Czy wiesz, czego od siebie oczekiwać? Kiedy poszukiwanie się opłaca? Czego mogliśmy się nauczyć?! Podsumowanie 2022!

Poszukiwanie się opłaca? – podsumowanie 2022

Czy wiesz, czego od siebie oczekiwać? Kiedy poszukiwanie się opłaca? Czego mogliśmy się nauczyć?! Podsumowanie 2022!

Mam wrażenie, jakbym przed chwilą skończył pisać podsumowanie 2021 roku. Ostatnie miesiące minęły szybko, a gdy rok się zaczynał, nie byłem szczególnie ciekawy, w jaki sposób przebiegnie. Podsumowania są ważne, aby docenić te dobre chwile. Czy to podejście pomogło mi w ciągu ostatnich 365 dni? Przekonajmy się, wracając do wydarzeń, które miały miejsce w minionym roku. Czas na podsumowanie 2022 roku!

Czego poszukiwaliśmy w 2022 roku?

Zaczynając nowy rok kalendarzowy, ustalam słowo klucz, którym kieruje się do kolejnego roku. Będzie mi miło, jeśli sprawdzisz podsumowanie z 2021 roku, do którego przeczytania Cię zachęcam. Znajdziesz je w podsumowaniu „Czy musimy być zawiedzeni? – podsumowanie 2021”.

Zatem na 2022 rok ustaliłem, że chcę „poszukiwać”, mając na myśli analizowanie swoich wyborów, jeszcze bardziej skupiłem się na nowych relacjach oraz pomysłach, a motywacji mi nie brakowało. Nie wydawałem ich od razu, ale szukałem różnych rozwiązań. Czy udało mi się to osiągnąć? Za chwilę się przekonamy.

Nowe publikacje

Wiedziałem, że angażuję się oraz inwestuję w pracę nad książką o tematyce związkowej. Zanim pojawiła się nowa publikacja, na stronie pojawiło się kilka nowości. Osoby zapisane do Zamkniętej Listy (możesz zapisać się za darmo), otrzymały kilka darmowych materiałów, które są dostępne w specjalnym panelu. Wśród nowości od roku możesz pobrać:

Tworząc darmowy indeks sukcesów „Twoja Siła”, chciałem zawrzeć to, co moim zdaniem każdy powinien usłyszeć, a tym bardziej wiedzieć o sobie. Niestety z różnych powodów nie wierzymy w siebie, mamy kompleksy lub czujemy się niewystarczający. Dlatego zdecydowałem się stworzyć darmowy e-book, aby chociaż trochę sprawić uśmiech na Waszych twarzach.

Nowa książka – dla kogo?

W międzyczasie pracowałem nad nową książką poświęconą relacjom damsko-męskim. Pisałem ją od 2017 roku, a w październiku 2021 usiadłem do uzupełnienia informacji, poprawek oraz wstępnego przygotowania jej do wydania. Nie nastawiałem się na wydanie tej książki, ale chciałem dać z siebie jak najwięcej, aby dać sobie tę możliwość.

Rozważałem nawet, że jeśli książka nie będzie w 100% gotowa do pokazania światu, tytuł trafi do szuflady jak wiele innych. Nawet jako gotowy produkt mógłby czekać na swoją premierę, aby ujrzeć światło dzienne, gdy pojawią się ku temu odpowiednie okoliczności. Ostatecznie proces pracy nad książką był tak intensywny, że już po otrzymaniu książki z redakcji, nie miałem wątpliwości – planujemy premierę.

Książka dla mężczyzn │ #ZdobywcySerc (YouTube)

Członkowie Zamkniętej Listy otrzymali szablon i zarys książki. Najpierw nadsyłali mi propozycje tytułów, a po 2 tygodniach spośród 11 tytułów, wybrali „Zdobywcy Serc. Jak być dobrym partnerem w związku?” Praca była intensywna, ponieważ oprócz korekty i redakcji zleconej odpowiedniej osobie, przy książce pracowały dwie zdolne panie fotograf.

Chociaż osoby z przedsprzedaży oraz recenzenci otrzymali książkę już 25 kwietnia 2022, premiera „Zdobywców Serc” odbyła się 2 maja 2022. Przygotowałem spot reklamowy (wideo wyżej), a także wydarzenie na Facebooku, w którym znajdziesz wszystkie treści związane z książką.

Do tego odbył się webinar, podczas którego poruszyłem tematy relacji między partnerami. Relacje wideo oraz zdjęcia zza kulis towarzyszyły naprzemiennie nowej serii #CytatyMotywacyjne. Nagrałem również 58 odcinek podcastu Nie będąc sobą (posłuchaj teraz niżej).

