Czy należy golić włosy łonowe? Jak faceci powinni dbać o jądra? Owłosienie u mężczyzn z męskiego punktu widzenia!

Owłosienie u mężczyzn – gdzie należy się golić?

Czy należy golić włosy łonowe? Jak faceci powinni dbać o jądra? Owłosienie u mężczyzn z męskiego punktu widzenia!

Jakie jest Twoje zdanie na temat golenia zarostu na zero na ciele tj. pod pachami, na klacie i brzuchu, miejsc intymnych czy ok. odbytu przez faceta? – takie pytanie otrzymałem na Facebooku. Golenie miejsc intymnych, jest wśród mężczyzn mało popularnym tematem rozmów. Dlatego dziś porozmawiamy o męskiej higienie ciała, zatem zapraszam do czytania i dyskusji. Jak dba się o owłosienie u mężczyzn?

Mężczyźni XXI wieku?

Gdy do mnie piszecie, możecie liczyć na dyskrecję, a publikując tematy naszych rozmów, pytam o zgodę i zmieniam imiona dla Waszego poczucia bezpieczeństwa. Tym razem gościa naszego artykułu nazwijmy Robertem, który odezwał się do mnie, aby porozmawiać na męskie tematy.

Moim zdaniem my mężczyźni mamy prawo czuć się przytłoczeni oraz zdezorientowani. Nie wiadomo co jest dziś męskie, a co wulgarne lub brutalne. Natura nadała ludziom określone zachowania, abyśmy radzili sobie w różnych sytuacjach. Mężczyźni naturalnie skupiają się na innych kwestiach i problemach, niż kobiety. Dlatego niektóre sytuacje uważamy za błahostki lub poświęcamy im mniejszą uwagę, gdy inne wzbudzają w nas emocje lub wymagają innego spojrzenia na problem.

Przykładowo niektóre kobiety potrzebują pocieszenia, gdy mężczyzna zastanawia się jak rozwiązać problem technicznie. Dla nas płacz jest stratą czasu, gdy można w tym momencie szukać rozwiązania. Gdy kobiety drażnią rozrzucone skarpetki po pokoju, nas dziwi oburzenie na twarzy partnerki.

Dowiedz się więcej

Skoro czytasz ten artykuł, książka „Zdobywcy Serc”, jest dla Ciebie! Dowiesz się jak zdobyć zaufanie kobiet, robić dobre wrażenie i czym zaskakiwać! Powstała, aby ułatwić komunikację w związku i podzielić się swoimi błędami.

Dlaczego o tym mówię?

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule, wymaga zwrócenia uwagi na pewien zasadniczy problem. Mianowicie zarówno kobiety jak i mężczyźni są uwarunkowani pewnymi zachowaniami, które należy akceptować. Jeśli mężczyzna nie utrzymuje porządku wokół siebie, nie staraj się go zmieniać na siłę, tylko zaakceptuj ten fakt. Ewentualnie jeśli kilkukrotna rozmowa nie przyniesie skutku, pozostaje Ci poszukać kogoś, kto będzie umiał żyć w taki sposób, jaki oczekujesz. Jeśli chcemy kogoś zmieniać, to sygnał, że nie jest to osoba, której szukamy w swoim życiu.

Zatem Panowie, jeśli nie chcecie golić się w miejscach intymnych, nikt nie ma prawa od Was tego wymagać. Lubicie mieć brodę, żadna kobieta nie ma prawa wymagać od Was, abyście ją zgolili. To tak samo, jakbyście powiedzieli kobiecie, że ma schudnąć do końca miesiąca, bo takie macie oczekiwanie. Brutalny przykład, ale prawdziwy.

Z drugiej strony związek wymaga kompromisów, a po kilku miesiącach bycia razem, coś, na co nie zwracaliśmy wcześniej uwagi, nagle zaczyna być irytujące, ponieważ przemija etap zauroczenia. Dlatego kompromisem jest przycinanie brody, golenie miejsc intymnych lub większe dbanie o higienę osobistą.

Owłosienie u mężczyzn w miejscach intymnych

Mężczyźni często nie zwracają uwagi na higienę. Czytając w Internecie, co powinni robić, a czego nie, łapiemy się za głowę! – Golić jądra? Dbać o cerę? Używać szamponu do włosów i żelu pod prysznic? Przecież to bzdury wymyślone przez marketing, aby sprzedawać więcej plastiku idiotom! – tak najczęściej myślimy, czytają artykuły o oczekiwaniach kobiet.

Temat higieny ciągną się za mną, odkąd byłem nastolatkiem. Gdy dojrzewałem, bardziej się pociłem, a włosy przetłuszczały mi się nawet po kąpieli. Dziś też potrzebuje częściej się kąpać, nawet jeśli mam mniej aktywności fizycznych. Można byłoby założyć, że jeden potrzebuje dbać o higienę częściej, a ktoś inny rzadziej.

