Unsplash.com

Sposób na ludzi proszących o pieniądze!

Czy dawanie pieniędzy potrzebującym jest dobrym rozwiązaniem? Jak podchodzić do bezdomnych lub zaniedbanych ludzi? Czy pomaganie przynosi nam korzyści? Rewelacyjny sposób na osoby proszące o pieniądze, łamiący mity dla obu stron!

Życie potrafi zaskoczyć, zmieniając tym samym podejście do wielu spraw. Przede wszystkim do innych ludzi. To właśnie oni mają na nas największy wpływ pod kątem wyborów, i postrzegania otaczającego świata. Tak jest też w przypadku osób potrzebujących i bezdomnych. Jeżeli męczą Cię zaczepiający ludzie, proszący o pieniądze, poznaj sprawdzony sposób osoby, którą niezwykle cenię.

 

Z rozsądkiem czy sercem?

Ostatnim razem siedząc z przyjaciółką, chwilę po poczęstowaniu biednej Pani bułkami, przeszliśmy do tematu osób bezdomnych, potrzebujących. Uświadomiła mi dlaczego z chłopakiem nigdy nie dają pieniędzy.Ewentualne pytają – czy będzie pan/pani tutaj za 10-20 minut, po czym idą do sklepu aby zakupić kilka produktów spożywczych.

 

>>> Poznaj osoby którym możesz pomóc

 

Nigdy nie dają pieniędzy. Dlatego też poczęstowała bułką osobę, która nas zaczepiła w celu poproszenia o kilka złotych. Wychodzi z prostego założenia. Nie ocenia człowieka, ale jeżeli potrzebuje to zrobi zakupy sama, po czym podaruje potrzebującego.

 

Nie wszyscy bezdomni są tacy sami…

Przyjaciółka opowiedziała mi pewną historię, którą chciałbym Wam przedstawić. Był ciepły lipcowy wieczór. W parku na białostockich plantach było mnóstwo osób, które to korzystały z pogody. Jak zawsze szukała ze swoim partnerem wolnej ławki, aby mogli odpocząć, posiedzieć, porozmawiać, pośmiać się.

Dość tłoczne alejki nie ułatwiały zadania, nawet pomimo godziny dziewiętnastej na zegarze. Kiedy zrezygnowani chcieli iść po schodach aby poszukać miejsca trochę dalej, chłopak zwrócił uwagę na mężczyznę który stał przy ławce znajdująca się najbliżej schodów.

 

,,Osoba która naprawdę potrzebuje pomocy
Nie pogardzi kromką chleba oraz modlitwą
Dlatego zawsze proponuję to zamiast pieniędzy”

 

Mężczyzna miał na oko trzydzieści lat, dość zadbany. Jedyne co ich niepokoiło to fakt, iż w pobliżu stał rower z wieloma reklamówkami, a sam osobnik mył zęby.

– Zaczęliśmy się poważnie zastanawiać czy nie potrzebuje pomocy. Bardzo długo zbieraliśmy się w sobie aby zadać pytanie ,,czy w czymś możemy pomóc”, aż w końcu postanowiliśmy podejść. – wyraziła mi przechodząc dalej.

 

>>> Wolontariat to nie taki zły pomysł

 

Zadała pytanie czy mężczyzna będzie w tym samym miejscu za około 15-20 minut, na co mężczyzna odpowiedział, że chce zaraz jechać. Zastanowił się czemu z jakiego powodu zależy nam aby został. Powiedzieli mu, że chcieliby mu kupić jedzenie, bo chyba jest mu potrzebne.

 

,,W tym momencie serce mi ściskało z nerwów
Nie wiedziałam czy zostanę wyśmiana, zrugana,
czy raczej obrażę kogoś kto nie potrzebuje pomocy”

 

Jednak łez zdecydowanie się nie spodziewała. Mężczyzna miał łzy w oczach. Powiedział że jest wzruszony naszą dobrocią, jednak zagubił się w życiu i musi odnaleźć drogę. Zadał jeszcze jedno pytanie – czy wierzą. – po twierdzącej odpowiedzi jedyne o co poprosił to, modlitwę.

