Unsplash.com

Jak radzić sobie samemu z emocjami? Jak wyrażać swoje uczucia i potrzeby? Z kim porozmawiać gdy jest trudno i jak się uporać z kompleksami!

Życie nie jest usłane różami. Przynajmniej nie zawsze takie było lub jest. Czasem przejdzie Ci przez myśl czy to wszystko ma sens, a innym wiele tygodni zastanawiasz się czy nie skoczyć z mostu. Jakie to piękne…4

Muzyka ostra i zdecydowana

Myśl, że w jednej chwili ból może się skończyć. Nie ciąłem się, wierzyłem, że kiedyś przyjdzie lepszy czas, taki jak teraz. Nie zawsze wychodzę z domu uśmiechnięty i kłaniający się każdemu. Zwłaszcza gdy wiem, że będę musiał patrzeć na ryj kogoś kogo szczególnie trudno lubić. Kompleksy są straszne. Pisałem już na temat wyśmiewania w artykule ,,Kiedy przestaną się z Ciebie śmiać„.

Teraz mogę mieć w nosie tego rodzaju ludzi. Kiedyś byli trudni do zniesienia. Radziłem sobie z emocjami i wyrzucałem z siebie złość i frustracje na inny sposób. Bardzo dużą rolę odegrało w moim życiu kilka czynników. Poznaj je wszystkie i sprawdź czy działają u Ciebie.

Słuchałem rocka. Muzyka była ucieczką i tym co pomagało mi się wykrzyczeć. Trafiło w mój gust i ukształtowało. W sumie jakkolwiek to rozumieć, następujące zespoły i osobowości muzyczne miały na mnie ogromny wpływ i bardzo mi pomogły.

Warto mieć idola, który wspiera w puste dni

Gdy było fatalnie natknąłem się na zespół O.N.A. Następnie na grupę Chylińska. I tak właśnie przy utworach które Aga napisała, razem z nią darłem się. Rodzice tego nie znosili, ale nie byli wtedy moim największym zmartwieniem. Nikt mnie wtedy nie obchodził. Uczyłem się mieć wszystkich gdzieś i to mi właśnie pomogło.Zawsze zostanę sobą, nigdy nie poddam sięRządzę już nawet tobą, nigdy nie oddam cię– A. Chylińska/O.N.A

Z czasem pojawił się zespół Carrion. O ile się nie mylę napisali do mnie prywatnie czy znam ich album ,,Dla Idei”. Oba nie przestawały lecieć na moich słuchawkach. Następnie pojawiło się The Pretty Reckless z albumem ,,Going to hell” (po jakimś czasie Tay przestałem słuchać, ze względu na nieodpowiadające mi teksty).

W końcu zaczęło być lepiej. Poznałem fantastycznych ludzi i chociaż często wracam do utworów wymienionych powyżej. Odkrywam nowe gatunki, a najbardziej przypasował mi TRAP o którym pisałem w ,,Podnieś energię we krwi„. Tam wymieniam najlepsze moim zdaniem utwory.

Dokładna lista najczęściej słuchanych piosenek i ballad w artykule ,,Jaka muzyka pomaga w trudnych chwilach„?

Sport, szukanie pasji i obowiązków

Czasem w coś uderzyłem, jakąś rzecz rozwaliłem, albo zwyczajnie odwiedzałem babcię aby porąbać drewno czy dla niej posprzątać. Gdy zaczęła chorować wybudziła we mnie pewien spokój co nauczyło opanowania.

Zacząłem pisać blogi i rozwijać się w tym kierunku. Ponadto tworzyłem filmy machinima dzięki którym mogłem opowiedzieć o tym co mnie nurtuje i boli. Wtedy wiedziało o tym raptem kilka osób. Także znalezienie swojej pasji było równie strzałem w dziesiątkę jak wszelkie inne czynniki wymienione w tym artykule.

