Co dobrego wydarzyło się w 2021 roku? Jak oceniam ubiegły rok pod kątem sukcesów? Zapraszam Cię na wspólne podsumowanie 2021 roku!

Czy musimy być zawiedzeni? – podsumowanie 2021

Co dobrego wydarzyło się w 2021 roku? Jak oceniam ubiegły rok pod kątem sukcesów? Zapraszam Cię na wspólne podsumowanie 2021 roku!

W blogosferze u wielu twórców przyjął się zwyczaj, publikowania corocznego podsumowania. Również ja każdego roku publikuję podsumowanie, aby zweryfikować swoje sukcesy i porażki. Dziś nieskromnie pochwalę Ci się swoimi osiągnięciami oraz powiem o tym, jak oceniam minione 365 dni. Jaki był dla nas 2021? Przekonajmy się, co wydarzyło się na blogu i mediach społecznościowych dookoła tego, co robiłem – podsumowanie 2021 roku!

Wracając do podsumowania z 2020 roku

Gdy pisałem podsumowanie w ubiegłym roku, musiałem podzielić tekst na dwie części. W głównym tekście ,,Podsumowanie 2020 – sukcesy w czasach epidemii„, jeszcze walczyłem. W 2021 roku po prostu się poddałem i wbrew pozorom nie żałuję. Moim słowem przewodnim na 2020 rok było ,,odpuścić”.

Przez 2021 rok bazowałem na słowie ,,kontynuować”, które przypominało mi o tym, aby nie robić nic na siłę, tylko realizować sprawdzone działania. Dlaczego akurat taki cel postawiłem sobie na miniony rok? To wyjaśnię już za chwilę. Tym czasem wróćmy do podsumowania najważniejszych momentów w moich działaniach.

Rekomendacje i polecenia

Rok pod kątem czynników wspierających, dlatego pisząc podsumowanie 2021, czuję, że ten rok był wręcz demotywujący. Nie przypominam sobie bardziej zawodzącego czasu w trakcie mojej działalności. Cieszyła mnie muzyka, kolekcja płyt umilająca mi pracę i chociaż nie znoszę zimy, dużą radość dawały mi zaspy śniegu, które zaczęły 2021 rok.

W 2021 roku nie szczędziliście mi ciepłych słów. Wśród otrzymywania wiadomości o tym, z jakimi nieszczęściami się borykacie, było kilka wiadomości, które dodawały mi wiary w lepsze jutro. Tym bardziej byłem zaskoczony kilkoma bezinteresownymi gestami wsparcia.

Recenzja ,,Atlasu Marzeń”

W ciągu roku wzrosło zainteresowanie książką ,,Atlas Marzeń. Gdy czytałem wiadomości z podziękowaniem za jej napisanie oraz linki do recenzji, robiło mi się ciepło na sercu. Listę recenzji opublikowanych w serwisie Instagram wraz z linkami oraz konstruktywną krytyką, zamieszczam poniżej:

Premiery książek w 2021 roku

Nie zamierzałem w ubiegłym roku wydawać nowych książek, ale na ogół nie lubię siedzieć bezczynnie. Gdy przychodzi mi do głowy pomysł, po prostu go realizuję, zamiast szukać wymówek. Otrzymywałem wiadomości z pytaniami ,,Jak uwierzyć w siebie„, więc wydałem książkę o takim tytule. Na początku była dostępna za darmo dla Zamkniętej Listy. Po kilku tygodniach wstawiłem ją na sklep. Książka ,,Jak uwierzyć w siebie„, miała swoją premierę 5 lutego 2021. O czym jeszcze warto wspomnieć pisząc podsumowanie 2021?

Dużą aktualizację 23 sierpnia 2021 otrzymały ćwiczenia ,,Pokonaj Kompleksy„. To był moment, w którym sprzedaż mocno wzrosła, więc uznałem, że skoro zaufano mi kupując wersję z pierwotną okładką, będzie miłym zaskoczeniem otrzymanie aktualizacji. Zmieniłem okładkę, zaktualizowałem wnętrze ćwiczeń oraz dodałem kilka stron z nowymi zadaniami.

Wtedy narodził się w mojej głowie pomysł stworzenia czegoś kierowanego wyłącznie dla opiekunów oraz pedagogów, którzy chcą wiedzieć, jak wyglądają problemy młodych ludzi z punktu widzenia tejże grupy. Pomyślałem wtedy, że dobrze byłoby zweryfikować własne przemyślenia. Dotarliśmy do rodziców, których dzieci aktualnie borykają się z poniżaniem i gnębieniem w szkole. W znalezieniu rodziców pomogli mi członkowie Zamkniętej Listy, którzy skontaktowali mnie z doświadczonymi rodzicami. Wspólnie na Messengerze przedyskutowaliśmy nie tylko moje przemyślenia oraz wnioski, ale także inne kwestie, które zasugerowali rozmówcy.