58 odcinek podcastu Nie będąc sobą o książce „Zdobywcy Serc”.

Gościnny udział i współprace

Nowy rok zacząłem dynamicznie udzieleniem kilku wywiadów dotyczących realizacji marzeń oraz relacji damsko-męskich, w związku z książkami.

Udzieliłem również wypowiedzi do reportażu „Pytałam mężczyzn, dlaczego chcieli się zabić” o samobójstwach wśród mężczyzn. Na początku podchodziłem do zaproszenia sceptycznie, ale dzięki redakcji OkoPress.pl, przypomniałem sobie, jaki był cel mojej blogowej drogi. Zależy mi na dzieleniu się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz wnioskami, aby podnosić na duchu tych, którzy jak ja, czasem mają gorsze chwile i potrzebują wsparcia.

W listopadzie dyskutowaliśmy o wpieraniu kobiet podczas miesiączkowania i menopauzy. Seria Kobiece Ciało- co warto wiedzieć, powstała we współpracy z Wiktorią Oleniacz (Instagram: @healthytorie), która opowiada o zaburzeniach odżywiania oraz miesiączkowaniu. Chociaż zarzucono mi, że mężczyzna nie powinien zabierać głosu w kobiecych sprawach, odbiór był pozytywny, a w komentarzach nie brakowało pytań do Wiktorii zarówno od kobiet, jak i mężczyzn chcących zrozumieć kobiety w swoim otoczeniu.

Byłem gościem podcastu Radka Budnickiego (autora podcastu Lepiej Teraz). Jest w czołówce Polskich podcasterów w dziedzinie stoicyzmu oraz rozwoju osobistego. Jego gośćmi są osoby z różnych dziedzin, a rozmowy opierają się na poradach oraz inspirujących historiach. Podcast Radka jest źródłem wiedzy na temat filozofii praktycznej, psychologii pozytywnej, zdrowego stylu życia na łonie naturypodróży i wędrówek, które zmieniają życie i pomagają lepiej zrozumieć otaczający nas świat i przede wszystkim siebie.

Zostałem zaproszony do nowego odcinka Lepiej Teraz, aby porozmawiać o tematach, które doprowadziły mnie do miejsca, w którym dziś jestem. Poruszyliśmy kwestie dotyczące:

  • rozwijania pasji
  • gnębienia w szkole
  • radzenia sobie z przeciwnościami losu

Wspomnieliśmy też o blogowaniu, które wykonuję od 12 lat, a także przygodzie z nagrywaniem Nie Będąc Sobą.

Odcinek „O czym młodzież nie mówi rodzicom” podcastu Lepiej Teraz jest dostępny do odsłuchania w popularnych platformach streamingowych (m.in. Spotify, Apple Podcast, Google Podcast). Ciekawy jestem, jak podoba się Wam #244 odcinek Radka? Dajcie znać w komentarzach.

Rozmowa z Radkiem Budnickim (Podcast Lepiej Teraz) w odcinku #244.

Seria „Polecane Białystok”

@patryktarachon #Polecane #kluby, #knajpy, #restauracje oraz #atrakcje! 🌇 Dowiedz się, gdzie kupić #prezenty i dobrze się bawić! 👌🏼 #Podlasie #Białystok #Poland #Polska @patryktarachon ♬ Go! – NEFFEX

We wrześniu pojawiła się seria „Polecane Białystok”, z polecanymi klubami, knajpami, kawiarniami, atrakcjami oraz miejscami, w których można kupić prezenty na terenie Białegostoku oraz w okolicy.

Jak przed laty, podobnie w 2022 roku chciałem w wakacje nie publikować nowych treści. Oczywiście jest pomysł, jest realizacja! Będąc w klubie na karaoke, dotarło do mnie, że chciałbym wesprzeć niektóre atrakcje. To miasto, w którym się urodziłem i wychowałem, więc dlaczego miałbym nie napisać o biznesach oraz miejscach, które odwiedzam w Białymstoku.

Dlatego powstała seria z polecanymi miejscami w centrum Podlasia. Postanowiłem nie mówić za dużo o atrakcjach, z którymi mam nie najlepsze doświadczenia lub nisko oceniam. Jednakże uznałem, iż pomimo mojej krytyki, na pewno znajdą się osoby, chcące sprawdzić, a przy okazji same wyrobić sobie zdanie na temat danych miejsc.

