Unsplash.com

Nie zgadniesz co Cię definiuje!

Jak zmienić zdanie na własny temat? Co wpływa na naszą krytykę i ocenę? Opinie na nasz temat oczami ludzi wokół!

Człowiek nie może egzystować w kręgu praca, dom i rodzina. Jeżeli nie masz pasji, jesteś nikim, nie masz ochoty na nic więcej, a w dodatku niczym nie wyróżnia się Twa osoba. Zaczynam od efektów braku zajęcia i hobby aby zwrócić uwagę na pewien zasadniczy szczegół…

 

Kim jesteś człowieku…?

Zanim przejdziemy do szczegółu, zastanawiasz się czasem co Ciebie definiuje? Właśnie tak! Bardzo dobrze myślisz! To co robisz i czym się interesujesz, definiuje człowieka. Przykładowo o sobie wiem ze zdania znajomych, że jestem dobrym przyjacielem do którego można przyjść. Czyli potwierdza się zasada:

 

Drzwi miej zawsze otwarte dla znajomych i rodziny
Przyjaciół zapraszaj pierwszych aby życie było kolorowe
– Patryk Tarachoń

Przyjaźnie i to jak bardzo jesteś towarzyski ma wpływ na to jak ludzie Cię widzą. Nie przejmuj się krytyką, ale otaczaj tymi co chętnie chwalą za organizacje przyjęć czy spotkań. Osobiście nie wyobrażam sobie pustego domu, bez nikogo. Ponadto gdybym raz na jakiś czas nie gościł lub nie odwiedzał przyjaciół, znajomych czy rodziny, zwariowałbym.

 

Dla innych i siebie?

Kontakty pozwalają mi naładować akumulatory, chociaż potrzebuję również spokoju aby się odprężyć, dlatego zwykle daję sobie kilka dni gdy nie ma zupełnie nikogo. Jeżeli również tak uważasz, możesz czuć zadowolenie z siebie. Masz odpowiednią proporcję, czyli jesteś normalnie w połowie introwertykiem i ekstrawertykiem. Przy okazji więcej na ten temat pisałem w tekście ,,Dlaczego warto zrobić krok do ludzi„.

 

Jesteś kimś dla innych, więc właśnie dlatego pamiętaj aby być otwartym, mieć dystans do siebie i innych. Nie zachowywać jakby połknęło się kij. W życiu nie ma czasu na powagę i pytania typu ,,co ludzie sobie pomyślą”.

 

Niech ludzie myślą co chcą, w życiu nie chodzi o to
Aby robić i kochać to co inni nam nakazują
– Patryk Tarachoń

Jeżeli chodzi o Twoje pasje, bez nich tylko egzystujesz. Jeżeli lubisz łowić ryby mów o sobie dumnie – jestem rybakiem – niepoświęcającym na to kilka razy w roku, ale tym choćby minimum regularnym. Kochasz śpiewać i chcesz być z tym kimś sklasyfikowanym, to dlaczego nie śpiewasz, nie startujesz w konkursach, nie starasz się pisać swoich tekstów, nagrywać ich i pokazać światu?

 

Masz szansę sprawdzać się w tym co Cię interesuje, rozwijać i ocenić czy to jest dla Ciebie czy nie! Przecież nie każdy musi mieć cierpliwość i rękę do łowiectwa, czy talent i głos do śpiewania, ale już masz szansę pisać blog lub wydać książkę o rybactwie czy pisać teksty piosenek nie robiąc tego. Jeżeli chodzi o spełnianie marzeń, zapraszam Cię do tekstu o tym ,,Ile czasu potrzeba aby spełnić marzenia„.

 

Czy już wiesz co Cię definiuje?

Teraz w tym momencie, tutaj przed ekranem, zastanów się. Z czym radzę sobie lepiej, co mnie interesuje i do czego mam predyspozycje i zdrowie? O czym od zawsze marzę i co jeszcze chcę osiągnąć?

Wszystkich nas definiuje to jacy jesteśmy, czym się zajmujemy w życiu czyli gdzie pracujemy i czym się interesujemy. I chociaż nie powinno się oceniać po wyglądzie, głosie czy gestach, to jak się ubierasz, mówisz, gestykulujesz tworzy obraz Ciebie. Przede wszystkim sposób w jaki traktujemy innych i siebie, jak kochamy i cenimy ludzi dookoła i swoje pasje tudzież hobby, stawia Twój obraz przed innymi, ale przede wszystkim przed Tobą. Pamiętaj o tym, że zawsze będziesz dużo nie tylko organizmem żywym, gdy do swojego życia dodasz coś czego brakowało. Zmian i prostych lub bardziej skomplikowanych zajęć.

