Unsplash.com

Dlaczego podstawą jest rodzina i respekt do samego siebie? Jak określić priorytety w życiu? Który priorytet w życiu jest niezwykle istotny? Jak myśli współczesna młodzież? Najważniejsze wartości w życiu!

Każdy z nas prowadzi swoje życie, pełne trudnych jak i radosnych chwil. Od najmłodszych lat jesteśmy narażeni na bardzo dołujące widoki, z którymi musimy sobie radzić. Wielu ludzi wokół nas w rzeczywistości ma dużo poważniejsze bariery do pokonania. Jak przy tym wszystkim docenić to co się ma?

Dlaczego rodzina jest najważniejsza

Nawet gdy się kłócimy, na nich zawsze powinniśmy znajdować czas. To z nimi jesteś od narodzin ale od losu zależy jak duże masz szczęście. Jeden będzie wychowywać się w pełnej rodzinie, inny w rozbitej.

Taki scenariusz jest przykry, dlatego naszym obowiązkiem jest rozumieć osoby, które spotkał taki los, a jeżeli my jesteśmy w takiej sytuacji, docenić tych z którymi żyjemy od lat lub którym możemy ufać.

Każdy dom, mieszkanie, familia ma swoją historię pisaną w ścianach albo w pokoleniach. Każdy z nas jest kowalem nie tylko swojej przyszłości, również bliskich. Jakich byśmy nie mieli rodziców, rodzeństwa, krewnych, odtrącanie ich jest ważne. Co innego gdy nas wykorzystują, nie musimy się na wszystko godzić, ale usuwanie ich z życia lepiej przemyśleć. Jak określić priorytety w życiu?

Należy pomimo wszystkiego zwalczać kłopoty razem, pilnować aby nie było gorzej, nawet jeśli musi dojść do radykalnych zmian czy decyzji. Dlaczego podstawą jest rodzina i respekt do samego siebie?

 

Kochaj innych i szanuj, bo tylko ich masz!

Mama powiedziała mi kiedyś aby najbardziej szanować osobę, z którą planujemy życie. Następnie dzieci i rodziców, ponieważ kiedyś odejdą, zostaną nasze dzieci, lecz i one z czasem pójdą w świat. Wtedy pozostaje kto?

Właśnie nasza druga połowa. W takim świecie, którym nie można liczyć na bliskich nam ludzi, odpowiednia ukochana osoba, jest największym szczęściem jaka mógłby nam ofiarować Bóg.

Partner jest wsparciem, podtrzymaniem na duchu gdy wszystko się wali na głowę. Powinien być gdy grunt osypuje się pod stopami. Wspierać, uświadamiać jak bardzo jesteśmy kochani i ważni. Zaspokajanie potrzeb jest najmniej ważna w byciu razem.


Znajduj czas dla siebie

To niezwykle ważne aby czasem odpocząć od wszystkiego, zrobić to co nas uspokaja. Mieć własny kąt gdzie nikt nie będzie mógł wejść. Pisałem Wam już o tym, natomiast jestem zdania jak bardzo jest to uniwersalne w każdym motywacyjnym stwierdzeniu. Ponieważ wszyscy zasługujemy na własne sacrum.

Mamy prawo do prywatności, własnych przedmiotów oraz czasu wyłącznie dla siebie. Muzyki, filmu, czytania, pisania, klejenia, malowania, budowania, sadzenia, tworzenia, itd…

 

Działaj kierując się swoimi zasadami

Osobiście uważam, że człowiek motywowaniem samego siebie, szukaniem rozwiązań, jest wstanie zawsze znaleźć jakieś rozwiązanie. Przykładowo pieniądze z nieba nie spadną, więc nawet modły nie pomogą wykarmić własnego syna, jeżeli sami nic nie zrobimy.

Stawiam na prawdę i szczerość, miłość i szacunek. Podobnie respekt do samego siebie, ustalając cele, będące jednym z priorytetów.

Pamiętaj o swojej prywatności nie tylko w internecie. Oczywiście warto zwierzać się ludziom, opowiadać o sobie oraz dawać się poznać, natomiast wiedzieć do kogo i co mówić. Oszczędza to zbyt dużych rozczarowań, małe jest możliwość przełknąć. Który priorytet w życiu jest niezwykle istotny?

 

Szanuj swoje życie

Nasze życie nie jest długie, jest po prostu zwyczajnym żywotem. Dopóty nie jesteśmy od siebie zależni, a nawet odpowiedzialni za inne bliskie nam osoby jak np. dziewczyna czy dziecko, czas jest błogi, a nawet prosty. Oto najważniejsze dla mnie wartości w życiu!

Później klepsydra powoli kończy swoją pracę, więc powinniśmy czasem reagować natychmiast, nie bać się własnych uczuć, mówienia o potrzebach, marzeniach. Nawet gdy się wszystko sypie być przy najbliższych bez znaczenia na to jacy są. Pozwolić sobie pomóc, nawet gdy żadna przeszkoda nie stanowi nam kłopotu.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.