Integracje z twórcami, rozwój podcastu i wyzwania. Z czym jeszcze mierzyliśmy się w 2023 roku? Zobacz, jak nam szło czerpanie z otoczenia!

Czerpanie z otoczenia – Podsumowanie 2023

Integracje z twórcami, rozwój podcastu i wyzwania. Z czym jeszcze mierzyliśmy się w 2023 roku? Zobacz, jak nam szło czerpanie z otoczenia!

Co roku robię podsumowanie, w którym zawieram nasze wspólne sukcesy. Bowiem wszystko, co ma miejsce dookoła bloga, jest również Twoją zasługą. Wszystkie nasze sukcesy podsumujemy w dzisiejszym tekście. Pamiętaj, aby dołączyć do dyskusji pod artykułem. Dzisiaj chciałbym wiedzieć, czy potrafisz czerpać z otoczenia? Tymczasem sprawdźmy podsumowanie 2023!

Bez Was by się nie udało

Co roku powtarzam, że bez osób śledzących moje poczynania w sieci, moja pasja nie dawałaby mi radości. Wymienione poniżej zdarzenia nie miałyby miejsca bez osób zaangażowanych w to miejsce. Zarówno na mojej stronie PatrykTarachon.pl, jak i poza nią, dużą rolę odgrywa społeczność pomagająca mi w podejmowanych działaniach. Polubienia, komentarze czy udostępnienia to nie tylko puste ambicje, ale wsparcie społeczności motywujące do działania, przy okazji wpływające na dotarcie do nowych osób.

Wśród nas są również osoby regularnie dzielące się swoimi pomysłami oraz uwagami, będącymi wartościowymi wskazówkami. Dziękuję za to i doceniam wyrozumiałość, empatię i szczerość, której w dzisiejszym świecie jest coraz mniej.

Zaczynamy od oszczędzania

W styczniu prosiłem, aby nowy rok dorównał dla 2022. Czytając „Poszukiwanie się opłaca? – podsumowanie 2022”, jestem pod wrażeniem, jak wiele wspólnie z Tobą zdziałaliśmy. W 2023 roku postanowiłem podzielić się czymś, co testowałem przez cały 2022 rok.

Jeśli od premiery mojego arkusza regularnie go uzupełniasz, to możesz sprawdzić, co kosztowało Cię w 2023 roku najwięcej. Jestem ciekawy, w których obszarach Twoje wydatki są największe? Moją odpowiedź znajdziesz w sekcji komentarzy u dołu strony, gdzie trwa właśnie rozmowa.

Posłuchaj również odcinka podcastu o moich praktykach dotyczących oszczędzania. Jestem ciekawy, jakie masz sposoby na mądre zarządzanie wydatkami?

Nie będąc sobą, podcast, odcinek 79

Więcej podcastu Nie będąc sobą?

Jeszcze w 2022 roku czułem, że chciałbym rozwinąć podcast. Dotychczas nie wiedziałem, w jaki sposób się zorganizować, aby większy nakład pracy nad Nie będąc sobą, nie odbił się na blogu oraz innych działaniach, których się podejmuję.

Z początkiem 2023 roku opracowałem swój harmonogram w taki sposób, aby zadbać o czas na każde zadanie. Podcast nie tylko otrzymał nową oprawę kolorystyczną i graficzną. Przełamałem się, nagrywając stałe intro, a także bardziej skupiłem się na mediach społecznościowych podcastu (sprawdź podcast na Instagramie i Facebooku).

Do współpracy zaprosiłem kilka młodych i ambitnych ludzi, którzy czuwali, aby niczego nie brakowało słuchaczom. Zyskując czas, mogłem skupić się na nagrywaniu i montowaniu odcinków, które ostatecznie trafiły na Wasze słuchawki.

