Jak wyglądał kiedyś świat? W którym momencie zaczęliśmy gonić za bilbordem? Sprawdź jak technologia rządzi naszym życiem!

Kiedy technologia rządzi naszym życiem [UWAGA!]

Jak wyglądał kiedyś świat? W którym momencie zaczęliśmy gonić za bilbordem? Sprawdź jak technologia rządzi naszym życiem!

Ostatnio postanowiłem przystanąć, aby przyjrzeć się ludziom. Otaczał mnie sztuczny uśmiech, wymuszona radość i chęć przypodobania się innym. Brak szczerości, tylko wzrok wbity w ekrany. Każdy ma swój ekran, a po włożeniu słuchawek do uszu, nikt się nie liczy. Coraz bardziej technologia rządzi oraz odbiera dla nas to, co ważne! Czy możemy temu jakoś zaradzić? Dołącz do dyskusji pod poniższym tekstem.

Czy technologia rządzi Twoimi bliskimi?

Świat stał się nieuczciwy, nieczuły i samolubny. Nie można liczyć na wsparcie najbliższych, a co dopiero nieznanych nam twarzy. Nie wiesz, czy uśmiechnięta osoba faktycznie jest nastawiona pozytywnie, czy pod uśmiechem ukrywa zawiść? Myślę, że świat stał się fałszywy m.in. z powodu rozwoju technologii i gadżetów. Zwłaszcza telefonów komórkowych, które zamiast służyć do rozmowy, zaczęły prowokować walkę o lepsze zdjęcia na Instagramie.

Walczymy o ładniejszy przedziałek na dupie i mamy pretensję, że influencerzy sprzedają, a my nie. Gdyby nagle wszystkie nowinki technologiczne przestały działać, zaczęlibyśmy robić sobie operacje plastyczne, które naciągałyby nam kąciki ust. Sztuczny uśmiech miałby każdy z nas, a ci bez zabiegu wstydziliby się wyjść z domu.

Coraz łatwiej nami manipulować

Smutne jest to, że politycy mają narzędzia, dzięki którym w chytry sposób mogą nami manipulować. Wystarczy w mediach puścić kilka nowinek nawołujących do przemocy wobec grup społecznych, aby piąć się w górę w kampanii wyborczej. Gdyby twórcy popularnego portalu społecznego (typu Facebook), zechcieli wywołać chaos, nie musieliby się nawet trudzić.

Algorytm aplikacji (czyt. robot w postaci oprogramowania), mógłby straszyć, aby później nawoływać do przemocy. Użytkownicy telefonu nawet by się nie zastanawiali nad tym, co widzą. Po prostu zaczęliby się atakować w Internecie, a później wyszli z transparentami na ulice. W najgorszym wypadku doszłoby do buntów i mordów. Społeczeństwo nie nastawia się przeciwko sobie wyłącznie za pomocą technologii.

Chociaż coraz częściej zdanie innych ludzi nie ma dla nas znaczenia. Obyczaje przechodzące z pokolenia na pokolenie tracą na wartości. Wyśmiewamy rodziców mówiących nam, jak mamy żyć. Mimo tego, wciąż próbujemy sprostać schematom i oczekiwaniom społeczeństwa, wyświetlającego się nam w telefonie.

Jak technologia rządzi naszym życiem?

Bliscy (w tym rodzina, przyjaciele, najbliżsi znajomi), nie mają czasu ponieważ skupiają się na karierze. Budują domy, oddają się zawirowaniu obowiązków, a  gdy znajdują chwilę dla ludzi, których lubią, okazuje się, że ich od dawna nie ma. Po prostu też zamknęli się w swoim świecie pełnym oczekiwań i obowiązków, goniąc za idealnym schematem życia.

Lubię wracać do chwil, gdy mama opowiadała mi, jak wyglądał świat. Zdążyłem się w nim wychować (urodziłem się 1996 roku). Wtedy moje ciocie organizowały wspólnie obiady, a każdy każdego odwiedzał. Babcia regularnie odwiedzała swoje siostry, do których jeździliśmy.

Stół był sowicie zastawiony, a z ulicy było czuć, że ktoś oczekuje gości. Podwórka przy domach były wypełnione rodziną i przyjaciółmi, a przed domami były ławeczki na pogawędkę z sąsiadem.

Kiedyś bez technologii było inaczej, ale czy lepiej?

Czas płyną wolniej, chociaż wtedy ludzie też pracowali na lepsze czasy. Świat zaczął przyśpieszać z początkiem XII wieku. Z momentem rozwoju technologii i reklam wpajającym nam, że wszyscy musimy żyć w luksusie i dostatnim życiu. Niebywałe, jak za pstryknięciem palców, ludzie zaczęli zmieniać się w zombie, podziwiającymi bilbordy wypełnione seksem.

Chociaż ideał piękna zaczął nas zaślepiać, w praktyce został stworzony w programie komputerowym. Nagle wszyscy chcemy być dorośli, pamiętać o etykiecie i mieć własny dom. Zrobić karierę, osiągnąć sławę i umrzeć samotnie na raka, którego nabyliśmy jedząc śmieciowe jedzenie, ponieważ czas i praca były ważniejsze.

Czy technologia rządzi Twoimi bliskimi? Jak możemy temu zaradzić? Napisz swoje zdanie poniżej w dyskusji! :/

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz
Dariusz
9 stycznia 2022 09:32

technologia ma za duży wspływ na nasze zycie i wybory. Manipulowane są wybory narzucane produkty których nie potrzebujemy jesteśmy straszeni i wykorzystuje się nasze emocje w celu reklamowania produktow. to ciche bandyctwo

Shopping Cart
2
0
Would love your thoughts, please comment.x