Współpraca z rodzicami przyniosła ,,Poradnik Dla Rodziców„, którego premiera miała miejsce 2 czerwca 2021. Po premierze było cicho, zapał rodziców zniknął, chociaż po premierze pisali w prywatnych wiadomościach, jak bardzo cieszą się tym projektem. Zamysł książki w postaci e-booka zakładał, aby książka była krótka, dostępna do przeczytania na telefonie, gdy opiekun lub pedagog znajdzie chwilę na zapoznanie się z nią. W środku z rodzicami zamieściliśmy konkretne wskazówki i porady, bez zbędnych i długich objaśnień. O książce możesz posłuchać w 32 odcinku podcastu.

Powrót do pomysłów i formatów

W 2021 roku wróciłem do kilku pomysłów sprzed lat, z których zrezygnowałem, ze względu na brak umiejętności, aby samodzielnie je kontynuować. Na Waszą prośbę wróciły cytaty na fanpage. Aby dotrzeć z cytatami do większej grupy osób, chciałbym Cię poprosić o wybranie i udostępnienie wybranego cytatu na Twojej tablicy na Facebooku.

Pod koniec wakacji postanowiłem wrócić również z krótkimi filmami z cyklu Myśl na dziś. Ciekawy jestem, czy pamiętasz jeszcze ten format sprzed lat? Jak długo tu ze mną jesteś (kilka miesięcy / lat)?

11-lecie blogowania i nowa seria podcastu!

Co roku 1 września obchodzę tz. urodziny bloga. Dziś moje działania są rozbudowane do podcastu, mediów społecznościowych, kanału YouTube oraz Zamkniętej Listy, więc blog nie jest już głównym źródłem moich działań. Mimo wszystko przede wszystkim jestem blogerem. Zanim jednak przygotowałem swoje pomysły na uczczenie 11 lat, zapytałem Was na Facebooku, jak chcielibyście uczcić tę okazję. Pomysły były bardzo kreatywne, głównie skupiające się do zrobienia grilla pod oknem przy bloku i wypicia piwa podczas relacji na żywo (sprawdź post).

Jeden z członków Zamkniętej Listy wpadł na pomysł, aby odezwać się do osób, z którymi poznałem się dzięki blogowaniu. Dlatego zapytał ich, czy chcieliby złożyć mi życzenia w postaci wideo! Postanowiłem później obrobić wideo, aby było profesjonalne i tak wspólnie przygotowaliśmy wideo. Wielkie dzięki Emil oraz wszyscy, którzy powiedzieli tyle ciepłych słów od siebie.

Postanowiłem posłuchać głosu rozsądku i stworzyć coś, co będzie niosło wartość. Nie chciałem tracić czasu na zastanawianiu się nad chwytliwą nazwą, więc ogłosiłem Wielkie Podsumowanie , o którym przeczytasz w tekście ,,Wielkie Podsumowanie! – Wnioski dotyczące poniżania i gnębienia w szkole” (tutaj też zobaczysz film z życzeniami). W tekście znajdziesz kluczowe wpisy z bloga oraz listę odcinków podcastu, które powstały w ramach serii podsumowującej tematykę poniżania i gnębienia za szkolnych lat. Powstało 12 odcinków poruszających kwestie mobbingu na dzieciach w szkole. Jeśli natomiast chodzi o najbardziej doceniony temat podcastu w 2021 roku był 26 odcinek podcastu Nie będąc sobą, zatytułowany ,,Wpływ gier komputerowych na człowieka„.

Akcję podsumowującą moje działania zacząłem od organizacji relacji na żywo, w której odpowiadałem na pytania dotyczące pomocy dziecku gnębionemu i poniżanemu w szkole.

Posty o spełnianiu marzeń

Na Facebooku przygotowałem serię postów, będących odpowiedzią na pytania – jak osiągnąć cele? Zainteresowanie było niestety znikome. Poirytowany tym, że otrzymuję pytania od osób, które kontaktują się ze mną pierwszy raz, po prostu zbywałem. Dotychczas odpowiadałem każdemu w nadziei, że taka osoba zacznie się udzielać.

Po czasie dotarło do mnie, że nie chcę wspierać osób, które przychodzą po rozwiązania i nie wracają. Spotkało się to z wielokrotną krytyką, ale ostatecznie jestem zadowolony, że nie straciłem czasu na tych, którzy chcą brać, ale nic dawać od siebie.

Jeśli chcesz ze mną podyskutować o realizacji marzeń, zapraszam do pozostawienia komentarzy w utworzonym w tym celu albumie na Facebooku. Znajdziesz w nim wszystkie posty z tej serii. Każdy jest inny, dlatego znajdziesz grafiki z gotowymi poradami, jak rozwijać swoje postanowienia.

Co jeszcze miało miejsce?

Wróciłem na Snapchat, aby przetestować aplikację ponownie i sprawdzić, co się zmieniło. Niestety aplikacja okazała się stratą czasu i ponownie nie przyniosła nic, czym mógłbym się pochwalić. Prywatnie pokazałem Ci, jak wyglądały moje wakacje w Parku Wodnym Suntago oraz pobyt w Trójmieście. Mimo to, najciekawszym wyjazdem w 2021 roku był udział w wernisażu, o którym przeczytasz w tekście ,,Memy o związkach – sprawdź czy nasz te sytuacje„. Ojciec zabrał mnie do kolegi, który ma w domu pokój muzyczny, z klasycznymi odtwarzaczami na przełomie różnych dekad. Zdjęcie możesz zobaczyć na moim profilu w serwisie Instagram.

