Unsplash.com

Jak zmienić zdanie na własny temat? Co wpływa na naszą krytykę i ocenę? Opinie na nasz temat oczami ludzi wokół!

Człowiek nie może egzystować w kręgu praca, dom i rodzina. Jeżeli nie masz pasji, jesteś nikim, nie masz ochoty na nic więcej, a w dodatku niczym nie wyróżnia się Twa osoba. Zaczynam od efektów braku zajęcia i hobby aby zwrócić uwagę na pewien zasadniczy szczegół…

 

Kim jesteś człowieku…?

Zanim przejdziemy do szczegółu, zastanawiasz się czasem co Ciebie definiuje? Właśnie tak! Bardzo dobrze myślisz! To co robisz i czym się interesujesz, definiuje człowieka. Przykładowo o sobie wiem ze zdania znajomych, że jestem dobrym przyjacielem do którego można przyjść. Czyli potwierdza się zasada:

 

Drzwi miej zawsze otwarte dla znajomych i rodziny
Przyjaciół zapraszaj pierwszych aby życie było kolorowe
– Patryk Tarachoń

Przyjaźnie i to jak bardzo jesteś towarzyski ma wpływ na to jak ludzie Cię widzą. Nie przejmuj się krytyką, ale otaczaj tymi co chętnie chwalą za organizacje przyjęć czy spotkań. Osobiście nie wyobrażam sobie pustego domu, bez nikogo. Ponadto gdybym raz na jakiś czas nie gościł lub nie odwiedzał przyjaciół, znajomych czy rodziny, zwariowałbym.

 

Dla innych i siebie?

Kontakty pozwalają mi naładować akumulatory, chociaż potrzebuję również spokoju aby się odprężyć, dlatego zwykle daję sobie kilka dni gdy nie ma zupełnie nikogo. Jeżeli również tak uważasz, możesz czuć zadowolenie z siebie. Masz odpowiednią proporcję, czyli jesteś normalnie w połowie introwertykiem i ekstrawertykiem. Przy okazji więcej na ten temat pisałem w tekście ,,Dlaczego warto zrobić krok do ludzi„.

 

Jesteś kimś dla innych, więc właśnie dlatego pamiętaj aby być otwartym, mieć dystans do siebie i innych. Nie zachowywać jakby połknęło się kij. W życiu nie ma czasu na powagę i pytania typu ,,co ludzie sobie pomyślą”.

 

Niech ludzie myślą co chcą, w życiu nie chodzi o to
Aby robić i kochać to co inni nam nakazują
– Patryk Tarachoń

Jeżeli chodzi o Twoje pasje, bez nich tylko egzystujesz. Jeżeli lubisz łowić ryby mów o sobie dumnie – jestem rybakiem – niepoświęcającym na to kilka razy w roku, ale tym choćby minimum regularnym. Kochasz śpiewać i chcesz być z tym kimś sklasyfikowanym, to dlaczego nie śpiewasz, nie startujesz w konkursach, nie starasz się pisać swoich tekstów, nagrywać ich i pokazać światu?

 

Masz szansę sprawdzać się w tym co Cię interesuje, rozwijać i ocenić czy to jest dla Ciebie czy nie! Przecież nie każdy musi mieć cierpliwość i rękę do łowiectwa, czy talent i głos do śpiewania, ale już masz szansę pisać blog lub wydać książkę o rybactwie czy pisać teksty piosenek nie robiąc tego. Jeżeli chodzi o spełnianie marzeń, zapraszam Cię do tekstu o tym ,,Ile czasu potrzeba aby spełnić marzenia„.

 

Czy już wiesz co Cię definiuje?

Teraz w tym momencie, tutaj przed ekranem, zastanów się. Z czym radzę sobie lepiej, co mnie interesuje i do czego mam predyspozycje i zdrowie? O czym od zawsze marzę i co jeszcze chcę osiągnąć?

Wszystkich nas definiuje to jacy jesteśmy, czym się zajmujemy w życiu czyli gdzie pracujemy i czym się interesujemy. I chociaż nie powinno się oceniać po wyglądzie, głosie czy gestach, to jak się ubierasz, mówisz, gestykulujesz tworzy obraz Ciebie. Przede wszystkim sposób w jaki traktujemy innych i siebie, jak kochamy i cenimy ludzi dookoła i swoje pasje tudzież hobby, stawia Twój obraz przed innymi, ale przede wszystkim przed Tobą. Pamiętaj o tym, że zawsze będziesz dużo nie tylko organizmem żywym, gdy do swojego życia dodasz coś czego brakowało. Zmian i prostych lub bardziej skomplikowanych zajęć.

 

>>> Sprawdź: W czym nie jesteś dobry!

 

Dlaczego niby masz szansę to osiągnąć? To bardzo proste i logiczne. Zobacz jak to działa. Aby coś się udało najpierw trzeba to zacząć, czyli spróbować. Po drugie jeśli życie jest krótkie, a ludzie nie zwracają uwagi na nieinteresujące materiały i efekty czyjejś pracy, nic nie masz do stracenia, bo najprawdopodobniej zapomną, a Ty możesz powiedzieć – każdy kiedyś zaczyna, a ja przynajmniej próbuję, chcę coś jeszcze zrobić, dać sobie szansę.

 

   Nie zniszczy tego ktoś kto póki co zamiast dawać przykład, tylko krytykuje. – także uśmiechnij się i walcz o siebie!

 

 

Przyjrzyjmy się jeszcze kilku podobnym tekstom.

>>> Dlaczego powinniśmy wyznaczać sobie cele [COACHING]


>>> Sposoby którymi opanujesz stres [PORADY]


>>> Jak pracować wydajniej i spokojniej [MOTYWACJA]

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.