fot. Patryk Tarachoń

,,Chcę być kimś!” – książki dla młodzieży

Jak poradzić sobie z kompleksami i odnaleźć się wśród rówieśników? Co jest w życiu ważne oraz w jaki sposób spełnić swoje marzenia? O tym jak uwierzyć w siebie i wkroczyć w dorosłe życie!

Młodzi ludzie nie potrafią odnaleźć się w dzisiejszym świecie. Z każdej strony zalewani są trendami i zachowaniami za którymi trudno nadążyć. Do tego presja aby zadowolić oczekiwania rówieśników i opiekunów dodają kolejnych trosk i kompleksów. W otaczającym nas świecie dużo trudniej poradzić sobie ze swoimi wadami oraz wiarą w siebie. Zatem w jaki sposób może pomóc seria książek ,,Chcę być kimś” Michała Zawadki?

O autorze – Michał Zawadka w kilku słowach

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie wydawnictwa założonego przez Michała Zawadkę, jest pisarzem, autorem książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży.

Jak poradzić sobie z kompleksami i odnaleźć się wśród rówieśników? Co jest w życiu ważne oraz w jaki sposób spełnić swoje marzenia? O tym jak uwierzyć w siebie i wkroczyć w dorosłe życie!

Optymista. Mówca inspiracyjno-motywacyjny. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.
Ma za sobą ponad 500 spotkań autorskich. Autor i twórca programów warsztatowych dla dzieci i młodzieży oraz szkoleń i konferencji dla nauczycieli oraz rodziców. Przez ostatnie 4 lata w jego szkoleniach i warsztatach wzięło udział ponad 30 000 uczestników.

Książki dla młodzieży, którzy chcą być kimś!

,,Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” jest serią czterech książek dla dzieci i młodzieży z zakresu rozwoju osobistego. Sposób w jaki autor porozumiewa się poprzez tekst z czytelnikiem sprawia wrażenie jakby do niego mówił w cztery oczy przy kakao (zdrowsze, lepsze – po prostu kakao najlepsze).

Michał Zawadka w serii ,,Chcę być kimś” wbrew pozorom porusza ważne tematy dla młodego człowieka, wchodzącego dopiero w życie i poznającego jakimi prawami kieruje się otaczający świat. 

Książki prowokują do myślenia, czasem wylewany jest kubeł zimnej wody na głowę aby ostudzić niewłaściwe myślenie. Momentami forma może denerwować, aby chwilę później uświadomić, że się mylimy i można to naprawić. Nie brakuje anegdot z życia autora, przykładów z życia ludzi sukcesu oraz wywiadów.

Bardzo skuteczne i interesujące są miejsca z zadaniami do wykonania, oraz elementy wycinanek przypominających serię ,,Zniszcz ten dziennik”. W bardzo pozytywny sposób poznajemy nasze błędy, uczymy się je zwalczać i nie popełniać ponownie wraz z autorem.

Czym różnią się części ,,Chcę być kimś”

Każda z książek daje przysłowiowego „kopa do działania”. Udowadnia nasze możliwości i umiejętność pokonywania kompleksów, przy podnoszeniu własnej samooceny. Za chwilę wyjaśnię Ci dlaczego warto mieć wszystkie części serii książek Michała Zawadki, ale też dlaczego nie jest do do końca konieczne.

Ostatnia część serii ,,Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” według mnie zabiera nas w trudniejszą sferę jakim jest rozwój sam w sobie, motywacja, jak również sztuka podejmowania decyzji.

Przedostatnia część porusza bardziej problemy życia w społeczeństwie. Tego jak właściwie się komunikować z otoczeniem, budować relacje z innymi ludźmi, pokonywać przed nimi bariery oraz skąd czerpać autorytety w obecnie zakłamanym show-biznesie.

Druga część skupia się na dążeniu do wyznaczonych celów. Realizowania się i pracy na swoją niezależność. Przedstawia kolejne problemy młodego człowieka i tego jak uporać się z dążeniem do wyznaczanych celów, w jaki sposób zarządzać czasem, pieniędzmi oraz pro aktywnością, czyli panowaniem nad reakcjami i działaniem po swojemu.

W pierwszej części poznajemy siebie. Szukamy siebie, odpowiadamy na pytania udowadniające, że się liczymy i też jesteśmy ważni w świecie jaki nas otacza. Poznajemy samych siebie i swoje słabości. Podbudowujemy wiarę w siebie i uczymy samodyscypliny. Uświadamiamy sobie kiedy ważna jest praca zespołowa, a kiedy w pojedynkę.

Jak poradzić sobie z kompleksami i odnaleźć się wśród rówieśników? Co jest w życiu ważne oraz w jaki sposób spełnić swoje marzenia? O tym jak uwierzyć w siebie i wkroczyć w dorosłe życie!

