku w nawiązywaniu relacji istotną rolę odgrywa punkt, aby osoba zdrowo żyła, nie miała uzależnień typu alkohol, nikotyna itd. a przy tym była pozytywną osobą. Nie toleruję osób, które próbują przekonywać, że coś jest dobre, skoro czegoś nie chcę. Tym sposobem, mając pozytywne i zdrowe towarzystwo, łatwiej nam trzymać z dala od ludzi, którzy namawialiby nas do małych grzeszków.

Zanim zdecydujesz się leczyć na własną rękę, lepiej przeanalizuj, czy nie lepiej byłoby zainwestować w dobrego dermatologa. Samodzielne leczenie, może nie przynieść skutków lub pogorszyć sytuację. Współpraca z dermatologiem, może przynieść lepsze efekty, niż może Ci się wydawać. Mimo wszystko należy pamiętać o jednym. Jeśli chcesz wyleczyć trądzik, musisz pogodzić się z wyrzeczeniami i nie wracać do złych nawyków. Przez taki krok, możesz stracić wszystko, nad czym pracowaliście z dermatologiem. Trądzik może wrócić, a wraz z nim inne problemy zdrowotne.

Kilka słów o ,,Przygotuj się na Start”!

Książka powstała z myślą o osobach, które od najmłodszych lat spotykały się z docinkami na swój temat. Poniżanie i obrażanie w szkole, strach przed wyjściem z domu, nienawiść do samych siebie, wynikający z braku akceptacji. Opisałem w nich swoje wnioski i przykłady z życia, aby uświadomić, że bycie ofiarą nie świadczą o naszej beznadziejności. Na końcu opowiadam o tym, jak spełniać marzenia. Zależy mi na pokazaniu, że nawet ktoś kto był nielubiany w szkole, może dużo osiągnąć i zostać kimś wyjątkowym. To nie brednie, takie jest życie, a ja chcę o tym opowiedzieć.

Jeśli jeszcze nie masz eBooka, możesz przeczytać darmowy rozdział. do którego dostaniesz dostęp po zapisie do Zamkniętej Listy. Możesz go zakupić przechodząc do Sklepu.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sandra
Sandra
3 maja 2023 18:41

Kupiłem atlas marzeń super sprawa!

Aleksandra
23 lipca 2019 09:48

Trądzik potrafi uprzykrzyć życie. Jednak z odpowiednim leczeniem można sobie z nim poradzić.
Ciekawy artykuł 😉

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x