Skąd pomysł na zorganizowanie sesji z 18 kobietami? Sesja portretowa autorstwa Moniki Dudzik w Varsovia Apartamenty! Zobacz reportaż!

Skąd pomysł na zorganizowanie sesji z 18 kobietami? Sesja portretowa autorstwa Moniki Dudzik w Varsovia Apartamenty! Zobacz reportaż!

W piątek (21 sierpnia 2020), odbyła się charytatywna Sesja portretowa autorstwa Moniki Dudzik. Celem sesji jest organizacja wernisażu, aby pomóc 2-letniej Paulinie, która urodziła się z wadą wrodzoną i potrzebuje naszego wsparcia. Dołącz do wydarzenia i weź udział w dyskusji pod tekstem!

Piękna inicjatywa

Pomaganie jest piękne, stąd też pomysł, aby zebrać fundusze na leczenie Pauliny, u której stwierdzono hemimelię strzałkową. Choroba polega na niewykształceniu się kości strzałkowej, co jest powodem wady lewej stopy. Operacja dotyczy koślawości kolana, biodra, skrócenie kości uda oraz kości podudzia.

Jeśli uda się zebrać całą sumę, zabieg odbędzie się na Florydzie. Dziewczynce grozi wózek inwalidzki, amputacja i proteza. Żeby uchronić dziewczynkę, zależy nam na zebraniu 500 tys. złotych na niezbędną operację. Czasu na zebranie całej kwoty pozostało niewiele, zbiórka kończy się 22 września 2020 roku.

Przesłanie sesji

Z wielu powodów oczekuje się od kobiet nienaganności wynikającej z bycia matką. Wielu kobietom nieobca jest krytyka, pouczanie, czego efektem jest narzucanie presji bycia idealnymi. Z tego powodu kobiety często przestają myśleć o samych sobie, aby sprostać oczekiwaniom społeczeństwa. Niezależnie od doświadczenia w byciu matką, a także budowy ciała czy wieku, kobiety mają prawo do bycia sobą. Tematem sesji jest pokazanie, że nigdy nie powinniśmy zapominać o samych sobie.

Sesja portretowa i wernisaż

Sesja portretowa autorstwa Moniki Dudzik odbyła się w hotelu Varsovia Apartamenty. W profesjonalnej sesji zdjęciowej wzięło udział 18 kobiet. Zostały pomalowane przez artystów make-up, a następnie stanęły przed obiektywem Moniki Dudzik.

Zdjęcia z wystawy zostaną przedstawione na wernisażu (18 września 9 października 2020 godz. 19:00) w galerii Nowa Stacja, a pieniądze z wystawy w całości zostaną przekazane na leczenie Pauliny. Obecnie na liczniku mamy zebrane 420 tys. złotych. Chociaż pozostało niewiele, to wciąż mało, aby zebrać całą sumę 500 tys. złotych.

Zaangażowanie ma moc

Do moich zadań należało przygotowanie reportażu i relacjonowanie przebiegu sesji w kanałach social-media. Organizatorką sesji jest Anna Chomiak, autorka bloga NieidealnaAnna.pl, oraz założycielka Klubu Aktywnych Mam w Pruszkowie. Partnerami przedsięwzięcia są: Nowa-Stacja oraz Aktywne mamy – działamy. Zdjęcia zostaną wykonane w hotelu Varsovia Apartamenty, a jej autorką jest wspaniała fotograf Monika Dudzik. W sesji udział wezmą kobiety z Klubu Aktywnych Mam w Pruszkowie:

 1. Gosia Kałuska
 2. Danuta Tucholska – Purchała
 3. Anna Szkodzińska
 4. Anna Chomiak z NieidealnaAnna.pl
 5. Agata Ciechomska
 6. Natalia Kierzkowska z @Para-Gra-W-Podróże
 7. Agnieszka Kaniecka
 8. Gosia Rębisz
 9. Małgorzata RóżańskaFoodarea Poradnia Dietetyczna
 10. Joanna Kęsy-Świś z Halo, tu psycholog
 11. Katarzyna Wszołek
 12. Sylwia Popielska
 13. Martyna Pszczółkowska – Szczubełek z Martyna Pszczółkowska – wspieranie rozwoju dzieci
 14. Oliwia Filipowicz
 15. Sylwia Kłusek
 16. Èmilia Frydrych
 17. Aleksandra Goławska
 18. Magda Królak

Team Beauty:

Dlaczego biorę udział we wsparciu zbiórki?

Osobiście czuję, że przelanie dowolnej kwoty jest pięknym gestem, za który serdecznie Ci dziękuję w imieniu rodziców Pauliny i wszystkich osób, które wkładają swój czas i wysiłek w zbiórkę.

Cieszę się z otrzymanej szansy przygotowania reportażu z wydarzenia, które ma realny wpływ na czyjeś życie. Dziś mogę wyjść na rower, pobiegać, cieszyć się z możliwości chodzenia. Tym bardziej nie chcę być obojętny na życie kogoś, kto może tę szansę stracić.

Zapraszam do udziału w wernisażu (18 września 2020) oraz dyskusji w komentarzach poniżej. 🙂

Wesprzyj podając dalej
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.