Seria Szukając Swojej Wartości

W maju ruszyłem z projektem, który niegdyś odłożyłem na przyszłość. W tym czasie ewoluował w mojej głowie przez kolejne lata. Mianowicie pojawił się mój vlog, który powstał w ramach serii Szukając Swojej Wartości.

W pierwszych odcinkach opowiedziałem o samoocenie, poniżaniu w szkole, a także pokazałem, jak się wyciszam oraz w jakich wydarzeniach moim zdaniem warto brać udział. Nowe odcinki dostępne są na platformie YouTube.

Seria Szukając Swojej Wartości w YouTube

Projekt WeCanWeHelp

W maju 2022 roku uruchomiłem projekt WeCanWeHelp, który regularnie przypominał mi się od lat. Jego celem jest promowanie zbiórek, akcji charytatywnych oraz petycji, na rzecz spraw dotyczących nas wszystkich. Pomysł narodził się przed laty, gdy zacząłem dostawać pierwsze zapytania o wsparcie lub nagłośnienie zbiórek.

WeCanWeHelp, to projekt mający na celu zweryfikowanie wiarygodności oraz polecenie charytatywnych akcji. Gdybym polecał wszystkie na blogu i w swoich mediach społecznościowych, publikowałbym ich kilkanaście w tygodniu, co wolę robić raz na jakiś czas, dla tych, którzy wspierają moją działalność w Internecie od lat, a nie z przypadku.

Nowe zdjęcia na stronę

Na stronie pojawiły się moje nowe zdjęcia, ponieważ poprzednie wykonane w 2018 roku przy zmianie strony internetowej, wymagały zmiany ze względu na upływający czas. O zmianach przeczytasz w tekście „Jak przeprowadziłem rebranding bloga”.

Zdjęcia na podstrony tj. Kim jestem, Blog, Sklep, wykonał Серёга Былим (TikTok: Foto_Shot), który specjalizuje się w fotografii ulicznej. Ujął mnie jego styl, klimat zdjęć i podejście do ludzi widoczne na jego profilu TikTok oraz Instagram.

Zdjęcia wykonaliśmy w Galerii Alfa w Białymstoku, która idealnie wpasowuje się w styl, który chciałem osiągnąć na zdjęciach. Odwiedziliśmy również Pałac Branickich oraz pobliski park.

Czy poszukiwania się powiodły?

W 18 kwietniu skończyłem 26 lat, ogłaszając tego dnia swój udział plebiscycie Influencers Live Wrocław Awards. Niestety znów nie udało nam się zebrać wystarczającej liczby głosów, aby dostać się do grupy twórców, wyłanianych przez Natsu (Natalia Kaczmarczyk). Szkoda, ale liczę na Was przy innych głosowaniach. 😉

Mimo to nie mam tak, abym nie mógł się doczekać wyzwań, sukcesów lub porażek. Wychodzę z założenia, że warto doceniać aktualne sprawy, a przy tym niczego nie przyśpieszać. Moim zdaniem jedyne powinniśmy żałować słów, które nie powinny paść z naszych ust. Sytuacji, które niepotrzebnie sprawiły smutek na czyjejś twarzy. Mimo to nie żałuję relacji, które zamiast obie strony wspierać, przynosiły zawiedzenie.

Co się zmieniło w 2022 roku?

Za nami rok, który nie oszczędzał nam wyzwań, ale przy tym wiele uczył. Czuję potrzebę większego spokoju, nieszukania odpowiedzi na siłę. Coraz częściej dostrzegam, że bez odrobiny szczęścia i odpowiednich osób na naszej drodze, trudniej nam osiągnąć cel, do którego zmierzamy. Nie poddawajmy się, ale też uczmy się odpuszczać, dawać sobie czas i wracać do działania po krótszej przerwie.

Dziś moja głowa nie jest przepełniona myślami oraz emocjami, które niegdyś spędzały mi sen z powiek. Powoli odnajduję spokój, nie działam na siłę i nie szukam rozwiązań, których obecnie nie potrzebuję. Ostatnie lata pracy tego wymagały, dziś mogę sobie pozwolić na zwolnienie tempa, wzięcie głębokiego oddechu i okazania sobie wdzięczności za to, co już udało mi się osiągnąć. Ciężką pracą i wsparciem, które oferowaliście mi przez ostatni rok. Wasz udział w dyskusjach pod tekstami na blogu, udostępnienia, polubienia i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na poruszane przeze mnie tematy, dawały mi oparcie i nakierowywało w wielu aspektach.

