fot. Patryk Tarachoń

Jak poradzić sobie z kompleksami i odnaleźć się wśród rówieśników? Co jest w życiu ważne oraz w jaki sposób spełnić swoje marzenia? O tym jak uwierzyć w siebie i wkroczyć w dorosłe życie!

Młodzi ludzie nie potrafią odnaleźć się w dzisiejszym świecie. Z każdej strony zalewani są trendami i zachowaniami za którymi trudno nadążyć. Do tego presja aby zadowolić oczekiwania rówieśników i opiekunów dodają kolejnych trosk i kompleksów. W otaczającym nas świecie dużo trudniej poradzić sobie ze swoimi wadami oraz wiarą w siebie. Zatem w jaki sposób może pomóc seria książek ,,Chcę być kimś” Michała Zawadki?

O autorze – Michał Zawadka w kilku słowach

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie wydawnictwa założonego przez Michała Zawadkę, jest pisarzem, autorem książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży.

Jak poradzić sobie z kompleksami i odnaleźć się wśród rówieśników? Co jest w życiu ważne oraz w jaki sposób spełnić swoje marzenia? O tym jak uwierzyć w siebie i wkroczyć w dorosłe życie!

Optymista. Mówca inspiracyjno-motywacyjny. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.
Ma za sobą ponad 500 spotkań autorskich. Autor i twórca programów warsztatowych dla dzieci i młodzieży oraz szkoleń i konferencji dla nauczycieli oraz rodziców. Przez ostatnie 4 lata w jego szkoleniach i warsztatach wzięło udział ponad 30 000 uczestników.

Książki dla młodzieży, którzy chcą być kimś!

,,Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” jest serią czterech książek dla dzieci i młodzieży z zakresu rozwoju osobistego. Sposób w jaki autor porozumiewa się poprzez tekst z czytelnikiem sprawia wrażenie jakby do niego mówił w cztery oczy przy kakao (zdrowsze, lepsze – po prostu kakao najlepsze).

Michał Zawadka w serii ,,Chcę być kimś” wbrew pozorom porusza ważne tematy dla młodego człowieka, wchodzącego dopiero w życie i poznającego jakimi prawami kieruje się otaczający świat. 

Książki prowokują do myślenia, czasem wylewany jest kubeł zimnej wody na głowę aby ostudzić niewłaściwe myślenie. Momentami forma może denerwować, aby chwilę później uświadomić, że się mylimy i można to naprawić. Nie brakuje anegdot z życia autora, przykładów z życia ludzi sukcesu oraz wywiadów.

Bardzo skuteczne i interesujące są miejsca z zadaniami do wykonania, oraz elementy wycinanek przypominających serię ,,Zniszcz ten dziennik”. W bardzo pozytywny sposób poznajemy nasze błędy, uczymy się je zwalczać i nie popełniać ponownie wraz z autorem.

Czym różnią się części ,,Chcę być kimś”

Każda z książek daje przysłowiowego „kopa do działania”. Udowadnia nasze możliwości i umiejętność pokonywania kompleksów, przy podnoszeniu własnej samooceny. Za chwilę wyjaśnię Ci dlaczego warto mieć wszystkie części serii książek Michała Zawadki, ale też dlaczego nie jest do do końca konieczne.

Ostatnia część serii ,,Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” według mnie zabiera nas w trudniejszą sferę jakim jest rozwój sam w sobie, motywacja, jak również sztuka podejmowania decyzji.

Przedostatnia część porusza bardziej problemy życia w społeczeństwie. Tego jak właściwie się komunikować z otoczeniem, budować relacje z innymi ludźmi, pokonywać przed nimi bariery oraz skąd czerpać autorytety w obecnie zakłamanym show-biznesie.

Druga część skupia się na dążeniu do wyznaczonych celów. Realizowania się i pracy na swoją niezależność. Przedstawia kolejne problemy młodego człowieka i tego jak uporać się z dążeniem do wyznaczanych celów, w jaki sposób zarządzać czasem, pieniędzmi oraz pro aktywnością, czyli panowaniem nad reakcjami i działaniem po swojemu.

