Jakim wyzwaniom musimy sprostać od najmłodszych lat? Dlaczego nie powinniśmy komentować czyjegoś wyglądu? Jakie sytuacje prowokują myśli samobójcze? Z czym nie radzą sobie nastolatkowie? Ebook ,,Przygotuj się na Start" już dostępny!

Jakim wyzwaniom musimy sprostać od najmłodszych lat? Dlaczego nie powinniśmy komentować czyjegoś wyglądu? Jakie sytuacje prowokują myśli samobójcze? Z czym nie radzą sobie nastolatkowie? Ebook ,,Przygotuj się na Start” już dostępny!

Marzyłem o tym, aby kiedyś wydać tę książkę. Blogowanie otworzyło przede mną wiele możliwości, więc tym bardziej cieszę się, że mogę dzielić się z Tobą wszystkim, co kocham. Poniżej opowiem Ci więcej o książce ,,Przygotuj się na Start” i tym, co w niej znajdziesz!

O czym jest książka ,,Przygotuj się na Start”?

Książka ,,Przygotuj się na Start! Jak świat przygotowuje nas do życia”, opowiada o dorastaniu, poznawaniu samego siebie i radzeniu z uwagami na własny temat. Nie znajdziesz w niej tekstów z bloga, oprócz kilku, do których nawiązuję. Napisałem ją od początku do końca samodzielnie. Opowiadam w niej o przykrościach i walkach, jakich musimy się podejmować się od najmłodszych lat. Wyjaśniam w niej, jak trudno być nastolatkiem w czasach, gdy każdy ocenia i wymaga idealności.

Poruszam w niej tematy kompleksów, poniżania i powodach prowokujących do myśli samobójczych. Skupia się na najbliższych osobach i momencie, gdy poznajemy rówieśników. To dla dziecka bardzo podły czas. Nagle okazuje się, że nie jesteśmy tak utalentowani i fajni dla innych, jak nam się wydawało. Wtedy mamy kilka możliwości wyboru. To jaką drogą pójdziemy, będzie nas kształtować aż po dorosłość.

Książka jest w pewnym sensie projektem, który zaplanowałem jako pierwszoklasista gimnazjum. Minęło już sporo lat, ale mimo wszystko wierzyłem, że kiedyś marzenie się spełni.

Założyłem wtedy blog, który właśnie nazwałem Przygotuj się na Start! Za jego pośrednictwem, dzieliłem się przemyśleniami jako nastolatek, który gnębiony i poniżany, szukał czegoś swojego. Marzyłem, aby kiedyś dokładnie opisać swoją historię i wyjaśnić czym jest dla mnie slogan ,,Przygotuj się na Start”.

W jakiej formie napisana jest książka?

Teraz kiedy jestem starszy, mam wsparcie i możliwość, chciałbym podzielić się z Tobą tym pomysłem i swoją historią. Dołożę starań, aby książka była przyjemna w czytaniu, zabawna i wyjaśniała, dlaczego jestem taki, a nie inny. Jeśli jesteś ciekawy, przez co przechodzą niektórzy nastolatkowie, ta książka może być czymś, co dużo Ci uświadomi.

W książce wyrażam swoje zdanie na poruszane w niej tematy. Następnie na swoim przykładzie wyjaśniam, jak kształtuje nas życie i dlaczego stajemy się takimi ludźmi, a nie innymi.

Powyższe wydanie jest moją bardzo osobistą historią. Chłopaka, który od najmłodszych lat musiał uczyć się znoszenia przykrych uwag na swój temat, ze strony rodziny, rówieśników, jak również obcych ludzi.

Rozdrapuję stare rany, aby opowiedzieć o swoim dzieciństwie i uwagach na swój temat. Opowiadam o trudnościach, jakie spotkały mnie w szkole i wyzwaniach, z którymi musiałem sobie radzić.

Książka powstała z myślą o osobach, które nie wierzą w siebie. Napisałem ją dla tych, którzy są ofiarami prześladowania w szkole lub nie pojmują, dlaczego ktoś traktuje ich źle.

Dedykuję ją wszystkim, którzy wspierają mnie od lat, rozumieją i są empatyczni wobec innych ludzi. Dla tych, którzy pragną szacunku i zrozumienia.

Gdzie można kupić książkę?

Książka dostępna jest w formie eBooka na tej stronie. Składa się z aż pięciu rozdziałów! W każdym przechodzimy przez kolejne etapy życia. Od najmłodszych lat zauważamy, jak bardzo różnimy się od innych, oraz jak bardzo ludzie potrafią być złośliwi.

Następnie będziemy omawiać różne zachowania i trudności, którym należy sprostać. Na koniec dowiemy się jaka czeka nas nagroda, za cierpliwość i wytrwałość. Zapoznamy się z wypowiedziami gości i ich historiami.

Obecnie książka dostępna jest w przedsprzedaży i kosztuje jedyne 20,99. Wszyscy, którzy ją zakupią wcześniej, w dniu premiery dostaną link z dostępnym plikiem do pobrania.

Przygotowałem dla Ciebie coś jeszcze!

W książce znajdą się również historie czytelników, osób, które wyraziły chęć podzielenia się swoimi przejściami i życiowymi zakrętami.

Obecnie jestem w trakcie pisania eBooka. Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, która znajdzie się wraz z pozostałymi w książce, zapraszam do kontaktu. Zainteresowane osoby proszę o wysyłanie swoich historii, na adres: kontakt@patryktarachon.pl.

Z góry dziękuję wszystkim za zaufanie i wsparcie! 🙂

Do usłyszenia!

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk i jestem blogerem. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności. Często swoje wypowiedzi bazuję na doświadczeniach i spostrzeżeniach.