Unsplash.com

Priorytety istotne w naszym życiu – TOP5

Dlaczego podstawą jest rodzina i respekt do samego siebie? Jak określić priorytety w życiu? Który priorytet w życiu jest niezwykle istotny? Jak myśli współczesna młodzież? Najważniejsze wartości w życiu!

Każdy z nas prowadzi swoje życie, pełne trudnych jak i radosnych chwil. Od najmłodszych lat jesteśmy narażeni na bardzo dołujące widoki, z którymi musimy sobie radzić. Wielu ludzi wokół nas w rzeczywistości ma dużo poważniejsze bariery do pokonania. Jak przy tym wszystkim docenić to co się ma?

Dlaczego rodzina jest najważniejsza

Nawet gdy się kłócimy, na nich zawsze powinniśmy znajdować czas. To z nimi jesteś od narodzin ale od losu zależy jak duże masz szczęście. Jeden będzie wychowywać się w pełnej rodzinie, inny w rozbitej.

Taki scenariusz jest przykry, dlatego naszym obowiązkiem jest rozumieć osoby, które spotkał taki los, a jeżeli my jesteśmy w takiej sytuacji, docenić tych z którymi żyjemy od lat lub którym możemy ufać.

Każdy dom, mieszkanie, familia ma swoją historię pisaną w ścianach albo w pokoleniach. Każdy z nas jest kowalem nie tylko swojej przyszłości, również bliskich. Jakich byśmy nie mieli rodziców, rodzeństwa, krewnych, odtrącanie ich jest ważne. Co innego gdy nas wykorzystują, nie musimy się na wszystko godzić, ale usuwanie ich z życia lepiej przemyśleć. Jak określić priorytety w życiu?

Należy pomimo wszystkiego zwalczać kłopoty razem, pilnować aby nie było gorzej, nawet jeśli musi dojść do radykalnych zmian czy decyzji. Dlaczego podstawą jest rodzina i respekt do samego siebie?

 

Kochaj innych i szanuj, bo tylko ich masz!

Mama powiedziała mi kiedyś aby najbardziej szanować osobę, z którą planujemy życie. Następnie dzieci i rodziców, ponieważ kiedyś odejdą, zostaną nasze dzieci, lecz i one z czasem pójdą w świat. Wtedy pozostaje kto?

Właśnie nasza druga połowa. W takim świecie, którym nie można liczyć na bliskich nam ludzi, odpowiednia ukochana osoba, jest największym szczęściem jaka mógłby nam ofiarować Bóg.

Partner jest wsparciem, podtrzymaniem na duchu gdy wszystko się wali na głowę. Powinien być gdy grunt osypuje się pod stopami. Wspierać, uświadamiać jak bardzo jesteśmy kochani i ważni. Zaspokajanie potrzeb jest najmniej ważna w byciu razem.


Znajduj czas dla siebie

To niezwykle ważne aby czasem odpocząć od wszystkiego, zrobić to co nas uspokaja. Mieć własny kąt gdzie nikt nie będzie mógł wejść. Pisałem Wam już o tym, natomiast jestem zdania jak bardzo jest to uniwersalne w każdym motywacyjnym stwierdzeniu. Ponieważ wszyscy zasługujemy na własne sacrum.

Mamy prawo do prywatności, własnych przedmiotów oraz czasu wyłącznie dla siebie. Muzyki, filmu, czytania, pisania, klejenia, malowania, budowania, sadzenia, tworzenia, itd…

 

Działaj kierując się swoimi zasadami

Osobiście uważam, że człowiek motywowaniem samego siebie, szukaniem rozwiązań, jest wstanie zawsze znaleźć jakieś rozwiązanie. Przykładowo pieniądze z nieba nie spadną, więc nawet modły nie pomogą wykarmić własnego syna, jeżeli sami nic nie zrobimy.

Stawiam na prawdę i szczerość, miłość i szacunek. Podobnie respekt do samego siebie, ustalając cele, będące jednym z priorytetów.

Pamiętaj o swojej prywatności nie tylko w internecie. Oczywiście warto zwierzać się ludziom, opowiadać o sobie oraz dawać się poznać, natomiast wiedzieć do kogo i co mówić. Oszczędza to zbyt dużych rozczarowań, małe jest możliwość przełknąć. Który priorytet w życiu jest niezwykle istotny?