W pierwszej części poznajemy siebie. Szukamy siebie, odpowiadamy na pytania udowadniające, że się liczymy i też jesteśmy ważni w świecie jaki nas otacza. Poznajemy samych siebie i swoje słabości. Podbudowujemy wiarę w siebie i uczymy samodyscypliny. Uświadamiamy sobie kiedy ważna jest praca zespołowa, a kiedy w pojedynkę.

Jak poradzić sobie z kompleksami i odnaleźć się wśród rówieśników? Co jest w życiu ważne oraz w jaki sposób spełnić swoje marzenia? O tym jak uwierzyć w siebie i wkroczyć w dorosłe życie!

Książki jak widzisz poruszają przeróżne sfery naszego życia. Każda z nich z mojego punktu widzenia jest bardzo istotna w życiu każdego z nas. I chociaż myślałem, że nie mam z większością problemu, dopiero podczas lektury zrozumiałem, że Michał ma rację i warto poświęcić czas na poznanie Jego punktu widzenia, aby zastanowić się nad tym co jest dla nas ważne.

Oczywiście nie wszystkie części od razu trzeba zamawiać. Wydawnictwo dało szansę poznania książki z danymi problemami, a następnie podjęcia decyzji czy chcemy mieć kolejne.

To samo tyczy się naszego samopoczucia, ponieważ jeśli czujemy się dobrze pod względem decydowania o swoim życiu, możemy nie potrzebować czwartej części. Tak jak pierwszej skoro jesteśmy zorganizowani i pewni siebie. Mimo wszystko punkt widzenia autora może okazać się dla nas lepszy i właściwszy od tego którym kierujemy się każdego dnia.

Pierwsze wrażenie książki do rozwoju osobistego

Gdy po raz pierwszy otworzyłem ,,Chcę być kimś”, nasunęło mi się kilka wniosków. W pierwszej kolejności tekst nie jest męczący, jednak chwilami musiałem wrócić kilka linijek i przemyśleć czy oby dobrze rozumiem.

Jak poradzić sobie z kompleksami i odnaleźć się wśród rówieśników? Co jest w życiu ważne oraz w jaki sposób spełnić swoje marzenia? O tym jak uwierzyć w siebie i wkroczyć w dorosłe życie!

Ogólnie rzecz biorąc książki są napisane prostym i zrozumiałym językiem, także gdy poznamy sposób wypowiadania się autora, bez większego wysiłku (dzięki równie bardzo czytelnej czcionce), lektura może być dla nas idealna na wieczory po ciężkim dniu.

Tekstowi towarzyszą bardzo nowoczesne, młodzieżowe i nawiązujące do czytanego teksu ładne grafiki oraz rysunki. Również polecenia do wykonania są wtopione w ciekawą szatę graficzną, także tutaj warto zabrać ze sobą ołówek i gumkę, ponieważ na czytaniu na pewno się nie skończy

Wrażenia i podsumowanie po przeczytaniu

Michała miałem okazję poznać osobiście podczas wydarzenia, jakim były Białostockie Targi Książek i jest naprawdę sympatycznym człowiekiem, a ponadto bardzo pozytywnym mówcą. Na Jego warsztatach większość osób wstała krzycząc „chcę być kimś”, po czym wyszło z sali pewniejsi siebie i swoich wartości. Osobiście jestem wyczulony na ludzi wciskających kit i chcących zarobić. Michał wie co mówi i aż chce się z nim zamienić chociaż kilka słów, co nie budzi najmniejszego skrępowania.

Wracając do książek. Michał Zawadka naprawdę się postarał. Pomimo uwag i tonu jakim autor nas częstuje w niektórych fragmentach, muszę przyznać mu rację, przy czym pochwalić za umiejętność zainteresowania, zszokowania oraz uświadomienia czytelnikowi dlaczego popełnia wciąż te same błędy. Książka nie jest droga. Poniżej zamieściłem porównywarkę cen wraz linkami do sklepów gdzie możesz zamówić lub znaleźć publikacje książek dla dzieci i młodzieży z zakresu rozwoju osobistego, której autorem jest Michał Zawadka.


Źródło: Wydawnicwo Mind And Dream
www.mindanddream.pl

Wesprzyj podając dalej
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.