Tak czy inaczej, higiena osobista jest ważna nawet z medycznego punktu widzenia. Okolice jąder się pocą, pod pachami się pocimy, częściej od kobiet wykonujemy prace fizyczne, dodatkowo się pocąc i brudząc. W pracy częściej mamy kontakt ze środkami chemicznymi, pyłem i kurzem. Oczywiste jest, że zmęczeni możemy nie chcieć wskoczyć pod prysznic, a nawet przyzwyczajeni do warunków, nie czuć na sobie brudu. Niemniej jednak, dla własnego zdrowia powinniśmy dbać o higienę ciała.

Jest teoria, która zakłada, że częstsze mycie szkodzi, ponieważ mamy mniejszy kontakt z bakteriami i wirusami, co zmniejsza naszą naturalną odporność. Często myta skóra nie przyzwyczaja się do warunków, a włosy osłabiają od chemii. Rzadziej myte włosy podobno są silniejsze. Znam też teorię, która twierdzi, że mężczyźni mają bardziej odporną skórę od kobiet. Podobno wynika to z tego, że mamy więcej gruczołów łojowych, przez co skóra mnie się przetłuszcza. To też może wynikać z tego, że rzadziej czujemy się brudni.

Jaka jest prawda? Mamy dostęp do różnych teorii oraz badań, ale jak to często powtarzam – wszystko w granicach normy. Zatem nie myj się codziennie jeśli nie potrzebujesz, ale też nie za rzadko (czyt. co 2 dni będzie okey).

Czy higiena to tylko mycie?

W tym miejscu zaczynamy właściwie tekst, bo temat jak widzisz, nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Higieną jest chodzenie do fryzjera, nakładanie sprawdzonych odżywek, a także dbanie o paznokcie (nie tylko przycinanie, ale też piłowanie ostrzejszych zakończeń).

Oprócz tego mężczyzna powinien często się ruszać (np. biegać lub jeździć rowerem), aby jądra miały większą przestrzeń i dopływ tlenu. Spanie nago podobno też wpływa nie tylko na jakość snu, ale także oddychanie skóry. Z tego miejsca możemy przejść do odżywania, bowiem jeśli źle się odżywiasz, Twoja tkanka będzie starała się pozbyć więcej toksyn. Niektóre produkty mają wpływ na zapach Twojego potu i jego intensywność.

Dlatego pamiętaj, że nie tylko mycie ma wpływ na Twoją higienę, ale także tryb życia, jaki sobie się wypracowało.

Jak dbać o owłosienie u mężczyzn?

Kobiety mogą dać ten tekst do przeczytania swoim partnerom lub przyjaciołom, lub im przeczytać. To nie jest w żaden sposób zwrócenie uwagi na higienę, ale chociażby temat do dyskusji (do której za chwilę będę ponownie Cię zachęcać).

Owłosienie u mężczyzn jest tematem dyskusyjnym. Część kobiet uzna bujną brodę, włosy na klacie i puch przy jądrach za naturalne i zdrowe. Inne z kolei będą preferowały lekki zarost na twarzy, ale wydepilowaną klatkę piersiową i jajka. Jak znaleźć kompromis i czy w ogóle musisz go szukać?

Moim kompromisem jest przystrzyganie. Polega to na tym, że owłosienie u mężczyzn nie musi być zgolone na łyso. Higienicznie wygląda lekkie przycięcie włosów pod pachami oraz delikatny zarost nad brzuchem. Golenie jąder to temat, który należy dokładniej poznać z kilku powodów.

  1. Skóra jąder jest delikatna – golenie może doprowadzić do uszkodzenia, a nawet łatwiejszego zarażenia chorobami wenerycznymi.
  2. Golenie jest niewygodne – jądra nie są tak napięte jak skóra twarzy czy podbrzusza.
  3. Jajka są wrażliwe – w sytuacjach erotycznych dotyk jąder sprawia przyjemność, ale w innych ogromny ból.
  4. Odruch – byle delikatne skaleczenie przynosi odruch odskoku, co zraża do golenia miejsc intymnych.

Czy zatem poproszenie partnerki o golenie jąder jest dobrym pomysłem? Niestety nie poznałem jeszcze kobiety, której pozwoliłbym w 100% na ogolenie mojego przyrodzenia. Po prostu znam swoje ciało i wiem, jak delikatne jest to miejsce. Skoro mi jest trudno dokładnie ogolić jądra, tym bardziej odskakiwałbym gdyby zajęła się tym ukochana.

Ważne dla każdego mężczyzny!

Pamiętaj, aby samodzielnie badać swoje jądra. Jeśli pod palcami czujesz twarde grudki lub zaokrąglone masy, zgłoś się do lekarza.

Przypalanie włosów zapalniczką?!

Kolejna kwestia, to przypalanie włosków. Niby pomysł wydaje się najbardziej racjonalny, bo zapalniczką ciężko się poparzyć. Przy tym odskakujemy gdy jest za gorąco, więc sposób wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Natomiast tutaj ryzykiem jest zrobienie sobie krzywdy. Nie chodzi nawet o poparzenie, a przegrzanie jąder co może skutkować problemami w sytuacjach intymnych. Jądra potrzebują temperatury mniejszej o ok. 4°C. od standardowej temperatury ciała (czyli ok. 35–35,5°C.). Większe szkodzą m.in. rozwojowi plemników.