Dziękuję Ci za to, za Twoją obecność i zaufanie. Bez Ciebie by się nie udało, więc również dzięki Tobie miałem spokojniejszy i przy okazji dobry rok. Mam nadzieję, że Twój był równie dobry. W ramach powyższego tekstu powtał również ostatni odcinek 4 sezonu podcastu Nie będąc sobą. Będzie mi miło, jeśli spędzimy ze sobą czas, za pośrednictwem 76 odcinka.

Subskrybuj podcast w ulubionej platformie, aby znaleźć się w gronie osób, które jako pierwsze dowiedzą się o nowych odcinkach.

Spotify Wrapped 2022 przygotowało podsumowanie naszej relacji, która budowała się za pośrednictwem podcastu. Przygotowując poniższe wideo podsumowujące wyniki podcastu w 2022 roku, chciałbym Ci również serdecznie podziękować za zainteresowanie oraz wsparcie w realizacji formy audio. Na koniec dzisiejszego podsumowania proszę, obejrzyj poniższe wideo, ponieważ chcę powiedzieć Ci coś jeszcze. 🙂

*Wideo zrealizowane na podstawie Spotify Wrapped 2022 dla podcastu Nie będąc sobą.

Podziel się swoimi małymi sukcesami w komentarzu poniżej. Twój udział w dyskusji zawsze wnosi wartość, nie zapominaj o tym.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
37 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila Sołtysik
Kamila Sołtysik
30 grudnia 2022 16:46

Patryku! 😀 Gratulacje! Mam nadzieję, że miałeś dobry rok! <3 Pozdrawiam!

Marcin
Marcin
29 grudnia 2022 15:26

Obserwuję cię na insta i brakowało mi twoich pogadanek. Na fb to w ogóle nic w relacjach nie wstawiałeś a szkoda. Nie chcę hejtować to taka po prostu uwaga. 🙂 Pozdrawiam !

Amanda Polelko
Amanda Polelko
29 grudnia 2022 10:13

W tym roku mniej się udzielałam, bo mniej byłam na komputerze i telefonie, ale jak coś pamiętaj, że wspieram przyjacielu!

Bartek Porda
Bartek Porda
28 grudnia 2022 14:10

Też rozstałem się ale jakoś ci lepiej idzie poradzenie sobie moze tez sie pozbieram

Weronika Pulkowska
Weronika Pulkowska
2 stycznia 2023 09:04

Gratuluję dobrego roku!

Urocznica
29 grudnia 2022 18:51

Ciekawy post. Wszystkiego dobrego w nowym roku!

Julia
Julia
31 grudnia 2022 20:27

Swojego bloga zamknęłam bo już nie opłacało się go prowadzić komentarzy nie ma ludzie też mniej udostępniaja i wchodzą w komentarze. Wolę robić coś innego jeszcze nie wiem co to może być ale od czasu do czasu będę cię odwiedzać.

Ady
Ady
30 grudnia 2022 20:27

Wlasnie rozwiazales problem z instagramem??

Mateusz S.
Mateusz S.
29 grudnia 2022 21:44

Super post! 🙂 Pozdrawiam!

Clara
Clara
29 grudnia 2022 20:25

Szczęśliwego Nowego Roku!

Wiki
Wiki
29 grudnia 2022 04:35

Miłości i szczęścia w Nowym Roku! <3 SEE YOU SOON!

Darek
Darek
28 grudnia 2022 13:53

Dużo się działo ale jak to ma się do mnie? wtf?

Eliz88
Eliz88
28 grudnia 2022 11:45

Szczęśliwego Nowego Roku dużo zdrowia i szczęścia! 🙂

Agata Ptaszek
Agata Ptaszek
27 grudnia 2022 19:12

Zgadzam się z koleżanką 🙂 Podkast był lepszy

Zuska
Zuska
27 grudnia 2022 16:03

Oglądałam na YT Twoje filmy i było to dla mnie interesujące ale przydługie momentami. Lepiej słuchało się podkastu. 😛

Wiesław
Wiesław
27 grudnia 2022 14:38

Te zbiórki to najgorszy pomysł ale miałeś dużo lepsze rzeczy które zrobiłeś i za to piątka ode mnie! Zbiórek nie wspieram bo ludzie którzy na nie żebrzą nic nie dają wzamian. 🙁

Frann
Frann
27 grudnia 2022 11:21

To byl swietny rok fajne podsumowanie duzo pracy wlozyles!

eryk
eryk
27 grudnia 2022 08:09

Dla mnie strona ze zbiórkami to piękna inicjatywa. Szlachetne i ważne więc nie mówcie że to najgorsze!!

Shopping Cart
37
0
Would love your thoughts, please comment.x