Jakie pytania padały najczęściej w sprawie książki? Czy ,,Przygotuj się na Start" jest dla każdego? Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania!

FAQ: najczęstsze pytania o ,,Przygotuj się na Start”!

Jakie pytania padały najczęściej w sprawie książki? Czy ,,Przygotuj się na Start” jest dla każdego? Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania!

Od premiery ,,Przygotuj się na Start” minęło już trochę czasu! Odkąd książka pojawiła się w sklepie, zaczęły spływać do mnie trafne, jak również niemiłe zapytania. Dziś postaram się odpowiedzieć na nie wszystkie!

Najczęściej zadawane pytania na temat książki ,,Przygotuj się na Start”

Najczęściej zadawano mi pytania, które już wyjaśniłem na stronie z książką. Czy jest dostępna wersja papierowa? Dlaczego nie wysłano linku do pobrania? Czy jest jakiś rabat na książkę? Odpowiedzmy na te pytania w pierwszej kolejności.

Książka ,,Przygotuj się na Start” została wydana w formie e-booka. Obecnie nie ma dostępnej wersji papierowej. Po zrealizowaniu zamówienia wysyłam link do pobrania pliku pdf. Książkę można dzięki temu przeczytać na telefonie, tablecie, czytniku czy w komputerze. Zanim link trafi na skrzynkę, muszę zatwierdzić zrealizowanie zamówienia. Gdy to zrobię, link z książką może trafić do zakładki SPAM na skrzynce e-mail. Ewentualnie mógł upłynąć czas uregulowania zapłaty za złożenie zamówienia, ponieważ jeśli zamówisz cokolwiek w moim sklepie i za to nie zapłacisz, po pewnym czasie zamówienie zostanie anulowane. Nie przewiduję rabatów, a jeśli już jakieś się pojawią, informację o tym dostają osoby, które zapisały się do Zamkniętej Listy.

Oto najczęściej zadawane pytania odnośnie do książki, które najczęściej pojawiały się po premierze. Były jednak takie pytania, na które warto powiedzieć więcej. Odpowiedz też na kilka pytań: Twoje wsparcie, dużo znaczy [PYTANIA DO CIEBIE]

Czy książka przeszła przez korektę?

Tak, książka przez kilka tygodni była poprawiana przez zaufaną osobę. Myślę, że ci, którzy znają mój blog od lat, zauważyli postępy w jakości tworzonych przeze mnie tekstów. Mimo wszystko popełniam błędy i jestem tego świadomy. Gdy odebrałem książkę z korekty, byłem zadowolony z efektu. Jeśli masz odmienne zdanie i wyłapiesz jakieś błędy, napisz mi o nich. Będę bardzo wdzięczny.

Czy książka na pewno nie jest biografią?

Książkę określiłem jako rozwój osobisty. Taką kategorię otrzymało ,,Przygotuj się na Start”. Na stronie można znaleźć informację, że książka jest również z gatunku biografii. W portalu LubimyCzytac.pl mogłem oznaczyć tylko jedną – główną kategorię (rozwój osobisty). Książka zdecydowanie różni się od bloga, ponieważ tylko w książce dzielę się przykładami ze swojego życia. Na blogu bardzo sporadycznie przytaczam różne anegdoty. Nie wiem, jak mógłbym dzielić się swoimi doświadczeniami, nie nawiązując do swoich doświadczeń. Poza tym zależało mi na tym, aby pokazać się z innej strony i dać się jeszcze bardziej poznać.

Czemu w książce jest tak dużo prywatnego życia?

Myślę, że właśnie w tym celu napisałem tę książkę, aby podzielić się swoimi doświadczeniami. Dla jednych w książce jest za dużo mojego życia, dla innych ich ilość jest wystarczająca. To książka o moim życiu i zdobytych doświadczeniach. Pojawiły się w niej nie tylko moje historie. Chciałem, żeby ta książka właśnie tak wyglądała.

Komu dedykujesz książkę?

Przede wszystkim osobom, które mają kompleksy, spotkały się z poniżaniem lub innymi niesprawiedliwymi zachowaniami ze strony ludzi. Książkę ,,Przygotuj się na Start” napisałem z myślą o tych, którzy czytają mój blog i wspierają mnie od lat. Dedykację napisałem ś.p. dziadkowi Mieczysławowi. Wiele mnie nauczył, a jego poradami podzieliłem się w książce.

W książce nie dopatrzyłam się zbyt wielu porad dlaczego?

Moim zdaniem, czytanie książek wymaga umiejętności analizowania treści, wyciągania własnych wniosków oraz czytania ze zrozumieniem. Zaczynając nowy rozdział, wyjaśniam, co chcę w nim przekazać. W podrozdziałach wyjaśniam, co jest dla mnie ważne i dlaczego. Na końcu jest lista moich przemyśleń i życiowych porad. Szkoda, że są osoby, które tego nie widzą.

Dlaczego wszystkich szufladkujesz?

Niektórzy po dziś dzień mają problem w tym, że gdy piszę o prześladowcach w szkole, to nie podkreślam, że moje wypowiedzi w danym tekście tyczą się prześladowców w szkole. Myślę, że ktoś, kto kupuje książkę o prześladowaniu w konkretnej grupie społecznej, wie, że nie tyczy się to wszystkich, tylko tej konkretnej grupy osób. Gdybym musiał informować o czym jest książka, wstawiałbym tę informację przed każdym kolejnym zdaniem. Książka jest o osobach, które gnębią, poniżają, krzywdzą lub sprawiają przykrość innym osobom.

