Jak poznać kogoś nowego? Co jeśli zostaniesz singielką lub singlem na zawsze? Czy singiel z wyboru ma łatwo!

Singiel z wyboru – czy to łatwe?

Jak poznać kogoś nowego? Co jeśli zostaniesz singielką lub singlem na zawsze? Czy singiel z wyboru ma łatwo!

Jeszcze przed premierą książki „Zdobywcy Serc” otrzymywałem wiadomości dotyczące kwestii sercowych. Po premierze wiadomości przybyło jeszcze więcej, ale najczęściej przejawia się jedno pytanie – co jeśli zostanę singielką/singlem na zawsze? Czy jako singiel z wyboru jest łatwiej? Na to pytanie będziemy dziś szukać odpowiedzi, także odwiedź sekcję dyskusji pod tekstem.

Gdzie poznać drugą połówkę?

Książka „Zdobywcy Serc” od początku nie miała uczyć technik podrywu, a dbania o relację, którą już się tworzy. Mimo to opisałem w książce kilka sposobów i metod, dzięki którym poznasz kogoś, z kim stworzysz krótką lub dłuższą przygodę.

Chociaż różnego rodzaju grup, serwisów i portali randkowych nie brakuje, najlepsze jest zmienienie podejścia i przełamanie lęku przed podejściem do kogoś, kto nam się podoba. Można zadać pytanie o godzinę, czy drogę, aby łatwiej przejść do zapoznania.

Z doświadczenia wiem, że nie było to dla mnie łatwe ani w gronie przyjaciół, ani tym bardziej gdy byłem sam w klubach. Z czasem gdy przestaje nas obchodzić, w jaki sposób zostaniemy odebrani, zagadanie kogoś przychodzi zdecydowanie łatwiej. Zatem moim zdaniem mniej analizowania i więcej odwagi, a będzie prościej i skuteczniej.

Dowiedz się więcej z książki „Zdobywcy Serc”, w której znajdziesz odpowiedź na to i pozostałe kwestie dotyczące relacji damsko-męskich.

Pamiętasz, jak to jest kochać?

Jak to się mówi, zasmakowałem przygody, zauroczenia i miłości. Z perspektywy czasu wiem, że związek wymaga wielu kompromisów, pójścia na ugody i przemilczenia własnych uczuć. Wniosek nasuwa się jeden – nie spotkałem osoby, przy której w pełni mógłbym być sobą, skoro musiałem odpuszczać.

Niestety przemilczamy swoje potrzeby w dzieciństwie, w gronie przyjaciół oraz w związkach. To nieodłączny element naszego życia – uczenie się kiedy należy coś powiedzieć, a kiedy nie. Musimy też wiedzieć, kiedy powinniśmy się odezwać, a kiedy odpuścić. To kwestia nie tylko wychowania, ale umiejętności życia w społeczeństwie.

Czy na pewno kogoś potrzebujesz?

Po kilku randkach, błędach popełnionych w klubach i nieudanych relacjach, dotarło do mnie, że muszę przeanalizować kilka kwestii. Dotąd musiałem dostosowywać się do partnerki, a od momentu gdy jestem sam, nie zmuszam się do bycia z kimś na siłę, dlatego, że ta druga strona tego chce.

Musiałem określić swoje priorytety, ponieważ potrzebuję mieć jasny harmonogram miesiąca, aby wyrobić się z pracą, zobowiązaniami oraz pasjami. W tym wszystkim dla zdrowia psychicznego potrzebuję czasu dla siebie. Oprócz tego dotychczas nie miałem możliwości samodzielnie wyjechać, ponieważ związki był priorytetem.

Singiel z wyboru – czy to trudna decyzja?

Kolejnym powodem, dla którego zdecydowałem zostać singlem przez jakiś czas, jest brak czasu na zaangażowanie się w dłuższą relację, a także kilka planów, które czuję, że są łatwiejsze do zrealizowania w pojedynkę, niż z drugą połówką, która niestety musiałaby mieć głos w podejmowaniu wspólnych decyzji. Na omawianie szczegółów nie mam zbytnio czasu, więc wolę podejmować decyzję samodzielnie.

Jestem też na etapie życia, w którym szanuję swoją przestrzeń i nie chcę podejmować większości decyzji wspólnie. Ta swoboda i możliwość robienia tego, co czuję, że mnie uszczęśliwia bez konsultacji z nikim, jest obecnie niezbędna.

Czy to podejście jest zdrowe?

Oczywiście, że nie. Im dłużej jest się singlem z wyboru, tym bardziej przyzwyczajamy się do wygody. Bez większego trudu przychodzi odtrącanie wartościowych osób, a przy tym bardziej doszukuje się wad w potencjalnej partnerce lub partnerze, aby nie musieć niczego zmieniać na siłę.

Zaletą jest to, że jeśli nie będziemy zamknięci na miłość, w tłumie dostrzeżemy kogoś, o kogo warto zawalczyć. Nie wiemy kiedy czyjś uśmiech, obecność i radość sprawi, że się zakochamy. Niektórych kwestii w życiu nie da się zaplanować, dlatego nie warto zamykać się na miłość, ale jak to mówią – ufaj, ale sprawdzaj.

Popierasz to podejście? Czekamy na Twoje zdanie w tym temacie. Dołącz do nas w sekcji dyskusji! 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x