 

>>> Sprawdź: W czym nie jesteś dobry!

 

Dlaczego niby masz szansę to osiągnąć? To bardzo proste i logiczne. Zobacz jak to działa. Aby coś się udało najpierw trzeba to zacząć, czyli spróbować. Po drugie jeśli życie jest krótkie, a ludzie nie zwracają uwagi na nieinteresujące materiały i efekty czyjejś pracy, nic nie masz do stracenia, bo najprawdopodobniej zapomną, a Ty możesz powiedzieć – każdy kiedyś zaczyna, a ja przynajmniej próbuję, chcę coś jeszcze zrobić, dać sobie szansę.

 

   Nie zniszczy tego ktoś kto póki co zamiast dawać przykład, tylko krytykuje. – także uśmiechnij się i walcz o siebie!

 

 

Przyjrzyjmy się jeszcze kilku podobnym tekstom.

>>> Dlaczego powinniśmy wyznaczać sobie cele [COACHING]


>>> Sposoby którymi opanujesz stres [PORADY]


>>> Jak pracować wydajniej i spokojniej [MOTYWACJA]

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Acupof Lifestyl
Acupof Lifestyl
23 września 2018 16:28

Bardzo przydatny wpis. Jak najbardziej wszystko co robimy definiuje nas

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
24 września 2018 20:16

Każdy nasz krok, działanie świadczy o naszych umiejętnościach, zdolnościach i tym kim jesteśmy.

Nie do końca kosmetycznie
Nie do końca kosmetycznie
18 lipca 2017 16:33

Zainteresowania, pasje warto rozwijać. =)

Patryk Tarachoń
Patryk Tarachoń
13 grudnia 2017 22:12

Jeżeli mamy cele, lepiej się nam żyje.

Salsa
10 września 2018 11:59

pasje to przyjemność, czym byłoby życie bez przyjemności…

Nie do końca kosmetycznie !
18 lipca 2017 16:33

Zainteresowania, pasje warto rozwijać. =)

Bielecki.es
13 lipca 2017 13:51

Ograniczając pasję ograniczasz wszystko pozostałe. 😉

Anonimowy
Anonimowy
13 lipca 2017 12:37

Skoro całe życie powtarzano mi że nic nie robię dobrze, w szkole mi nie szło a w dodatku nigdy niczego nie dano mi spróbować, niby jak ja mam znaleźć pasje?

Niki_lugi
13 lipca 2017 11:12

Pasja w życiu jest megaważna i warto ją rozwijać. Dzięki za ten wpis! 🙂

Dawid Nowakowski
13 lipca 2017 07:23

Fajny, motywujący post 😉

Bookendorfina Izabela Pycio
13 lipca 2017 06:52

Bazowe wartości w życiu jak najbardziej trzeba uwzględniać, ale poza nimi także wciąż rozwijać samego siebie, hobby pomaga, ale to właśnie podążanie za prawdziwą pasją daje najwięcej radości. 🙂
Bookendorfina

Kasia
Kasia
12 lipca 2017 23:07

Takie pytanko przy okazji bo skoro prowadzisz konto snapchat i niektóre nagrania tak super nagrywasz dlaczego nie zostałeś vlogerem?

Granivera
12 lipca 2017 21:17

Dobrze jest mieć w życiu pasje, jakieś marzenia, bez tego puste jest życie…

Dimek
Dimek
12 lipca 2017 21:13

Ja jestem z tych co ładują baterie jak są sami 🙂 Dla mnie takie wychodzenie do ludzie zawsze wiąże się z jakimś stresem czy po prostu 'idę bo muszę'. Później muszę długo odpoczywać. Co by nie było, wprowadzanie takiego ubarwienia do życia jak jakieś hobby/zajęcie/pasja jest potrzebne, bo człowiek w większości bez tego może gnuśnieć. Aczkolwiek są ludzie, którzy są szczęśliwi sami ze sobą i nie potrzebują niczego pokonywać, tworzyć ani pokazywać innym. Powinno się dążyć do swojego szczęścia, a nie oczekiwań innych, by mogli nas ocenić.

Marcelina Kowalska
Marcelina Kowalska
12 lipca 2017 20:44

Sama doświadczyłam że pasja w życiu jest nam bardzo potrzebna. Kiedyś ze znajomymi bałam się wejść na boisko teraz nie przestajemy grać. poza tym nauczyłam się grać na flecie i odkąd pamiętam robię to co kilka dni. Fajowy post!!!!!!!!!!

Shopping Cart
23
0
Would love your thoughts, please comment.x