Unsplash.com

Tak da się tylko z przyjaciółmi…

Jak wygląda przyjaźń wielu osób? Co wspólnie robią prawdziwi przyjaciele i jak na siebie wpływają? Jak wspólnie spędzać czas z przyjaciółmi!

Wiesz jak dużo są wstanie dać dla Ciebie najbliżsi przyjaciele i znajomi? Oczywiście nie mówię o tych co sprawiają tylko przykrość i dają powody do łez i zmartwień. Tacy z którymi możesz czuć się spokojnie, bezpiecznie oraz od czasu do czasu poszaleć. Mowa oczywiście o tych osobach z klasą, humorem ale i dojrzałością.

Poznaj powody dla których warto się z takimi przyjaźnić i jak z nimi zorganizować sobie czas!

 

Czy masz prawdziwego przyjaciela?

Prawdziwi przyjaciele nie zawsze muszą się dogadywać, wielokrotnie mogą się kłócić, ale właśnie te różnice czasem ich zbliżają. I chociaż mogliby wymienić wiele różnic, szczerze mówiąc często są bardzo do siebie podobni.

Sprawdź też ,,Czym wyróżnia się prawdziwa przyjaźń”. Tam podobnie opisuję przyjaźń, ale od strony kim jest prawdziwy przyjaciel, czym się różni jeden przyjaciel od całej grupy przyjaciół oraz jak wygląda damsko-męska przyjaźń, a męsko-męska.

 

Przyjaciele dają to czego nikt inny

Jest pewien rodzaj szaleństwa który wypada tylko wśród znajomych. Przecież przy dziewczynie wszystkiego nie powiesz, wśród rodziny tak samo. Tylko z przyjaciółmi możesz robić wiele szalonych rzeczy.

Swoich ściągałem z dachu bo się założyli, że nie wejdą. Naprawialiśmy zerwany z sufitu żyrandol i szaleliśmy na Juwenaliach. Z nimi zrobiłem najbardziej szalone imprezy i pokazaliśmy pazury gdy pojawiało się zagrożenie.

 

Z nimi nauczysz się pić?

Nie zachęcam do używek, a tym bardziej do spożywania alkoholu w nadmiernych ilościach. Mimo wszystko własnie z przyjaciółmi nauczyłem się pić. Chociaż szczerze mówiąc nie tylko. Byłem z różnymi ludźmi w towarzystwie i rzeczywiście, warto uczyć się pić z głową, a z nikim innym lepiej jak nie przyjaciółmi?

 

Kłótnie i nauczki

Przyjaciele = pokora. Czasem przemilczą i zrozumieją, jednak prawdziwi mówią otwarcie co jest niedobre. Niejednokrotnie usłyszysz uwagę czy krytykę, ale najczęściej właśnie od nich warto wziąć ją na klatę i przemyśleć. Niejednokrotnie się nie dogadacie, pokłócicie, a kilka dni później będziecie nawijać jak gdyby nic. Takie już są warunki przyjaźni.

 

Najlepsze wakacje

W ubiegłym roku pojechaliśmy we czwórkę pod domki letniskowe na kilka dni. Było niesamowicie i muszę przyznać, że to były najlepsze wakacje (oprócz tych z rodzicami, ale to zupełnie inny rodzaj zabawy). Pływanie w zimnej wodzie tuż przed zapowiadaną burzą, spacery wśród świetlików z dziewczynami oraz wypad na zwiedzanie zamku w którym przez przypadek zaszliśmy do zamkniętych komnat, także ekstra!

 

Jak wspólnie spędzać czas

Postaram się podrzucić kilka sprawdzonych pomysłów. Tylko uprzedzam, każda grupa jest inna. Trudno dogodzić wszystkim i nie warto narzucać swoich przekonań. Nie wszystkim to pasuje (uwierz mi na słowo, sprawdzałem :P). Każdy z punktów jest linkiem, także wystarczy nacisnąć aby przeczytać więcej.

 

Jak kiedyś spędzaliśmy dzieciństwo?

To jak w dzieciństwie spędzaliśmy razem wspólny czas, może być ciekawe również dla innych. Nie mówię aby przesiadać na placach zabaw, wieszać się na trzepakach i biegać dzwonić sąsiadom domofonami. Chociaż podejrzewam, że ogromną frajdą byłoby wrzucenie do klatki takiego „kapiszona” co robi huk (tak, wpadło nam to kiedyś do głowy). Można choćby pogadać o tym co się robiło i właśnie tak wspólnie spędzić czas.

Najlepsze na nudę w domu

Bardzo często organizujemy sobie wspólny czas w domach. Spotykamy się obejrzeć film, posłuchać muzyki czy zwyczajnie porozmawiać. Możecie razem w coś zagrać, zorganizować grill czy wyjechać za miasto nad rzekę czy zwiedzić park.


