Unsplash.com

Jak radzić sobie gdy wszystko działa nam na przeciw? Czy jesteśmy wstanie zapanować nad złośliwościami losu i rzeczy martwych oraz co wpływa na ludzi pozytywnych? Dowiedz się jak być pozytywnym każdego dnia!

Brzmi jak abstrakcja? Już wyjaśniam o co chodzi. Nic nie brałem, miałem po prostu świetny dzień pomimo złośliwości losu. Bywają takie dni gdy coś dzieje się naprzeciw nam. Zwykle gdy podstawowe opcje przedmiotów odmawiają posłuszeństwa albo gdy ucieknie nam autobus, denerwujemy się, ponieważ miało być inaczej.

Znam osoby, które albo zniszczą w furii coś co nie chce działać, albo poddadzą się argumentując swoją głupotą. Osobiście staram się z tym walczyć na swój sposób i gdy poleciłem kilkorgu z Was ten patent, byli zachwyceni. Także sprawdźmy czy u Was również odnajdzie zastosowanie!

 

Jak panować nad złością?

Gdy coś nam nie wychodzi odbieramy to często jako złośliwość losu. Jakby coś chciało nam uprzykrzyć życie, doprowadzając do szału. To buty nie wchodzą na stopę albo rozwalą się w najmniej odpowiednim momencie, tudzież telefon rozłącza się z siecią gdzie jest to niewytłumaczalne ze względu na przebywanie w centrum miasta, gdzie oczywiście zasięg powinien być. Swego czasu dyrektorka szkoły zaocznej powiedziała bardzo mądre słowa.

 

W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie…
Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu

– Vivian Green

 

Właśnie na tym polega złośliwość wobec losu. Tak jak z wrogiem. Naszym zadaniem jest udowodnić, że nie ma na nas wpływu i nie jest wstanie zepsuć nam humoru.

Pada nam telefon? Wrzucam go do torby i kupuję książkę w najbliższej księgarni! Urywa się obcas w bucie? Urywam drugi i mam klapki! Przejdzie przez miasto ulewa zalewająca ulice? Robię zdjęcia do przerobienia na memy! Obiad się przepali? Zamawiam pizzę albo robię sałatkę z tego co mam w lodówce! Złośliwie emitowane są reklamy na ulubionym serialu? Znajduję stare winylowe płyty i słucham muzyki z lat młodości!

Jakimi ludźmi powinniśmy się otaczać: De-motywująca Lista

Nie możemy pozwolić aby drobiazgi wpływały na nasze samopoczucie. To są często naprawdę niewinne sytuacje nie mające większego wpływu na to jak będzie w przyszłości. Nie ma się czym aż tak przejmować. Życie jest na to zbyt krótkie, a my zasługujemy na to aby być pozytywnymi ludźmi.

 

Bo w życiu liczą się tylko chwile…

Nie do końca tak jest. Czasem nasze plany nad którymi myślimy wiele miesięcy albo ułamek sekundy i kopniak od szczęścia. Tak czy siak, radość z małych chwil ma ogromne znaczenie na to co dzieje się w naszym życiu.

 

Tylko wariaci są coś warci…

– Kapelusznik ,,Alicja w Krainie Czarów” (2010)

 

Nie możemy stanąć na torach i rozpaczać. Lokomotywa się przed nami zatrzyma, a my jej jak wariat musimy pomachać na przywitanie i powiedzieć – czekałem aby powiedzieć ci, że mamy dziś piękny dzień na przejażdżkę! Żyjmy pełnią życia, cieszmy się z małych chwil. Obracajmy negatywy na pozytywy i nie bójmy się reakcji ludzi. Pozytywne osoby potrafią zarażać ludzi śmiechem, motywować podejściem do życia oraz uświadamiać jak to co niewielkie w naszym sercu, ma szansę ogromnie iskrzyć na zewnątrz.

Udostępnij dalej:
Autor: Patryk Tarachoń
Nazywam się Patryk Tarachoń. Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Treści artykułów opieram na prywatnych doświadczeniach oraz sytuacjach czerpanych z otaczającej codzienności.