Podczas pracy nad blogiem pozwalam sobie na przemycenie mojego poczucia humoru. Zrobiłem tak przy promowaniu wpisu z podsumowaniem sprzedaży ,,Poradnika Dla Rodziców” (przeczytaj). O swoich wnioskach na temat sprzedaży, napisałem na blogu. W międzyczasie przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Jeśli znasz moje poczucie humoru, wiesz o najróżniejszych akcjach, które zdarza mi się odwalić. Tym razem postanowiłem przygotować fikcyjną okładkę jednego z najpopularniejszych magazynów na świecie. Stworzyłem fikcyjną okładkę magazynu Forbes, na której przemyciłem kilka newsów, o których szeptaliśmy w gronie zaprzyjaźnionych blogerów.

Okładka Forbes

Przyjaźnie i relacje z ludźmi

Miniony 2020 rok zweryfikował przyjaźnie i znajomości. Dowiedziałem się wiele o sobie, a mianowicie, że nie muszę cały czas być wsparciem dla innych. Jeśli czuję się oceniany, znajomi narzucają mi swoje oczekiwania i przeważnie coś komuś przeszkadza, to nie mam obowiązku tego tolerować. W 2020 roku okazało się, kto jest kim oraz z którymi osobami, czuję się źle. Przykro mi, że po relacji z dawnymi znajomymi, pozostał we mnie strach przed poznaniem osób, które również mogą oczekiwać określonych zachowań, reakcji oraz myślenia. Wiem już, że nie chcę zachowywać się tak, jak inni będą tego ode mnie oczekiwać. Poznaję nowych ludzi, włączam się w nowe inicjatywy i widzę, jak wiele wspaniałych osób może być wkrótce obok mnie. Pomimo doświadczeń, jestem otwarty na nowe znajomości i nie mogę się doczekać, gdy razem będziemy kolekcjonować nowe wspomnienia.

Nie żałuję tego, co o sobie usłyszałem na swój temat przez ostatnie miesiące. Chociaż niektóre słowa nie powinny paść z moich ust, nie chcę za nie przepraszać. Zawiodłem się na kilku przyjaźniach, więc w przypływie emocji powiedziałem szczerze, co myślę i czuję. Ta lekcja uświadomiła mi, że jeśli subtelna rozmowa nie przynosi efektu, lepiej powoli ucinać relacje. Dziś wiem, jakich błędów nie popełniać, a po dawnych znajomych zostały wspomnienia, które pozostaną w moim serduchu. Oprócz tego mam za sobą rozstanie z partnekrą, kilka emocjonujących wyjazdów i udział w wydarzeniach, w których brałem czynny udział i dobrze się bawiłem. Także pod względem relacji z ludźmi, jedni odchodzili, a drudzy ich zastępowali. Ponadto dołączyłem do wolontariatu, o którym na pewno opowiem więcej opowiem w nowym roku.

Plany na 2022 rok?

Podsumowanie 2021, jest dla mnie zamknięciem etapu w życiu, który był trudny i bardzo demotywujący. Na nowy 2022 rok planuję odchodzić od tematyki poniżania i gnębienia w szkole. Chciałbym skupić się na poszukiwaniu motywacji oraz sposobów na rozwój osobisty. Tym samym czeka mnie przygotowywanie innych treści niż dotychczas. Pomimo, że tematyka mocno się nie zmieni, z mojej perspektywy mam dużo pracy i wyrobienia nowych nawyków. Moim słowem na 2022 rok będzie „poszukiwanie”, ponieważ od tylu lat, pomimo różnych praktyk i działań, wciąż szukam nowych rozwiązań, nie poddając się pomimo porażek i trudności.

Noworoczny odcinek podcastu

Nagrałem również odcinek podcastu, w którym pdosumowuję czas, który spędziliśmy razem za pośrednictwem Nie będąc sobą. Zapraszam Cię do odsłuchania ostatniego odcinka 3 sezonu i wierzę, że usłyszymy się już w 4 sezonie po nowym, 2022 roku.

Z okazji nowego roku chciałbym życzyć Ci.

Powodów aby doceniać siebie, chęci do nauki i zmieniania się na lepsze.

Niech w nowym roku nie zabraknie pozytywnych wyzwań i doceniania siebie

Szczęśliwego Nowego Roku!

Życzy Patryk Tarachoń

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin Kamiński
31 grudnia 2021 14:48

Najważniejsze to każdego roku być coraz lepszym człowiekiem 🙂

vinylfanpoland
vinylfanpoland
7 maja 2023 14:44

Dla mnie ostatnie lata są koszmarne i jestem baaaaaaaaaaardzo zawiedziony

Oliverr
Oliverr
1 stycznia 2022 12:41

Szczęśliwego nowego roku aby nie było wojen kolejnych wirusów i żeby było spokojniej

Shopping Cart
6
0
Would love your thoughts, please comment.x