Książki jak widzisz poruszają przeróżne sfery naszego życia. Każda z nich z mojego punktu widzenia jest bardzo istotna w życiu każdego z nas. I chociaż myślałem, że nie mam z większością problemu, dopiero podczas lektury zrozumiałem, że Michał ma rację i warto poświęcić czas na poznanie Jego punktu widzenia, aby zastanowić się nad tym co jest dla nas ważne.

Oczywiście nie wszystkie części od razu trzeba zamawiać. Wydawnictwo dało szansę poznania książki z danymi problemami, a następnie podjęcia decyzji czy chcemy mieć kolejne.

To samo tyczy się naszego samopoczucia, ponieważ jeśli czujemy się dobrze pod względem decydowania o swoim życiu, możemy nie potrzebować czwartej części. Tak jak pierwszej skoro jesteśmy zorganizowani i pewni siebie. Mimo wszystko punkt widzenia autora może okazać się dla nas lepszy i właściwszy od tego którym kierujemy się każdego dnia.

Pierwsze wrażenie książki do rozwoju osobistego

Gdy po raz pierwszy otworzyłem ,,Chcę być kimś”, nasunęło mi się kilka wniosków. W pierwszej kolejności tekst nie jest męczący, jednak chwilami musiałem wrócić kilka linijek i przemyśleć czy oby dobrze rozumiem.

Jak poradzić sobie z kompleksami i odnaleźć się wśród rówieśników? Co jest w życiu ważne oraz w jaki sposób spełnić swoje marzenia? O tym jak uwierzyć w siebie i wkroczyć w dorosłe życie!

Ogólnie rzecz biorąc książki są napisane prostym i zrozumiałym językiem, także gdy poznamy sposób wypowiadania się autora, bez większego wysiłku (dzięki równie bardzo czytelnej czcionce), lektura może być dla nas idealna na wieczory po ciężkim dniu.

Tekstowi towarzyszą bardzo nowoczesne, młodzieżowe i nawiązujące do czytanego teksu ładne grafiki oraz rysunki. Również polecenia do wykonania są wtopione w ciekawą szatę graficzną, także tutaj warto zabrać ze sobą ołówek i gumkę, ponieważ na czytaniu na pewno się nie skończy

Wrażenia i podsumowanie po przeczytaniu

Michała miałem okazję poznać osobiście podczas wydarzenia, jakim były Białostockie Targi Książek i jest naprawdę sympatycznym człowiekiem, a ponadto bardzo pozytywnym mówcą. Na Jego warsztatach większość osób wstała krzycząc „chcę być kimś”, po czym wyszło z sali pewniejsi siebie i swoich wartości. Osobiście jestem wyczulony na ludzi wciskających kit i chcących zarobić. Michał wie co mówi i aż chce się z nim zamienić chociaż kilka słów, co nie budzi najmniejszego skrępowania.

Wracając do książek. Michał Zawadka naprawdę się postarał. Pomimo uwag i tonu jakim autor nas częstuje w niektórych fragmentach, muszę przyznać mu rację, przy czym pochwalić za umiejętność zainteresowania, zszokowania oraz uświadomienia czytelnikowi dlaczego popełnia wciąż te same błędy. Książka nie jest droga. Poniżej zamieściłem porównywarkę cen wraz linkami do sklepów gdzie możesz zamówić lub znaleźć publikacje książek dla dzieci i młodzieży z zakresu rozwoju osobistego, której autorem jest Michał Zawadka.


Źródło: Wydawnicwo Mind And Dream
www.mindanddream.pl
Subscribe
Powiadom o
guest
50 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rena
Rena
12 kwietnia 2023 12:21

Interesujący temat super! 🙂

Jarek Cieśla
3 marca 2018 12:35

Ehh szkoda jedynie że nie było książek takich w moich czasach. Jeśli taka dobra jest seria tych książek to dobrze że promowana jest w taki sposób.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
3 marca 2018 22:29
Reply to  Jarek Cieśla

Właśnie gdybym wiedział w gimnazjum, że taka książka jest (wtedy też nie było), to na pewno bym kupił. Chociaż to też wątpliwe bo wtedy nie lubiłem czytać.

Anonimowy
Anonimowy
6 lutego 2018 11:56

Te książki muszę mieć w kolekcji.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
24 lutego 2018 11:07
Reply to  Anonimowy

Warto moim zdaniem, na prawdę. 🙂 Pozdrawiam!