Zaczynałem walczyć ze stereotypami i tym co o mnie mówią ludzie. Wsiadłem kilka razy wściekły na rower i objechałem tyle kilometrów, że sam nie wiem jakim cudem tyle pokonałem.Jeżeli masz pasję i wiesz, że to dla Ciebie dużo znaczyNie patrz na innych, a w wyobraźnię, bo może trafisz tam gdzie marzysz– Patryk Tarachoń

Z rowerem miałem wiele przygód, masę wspaniałych miejsc na nim odwiedziłem i jeszcze więcej odkryłem. Jeżeli jesteś ciekaw jak można umilić sobie czas na rowerze sprawdź ,,Dlaczego warto jeździć rowerem„. Wypisałem ciekawe gadżety i szczegóły o których warto wiedzieć.

Rozmowa i otwarcie na innych

Gdy poznałem ludzi takich jak ja, było mi dużo łatwiej. Dzięki temu radziłem sobie z każdym odtrąceniem i w razie zgrzytu czułem, że jest ktoś kto na mnie liczy i wierzy w pomoc z mojej strony. W najtrudniejszym czasie pomocna była dla mnie mama. Wiedziała o wszystkim i nawet na kilka miesięcy przed zakończeniem szkoły, była skłonna przenieść mnie do innej szkoły. Sprawdź jeszcze ,,Wpływ gnębienia i poniżania na człowieka„. Już kiedyś pisałem podobny tekst i tak jakoś mi się przypomniało. 😉

Własne towarzystwo czyli grupa przyjaciół

W technikum uznałem, że po pierwsze muszę zostawić wszelkie uprzedzenia za sobą. Być fałszywym dla tych co byli dla mnie i przede wszystkim znaleźć grupę w której bym czuł się dobrze.Nie jesteś jedynym człowiekiem który jest nieszczęśliwyTakich jak Ty ukrywa się naprawdę dużo– Patryk Tarachoń

Koleżanki które nie do końca czuły się dobrze, miały kompleksy i wolały stać gdzieś obok, postanowiłem zebrać i sprawić aby czuły się szczęśliwe. Z czasem odkryłem, że niektóre mają gorsze przeżycia niż ja. Dzisiaj patrzę na nie z dumą i wiem, że to był najlepszy krok. Nikt nikogo nie musiał udawać.

Nie przestawaj wierzyć!

Ja w te słowa nigdy nie wierzyłem, ale miałem nadzieję. Modliłem się o przyjaźń i miłość. W technikum się spełniło. Wielu z osób które tam poznałem są obok mnie do dziś. Nigdy bym nie uwierzył w zorganizowane przeze mnie imprezy, które przejdą do historii wśród moich znajomych, czy przygód jakie zostaną w mojej głowie.

Teraz jestem szczęśliwy. Mam zdrowie, pasje, wartościowych ludzi wokół siebie i przede wszystkim dziewczynę którą kocham i wiem, że jestem dla Niej całym światem. Ciebie też to czeka, tylko cierpliwości. Bądź po prostu dobrym człowiekiem i rozwijaj się.

PS: Jeżeli chcesz porozmawiać, odezwij się do mnie. Chętnie odpowiem na Twoją wiadomość. Więcej o tym jak to możesz zrobić i czy masz powody do obaw przeczytasz w tekście ,,Odezwij się! Chętnie z Tobą porozmawiam„.

Może spróbuj tego?

Unsplash.com / Patryk Tarachoń

Jeśli nie radzisz sobie z kompleksami lub spotyka Cię poniżanie w miejscach publicznych (np. szkole, pracy) lub w inny sposób, wypełnij ćwiczenia, które dla Ciebie przygotowałem. 

Wiele lat temu, uporałem się ze swoimi wadami i komentarzami na swój temat. Pomimo wszystko postanowiłem o tym mówić i wspierać tych, którzy są poniżani lub wciąż nie potrafią uporać się ze swoimi defektami.

Z powyższymi ćwiczeniami, być może być Ci łatwiej uporać się z tym co nie pozwala uwierzyć w siebie. Dołożę też wszelkich starań, aby pokazać Tobie, jak dużo znaczysz i dlaczego nie powinieneś mieć kompleksów. Zrobię wszystko, aby ułatwić Ci zrozumienie co się dzieje i jakie zachowania prowokują ludzi do poniżania Ciebie.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.