Najczęściej słuchanymi odcinkami w 2023 roku były:

 1. Jak (nie) manipulować ludźmi – Odcinek 85
 2. Kiedy mówić nie! – asertywność w praktyce – Odcinek 83
 3. Ważne w realizacji zadań! – Odcinek 87
 4. Czy też się tego boisz? – Odcinek 82
 5. Ona nie potrafi rozmawiać [NIEUDANA RANDKA?] – Odcinek 84
 6. Jak rozmawiać z nastolatkiem – Odcinek 91
 7. Co zmniejsza produktywność w pracy? – Odcinek 89
 8. Ludzie wyprowadzają Cię z równowagi!? [METODY] – Odcinek 81
 9. Kiedy przestajemy być asertywni – Odcinek 77
 10. Kiedy masz prawo odpocząć – Odcinek 88

Doceniam każdą minutę, którą przesłuchaliście w ciągu ostatnich miesięcy. To było dla mnie motywujące do działania. Dzięki Tobie nie żałuję ani chwili poświęconej na realizację podcastu.

Odwiedź stronę podcastu >>> Nie Będąc Sobą

Nie będąc sobą EXTRA!

To projekt, nad którym myślałem od lat. Postanowiłem nie czekać na dobry moment i w końcu zabrać się do pracy. Pierwszy szkic już we wrześniu, a w październiku pierwszy odcinek. Z jednej strony czułem ekscytację na myśl podjęcia się tych wyzwań (każdy odcinek stawia przede mną nowe poprzeczki oraz możliwości), a także obawy, czy podołam pomysłowi.

Nie będąc sobą EXTRA, to odcinki z gośćmi, którzy dzielą się własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi podejścia do siebie, otaczających ludzi i świata, a także wyznaczaniu sobie życiowych celów. Rozmawiamy 1:1 o rozwoju, motywacji i relacjach międzyludzkich. Jestem dobrej myśli, że będziemy mogli wspólnie spędzić czas z inspirującymi, empatycznymi oraz twórczymi osobami, chcących rozmawiać ze mną ramie w ramie o tym, co istotne w życiu.

Posłuchaj odcinków z gośćmi, w poniższym tekście z listą odcinków.

Influencers Live Wrocław 2023

W tym wydarzeniu dla twórców chciałem wziąć udział odkąd pojawiła się jej pierwsza edycja Blog Conference Poznań w 2015 roku. W wyniku różnych zobowiązań nie mogłem wziąć udziału, ale po 7 latach w końcu dotarłem!

Dla twórców to szansa spotkać znajomych i przy okazji poznać nowe ambitne i nieprawdopodobne głowy o pięknych sercach. W mediach społecznościowych zabrałem Cię na to wydarzenie, z czego skrót możesz zobaczyć poniżej.

Dzień 1 #ILWroclaw2023

@patryktarachon

Za nami kolejna edycja #InfluencersLive Wrocław. 🗓️ Udział w tym wydarzeniu było moim marzeniem. @Rozwój │ Motywacja │ Emocje #influencer #blog #bloger #InfluencersLiveWrocław #InfluencersLiveWrocław2023

♬ dźwięk oryginalny – Rozwój │ Motywacja │ Emocje

Dzień 2 #ILWroclaw2023

@patryktarachon

@Influencers LIVE Wrocław to wydarzenie, w którym warto wziąć udział, aby osoby, z którymi dzielą nas kilometry, ale łączą podobne ambicje i podejście do życia. Dziękuję organizatorom za możliwość wzięcia udziału w evencie oraz realizację, dzięki czemu nie było nudno. #InfluencersLive #Wrocław #influencer #blog #bloger #influencerslivewrocław2023 @Rozwój │ Motywacja │ Emocje

♬ dźwięk oryginalny – Rozwój │ Motywacja │ Emocje

Wydarzenie trwało 2 dni, a podczas eventu miałem okazję wysłuchać prelekcji dotyczących podejścia i promowania działań w sieci. Przy okazji spotkałem osoby, z którymi znamy się od lat, a także poznałem nowe osoby, z którymi mamy podobne cele w najbliższych latach.

See Bloggers Łódź 2023

Na drugie wydarzenie nie planowałem jechać, ale ze względu na zmianę niektórych planów, dostosowałem harmonogram, aby spotkać również twórców na See Bloggers. Oba wydarzenia skupiają się na pozyskaniu wiedzy od osób, które miały styczność z wyzwaniami w przestrzeni internetowej oraz nabywaniu nowych znajomości.