Zabierz przyjaciół poza horyzont

Nie pomijasz fragmentów? W takim razie wiesz o wspólnych wakacjach. Właśnie w ubiegłym roku pojechaliśmy szaleć w zimnym jeziorze, zrobić sobie grilla, zwiedzić zamek, szaleć i robić wszystko czego już w obecnym roku nie mamy czasu robić.

Na wakacje nad jezioro

O ile pamięć mnie nie myli, dwa lata temu też pojechaliśmy na wakacje. Po drodze dużo się nauczyliśmy i to było chyba najlepsze w tym całym czasie. Wspólne zamieszkanie nawet przez kilka dni dużo mówi o ludziach z którymi się mieszka. Sprawdź gdzie warto pojechać klikając punkt w którym się znajdujemy. 🙂 Przy okazji jeżeli chcesz sprawdzić ,,Jak wyglądają wakacje na Mazurach” serdecznie zapraszam do relacji. Ostatni dzień wakacji też może być ciekawy. W ten sposób można spędzić jednak większość roku jak w tekście ,,Tak spędź ostatni dzień wakacji„.

Czego nie robić idąc na imprezę – TOP5

Oczywiście warto się pilnować i być gotowym na wszystko. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Dlatego lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność.

Cel organizacji festynów

Możecie również wybrać się na festyn czy imprezę miejską. Poznać miejscowe zespoły, zjeść watę cukrową czy wybrać się zwyczajnie na koncert. Więcej w następnym punkcie.

Zorganizujcie domówkę

Organizacja wspólnej imprezy jest najlepszym rozwiązaniem. Nie ma to jak zakrapiana impreza przygotowana wspólnie z najlepszymi przyjaciółmi.

 

Jeżeli jeszcze nie masz przyjaciela, pamiętaj!

Powinieneś się nie martwić. Przecież jeszcze wiele przed Tobą. Najważniejsze to otworzyć się na innych. O tym pisałem w artykule ,,Dlaczego warto zrobić krok do ludzi„. W nim pisałem ile tracimy siedząc w domu, jak strach przed ludźmi na nas wpływa i co robić aby nie bać się wyjść do ludzi.

Jeżeli obawiasz się podejść do ludzi, popełniasz błąd. Sprawdź również ,,Dlaczego nie musisz pasować do innych” gdzie staram się zwrócić uwagę na istotne szczegóły.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kasjana
Kasjana
4 kwietnia 2020 19:59

Witam ,znalazłam blog przez przypadek na ddob i nie żałuje ! Z obawy że zgubię go w gąszczu spamu staram się przeczytać wszystkie ciekawe artykuły teraz ,naprawdę interesujące i przydatne treści. Powodzenia życzę 🙂

Kasjana
Kasjana
4 kwietnia 2020 19:56

Witam znalazłam twojego bloga dzięki ddob i nie żałuje ! Bardzo mi się tu podoba i z obawy że utracę go w gąszczu spamu próbuje od razu przeczytać dostępne artykuły ,bardzo ciekawe i przydatne treści 🙂

Anonimowy
Anonimowy
7 marca 2018 11:38

Ze swoimi przyjaciółmi dużo szaleliśmy ale teraz dzieci mają pracuja nie mają czasu. Bardzo żałuję że to co było nie wróciło. I pewnie już nigdy nie będzie jak dawniej. Szkoda bo mogłoby być jeszcze fajnie.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
8 marca 2018 19:13
Reply to  Anonimowy

U mnie jest podobnie. Dzieci, praca, zmiana myślenia dzięki czemu nasze kontakty słabną, ale nie jest też aż tak źle. Z dobrymi przyjaciółmi można nad tą relacją popracować.

Anonimowy
Anonimowy
1 marca 2018 12:01

Bez przyjaciela jest ciężko. Fajowo mieć z kim wyjść, posmiac się, zwierzyc z czegoś. �� Taki ktoś jest bardzo potrzebny.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
3 marca 2018 11:31
Reply to  Anonimowy

Fakt, przyjaciel potrafi urozmaicić nasze życie.

Anonimowy
Anonimowy
7 marca 2018 10:38

Ze swoimi przyjaciółmi dużo szaleliśmy ale teraz dzieci mają pracuja nie mają czasu. Bardzo żałuję że to co było nie wróciło. I pewnie już nigdy nie będzie jak dawniej. Szkoda bo mogłoby być jeszcze fajnie.

Anonimowy
Anonimowy
1 marca 2018 11:01

Bez przyjaciela jest ciężko. Fajowo mieć z kim wyjść, posmiac się, zwierzyc z czegoś. �� Taki ktoś jest bardzo potrzebny.

Shopping Cart
12
0
Would love your thoughts, please comment.x