Unsplash.com

Jak wykorzystać wolny czas w domu? Gdzie warto wyjść i jak zorganizować sobie czas? Co ciekawego można robić w domu, zapominając o nudzie!

Gdy za oknem gorąco, a w domu nie idzie wytrzymać, jest kilka prostych rozwiązań czy to mieszkając w domu czy bloku. Wiele sposobów na nudę na Ciebie czeka. Jeżeli chcesz przetrzymać największe gorąco w ciągu dnia, wystarczy trochę ambicji i chęci aby nie było tak źle!

Przy okazji przypomnijmy pozostałe teksty, będące świetną podpowiedzią. Poznaj wszystkie pomysły na wolny czas na nudę w gorące lato!

Pomysły na wolny czas w domu

Możesz się z tym nie zgodzić, ale w domu zawsze jest coś do zrobienia. Czasem odkładanie na inny termin zadań lub coś co wymaga zrobienia, a brakuje nam jedynie podejścia i przekonania w powodzenie.   Proponuje również uprzątnięcie sobie kąta w piwnicy. Zrób warsztat mechaniczny, modelarski czy bukietowy. Możesz również zebrać energię i zrobić własne sadzonki czy zbudować swój pierwszy profesjonalny model helikoptera. Z pomocą przychodzi DIY, dzięki któremu poznasz powody tworzenia czegoś samemu. Poznasz pomysły i sugestie.

Im jesteśmy młodsi, kwiaty inaczej kwitną. Lato wygląda inaczej i pachnie w inny sposób– Patryk Tarachoń   Sugerowałbym odstawienie urządzeń elektrycznych, pogarszający nasze zdrowie. Z drugiej strony sugeruję znalezienie szkoły czy informacji o tym gdzie możemy załatwić sprawy urzędowe lub inne, również zwlekane od jakiegoś czasu. O szkołach więcej przeczytasz w ,,Czym się kierować wybierając szkołę„.   Marzenia nie zawsze będą tak realne do spełnienia jak w tym momencie. Dlatego nie zwlekaj i spróbuj swoich sił w czymś co od dawien dawna chcesz robić.

Czas wyjść na zewnątrz i dobrze się bawić!

Gdy już słońce przestanie tak męczyć, udar, poparzenie słoneczne lub odwodnienie nas ominął, warto spróbować wyjść na rower. O tym ,,Dlaczego opłaca się jeździć rowerem”, pisałem już jakiś czas temu, ale wciąż jest to artykuł nie tracący na aktualności.   Pływanie w jeziorach, rzekach. Wyjścia na rolki, deskorolki, spacery czy inne aktywności są rewelacyjnym sposobem na wspólny czas i wystarczający powód, by zebrać kolejną porcję wspomnień. Dlaczego nie zagrać w piłkę, koszykówkę, siatkówkę czy nawet kapsle?

Czyń co zechcesz, ale pamiętaj o jednym. Odpowiadasz za siebie, nie licz na pomoc. O tym jak kiedyś spędzało się czas, w jaki sposób się bawiliśmy latami bez znaczenia na temperatury opisałem w ,,Jak kiedyś spędzaliśmy razem czas„. Niezwykle wartościowy dla mnie tekst, ponieważ wspominam swoje dzieciństwo. W sumie dziś też moglibyśmy tak organizować sobie czas, poza grillem ze znajomymi.   Tak na marginesie dlaczego nie? Możesz przecież zaprosić znajomych na obejrzenie filmu, zorganizowanie posiadówki czy domówki na ogromną skalę! Tak serio zanim skończymy warto pamiętać o bezpieczeństwie!

Lista rzeczy do zrobienia

  1. Odkrywanie fajnych miejsc;
  2. Pływanie w strzeżonym miejscu
  3. Czytanie książek w parku
  4. Wyjścia z przyjaciółmi do popularnych miejsc
  5. Zmiana wizerunku
  6. Poszukiwanie pasji
  7. Uprawianie sportu
  8. Realizowanie marzeń
  9. Udział w wolontariacie
  10. Organizacja spotkań dla przyjaciół

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Nie byłbym sobą gdybym o tym nie wspomniał. Picie odpowiedniej ilości wody, spożywanie wartościowych produktów i unikanie słońca jest niezwykle ważne. Pamiętaj również o innych zagrożeniach jak przykładowo sprawdzanie czy do posiłku czy napoju nie trafił żaden owad. Taka pszczoła czy szerszeń może spowodować wiele problemów. Wśród niebezpieczeństw czyhających w trawach są również kleszcze.

W taką pogodę alkohol może sprawić, że poczujesz się lepiej, ale nie zachęcam do tego typu rozwiązań. Na dłuższą metę eksperymenty z procentami nie tylko mogą przysporzyć problemy. Na temat moich doświadczeń napisałem ,,Wywoływanie odczuć i sytuacji alkoholem„.   Postępuj mądrze i z rozwagą. Nawet jeżeli jesteś w otoczeniu samych idiotów, pamiętaj, że lepiej zostać nazwanym „frajerem” niż skakać na główkę lub popisywać się. Innym może się udać, a Ty zostaniesz kaleką do końca życia. Dlatego pamiętaj o swoim bezpieczeństwie, oraz aby pamiętać ten czas z osobami z którymi warto go spędzić. O tym ,,Jakimi ludźmi powinniśmy się otaczać” tudzież „Dlaczego warto zrobić krok do ludzi” przeczytasz klikając w tytuły.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.