Wydarzenia te upewniły mnie w przeświadczeniu, że powinienem doceniać siebie i cieszyć się z drogi, którą mam za sobą. Wiele nabytych już znajomości, wiedza i doświadczenie nie spada z nieba, dlatego dostrzeganie swoich sukcesów, to podstawa m.in. zdrowia psychicznego. Z eventu w Łodzi również przygotowałem kilka podsumowujących wideo.

Dzień 1 #SeeBloggers2023

@patryktarachon

🗓 Za nami SeeBloggers, czyli II wydarzenie dla twórców, w którym miałem okazję wziąć udział w tym roku. ✅ Wydarzenia dla twórców, to nie tylko okazja do spotkania znajomych, ale również wymiany doświadczeń i poznania odmiennych punktów widzenia. Dziękuję każdemu, z kim zamieniłem słowo oraz porysowałem parkiet. 🙈 🤝 Mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie przybijemy piątkę. _____________________ DZIĘKUJĘ ZA POLUBIENIA I KOMENTARZE 🙂 #blog #blogger #Łódź #Polska #Influencers #festiwal

♬ dźwięk oryginalny – Rozwój │ Motywacja │ Emocje

Dzień 2 #SeeBloggers2023

@patryktarachon

@Influencers LIVE Wrocław to wydarzenie, w którym warto wziąć udział, aby osoby, z którymi dzielą nas kilometry, ale łączą podobne ambicje i podejście do życia. Dziękuję organizatorom za możliwość wzięcia udziału w evencie oraz realizację, dzięki czemu nie było nudno. #InfluencersLive #Wrocław #influencer #blog #bloger #influencerslivewrocław2023 @Rozwój │ Motywacja │ Emocje

♬ dźwięk oryginalny – Rozwój │ Motywacja │ Emocje

Oprócz tego mogłem zwiedzić dwa piękne miasta i chociaż nie było czasu na odpoczynek, to śmiało mogę uznać oba wyjazdy za udane wakacje. Mimo to najbardziej cenię nowo poznane osoby i doceniam możliwość przybicia piątki.

Rozwój Zamkniętej Listy

W 2023 roku najbardziej zależało mi na rozwoju naszej wspólnej przestrzeni, w której wspólnie tworzymy blog, podcast i pozostałe części moich działań w Internecie. To było wyzwanie techniczne, z którym mierzyłem się miesiącami, aby wszystko spełniało moje oczekiwania.

Zależało mi na dopracowaniu listów, które do Ciebie wysyłam oraz ułatwieniu poruszania się po panelu Zamkniętej Listy (formularz zapisu znajdziesz pod tym podsumowaniem). Teraz gdy mam za sobą jedno z największych wyzwań technicznych ostatnich lat, cieszę się, że możemy być w kontakcie, który nas nie ogranicza.

Blog – czy to wciąż główne medium?

Teraz coś, nad czym z jednej strony najbardziej ubolewam. Gdy zaczynałem pisanie bloga ponad 13 lat temu, nie brałem pod uwagę, aby te działania rozgałęziły się na media społecznościowe (tj. Instagram, Facebook), czy podcast. W 2023 roku okazało się, że pisaniu bloga poświęcałem najmniej czasu.

Najwięcej mojego zaangażowania pochłoną podcast i zjadacze czasu tz. social-media. Owszem, treści pojawiały się regularnie, ale biorąc pod uwagę czasowe zaangażowanie w blog, bywały publikacje, pod którymi na komentarze musieliście czekać nawet kilka dni, gdzie wcześniej takie przerwy mi się nie zdarzały.

Z tego też powodu zacząłem się zastanawiać, czy w 2024 roku nie skupić się na aktualizowaniu napisanych już treści, zamiast pisać nowe? Jestem ciekawy, co myślisz na ten temat.