Anonimowy
Anonimowy
6 lutego 2018 10:00

Zamówione i dzięki za listę sklepów.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
24 lutego 2018 11:07
Reply to  Anonimowy

Cieszę się i zapraszam ponownie. 🙂

Anonimowy
Anonimowy
4 lutego 2018 21:26

Miałam okazje być na jego spotkaniu autorski. Na prawdę fantastyczny człowiek. Jak się Jego słucha to od razu człowiek czuje, że może góry przenosić. Jego książki polecam z czystym sumieniem 🙂

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
4 lutego 2018 22:18
Reply to  Anonimowy

Bardzo pozytywny. Właśnie jak już podszedłem do Niego, uścisnęliśmy sobie dłonie, nie czułem żadnego skrępowania, pełen luz i rozmowa. Bardzo dobrze mi się z nim rozmawiało.

Mam tak samo jak Ty. Po warsztatach które prowadził uwierzyłem w siebie jeszcze bardziej. Reakcje ludzi są powalające. Także polecam z czystym sumieniem. 😀

Anonimowy
Anonimowy
4 lutego 2018 21:13

Łał!! Super tekst, od jakiegoś czasu szukałam dobrej książki o motywacji, która będzie napisana prostym językiem i do młodego człowieka.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
4 lutego 2018 22:16
Reply to  Anonimowy

Dziękuję. 🙂 Książki te nadają się też do zapoznania dla rodziców. Ta mnie nie zawiodła, chociaż na początku tak jak pisałem ciężko było mi zrozumieć niektóre zdania i sformułowania. Nie żałuję zakupu i przyznaję, że w jakimś stopniu lektura mi pomogła w rozumowaniu niektórych sytuacji.

Paulina Radziszewska
Paulina Radziszewska
4 lutego 2018 21:12

Bardzo fajnie, że autor wczepił w tekst zadania, to bardzo pomaga w przyswajaniu i realizowaniu treści zawartych w książce ( sama teoria jest czasami męcząca i nudna) 🙂 Oby więcej propozycji takich książek na blogu. Na pewno sięgnę po tą książkę i sprawdzę jej możliwości.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
4 lutego 2018 22:13

Rzeczywiście zadania utrwalają to co się czyta, a przy okazji czas z książką dużo milej się spędza. Rozwiązując zadania czułem jakby autor był przy mnie i mi pomagał w ich wypełnianiu, nie zostawiając na chwilę samego.

Przy okazji czekam na Twoją recenzję na Wymiarowym Blogu. 😉

Anonimowy
Anonimowy
4 lutego 2018 20:43

Czy tę książkę można dostać w innych sklepach niż te wymienione w tekście?

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
4 lutego 2018 22:12
Reply to  Anonimowy

Ja kupiłem podczas Targów Książki w Białymstoku, przy okazji wykładu Michała i spotkania z nim aby napisał autograf. Prawdopodobnie można zamówić przez samo wydawnictwo.

Anonimowy
Anonimowy
4 lutego 2018 20:32

Czy te ksiazki sa tez dla chlopakow?

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
4 lutego 2018 22:10
Reply to  Anonimowy

Tak, jak najbardziej. Nawet nie zwróciłem uwagi aby nawet przez chwilę autor kierował się do konkretnej płci. Książki całkowicie dla chłopaków jak i dziewczyn.

Sylwia W.
Sylwia W.
4 lutego 2018 20:32

Szkoda że wcześniej nie znałam tego tytułu. Teraz na pewno kupię bo widzę że to jest coś dla mnie.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
4 lutego 2018 22:09
Reply to  Sylwia W.

Dzięki za odwiedziny i życzę udanej lektury. Odezwij się jak już przeczytasz. 😉

Elvira Ciruy
4 lutego 2018 19:42

Niestety (czasem stety) ja należne do pokolenia osób które urodziły się w czasach innych niż te obecne. Teraz dzieci i nastolatki mają o wiele trudniej. Np kiedyś dziewczynka nie musiała zastanawiać się w co się ubrać przed wyjsciem na podwórko czy do szkoły. Ja mając 10 lat niepezejmowalam się tym że mam bluzkę niepasujaca do spodni. Teraz dziewczyny z kazdej strony są bombardowane reklamami z idealnymi modelkami z „idealną” figurą. To bardzo wpływa na samoocenę. Bo jak można siebie zaakceptować i polubić skoro z kazdej strony słyszymy ze nie jesteśmy ładne, że do niczego się nienadajemy? Taka osoba przestaje wierzyć że może coś osiągnąć.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
4 lutego 2018 22:08
Reply to  Elvira Ciruy

Nie do końca masz rację. Gdy byliśmy mali, też nie zawsze chcieliśmy się w coś ubrać aby inni z nas się nie śmiali. Zresztą w zależności od środowiska i wychowania, moim zdaniem rzeczywiście to nie było takim problemem. Teraz trudniej młodemu człowiekowi nadążyć i poradzić sobie z oczekiwaniami świata, które zresztą są głupie.

