Unsplash.com

Dane pedofilii z Twojego regionu? – sprawdź teraz!

Gdzie znajdziesz dane najgroźniejszych pedofilów i gwałcicieli? Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym już dostępny w Internecie!

Od początku 2018 roku można sprawdzić dane groźnych pedofilii z regionu w którym mieszkamy. Spis znajdziesz w rejestrze Ministerstwa Sprawiedliwości w którym nie zawsze znajdziemy wszystkie dane, ale w większości wystarczające aby wiedzieć na kogo uważać.

 

Dlaczego warto przyjrzeć się portalowi?

Osobiście jednak chciałbym przestrzec. Sama świadomość tego, że pomimo możliwości sprawdzenia kto z oskarżonych o gwałt przebywa w Twoim regionie, nie powinno być traktowane za pewne. Moim zdaniem nie mamy 100% pewności o tym czy przypadkiem nie zmienił miejsca zamieszkania.

 

Nie bójmy się reagować gdy coś nam zagraża
Frajerem będziesz, gdy dasz się krzywdzić
– Patryk Tarachoń

 

Jeżeli jesteśmy świadomi o zmianie zamieszkania osoby znajdującej się w rejestrze, powinniśmy o tym poinformować władze aby zaktualizowały dane. Poza tym to przestępny i nie wiadomo czego się po nich spodziewać. Ponadto wolałbym aby nie wybuchała panika. Tacy ludzie są wśród nas od dawien dawna. I z jednej strony nie powinniśmy bać się wychodzić z domu i wszystkich kontrolować, z drugiej rozsądnie porozmawiać delikatnie (zwłaszcza z dziećmi) o tym co się dzieje dookoła nas.

Wracając do źródła tematu. Czego możesz się dowiedzieć o osobach oskarżonych o pedofilię oraz jakie informacje znajdziesz w rejestrze? O tym wszystkim dowiesz się czytając dalej.

 

Czego się dowiesz o oskarżonych

Spis znajduje się rejestrze Ministerstwa Sprawiedliwości. Podzielony został na dwie części. Część jawna zawiera ok. 760 osób wraz ze zdjęciem oraz imieniem i nazwiskiem. Dopuścili się oni głównie gwałtu na nieletnich ze szczególnym okrucieństwem. Poza danymi personalnymi oskarżonych, możesz również dowiedzieć się jaki wyrok mają oraz kiedy zostali wypuszczeni z więzienia.

 

Jak dostać się do rejestru pedofili?

Na początek dam Ci gotowy link – Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym – ale też chciałbym kolejno krok po kroku wyjaśnić jak dostać się do rejestru w razie gdyby zaszła potrzeba dotrzeć do niego ręcznie w dwóch punktach.

 

1. W przeglądarce internetowej wpisz ,,Ministerstwo Sprawiedliwości” aby przejść z wyników wyszukiwania do strony Bip.ms.gov.pl .

2. Następnie gdy już przejdziesz do strony, wybierz lub najedź na pasku menu Rejestry i Ewidencje. Gdy pojawi się lista, kliknij na Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Aby znaleźć konkretny region lub miejsce zamieszkania, przejdź do Rejestr publiczny, a następnie po prawej stronie tuż pod Rejestrem publicznym wybierz Wejdź. Zaznacz okienko ,,Nie jestem robotem” i poczekaj aż się załaduje. Tam przy oskarżonym znajdziesz wszelkie informacje.

 

Skąd pomysł na rejestr

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zabrał głos stawiając sprawę jasno i z jego słowami się zgadzam. Powinno się chronić dziecko, a nie pedofila. My jako obywatele powinniśmy wiedzieć kogo się trzymać jak najdalej, a przy okazji uświadomić sobie, aby reagować gdy ktoś nawet niekoniecznie nas stara się lub molestuje. O gwałcie nie wspominając.

– Państwo ma obowiązek chronić dziecko a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Dlatego zaostrzamy Kodeks karny w tym zakresie i planujemy kolejne zmiany w przepisach. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem – wyjaśnia Minister Sprawiedliwości.

Sprawdź też ,,Zadania w grze Niebieski Wieloryb


Ponadto Polska nie jest jedynym krajem, w którym taki rejestr działa. To nie tylko wykroczenie jakiego dopuszczają się ci zboczeńcy ale przede wszystkim zbrodnia. Zresztą moim zdaniem obecnie zbyt delikatnie karana. Szczerze mówiąc wręcz można byłoby sądzić, iż w ogóle tej kary za gwałt w naszym kraju nie ma.

źródło: wprost.pl / Ministerstwo Sprawiedliwości

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek Cieśla
Jarek Cieśla
25 stycznia 2018 16:39

Fajny może ten pomysł, ale powiedzmy sobie szczerze czy pracodawca czy osoba która jest przedstawicielem instytucji edukacyjnej albo miejscem w którym dzieci spędzają wakacje czy oni będą sprawdzić? Czy nie lepiej było by coś na wzór jakiejś bazy danych w których każdy obywatel miał by napisane sprawy za jakiej był wskazany oraz za jakie była oraz ile punktów miał karnych.

Darek Winy
Darek Winy
6 stycznia 2018 12:35

Za jajca i do sufitu!

XYZ wQrwliwy
6 stycznia 2018 12:14

Pedofile powinni być zamykani we wspólnych celach z recydywą, byłby to idealny straszak na ich zakusy.

Anonimowy
Anonimowy
3 stycznia 2018 16:34

pedofilia powinna być karana dużo bardziej krzywdząco.

Andro
Andro
2 stycznia 2018 23:18

Nie kazdy na tej liscie dopuszcza sie przestepstw. Jak moga miec dobry start skoro obciaza ich info w necie?

Jestem Marcin
2 stycznia 2018 14:11

Dlaczego niby czyjeś dane bez jego zgody miałyby być w internecie? To ponizej pasa!

Anonimowy
Anonimowy
2 stycznia 2018 10:27

Jestem całkowicie za tym aby udostępniać te dane.

Shopping Cart
14
0
Would love your thoughts, please comment.x