 

Szanuj swoje życie

Nasze życie nie jest długie, jest po prostu zwyczajnym żywotem. Dopóty nie jesteśmy od siebie zależni, a nawet odpowiedzialni za inne bliskie nam osoby jak np. dziewczyna czy dziecko, czas jest błogi, a nawet prosty. Oto najważniejsze dla mnie wartości w życiu!

Później klepsydra powoli kończy swoją pracę, więc powinniśmy czasem reagować natychmiast, nie bać się własnych uczuć, mówienia o potrzebach, marzeniach. Nawet gdy się wszystko sypie być przy najbliższych bez znaczenia na to jacy są. Pozwolić sobie pomóc, nawet gdy żadna przeszkoda nie stanowi nam kłopotu.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra R. K. Stupera
Aleksandra R. K. Stupera
29 listopada 2018 07:11

Muszę się zgodzić, że są to istotne priorytety 🙂 Rodzina, osoba, z którą chcemy spędzić resztę życia, my sami – warto zadbać o te osoby i nie krzywdzić ich niepotrzebnie, bo są częścią naszego życia i szkoda byłoby ich stracić.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
1 grudnia 2018 01:40

Dokładnie tak! 🙂 Praca nie zawsze daje stabilność, a zmiana pracy to nic, w porównaniu z utratą ludzi, którym się ufa. Dziś o takich najtrudniej.

Marta Sobczyk-Ziębińska
Marta Sobczyk-Ziębińska
28 listopada 2018 22:16

Kazdy powinien sie nad swoimi priorytetami zastanowic 🙂 to bardzo wazne dla wewnetrznego spokoju 🙂

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
28 listopada 2018 22:45

Dobrze, że zwróciłaś na to uwagę. Własne zasady i upartość w stawianiu na swoim, daje mi w niektórych kwestiach spokój.

Kamyk
Kamyk
26 listopada 2018 19:52

Fajnie, że poruszyłeś tę kwestię. Ja zawsze powtarzam, że powinniśmy troszczyć się o innych, jednak nie dbając w pierwszej kolejności o swoje potrzeby, nie pokażemy dla świata swojego prawdziwego potencjału.

Patryk │ PatrykTarachon.pl
Patryk │ PatrykTarachon.pl
27 listopada 2018 22:01
Reply to  Kamyk

Dbanie o swoje potrzeby jest bardzo ważne, oczywiście inni też są istotni, ale nie do stanu, gdy ofiarujemy cały swój czas i wszystko co mamy.

Rox Mummy Model
27 kwietnia 2016 15:48

Dobrze powiedziane! Masz bardzo mądrą Mamę! Podoba mi się także zdrowe i pełne szacunku podejście do życia – generalnie LUBIĘ TO!

Anonimowy
Anonimowy
26 kwietnia 2016 19:45

Całkowita racja. Gdy coś mi się w życiu nie układa idę na długi spacer zazwyczaj słuchając przy tym muzyki, i zastanawiam się co w moim życiu jest dobre a co powinnam zmienić. Uważam, że rodzina jest podstawą która wyznacza ważne kierunki w życiu, ale ostatecznie to ty sam decydujesz o tym co zrobisz i jakim będziesz człowiekiem. Mieć w życiu osobę która cię kocha, na której możesz się wesprzeć, powiedzieć wszystko bez strachu, przy której zapominasz o wszystkich problemach i tylko cieszysz się jej/ jego obecnością jest rzeczą piękną.

Marta Cyman
26 kwietnia 2016 19:14

Masz rację we wszystkim, co napisałeś. Szczególnie moją uwagę zwróciło to, co myślisz na temat religii. Jestem wierząca i zdaję sobie sprawę, że może brzmieć to dziwnie, ale moim miejscem, którym odcinam się od wszystkiego, jest kościół. To nie jest tak, że ciągle chodzę tam i się modlę, nie, chodzę tam, bo lubię (siedzieć i patrzeć) i tam uświadamiam sobie, że nie zawsze stawiam w życiu dobre kroki. Wtedy wyliczam priorytety i wyznaczam jakiś sposób życia na kolejny tydzień.
Oj nie wiem, czy piszę na temat 🙁
Pozdrawiam.

blogtylkodlamnie.blogspot.com

Shopping Cart
12
0
Would love your thoughts, please comment.x