Natomiast zostając jeszcze na chwilę w 2023 roku, wróćmy do publikacji, które były przez Was najczęściej czytane:

 1. Owłosienie u mężczyzn – gdzie należy się golić?
 2. Jak traktować kogoś, kto rozczula się nad sobą?
 3. Jak wygląda toksyczność w dobrym domu?
 4. Nienawiść do rodzica? – jak zepsuć relację z dzieckiem!
 5. Jak być szczerym, ale nie chamskim
 6. Czego nie robić na imprezach?
 7. Wewnętrzny dialog – czy rozmawiasz ze sobą?
 8. Dlaczego mężczyźni odchodzą? – złamane serce
 9. Karmelove uczucie – gdyby tak pokochać siebie?
 10. Co obejrzeć: Filmy motywacyjne
 11. Co sprawia, że czujemy się staro?
 12. Męska solidarność – mężczyźni też potrzebują zrozumienia!
 13. Nie będąc sobą EXTRA – podcast z gośćmi [LISTA ODCINKÓW]
 14. Gracze komputerowi – wpływ na relacje w domu
 15. Seria: Filmy, które warto obejrzeć

To wspaniałe uczucie wiedzieć, że pomimo lat moja pasja do pisania i potrzeba dzielenia się tym, co osobiście uważam za ważne, jest dla Was interesująca. Jestem za to niezmiernie wdzięczny.

Samorozwój i szukanie spokoju

Ten rok był dla mnie uspokajający. Oprócz docenienia towarzystwa z samym sobą, efekty przyniosło zerwanie znajomości, które jeszcze rok temu wracały jak bumerang w rozmowach z obecnymi znajomymi. Dzisiejszy spokój owocował nie tylko sukcesami na płaszczyźnie blogowo – podcastowej, ale również zawodowej.

Chociaż moje pozostałe obowiązki nie są powiązane z tym, co robię tutaj, jedną współpracę otrzymałem dzięki właśnie Tobie i pozostałym osobom, które regularnie tu bywają, wspierając mnie w każdej decyzji. Dziś moja wdzięczność wybrzmiewa często, ale nie sposób wyrazić to w inny sposób – doceniam i dziękuję. 🙂

Posłuchaj dodatkowo podsumowania w podcaście Nie będąc sobą

Ostatni rok w Akademii Przyszłości

Za mną 2 lata pełne wyzwań i radości w wolontariacie. Przez ten czas regularnie aktualizowałem artykuł „Akademia Przyszłości – wszystko, co warto wiedzieć”, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami oraz radościami z uczestniczenia w tym projekcie. Nie kryję żalu za kilka niedociągnięć ze strony Stowarzyszenia Wiosna, ale doceniam szansę spędzania czasu z młodymi osobami, które wyrosną na silnych i mądrych dorosłych.

W artykule na temat Akademii Przyszłości oprócz podzielenia się swoimi doświadczeniami pokazuję filmy oraz odpowiadam na pytania, także jeśli chcesz coś wiedzieć na temat zapisu dziecka lub uczestnictwa w wolontariacie, odzywaj się śmiało.

Czerpanie z otoczenia

Zwykle stawiałem na pomoc od osób poznanych poprzez blog. Rok 2023 był wyjątkowy pod kątem stawiania na mojej drodze osób, które zupełnie nie były zainteresowane tym, co robię, ale potrafili mi mądrze doradzać, abym uporał się z różnymi wyzwaniami. W międzyczasie otrzymywałem kluczowe porady od tych, którzy znają moje początki. Myślę, że byłem na tyle zmęczony, aby odpuścić i nie bać się prosić o odpowiedzi tych, którzy swoją serdecznością i wiedzą, byli w stanie podrzucić mnie do poprzeczek, które sobie zbyt wysoko podnosiłem.

Oprócz czerpania z otoczenia wsparcia mądrych osób korzystałem z pogody, otaczającej natury, ucząc się zwolnić tempo i pozwolić sobie na chwilę przerwy.

Jak oceniasz swój rok? Masz słowo przewodnie na następny? 🙂 Dołącz do nas w dyskusji poniżej.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
38 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Emil WolkoD
31 grudnia 2023 12:32

Mi w tym roku szło dość dobrze awans w pracy chwila później zwolnienie aby zaczepić się gdzieś indziej wtedy też poznałem obecną partnerkę. Jakoś leciało i mam nadzieje że nic się nie posypie w 2024. 🙂 Dobrego roku Patryku!