Przypalanie włosów na jądrach oprócz intensywnego smrodu, który trudno wywietrzyć nawet przez kilka dni, zakrawa na sadyzm nad samym sobą. Może być odebrane przez partnerkę jako niedojrzałe, nienormalne lub po prostu chore.

Alternatywne metody dbania o higienę

O chodzeniu do fryzjera minimum raz w miesiącu, pisałem w książce „Zdobywcy Serc”. Oprócz tego na rynku działają barberzy specjalizujący się w dbaniu o brodę. W dbaniu o owłosienie u mężczyzn może pomóc coś, na co niewielu z nas się skusi. Jestem też świadomy, że może to być kontrowersyjne. Mianowicie dostępne są salony/studia depilacji, oferujące panom depilację intymną.

W tym momencie zapewne wielu panów czytających ten tekst odwraca głowę na myśl o rozłożeniu nóg przed kimś im obcym, aby pozwolić na golenie. Tutaj uspokajam, ponieważ wybierając sprawdzony salon, można liczyć na dyskrecję. Oprócz tego, profesjonaliści nie rozmawiają o swoich klientach. Mamy też możliwość wybrania salonu w miejscu lub okolicy, do której nie uczęszczamy (np. drugi koniec miasta).

Jak golić włosy w miejscach intymnych?

Najlepszym rozwiązaniem jest maszynka elektryczna, chociaż wielu mężczyzn poleca żyletkę. Przed goleniem należy odkazić maszynkę i jądra. Preparat do odkażania najlepiej mieć też na wszelki wypadek pod ręką podczas golenia.

Goląc jądra, napręża się skórę jedną dłonią, a drugą goli. Po goleniu dobrze jest nawilżyć skórę kremem, który zapobiega podrażnieniom.

Owłosienie u mężczyzn jest ważne!

Dla nas mężczyzn włosy są ważne. Gdy dojrzewamy, pierwsze włosy na ciele są znakiem o stawaniu się mężczyzną, na co czekamy od najmłodszych lat. Nikt nie ma prawa od nas wymagać ich golenia, ale owłosienie u mężczyzn powinno być zadbane. Broda przystrzyżona, regularnie czesana lub na tyle krótka, aby się nie kręciła. Włosy pod pachami przystrzyżone, a podbrzusze niekoniecznie ogolone na łyso, ale odpowiednio przy golone, aby wyglądało higienicznie i po prostu bardziej estetyczne.

Owłosienie u mężczyzn to kwestia indywidualna. Jeśli mężczyzna goli się na zero, to jego sprawa i nie mamy prawa tego oceniać. Niemniej jednak w dzisiejszym świecie kobiety zwracają na wygląd mężczyzn większą uwagę, niż kiedyś. Zatem panowie, dbajmy o siebie, ale w taki sposób, aby nie było to sprzeczne z nami samymi. Jak czujesz, tak rób, nie zapominając przy tym o swoim samopoczuciu. Najważniejsze, abyśmy w swoim ciele czuli się najlepiej.

Co myślisz na ten temat? Jest coś, co chcesz poddać dyskusji? 🙂 Dołącz do rozmowy w sekcji poniżej.

Dołącz do Zamkniętej Listy

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zanim weźmiesz udział w dyskusji, uzyskaj dostęp do darmowych materiałów i dołącz do społeczności, z którą podejmujemy się różnych wyzwań!

Zapisując się, otrzymasz [ZA DARMO]:

🔸 Darmowe rozdziały książek

🔸 Kalendarz z celami na 2024 rok

🔸 Planner tygodniowy do druku

🔸 Arkusz Wydatków - Budżet Domowy (NOWOŚĆ)

🔸 Webinary / Relacje LIVE

🔸 Paczki cytatów (Instagram i Facebook)

🔸 „Twoja Siła” - indeks zalet

Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Agata Ptaszek
Agata Ptaszek
6 stycznia 2023 06:12

Szkoda że mężczyzn trzeba o tym uświadamiać.

Dariusz
Dariusz
5 stycznia 2023 23:53

Jeśli mężczyzna ma delikatny zarost na ciele to nie problem co innego jak Grzesiek mój kumpel ma dywan na plecach. 🙂 Żona go nazywa dywanem alladyna 😛

Arek B.
Arek B.
6 stycznia 2023 11:39

Super wpis! 🙂 Pozdrawiam!

Adam ten od Ewy
Adam ten od Ewy
6 stycznia 2023 04:57

W raju takich problemow nie bylo xD

Wiesław
Wiesław
5 stycznia 2023 17:27

Jestem z tego pokolenia co nie goliło się i nie goli przy kroczu.

Ula Ochocka
Ula Ochocka
5 stycznia 2023 13:08

Mój chłopak powinien to przeczytać bo z jego higieną jest daleko od ideału. 🙁

Franciszek Opocki
Franciszek Opocki
5 stycznia 2023 09:36

Nie no po co dezynfekować. nie rozumiem?

Emma
Emma
5 stycznia 2023 08:17

Dokładne umycie się przed goleniem nie wystarczy?

Shopping Cart
16
0
Would love your thoughts, please comment.x