Unsplash.com

Czym wyróżnia się prawdziwy pasjonat w swojej dziedzinie? Jak prawidłowo podchodzić do swoich hobby i pasji aby to miało sens? Czyli wszystko co warto wiedzieć dążąc do wyznaczonego celu? Dyscyplina wśród sportowców!

Podejście do życia jest niezmiernie ważne. Wielokrotnie staram się poprzez to miejsce wyjaśnić jak pozytywne podejście do siebie jest ważne. Dziś opowiem przez chwilę o moim kumplu którego miałem okazję poznać jakiś czas temu. Czym się wyróżnia i czym mi zaimponował?

Jakim człowiekiem jest pasjonat?

Będziesz prawdopodobnie w takim samym szoku jak ja. Na początku jednak zadajmy sobie pytanie: czy cel jest rzeczywiście najważniejszy? Poznałem go zupełnie przypadkiem. Mieliśmy wspólną pracę do wykonania i oczywiście jak to w pracy dużo się też rozmawia aby czas szybciej płyną. Bez ceregieli zwróciłem uwagę na jego wygląd. Jest zadbany, wyćwiczony i dobrze zbudowany. Na początku pomyślałem sobie, że pewnie jak inni chodzi na siłownię dla szpanu, ale powiedział coś co wiele osób powinno usłyszeć bez znaczenia na to kim są i jakie mają cele w swoim życiu.

Autentyczne myślenie godne podziwu!

  Ćwiczy ponieważ jak mówi ,,sport to mój styl życia”. Jest Jego pasją i prowadzenie diet, bywanie na siłowni i nowinki z dziedziny sportu i zdrowego trybu życia mieszczą się w zainteresowaniach. Jak nam powtarzał, robi to dla siebie, dlaczego?Inwestycja w siebie jest najlepszą inwestycją jaką możesz zrobić w życiu. Dlatego właśnie ćwiczę, dbam o siebie. Sport to mój styl życia.

Podejście jakie ma do siebie jest naprawdę godne podziwu. Regularnie spożywa przygotowane posiłki. Bywa na siłowni, nie pali, a jeżeli wypije to okazyjnie. Wkłada to w całe serce, a najlepsze jest to, że jak mówi ,,robię to co kocham, a to jak wyglądam jest skutkiem ubocznym”. Czyli czysto teoretycznie nie ćwiczy dla samego wyglądu i sprawności, ale radości jaką mu to daje i satysfakcji z siebie oraz rzecz biorąc efektu pracy nad sobą. Taki skutek uboczny jest najlepszym jaki może nas spotkać.

Jak to ma się do Twoich pasji?!

Nie będę ukrywać, że kumpel jest zwyczajnie przykładem tego jak wygląda zdrowe podejście do swojej pasji. Przykładowo nawet jeśli nikt nie chce oglądać rzeźb artysty się nie liczy. Radość powinno sprawiać samo tworzenie. Gdybym nawet nie miał czytelników, a blogi które tworzę były omijane, dalej bym pisał. Nawet jeśli zdjęcia fotografa nie wygrywają w konkursach, nie są brane na wystawy, nie stawia autora w świetle amatora czy beznadziejnego twórcy zdjęć.Bywa, że czasem się poddajemy, nie widzimy efektówJednak to czas i podróż do celu jest najlepszą zabawą– Patryk Tarachoń

Właśnie tak powinno być. W pierwszej kolejności robić powinniśmy coś z własnej pasji i rozwijać się dla siebie samych. Szacunek i dowartościowanie tudzież zainteresowanie jest w pewnym rodzaju skutkiem ubocznym.

Może spróbuj tego?

Unsplash.com / Patryk Tarachoń

Jeśli nie radzisz sobie z kompleksami lub spotyka Cię poniżanie w szkole, odezwij się do mnie oraz wypełnij ćwiczenia, które dla Ciebie przygotowałem. 

Wiele lat temu, uporałem się ze swoimi wadami i komentarzami na swój temat. Pomimo wszystko postanowiłem o tym mówić i wspierać tych, którzy są poniżani lub wciąż nie potrafią uporać się ze swoimi defektami.

Wypełnij ćwiczenia

Z powyższymi ćwiczeniami, być może będzie Ci dużo łatwiej uporać się z tym co nie pozwala uwierzyć w siebie. Dołożę też wszelkich starań, aby pokazać Tobie, jak dużo znaczysz i dlaczego nie powinieneś mieć kompleksów. Zrobię wszystko, aby ułatwić Ci zrozumienie co się dzieje i jakie zachowania prowokują ludzi do poniżania Ciebie.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.