– Gdy to usłyszałam, rozpłakałam się, oraz gorąco zapewniłam że będę się modliła. Kiedy po krótkim pożegnaniu powoli szliśmy w swoim kierunku, kątem oka zauważyliśmy że mężczyzna wznosi ręce do nieba modląc się ze łzami w oczach. Płakałam razem z chłopakiem, a modlę się codziennie już od półtora roku za człowieka, który po prostu zagubił się w życiu, poszukując właściwej drogi. Osoba która naprawdę potrzebuje pomocy nie pogardzi kromką chleba oraz modlitwą. Dlatego zawsze proponuję to zamiast pieniędzy – kontynuowała, nie ukrywając wzruszenia.

Czy dawanie pieniędzy potrzebującym jest dobrym rozwiązaniem? Jak podchodzić do bezdomnych lub zaniedbanych ludzi? Czy pomaganie przynosi nam korzyści? Rewelacyjny sposób na osoby proszące o pieniądze, łamiący mity dla obu stron!

Decyzja zawsze należy do Ciebie!

To czy chętnie pomożesz, czy wolisz ominąć takiego człowieka jest Twoją sprawą. Możesz nie mieć czasu i wychodzić z założenia, że poratujesz kilkoma złotymi. Być może uważasz osoby źle ubrane, brudne oraz proszące o pieniądze za żuli i alkoholików, ale pamiętaj. Nie znasz historii tego człowieka, nie wiesz co przeszedł i dlaczego odważa się na krok w Twoim kierunku.

Sposób koleżanki jest najlepszy. Jeżeli masz pieniądze, poproś o poczekanie kilku minut, idź zwyczajnie nawet po tę jedną bułkę i butelkę wody mineralnej. Jeden spanikuje i być może ucieknie, drugi poczeka i będzie wdzięczny.

 

>>> Warto pomagać, ale wtedy gdy tego chcesz

 

Jeśli masz jakieś niepotrzebne rzeczy, zawieś do domu pomocy osobom bezdomnym, schroniska czy gdziekolwiek gdzie mogą się przydać. To jest dodatkowy kłopot, ale pomoc może okazać się ciekawą lekcją dla Ciebie, a przy tym niezwykle istotną dla kogoś kto nawet nie spodziewa się zauważenia.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
sprzedajebolubie.pl
sprzedajebolubie.pl
11 kwietnia 2018 18:35

Problemem jest to, że dziś ci naprawdę potrzebujący mieszają się z tymi, którzy z żebrów zrobili sobie biznes, bardzo dochodowy zresztą.

Anonimowy
Anonimowy
10 kwietnia 2018 09:05

pomaganie nadgorliwcom odpadam

Ewa Górka
9 kwietnia 2018 18:35

Trzeba pomagać ale rozsądnie 🙂
Pozdrawiam Eva

Jolanta
Jolanta
9 kwietnia 2018 13:09

Zawsze idę i pozwalam takiej osobie wybrać co chce. Jeżeli nie to sama idę i coś kupuję ale nigdy nie daję pieniędzy.

Aneta
9 kwietnia 2018 10:33

Racja. Osoba która potrzebuje pomocy nie odmówi – kolokwialnie mówiąc – kromki chleba. Ale też często jest to osoba, która nie ma odwagi zapytać o pomoc. Warto się rozejrzeć i dostrzec takie osoby. Super wpis.

Paulina Radziszewska
8 kwietnia 2018 16:04

Przepiękna historia. Bardzo cenię takich ludzi, którzy pomagają. Ostatnio idąc do sklepu zaczepiła mnie kobieta prosząc o złotówkę na bułkę. W pracy nie zjadłam kanapki, więc ją jej oddałam. Ona mi podziękowała i odeszła. Również jestem za tym, aby kupować jedzenie niż dawać pieniądze.

Shopping Cart
12
0
Would love your thoughts, please comment.x