Osobiście czasem słyszę jeszcze, że jestem za chudy czy coś jeszcze… I szczerze mówiąc jeżeli my nie zmienimy tego myślenia w swojej głowie, to naprawdę będziemy mieli z tym problem. Stąd potrzeba na takie bestsellery jak ,,Chcę być kimś”.

Anonimowy
Anonimowy
4 lutego 2018 19:41

Nawet nie wiedziałam że takie książki są na dostępne. Przyda mi się bo ostatnio czuję się beznadziejnie.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
4 lutego 2018 22:05
Reply to  Anonimowy

Nie widziałem podobnych tytułów. Książkę przeczytałem, robiłem zadania i nie żałuję.

Mi ostatnio też życie daje trochę w kość, ale ten beznadziejny czas w końcu minie. 😉

Pani Miniaturowa
Pani Miniaturowa
4 lutego 2018 19:30

Książka wydaje się być bardzo wartościowa, nie tylko dla nastolatków! Szkoda, że nie natrafiłam na podobną pozycję, gdy byłam młodsza.

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
4 lutego 2018 22:04

Witaj! 🙂 Jeżeli zrozumiemy co autor ma na myśli i jego podejście zadziała również w naszym przypadku, wtedy książki mają rację bytu. Jeżeli jednak ktoś wciąż będzie popełniał te same błędy, widocznie nie wyciągnął odpowiednich wniosków.

Jarek Cieśla
3 marca 2018 11:35

Ehh szkoda jedynie że nie było książek takich w moich czasach. Jeśli taka dobra jest seria tych książek to dobrze że promowana jest w taki sposób.

Anonimowy
Anonimowy
6 lutego 2018 10:56

Te książki muszę mieć w kolekcji.

Anonimowy
Anonimowy
6 lutego 2018 09:00

Zamówione i dzięki za listę sklepów.

Anonimowy
Anonimowy
4 lutego 2018 20:26

Miałam okazje być na jego spotkaniu autorski. Na prawdę fantastyczny człowiek. Jak się Jego słucha to od razu człowiek czuje, że może góry przenosić. Jego książki polecam z czystym sumieniem 🙂

Anonimowy
Anonimowy
4 lutego 2018 20:13

Łał!! Super tekst, od jakiegoś czasu szukałam dobrej książki o motywacji, która będzie napisana prostym językiem i do młodego człowieka.

Paulina Radziszewska
4 lutego 2018 20:12

Bardzo fajnie, że autor wczepił w tekst zadania, to bardzo pomaga w przyswajaniu i realizowaniu treści zawartych w książce ( sama teoria jest czasami męcząca i nudna) 🙂 Oby więcej propozycji takich książek na blogu. Na pewno sięgnę po tą książkę i sprawdzę jej możliwości.

Anonimowy
Anonimowy
4 lutego 2018 19:43

Czy tę książkę można dostać w innych sklepach niż te wymienione w tekście?

Anonimowy
Anonimowy
4 lutego 2018 19:32

Czy te ksiazki sa tez dla chlopakow?

Sylwia W.
Sylwia W.
4 lutego 2018 19:32

Szkoda że wcześniej nie znałam tego tytułu. Teraz na pewno kupię bo widzę że to jest coś dla mnie.

Elvira Ciruy
4 lutego 2018 18:42

Niestety (czasem stety) ja należne do pokolenia osób które urodziły się w czasach innych niż te obecne. Teraz dzieci i nastolatki mają o wiele trudniej. Np kiedyś dziewczynka nie musiała zastanawiać się w co się ubrać przed wyjsciem na podwórko czy do szkoły. Ja mając 10 lat niepezejmowalam się tym że mam bluzkę niepasujaca do spodni. Teraz dziewczyny z kazdej strony są bombardowane reklamami z idealnymi modelkami z "idealną" figurą. To bardzo wpływa na samoocenę. Bo jak można siebie zaakceptować i polubić skoro z kazdej strony słyszymy ze nie jesteśmy ładne, że do niczego się nienadajemy? Taka osoba przestaje wierzyć że może coś osiągnąć.

Anonimowy
Anonimowy
4 lutego 2018 18:41

Nawet nie wiedziałam że takie książki są na dostępne. Przyda mi się bo ostatnio czuję się beznadziejnie.

Pani Miniaturowa
Pani Miniaturowa
4 lutego 2018 18:30

Książka wydaje się być bardzo wartościowa, nie tylko dla nastolatków! Szkoda, że nie natrafiłam na podobną pozycję, gdy byłam młodsza.

Shopping Cart
50
0
Would love your thoughts, please comment.x