Nina
Nina
31 grudnia 2023 11:40

Oby przyszły 2024 rok nie był tak zły jak miniony błagam!!!! Życie z każdym krokiem wywracało mi się do góry nogami najpierw zostałam zdradzona chwilę później gdy miałam wyprowadzić się od byłego do wynajmowanego mieszkania straciłam pracę po kilku miesiącach zasiłku i mieszkania u rodziców zachorował dziadek. Dwie przyjaciółki okaząły się fałszywe a matka o wszystko mnie przez ten cały czas obwiniała. Gdybym z tego zasiłku mogła wynajmować i przeżyć to bym się wyprowadziła ale niestety na rozmowach rekrutacyjnych standardowe oddzwonimy 🙁 🙁

Marcin Czech
Marcin Czech
30 grudnia 2023 23:08

Miałeś nawet niezły rok ale jeśli chodzi o mnie to ważne że moje dzieciaki są zdrowe i żonka nie marudzi.

Ula Ochocka
Ula Ochocka
30 grudnia 2023 18:41

Wszystkiego naj naj w nowym roku! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Ryszard Morawski
Ryszard Morawski
29 grudnia 2023 20:51

Od siebie chcę podziękować Ci za książki o poniżaniu w szkole bo z synem nauczyliśmy się o tym rozmawiać a poza tym sukcesów chłopaku! Tak trzymać!!

Frann
Frann
29 grudnia 2023 20:07

Gratuluję to kawał roboty

Adrian Zieliński
Adrian Zieliński
29 grudnia 2023 16:55

Wydarzenia świetne miałem okazję brać w kilku swego czasu super inicjatywa i można poznać wielu ciekawych ludzi.

Beata Sumko
Beata Sumko
29 grudnia 2023 06:40

Dużo się działo powodzenia w nowym roku!

Tomek Szocinski
Tomek Szocinski
29 marca 2024 00:58

Dla mnie to był koszmarny rok a ten jest jeszcze gorszy

Urocznica
3 stycznia 2024 11:32

Widać, że to był intensywny rok. Wszystkiego dobrego w 2024! 🙂

Zuzanna Nieszka
Zuzanna Nieszka
30 grudnia 2023 22:56

Mój rok cóż oceniam fatalnie to był pod kątem zdrowotnym zarobkowym i prywatnym fatalny czas. Zaczynając od utraty pracy po zakończenie wieloletniego związku kończąc. Posypały się moje plany zostałam z rodzicami w domu i zamiast ruszyć z planami których nie jestem w stanie u nich kontynuowac siedzę i czekam dalej na odpowiedni moment

Izabella
Izabella
30 grudnia 2023 15:14

Na mnie robi wrażenie to ile tego jest ale nie czytałam i nie odwiedzałam wszystkiego.

Filip
Filip
30 grudnia 2023 14:10

Powodzenia!

Sabina
Sabina
30 grudnia 2023 11:46

Zastanawiałam się czy brać udział w AP ale po 2 latach mamy podobne wnioski i cieszę się że skupiłam się na innych celach. Pozdrawiam!

Jola
Jola
29 grudnia 2023 19:18

Dla wspólnych zdjęć i czasu z ludźmi warto było pojechać. 🙂

Filip Zagrzeski
Filip Zagrzeski
29 grudnia 2023 16:45

Ludzie robią więcej od ciebie mają treści codziennie i jeszcze podcasty kilka w tygodniu gdybyś był bardziej pracowity a nie się tak lenił to by ci zasięgi w góre szły

Kasia Rostacka
Kasia Rostacka
29 grudnia 2023 14:08

Miałeś dobry rok nie marudź! 😛

czarodzi3j
czarodzi3j
29 grudnia 2023 10:14

rzadko komentowałem ale czytałem i udostępniałem

Anna
Anna
29 grudnia 2023 09:22

Patryku to nie był łatwy rok ani pod kątem zawodowym ani prywatnym. Nic mi się nie udawało i obserwując cie w sieci odnoszę wrażenie że masz podobne wnioski bo widać było jak jesteś zmęczony i nie dajesz rady wszystkiego udźwignąć. 🙁 Życzę ci aby w nowym roku było lepiej łatwiej i z górki

Shopping Cart
38
0
Would love your thoughts, please comment.x