Co ta książka ma wnieść do mojego życia?

Ma otworzyć oczy na problemy, którymi jest ocenianie drugiego człowieka i narzucanie mu swoich wartości. Każdemu z nas chociaż raz zdarzyło się powiedzieć coś bez zastanowienia lub zażartować. Nawet nie wiemy lub nie pamiętamy, dla kogo sprawiliśmy przykrość. Książka porusza temat gnębienia w szkole, ale też tego, jak spełniać swoje marzenia, zwłaszcza gdy nie wierzy się w siebie.

Niestety nie wszystkie rozdziały mnie przekonały

Bardzo dobrze! Gdy czytam książki, także z jednymi rozdziałami się utożsamiam, a inne po głębszej analizie uznaję za niezgodne z moimi przekonaniami. Właśnie tak powinno być. Często na blogu piszę coś, z czym chciałbym, abyście się nie zgodzili. Swoim blogiem pragnę nauczyć, że warto zabrać głos i wykazać się empatią, ale w kulturalny sposób. Gdy otrzymam komentarz, że ktoś się nie zgadza (podając argumenty), ale szanuje moje podejście, wtedy mój cel jest osiągnięty.

Przeszłam przez opisane problemy, dlatego nie chcę czytać tej książki!

Książka porusza wiele trudnych tematów, z którymi sobie nie radziłem. Tym bardziej rozumiem, gdy ktoś uzna, że nie chce wracać do podobnych traum. Żeby zamknąć ten rozdział w swoim życiu, postanowiłem napisać tę książkę. Bardzo się cieszę, że są młode osoby, którym pomogłem pisząc ,,Przygotuj się na Start”. Jestem szczęśliwy, że są rodzice, którzy dzięki książce pojęli, co czuje ich dziecko, będące gnębionym przez rówieśników.

Dlaczego o poruszanych kwestiach nie mówi się częściej?

Zaczepki słowne, wulgaryzmy, pobicia, rzucanie kamieniami, niszczenie ubrań czy przyborów szkolnych w szkołach, są na porządku dziennym. Agresja, ataki czy wspomniane pobicia mają miejsce, ale niekoniecznie zwracają uwagę pedagogów czy różnych organizacji. Ignoruje się problem prześladowania w szkołach, a moim zdaniem powinno się mówić na jego temat więcej.

Masz więcej pytań odnośnie do książki? Super!

Nie ukrywam, że jestem dumny z ,,Przygotuj się na Start”. Bardzo chętnie odpowiadam na pytania i poruszam na blogu kwestie, o które jestem pytany przez osoby, które przeczytały książkę. Chociaż od premiery minęło aż tyle czasu, bardzo cieszę się, że wciąż jestem o nią pytany. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz do mnie napisać prywatnie, lub zostawić komentarz poniżej.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
18 grudnia 2019 09:52

Właśnie zaczynam czytać i widzę wiele podobieństw do tego co mnie spotyka. Podoba mi się że Patryk przekonuje, że trzeba iść po swoje, rozpychac się łokciami i być cwanym. Z takimi dupkami jakimi mam styczność inaczej się nie da.

Ula
Ula
17 grudnia 2019 21:30

Czytalam niektore recenzje i sa bardzo niesprawiedliwe. Ktos nie zgadza sie z twoim zdaniem to od razu zarzuca ci nieprofesjonalizm, niedojrzalosc albo brak konkretnych porad. Ja z tej ksiazki wyciagnelam wiele wnioskow. Mysle ze piszesz czarno na bialym co nalezy robic. Tym bardziej sie dziwie ze „recenzenci” tego nie widza. Nastepnym razem szukaj lepszych osob od opinii a nie instagramowych snobow co mysla ze znaja sie na ksiazkach. pozdro mordo!

Majka Soczko
Majka Soczko
11 grudnia 2019 20:01

Ja chciałabym tylko zapytać czy rozwazasz napisanie kolejnego e-booka. Pamiętam twoje wpisy o związkach. Jestem ciekawa jak wygląda wasz związek w sensie twój i Pauliny. Czy może napisalibysie książkę razem?

Majka Soczko
Majka Soczko
20 grudnia 2019 11:29

Jest szansa abyś wrócił do pisania o związkach?

Ulala
Ulala
11 grudnia 2019 19:51

Tak patrząc to te pytania wcale nie są takie niemiłe. Ludzie są po prostu ciekawi zanim podejmą się zakupu. Ebooki sa nowością na rynku. Głupich pytań będzie coraz więcej. nie żebym myslała że te pytania są głupie xD

Eryk Zawadzki
Eryk Zawadzki
11 grudnia 2019 19:38

Eluliwna! Fajny blog. Ciekawy jestem ile książka liczy stron i jak szybko ja się czyta 📖🕡🕤🕘🕣🕗🕢

Seba
Seba
11 grudnia 2019 19:34

czemu ja czemu wczesniej nie trafilem na twoj blog? 😉

Shopping Cart
14
0
Would love your thoughts, please comment.x