Materiały do pobrania

Witaj na stronie z darmowymi materiałami do pobrania! Nazywam się Patryk, a poniżej zamieściłem dla Ciebie kilka plików, które możesz ściągnąć na swój komputer, aby ułatwić organizację czasu (dzięki kalendarzowi na 2019 rok) lub urozmaicić swój profil na Facebooku lub Instagramie (za pomocą cytatów)!

 

Zobacz co dla Ciebie przygotowałem i pobierz, aby od razu móc korzystać. W razie problemów i uwag, niżej pozostawiam namiary na siebie, gdyby zaszła potrzeba skontaktowania się ze mną. Efektami jakie przyniosły Ci moje materiały, możesz pochwalić się w poniższych grupach.

Logo Patryk TarachońLogo Patryk TarachońLogo Patryk Tarachoń

 

Przygotowane materiały są całkowicie darmowe i bezpłatne, możesz je wykorzystywać do swoich celów lub wspólnie z nami dzielić się swoimi pomysłami na ich wykorzystanie. Każdy plik jest bezpieczny i śmiało można pobrać bez żadnej rejestracji i zbędnych formalności.

 

Social Media & Blogowanie. Jak wykorzystywać portale społecznościowe w tworzeniu bloga?

aut. Patryk Tarachoń

E-book powstał z myślą o wszystkich osobach, które chciałyby tworzyć coś swojego w Internecie, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Proces tworzenia własnej strony internetowej jest bardzo prosty, a w większości z nich, również intuicyjne.

W poniższym poradniku, przeprowadzę Cię przez proces tworzenia własnego bloga lub strony internetowej, pokażę jak go promować i w jaki sposób skonfigurować portale społecznościowe, aby Twoja praca, trafiała do ludzi.

E-book dostępny jest w formacie: pdf, mobi, lrf, lit, fb2, epub, azw3, które znajdują się w spakowanym pliku zip. Wystarczy go wypakować, np. za pomocą programu WinRar (dostępny do pobrania niżej).

Pobierz e-book we wszystkich wersjach Pobierz e-book w wersji PDF

 

Kalendarz na 2019 rok do pobrania za darmo!

Zaplanuj swój czas z kalendarzem na cały rok, który możesz pobrać całkowicie za darmo! Każdy nowy miesiąc to szansa na plany i sposoby rozwoju, a także czas na zorganizowanie obowiązków w taki sposób, aby pogodzić je z zainteresowaniami, nauką czy znajomymi! Z tym kalendarzem możesz więcej!

Możesz go używać w dowolny sposób! Wystarczy, że za darmo pobierzesz go na komputer, a następnie wydrukujesz. Masz możliwość zawieszenia go na ścianie przy pomocy kawałka sznurka i dziurkacza, przypiąć pojedyncze strony do tablicy lub zamieścić na lodówce za pomocą spinaczy. Zaprojektowałem go w taki sposób, aby podpowiadał i przypominał co robić w ciągu miesiąca, poprzez  miejsce na notatki.

Pobierz kalendarz za darmo

Jest jeszcze dostępny kalendarz ze zdjęciami krajobrazowymi, przygotowanymi przez Paulinę Radziszewską z Wymiarowego Bloga! Dostępny do pobrania jest po zapisie na newsletter u dołu strony.

 

 

Cytaty do portali społecznościowych

Forma tekstowa w publikowanych zdjęciach, stała się obecnie bardzo popularna w portalach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest). Działanie to dodaje profilowi uroku, a także angażuje znajomych i przyjaciół! Cytaty możesz regularnie publikować na swoim Instagramie, Facebooku, Twitterze czy innych social-mediach! Nie zapomnij użyć hashtagów:

#cytat #cytatypl #cytatyiopisy #cytatdnia #cytatymoimzyciem #cytatythatilove #cytatypopolsku #cytattumbrl #cytaty #cytatymotywacyjne #Wystartuj #cytatyna365dni #cytatytumblr #patryktarachon #cytatybezsensu #cytattygodnia #cytatymilosne #zmienmyslenie #złotemyśli #motywacja #sukces #rozwójOsobisty #coaching #Poland

 

Jak rozpakować pliki? W spakowanym pliku (.zip) znajduje się ponad 50 cytatów! Wypakować je możesz za pomocą takich programów jak np. WinRar.

Pobierz cytaty

 

Motywacyjny plan lekcji

Unsplash.com / Edycja: Patryk Tarachoń

 

Szkoła nie zawsze zachęca do nauki i odrabiania lekcji, dlatego warto mieć pod ręką coś motywacyjnego. Z tym planem lekcji możesz zaplanować weekend, aby z każdym przygotowaniem na zajęcia, przypominać sobie o spędzaniu wolnego czasu w zaplanowany sposób. Wkrótce kolejne wzory!

Zdobądź swój plan lekcji

 

Zestaw programów do pracy dla blogerów

Unsplash.com

Do prowadzenia bloga przydatnych jest kilka programów. Dla bardziej zaawansowanych polecam oprogramowania z górnej półki, które oczywiście są płatne. Poniżej możesz pobrać kilka programów, które ułatwią dla Ciebie pracę i mogą przydać się w blogowaniu.

GIMP używany przeze mnie od lat i uważam za jeden z najważniejszych w obróbce grafiki pod blog i kanały społecznościowe. Więcej na jego temat napisałem w artykule ,,Nowe opcje i zastosowanie programu GIMP przez blogerów„.

Fast Stone Image Viewer dzięki któremu, również możesz w prostszy i szybszy sposób obrobić zdjęcia pod blog i social-media.

Libre Office darmowy pakiet biurowy do pisania tekstów lub tworzenia prezentacji, kalkulacji i innych dokumentów, dostępnych w płatnym programie, jakim jest Microsoft Office.

WinRAR jest programem do archiwizowania i rozpakowywania takich plików jak zip lub rar.

 

Każdy z nich działa na licencji LGPL, co oznacza, że możesz te programy wykorzystywać na własny użytek, całkowicie za darmo i co najważniejsze legalnie. Programy pobierzesz bezpłatnie z następujących stron:

GIMP FastStone Viewer LibreOffice  WinRAR

 

W razie problemów z pobraniem plików, rozpakowaniem lub innymi problemami, zapraszam do Kontaktu.

 

fot. Paulina Radziszewska

Ruszyłem z newsletterem, w którym wysyłam więcej przemyśleń, cytatów, informacji z życia prywatnego i wszystkiego co robię na blogu. Dzięki mailingom, będziesz w grupie osób, do których wysyłam treści, zaplanowane na blogu w postaci tekstu. Czyli jednym zdaniem, dostaniesz treść w luźniejszej formie, na długo przed publikacją jej na blogu!

Zapisz się już teraz, aby dostawać więcej! 🙂